Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hojení ran
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 9:54 pm 
Offline

Registrován: stř bře 21, 2012 9:44 pm
Příspěvky: 5
Zdravím \":)\"
Chci se zeptat, v pondělí jsem byla na laserovém odstranění celkem pěti znamének různých velikostí a to z kosmetického důvodu. Toš zákrok byl docela i zábavný - navzdory mému očekávání. Co mne ale nedělá moc radost jsou ty rány co zatím po tom zůstaly. Třeba to někdo z vás také někdy podstoupil.
Nuže vypadají asi jako kdyby vám někdo rozleptal kůži, a tak se vám naskytne pohled na kousek odhalené tkáně a okraje rány jsou takové zubaté. \":)\"
Nu, vypadá to docela děsivě, hlavně ta má největší. Podle doktorů se to bude hojit tak, že vznikne za pár dní stroupek. No a podle nich je nutné několikrát denně / prý až 6x) nanášet alpu na vatičce. To má být jednak dezinfekce, a taky to má vysušit ránu, aby mohl vzniknout ten strup.

A abych se dostala k tomu, co bych chtěla vědět. Inu zajímalo by mne, čím to hojení urychlit, co si myslíte o té alpě a nějaké další nápady třeba. Hodí se i nějaké tipy co jíst aby se do toho hojení tělo lépe pustilo.
Pokud tu bude někdo kdo s tím má zkušenost tak budu ráda za jeho povyprávění jak probíhalo hojení.


Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hojení ran
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 10:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Můžeš si rány potřít medem, obvázat a měnit jednou denně, můžeš použít konopnou mastičku a dobrej je prej i Hemagel.

(Naprosto souhlasím s následujícím příspěvkem od 6ma. Po šankaprakšaláně se mmj. zlepší i stav pleti.)

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Xeelee dne stř bře 21, 2012 11:35 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hojení ran
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 10:37 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
hojeni urychli ,pokud se ulehci telu od traveni nevhodne potravy, coz znamena jist nejlepe syrovou stravu a k tomu nejlepe dodavat vitaminy a mineraly navic, pri tom bych se soustredil na udrzeni spravneho pH

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hojení ran
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 3:45 pm 
Offline

Registrován: stř bře 21, 2012 9:44 pm
Příspěvky: 5
A co oplachování vodou s mořskou solí? Někde píšou, že mořská voda je dobrá i na otevřené rány, co myslíte vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hojení ran
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
[quote="Eileen":2ahfy7pv]A co oplachování vodou s mořskou solí? Někde píšou, že mořská voda je dobrá i na otevřené rány, co myslíte vy?[/quote:2ahfy7pv]
To nevím, ale ještě sem si vzpomněl na to, že rychlejšímu hojení tržných a sečných ran napomáhá vtírání přepuštěnýho másla.


_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Xeelee dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hojení ran
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 12:43 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Eileen píše:
A co oplachování vodou s mořskou solí? Někde píšou, že mořská voda je dobrá i na otevřené rány, co myslíte vy?

\":lol:\" už jsi zkusila propláchnout otevřenou ránu vodou s mořskou solí ??? Pozor na sůl mořskou rafinovanou a jsou do ní přidány také protihrudkující látky a kdoví co ještě.

Osobně mám vyzkoušenou na jakékoliv hojení a to i u zvířat mrtvou vodu ... mám výrobník, živou vodu pijeme, mrtvou vodou desinfikuji vše co potkám, mám jí děsné přebytky, ale zároven ji používám na jakékoliv rány, zhojí se prakticky před očima. Jinak jizvy perfektně hojí nasvěcování biolampami - opět osobní zkušenost, mám jak biostimul - červené světlo, tak i i bio V - žluté světlo
Mojí mamce jsem radila zrovna minulý týden, aby si po vyřezaném znaménku jizvu natírala vitamínem E - druhý den mi volala, že to byl blbý nápad, že než se k oleji v želatinové kuličce dostane, má rozpíchané prsty od jehly, než se s ní trefí do kuličky \":lol:\"
Ještě je dobré dávat aloe vera, ta čistá dužina podporuje hodně hojení. Možná by nebylo od věci natírat jizvy kalciovou nebo zinkovou mastí, někdo si chválí kalciovku, na mě lépe působí zinková mast ( z lékárny )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hojení ran
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 10:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Eileen píše:
Zdravím \":)\"
Chci se zeptat, v pondělí jsem byla na laserovém odstranění celkem pěti znamének různých velikostí a to z kosmetického důvodu. Toš zákrok byl docela i zábavný - navzdory mému očekávání. Co mne ale nedělá moc radost jsou ty rány co zatím po tom zůstaly. Třeba to někdo z vás také někdy podstoupil.
Nuže vypadají asi jako kdyby vám někdo rozleptal kůži, a tak se vám naskytne pohled na kousek odhalené tkáně a okraje rány jsou takové zubaté. \":)\"
Nu, vypadá to docela děsivě, hlavně ta má největší. Podle doktorů se to bude hojit tak, že vznikne za pár dní stroupek. No a podle nich je nutné několikrát denně / prý až 6x) nanášet alpu na vatičce. To má být jednak dezinfekce, a taky to má vysušit ránu, aby mohl vzniknout ten strup.

A abych se dostala k tomu, co bych chtěla vědět. Inu zajímalo by mne, čím to hojení urychlit, co si myslíte o té alpě a nějaké další nápady třeba. Hodí se i nějaké tipy co jíst aby se do toho hojení tělo lépe pustilo.
Pokud tu bude někdo kdo s tím má zkušenost tak budu ráda za jeho povyprávění jak probíhalo hojení.


Díky za odpovědi.

Tak rad se vám dostalo myslím dost a dobrých, nicméně bych přidal koloidní stříbro, nebo urinu, to funguje také dobře a hlavně jde o snadnou dostupnost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz