Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Šňupání kurkumy
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 3:33 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 12:31 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Kladno
Zdravím Jardo,

napadla mě taková (šílená) věc. Je relativně známo že kurkuma má vliv na regenareci nervových buňek a nervů, pokud je tomu opravdu tak. Piji čas s kurkumou, mohu se zeptat na Váš názor na požití kurkumového prášku nosem (šnupnutí)? Jaké to může mít efekty?

děkuji

_________________
Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.

- Robert Fulghum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šňupání kurkumy
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Elkim píše:
Zdravím Jardo,

napadla mě taková (šílená) věc. Je relativně známo že kurkuma má vliv na regenareci nervových buňek a nervů, pokud je tomu opravdu tak. Piji čas s kurkumou, mohu se zeptat na Váš názor na požití kurkumového prášku nosem (šnupnutí)? Jaké to může mít efekty?

děkuji

To mě nikdy nenapadlo a podobnou věc tedy vyhodnotit nedovedu, nicméně to vyzkoušejte, určitě se tím nezabijete a zase přibudou nové informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šňupání kurkumy
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 5:49 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 12:31 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Kladno
Dotaz jsem napsal až po tom, co jsem to zkusil \":lol:\" Spíš mi šlo o to, jestli si nějak nemohu ublížit. Každopádně to pálí jak čert, ale pak se dobře dýchá. Možná jsem cítil vliv u očí, jako bych viděl žřetelněji, barevněji apod....

asi to ještě otestuju \":)\"

_________________
Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.

- Robert Fulghum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šňupání kurkumy
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 11:37 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
to ostre videni by me zajimalo, az to zkusis vickrat tak napis jestli to tak fakt je \":)\", to by bylo dobre misto bryli pro ty co je nosi \":lol:\"

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šňupání kurkumy
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Elkim píše:
Dotaz jsem napsal až po tom, co jsem to zkusil \":lol:\" Spíš mi šlo o to, jestli si nějak nemohu ublížit. Každopádně to pálí jak čert, ale pak se dobře dýchá. Možná jsem cítil vliv u očí, jako bych viděl žřetelněji, barevněji apod....

asi to ještě otestuju \":)\"

Zajímavé pokusnictví, naštěstí chtěné, někde jinde jsem četl, jak se někdo hrabal v extra pálivé paprice a pak si tím prstem omylem vytřel oko a zaostřilo se mu také i když se málem pomočil bolestí, tedy asi nic, co by šlo doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz