Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Opalování
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2019 11:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Mohu užívat vitamín D3, ikdyž ten den půjdu na slunce nebo se budu opalovat? Nebo se mohu takto třeba předávkovat? Nebo ho mám užívat pouze v zimě, i když mám nízkou hodnotu v krvi?
Ještě se chci zeptat, vůbec se mi neopalujou nohy a většinou se mi hned spálí ramena a dekolt. Celkově se opaluji oproti dřívějšku špatně. Někdo mi tu jednou myslím psal, že za to může nedostatek nějakého minerálu, ale nemohu to dohledat. Nebudete vědět?
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opalování
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2019 5:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Mohu užívat vitamín D3, ikdyž ten den půjdu na slunce nebo se budu opalovat? Nebo se mohu takto třeba předávkovat? Nebo ho mám užívat pouze v zimě, i když mám nízkou hodnotu v krvi?
Ještě se chci zeptat, vůbec se mi neopalujou nohy a většinou se mi hned spálí ramena a dekolt. Celkově se opaluji oproti dřívějšku špatně. Někdo mi tu jednou myslím psal, že za to může nedostatek nějakého minerálu, ale nemohu to dohledat. Nebudete vědět?
Moc děkuji.

Neviděl bych v tom problém, stejně by ho člověk vlastně bral pokud by jedl třeba mořské ryby tedy tu kombinaci dodávání a vlastní tvorby tělo evidentně dovede. Opalování je potřeba zahájit ihned z jara tedy co nejdříve a pokožka se v pohodě obarví do hnědých tónů s tím že pak spálení prakticky nastat nemůže. Tělo by mělo mít dostatek všeho, asi nebude celý problém pouze v jednom minerálu nebo jedné složce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opalování
PříspěvekNapsal: úte pro 24, 2019 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dnes zde v Poděbradech bylo kolem oběda tak suprové počasí že jsem využil příležitosti a šel se 24.12. opalovat. Až tak krásně bylo na terase našeho domu a vydržel jsem tam od oběda ležet zhruba hodinu na poledním slunci. Stalo se mě to poprvé za celý život že jsem se v Poděbradech opaloval na štědrý den tedy super zážitek i když na danou dobu v daném místě hodně nestandardní. Vánoce na sněhu zde nemíváme již řadu let, většinou spíše prší, ale opalování na štědrý den to jsem absolvoval poprvé. Pomalu by člověk i uvěřil těm klima alarmistům že se přehřívá planeta, ale tolik mě to naštěstí zase nezmátlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opalování
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 12:35 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
to Jarda : Aj ja by som bral ten zážitok, možno aj ako jediný darček na tieto Vianoce \":D\"
Inak "klima alarmisti" nemusia klamať v tom, že Zem sa otepľuje... Klamú však v tom, že je to vina ľudí, aby na tom mohli cez nejaké zákony a nariadenia zarobiť \":D\" Ale nebudem tu pchať politiku, toto vlákno je o inom, sorry \":-)\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz