Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 3:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 11:43 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Chi-kung (Qigong) lze také do jisté míry považovat za terapii, ale hlavně za léčení, prevenci a dobíjení ducha i těla.


Naposledy upravil Dracula dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
YQ==


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 11:45 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Qigong je skvělý systém ke kultivaci energie zahrnující hmotnou stránku a duchovní charakteristiky k dosáhnutí přirozeného vyrovnání energie. Je to účinná cesta k absorbování Qi z Vesmíru, zahrnující energii jádra a základní elementy (základní hmotné části potřebné k životu), které přemáhají nemoce a zlepšují zdraví.

Qigong se formálně objevil ve válečných zemích (475-221 př.n.l.) a později se rozvinul do třech hlavních směrů – YU, XI a TAO. Existuje asi tisíc takových směrů, ale všechny směřují k jednomu cíli, přes změny čas od času – [b:3ozdk61s]k povznesení lidských vnitřních, psychologických funkcí, aby prodloužily jejich životy a pomohli vyladit jejich emoce a náladu tak, že tělo a duše můžou dosáhnout stavu klidu a pokoje. [/b:3ozdk61s]

Cvičení čchi-kung velmi úzce souvisí s celkovým životním stylem a pohledem na svět. Celý proces výuky a léčby čchi-kungu ale do nás nevyžaduje mnoho změn a ani neříká jak se máme chovat a co v životě měnit. Je důležité aby jsme vždy následovali sebe a svoji přirozenost. Cest ke spokojenému zdravému životu je mnoho ale pro každého platí něco jiného. Čchi-kung je jednou z cest k hodnotnějšímu životu.

[b:3ozdk61s]Pěkně zpracovaná diplomka[/b:3ozdk61s] s užitečnými odkazy a info na téma čchi-kung, vč.8ks brokátu a cvičení Hra pěti zvířat a další:
http://www.fsps.muni.cz/~ondruska/cchi- ... i-kung.htm

PS:[u:3ozdk61s] 8ks brokátu najdete s obrázky a popisem i tady:[/u:3ozdk61s]
1) http://www.zlatykopec.org/cestina_clanky_8brokat.php (pdf ke stažení)

2)

Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2d7fdb18c2a93a6d74a92a1d057d8284


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 12:15 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Psychosomatické je jak cvičení Qigong (čchi-kung), tak i Taiji (taiči).

Citace:
„Pomalu se pohybuješ pod korunami stromů, dýcháš, připadá ti, že spolu s
lehounkým
vánkem splýváš s přírodou v jejím léčivém rytmu. Hlava, ramena, paže, trup, nohy a
chodidla
se pohybují společně, plynule, hladce a uvolněně, jako když vplouváš do nové,
všeprostupující přírodní síly. Ocitáš se v jiném světě, v jiné době…“


....Zamysli se nad tímto citátem, co se snaží pravděpodobně autor vyjádřit? Jsou to jen
pouhá slova? Někdy se tchaj-ťi čchüan označuje pojmem „meditace pohybem“.


Naposledy upravil muflon dne stř čer 13, 2012 10:17 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 17, 2012 3:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Na západě patří psychoterapie zaměřená na práci s tělem mezi velmi vyhledávané a jedny z nejdražších..., u nás v ČR již je několik terapeutů co prošli mezinárodním několikaletým studiem v zahraničí, ceny zatím přijatelné...

Je možné se přijít podívat i jednorázově na seznámení s bioenergetickými cvičeními (např. v Dobřichovicích to je cca 1x měsíčně párkrát v roce).

Pak existují i uzavřené skupiny co se scházejí každý týden. Jaké jsou výhody uzavřených skupin?
http://www.paramita.cz/rozvojove-skupiny
Pravidelným cvičením člověk získá možnost naplno využít potenciál, která cvičení nabízejí. Skupina je uzavřená, tzn. ve stejném počtu a složení po dobu celého kurzu. Díky tomu je možné intenzivněji, dle potřeb jednotlivých účastníků, pracovat s vlastními bloky a napětím, které brzdí životní energii a plné prožívání radosti. Pprioritou je vytvoření příjemné a bezpečné atmosféry, ve které se pod vedením zkušených lektorů můžete vydat na cestu hlubšího sebepoznání a objevování nových možností a zdrojů energie ve vlastním životě.
Hlavní náplní kurzu je práce s tělem pomocí bioenergetických cvičení a společná reflexe (sdílení zážitků). Skupina umožní uvolnit bloky v těle i v rovině emocí, posílí sebevědomí a umožní cílený osobní růst.

Bioenergetická cvičení jsou metodou, při které použitím jednoduchých tělesných cvičení a pohybů dochází k uvolnění akutního i dříve nahromaděného stresu a svalového napětí. Cvičení podporuje zvýšení hladiny energie a zvyšuje radost a spokojenost v životě. Cvičení propojuje současné vědecké výzkumy o odstraňování stresu s východními znalostmi energetických drah – meridiánů.

Cvičení postupně přispívá ke zvýšení odolnosti vůči stresovým situacím, lepšímu sebeuvědomění a sebepoznání, citlivému vnímání vlastního těla, nalézání vnitřních zdrojů pro každodenní zvládání zátěžových situací či překonání vnitřních bloků. Jsou zvláště vhodná pro zájemce, kteří cítí nedostatek životní energie, procházejí obdobím zvýšeného stresu, mají pocit, že nedokáží plně využít svůj potenciál či chtějí intenzivněji pracovat na svém osobním rozvoji.


Jak bioenergetická cvičení fungují?

Tyto cviky fungují na principu uvolnění dlouhodobého napětí v těle způsobeného nahromaděnými emocemi od dětství. Když se díváte na lidi kolem, tak někdo se hrbí, někdo má nohy tenké jako laňka a vršek těla odulý, někdo je celý takový ´nabušený´ energií. Každému z nás se hromadí naše emoční zvyky v našem těle a podle toho pak vypadáme.

Když nám někdo řekne: ´Uvolni ta ramena,´ či ´Povol ten prohnutý zadek´, tak toho nejsme schopní. Napětí je příliš dlouhodobě fixováno.

Bioenergetika přichází se zajímavým řešením. Do těchto specifických míst, která má od svého vzniku ve 20. letech minulého století do dneška pečlivě vysledovány a vědecky ověřeny, přidá ještě více napětí. Člověk se dostane do takzvané stresové pozice.

Výsledek? Tělo už napětí nemůže vydržet a začne se třást. A právě tento třes je nejefektivnějším a nejsnazším způsobem uvolnění napětí.
(odtud se možná poučila i Kalanetika..., nebo jako když třeba cvičíte doma s činkou a máte oslabený sval a ten nezvládá zátež a začne se ruka třást..., nebo jako v zimě, když se chce končetina zahřát a začne se třást...je tu prostě souvislost s životní silou čchi, která se třeba u taiči a čchi kung cvičení, také může projevit třesením a pulzací (mravenčením, teplem), v prstech rukou, podbřišku apod. \":mrgreen:\"

Vezměte si zvíře v nepříjemné či ohrožující situaci, například králíka ohroženého predátorem. Má dvě možnosti – vypnout všechny síly a utéct, nebo ztuhnout a předstírat neexistenci. V obou případech se po pominutí ohrožení v bezpečí oklepe, „vytřepe“ ze sebe stres a vnitřní napětí. Když menší pes potká velkého, tak možná chvíli předstírá hrdinu, ale za rohem se hned otřese, stres ze sebe doslova a do písmene sklepe. Stejný mechanismus je u lidí, ale lidí se naučili tento mechanismus blokovat. Chybí jim schopnost nahromaděný stres a napětí přirozeným způsobem uvolnit. A to je přesně to, co nabízejí bioenergetická cvičení. Provedou nás místy v těle, kde se napětí nejvíce hromadí a postupně ho více a více uvolňují a navracejí nás do přirozeného stavu, který se vyznačuje pocitem spokojenosti.

´Když jsem na dovolené nabourala a pak mi ještě auto vykradli, byla jsem úplně vyřízená. Ale šla jsem se nejdřív na penzion ´vyklepat´ a až pak jsem šla vše vyřizovat s policií.´

Účastníci kurzů (terapií) používají tyto cviky (vyklepání se) v každodenním životě – osobním i v práci na uvolnění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 10:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
...Když se při tomto procesu očišťování uvolňuje ze zablokovaných čaker zadržovaná energie (nemůže volně proudit skrze meridiánové dráhy), vstoupí jejich obsahy ještě jednou do našeho vědomí. Tak můžeme znovu zažít pocity, kterými byly blokády způsobeny - různé naše strachy, náš hněv i bolesti. Mohou se naposledy objevit i fyzické nemoci, aby pak zcela zmizely. Během tohoto procesu se možná budeme cítit neklidní, podráždění, nebo také velmi unavení. Jakmile jsou však dráty energií volné, vrátí se nám hluboká radost, uvolnění a jasnost.

Mnoho lidí ale nemá odvahu projít nutným očišťováním. Často jen proto, že jim chybí vědění o něčem podobném a interpretují si prožívané pocity jako krok zpátky ve svém vývoji.

Ve skutečnosti se blokády našeho systému energie odstraní pouze do té míry, jak dalece jsme vzhledem ke stavu našeho celkového vývoje připraveni podívat se opravdovým a potlačovaným částem sebe sama "do tváře" a osvobodit je...

--- Více k tomu viz vlákno (několik příspěvků ohledně čaker a uvolňování blokád) :


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 10:05 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Etika psychoterapie zaměřené na tělo
http://www.portal.cz/scripts/detail.php?id=21494

Ukázka se zabývá problematikou etiky při psychoterapii, terapeutovým chováním a přístupem. Je zde také kladen důraz na dobré vztahy mezi terapeuty a potlačení terapeutova EGA.
Jedním z pojmů, který je používán při definici etiky, je „povinnost“. Takže v této kapitole popíši některé z povinností, jež považuji pro psychoterapeuta zaměřeného na tělo za dobré a vhodné. Etika psychoterapeuta zaměřeného na tělo se obecně v žádném případě neliší od etiky jiných psychoterapeutů. Existují však určité etické úvahy, které mají specifické aplikace pro práci s tělem.

Za první etickou povinnost považuji to, co nazývám „egosyntonním imperativem“. Mám tím na mysli, že má -li člověk optimálně fungovat v roli terapeuta, je nezbytné, aby se k pacientovi vztahoval pouze způsoby, které jsou v souladu s tím, kdo (terapeut) je. Techniky, jak jsem již zdůraznil, získávají život a význam prostřednictvím osoby terapeuta. Je tedy imperativem, aby terapeut interagoval s pacientem pouze pomocí technik, které jsou konzistentní s jeho osobností. Používání egodystonních technik vede k mechanické a neautentické práci. Takže když se terapeut při používání techniky cítí sám sebou, jako by tato technika vycházela z něj, pak je vhodné, aby ji ponechal ve svém repertoáru. Další stránkou egosyntonního imperativu je, že pacient musí pracovat terapeutovým způsobem; způsobem, který terapeutovi umožňuje udržet si svoji integritu. Na tento bod mě upozornil John Warkentin na supervizním semináři před několika lety. Základní myšlenkou je: „Jsem, kdo jsem, a pracuji, jak pracuji.“ Jestliže pacient požaduje jiný způsob práce, který já neprovádím, je lepší s takovým pacientem nepracovat. Barry Stevens (1970, str. 7) to formuloval: „Když nesprávný člověk používá správné prostředky, správné prostředky fungují nesprávně.“

Když citlivý a obratný terapeut zaměřený na tělo pořádá workshop nebo seminář, kde předvádí svůj způsob práce, účastní se ho někdy pacienti jiných terapeutů, kteří jsou prací zaměřenou na tělo přitahováni. Pacienty může přitahovat sama práce s tělem, se kterou rezonují a považují ji za přínosnou. Druhou možností, která může nastat spolu s první, ale i bez ní, je okamžitý a silný pozitivní přenos, jejž si pacient vytvoří na vedoucího semináře, kterého pak vnímá ho jako velmi mocného až magického. Tito pacienti se pak mohou chtít stát pacienty vedoucího semináře. Etickou povinností v tomto případě je respektovat již existující terapeutický vztah. Suše řečeno, je etickou povinností nekrást pacienty jiným terapeutům. To znamená nesouhlasit s návštěvami pacienta jiného terapeuta bez výslovného souhlasu tohoto terapeuta, nebo dokud pacient první terapii jasně a čistě neukončí. Ukončení první terapie by nemělo být podporováno vedoucím workshopu či semináře. Cítím jako eticky jednoznačné následující věci. Za prvé u workshopů, které mám administrativně pod kontrolou, tisknu na přihlášku formulaci, že vyžaduji od všech účastníků, kteří v současné době docházejí na terapii, aby se přihlásili pouze s vědomím a souhlasem svého terapeuta. Za druhé nikdy nenavrhuji, aby účastníci workshopu pokračovali v terapeutické práci se mnou. Za třetí nikdy nekritizuji postupy jiných terapeutů, když se mě na ně účastníci ptají. Za čtvrté, když se mě účastník ptá, jestli by ke mně mohl chodit, vždy zjišťuji, zda v současnosti je, či není v terapii. Odpoví- -li ano, vždy navrhuji, aby téma probral se svým terapeutem. Příležitostně mě kontaktuje někdo, kdo chodí do terapie k někomu jinému a chce současně chodit ke mně. Pokud to ještě neprodiskutoval se svým terapeutem a nezískal jeho souhlas, požádám dotyčného, aby tak učinil. Již jsem tímto způsobem s lidmi, kteří zároveň chodili do terapie k někomu jinému, pracoval. Aby taková práce fungovala, vyjasnil jsem si, že tento terapeut je primárním terapeutem a já jsem v sekundární roli konzultanta. Kromě toho je nezbytné, aby mezi mnou a druhým terapeutem byla jasná a otevřená komunikace. V takovém případě to byl úspěšný počin, i když šlo o terapeuta, který měl odlišný teoretický přístup a pracoval odlišným způsobem. Například šlo o situaci, kdy byl pacient současně v psychoanalýze. Etickým principem je nevyužívat kouzlo práce s tělem způsobem, který nerespektuje jiné terapeuty a terapeutické aliance.

V pojednání o expresivní práci s tělem jsem zmínil, že exprese může být nácvikem vyjádření ve skutečné situaci, nebo může jít o primární expresi s cílem symbolického zpracování určitého tématu v terapeutickém sezení. V druhém případě, kdy je cílem odblokování či dezinhibice primární úrovně exprese, je povinností terapeuta objasnit, že expresivní práce neznamená povolení chovat se tímto způsobem v reálném světě, ani není nácvikem takového chování. Terapeut musí jasně rozlišit mezi svobodou, která je důsledkem otevření primárních způsobů konkrétního vyjádření, jež umožňují symbolické zpracování dříve zablokované energie, a odpovědností za volbu vhodného chování v sociálním světě.
Poměrně samozřejmou etickou povinností, kterou chci však přesto zmínit, je nepoužívat sílu technik zaměřených na tělo k posilování terapeutova ega. Jak již bylo mnoha slovy napsáno a citováno, funkcí terapeuta je podporovat růst pacienta, a nikoli předvádět vlastní moc. To znamená posuzovat, jaká intervence, pokud vůbec nějaká, je v danou chvíli v pacientově nejlepším zájmu a jednat podle toho. Často to obnáší vyhnout se pokušení okázalých a dramatických intervencí. Toto pokušení je pravděpodobně větší, když práce probíhá před svědky, jako na workshopech nebo seminářích.

S předchozím etickým principem je úzce spojen další, který se týká toho, zda je práce zábavná. Opět, jak již bylo řečeno výše, etickým cílem terapeuta je podporovat růst pacienta, tedy být s pacientem jakýmkoli způsobem, který tomuto cíli slouží a zároveň uchovává integritu terapeuta. To znamená vyhnout se pokušení si spolu s pacientem hrát a bavit se, pokud to v danou chvíli není v pacientově nejlepším zájmu a slouží to vyhýbání. Pacient zde není pro terapeutovu zábavu. Nicméně u dobré terapie se může stát, že terapeut pacienta oceňuje a terapie jej v kontextu dobrého terapeutického procesu baví. Humor, hra a veselí mají jistě v terapii své místo, pokud to jsou způsoby bytí vedoucí k růstu, a ne způsoby vyhýbání se práci, která je pro terapeuta nebo pacienta méně příjemná. Nakonec pacient je tím, kdo platí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 8:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
motto: „Nejlepším lékem pro člověka je člověk. Nejvyšším stupněm léku je láska“
(Paracelsus)


metoda " Body trojího účinku "

Metoda, kterou můžeme využít při každé terapii… Dotek je jednou z nejpřirozenějších léčebných metod – vedle řady nejrůznějších přístrojů vypadá titěrně, nicméně stále je to lidská potřeba, bez které těžko přežíváme. A známe-li na našem těle body, kterých se můžeme dotýkat a při tom dochází k drenáži a k vitalizaci, pak se úroveň Vaši péče dostává o pár stupňů výš. Máme nástroj, který může být použít kdykoliv a kdokoliv, Vaše tělo, mysl a energie se zharmonizují, nabýváme pevnost, rovnováhu a zdraví.

O co se jedná?
Jde o systém bodů a míst na těle, jiný než akupunkturní, jejichž dotekem navozujeme harmonii v organismu.

Proč body trojího účinku?
Mají účinky nejen tělesné, ale i emoční a mentální. Současně pracují ve více rovinách.

Jaké je jejich využití?
Dají se využít samostatně nebo v kombinaci s jiným typem masáže či jiné terapie. Prohlubují je.
Je možné je využít v klasické rehabilitaci při povolování svalů před odblokováním, v terapiích používajících akupunkturní systém i při odstraňování nepříjemných psychických stavů.
Dochází ke zřetelnému uvolnění svalů.
Podporují detoxikaci.
Výrazné úspěchy máme při bolestivých stavech zad, odstraňování bolestí hlavy a migrén, bolestí ramen a kolen, brnění rukou.
Celkově harmonizují a vyrovnávají systém tělo – energetika – psychika.
Pomocí bodů lze dělat doplňkovou diagnostiku.
Lze je využít při každodenní péči o sebe a své blízké.

Výhoda použití:

Terapie se použitím bodů zefektivňují, jejich účinky jsou mnohem rychlejší, hlubší a trvalejší. Jsou výbornou harmonizačně vitalizační metodou, neboť je to systém „vypouštěcích“ a „napouštěcích bodů…. Pomocí nich se snáz dostáváme k řešení problémů klientů při využití minimální fyzické námahy. Body propojují znalosti východní medicíny s klasickými terapiemi pracujícími se svaly a orgány.

Pro koho je určena:
Pro všechny, kteří se zabývají komplexním přístupem ke zdraví z oborů starajících se o zdraví – medicína, chiropraxe, masáže, psychologie, kineziologie a další obory. Pro obory zajímající se o reflexní diagnostické a léčebné vazby aktivních bodů na těle se svaly, orgány a vědomím.
Pro maséry a fyzioterapeuty, kteří mají rádi hluboké souvislosti i přesné návody a chtějí si šetřit ruce.
Pro jednotlivce, kterým není lhostejné jejich zdraví a chtějí znát efektivní metodu, která zdraví pomáhá zachovávat.

http://www.uzdraveni.eu/body-trojiho-ucinku/
(kurzy: a) Varianta pro laiky 2 dny
b) Varianta pro profesionály vícedenní
- lektorka má 15let praxe a vzdělání v oborech které propojuje: Tradiční čínská medicína, Reflexní terapie, Terapie mikrosystémů, Neurolymfatické a neurovaskulární body, Lymfodrenáže, Výcvik rodinných kontelací, 3 AXIS Body & Look Visual Language, ad)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Škola 3AXIS VISUAL LANGUAGE

(na odkaze najdete k zamyšlení také TEST Poznejte svou pravou tvář... \":mrgreen:\",
také info o kursech PhDr. MUDr. Miroslava Krejčíře s názvem Láska, energie, sexualita. Byl to kurz o dotycích )

http://bodylooklanguage.blogspot.com/

"Slyšel jsem jistou dámu s obdivnou pokorou prohlásit, že pocit dobrého oblečení jí dává vědomí vnitřního klidu, jaký jí žádné náboženství nemůže poskytnout." - RALPH WALDO EMERSON

Kursy poskytnou:
http://bodylooklanguage.blogspot.com/p/ ... is-vl.html
(METODA 3AXIS VISUAL Language: HLAVA + OBLEČENÍ + DOPLŇKY + TĚLO + PRAXE
DOPLŇKOVÉ SEMINÁŘE: LÁSKA, ENERGIE A SEXUALITA = L.E.S. 1. + L.E.S. 2. + L.E.S. 3.

Pokud se chcete dozvědět něco o sobě:
jak působíte na ostatní
jakým způsobem komunikujete
jaký vytváříte svůj dojem
jak je možné to měnit

Pro komunikaci s okolím:
jak rychleji a lépe komunikovat s partnerem
jak se naladit na jeho způsob komunikace


...Pokud nahromaděné problémy neodstraníme v mysli, musí inkriminovaný špek někdo uříznout, abychom se ho zbavili. Ale i tehdy se vytvoří znovu, protože problém nebyl odstraněn ve vědomí, což ale platí i o všech ostatních „odstraňujících" chirurgických zákrocích. Vyléčení tkví v odpuštění. Jakmile odpustíme všem, ale i sobě, uzdravíme se. Poradím Vám jednoduchou větičku, kterou tedy mně osobně můj systém pěkně dlouho odmítal: „Já jsem ochotná(ý) odpustit všechny křivdy, které se mi kdy přihodily." Jste-li schopni odpustit ostatním, odpouštíte tím současně i sami sobě.

...Potřeba ovládat a být ovládáni vzniká již v dětství. V dětství pro nás rodiče představovali těžko kontrolovatelné objekty a tak jsme dle své egoistické přirozenosti museli zaujmout protiofenzívu. Vždyť to vidíme i na svých dětech, jak zkouší, co mohou. Od křiku, pláče, dupání až po válení se po zemi a kdoví čeho ještě. Postupem času se pak tyto triky stávají akorát čím dál rafinovanější.

Přesuňme se ale rovnou do partnerského či manželského vztahu. Taktiky žen, stejně tak, jako mužů, se různí. Ženy mohou své partnery ovládat tím, jak vytvářejí (použiji svůj oblíbený termín) iluzi vlastní nepostradatelnosti, jakým způsobem se starají o domácnost, děti, úklid... a ve skutečnosti kolikrát manžel za celý týden ušpiní tři košile, dvoje kalhoty a jedny ponožky. V těchto vztazích mě baví pozorovat, jak člověk, který ve skutečnosti živí rodinu, má strach, že by nebyl schopný se o sebe postarat. Druhý nejčastěji vyskytující se jev je ten, že žena skutečně zastává funkci hospodyně, matky, manželky, zaměstnankyně... a manžel se doma jen válí. Je to neuvěřitelné, ale tito muži mají rovněž geniální schopnost vytvořit pocit, že by se bez nich takováto žena neobešla.

Problém tedy tkví někde jinde. Máme potřebu ovládat, ale i být ovládáni a děje se nám jen to, o co si sami říkáme. Žena, která tvrdí, že už to věčné manželovo nicnedělání nemůže vydržet a že to všechno utne nikdy nic neutne, dokud si neuvědomí, že ve skutečnosti potřebuje, aby jí někdo zneužíval. V dětství pravděpodobně prožila okamžiky, kdy jí někdo buď citově, nebo i fyzicky využíval a zneužíval. Vytvořila se v ní tudíž představa, že tímto způsobem je normální a přirozené žít, přestože vnitřní, tenký, z obrovské hloubi znějící hlas moc dobře ví, že by to mělo být jinak. Dokud si žena, ale co si budeme říkat, klidně i muž, neuvědomí, že je to jen vypěstovaná potřeba a program, který jsme v dětství obdrželi, nemůže se situace změnit. Jakmile si však vloží do mysli afirmaci: „Já jsem zbavený nebo zbavená potřeby být ovládán nebo ovládána", začnou se dít neuvěřitelné věci. Nečekejte ale, že Váš systém tyto věty bude okamžitě přijímat. Pokud jste mu léta podvědomě posílaly informace typu: „Je normální, aby mě někdo zneužíval", můžete si být zcela jisti, že se budete v životě setkávat pouze s lidmi, kteří se k Vám budou takto chovat. Do výše uvedeného stádia ovšem musíme dospět, neboť tento způsob myšlení, čili ovládat a být ovládán, představuje naši identitu a my nic, kromě zmíněného způsobu myšlení, neznáme. Díky Bohu ale již nastala doba, kdy se naše planeta posouvá do vyšších frekvencí a my se začneme velmi rychle jeden po druhém probouzet ze zlého snu.



...Jediné, co je stálé je změna
Jediné, co je stálé je změna. Příroda se pohybuje a mění v cyklických rytmech. Vše, co my lidé děláme a známe - se někde rodí, vyvíjí, zemře, narodí se znova v nové formě a vytváří tak nekonečný koloběh. tak se například příroda probouzí na jaře k novému cyklu; děti jsou znovu zrození následovníci, kteří navážou na cyklus rodiny a vedou ho dál. Všechny tyto rozdílné evoluční fáze se musí podvolit zákonu yin a yang.

Znamená to, že proměna z jednoho stavu do jeho opaku je danou a nezměnitelnou nutností: horko jednou vychladne, léto se promění v zimu, a dokonce i to nejsilnější mládí uvadne ve stáří. Tak má vše za svého přirozeného protihráče, který se stará o to, aby stromy příslovečně nerostly do nebe a řád univerza zůstal zachován. Nejenže tyto opačné síly existují v harmonii, ony potřebují jedna druhou pro doplnění. V harmonickém vztahu se muž a žena musí doplňovat jako yang a yin. Yin nemůže existovat bez yang a stejně tak by yang nebyl možný bez yin. bez dne by nebyla noc, bez nahoře by nebylo dole, bez ženskosti by nebyla mužskost, bez vnitřku by nebyl vnějšek, bez plusu by nebyl minus.

Znak pro tai-chi (monáda) symbolizuje proměnu jednoho pólu v druhý. Tmavý aspekt yin a světlý aspekt yang se k sobě v každém okamžiku a v každém úseku upřímně a vroucně vinou stejně jako dva milující se partneři. Čím více se však jeden z pólů vyvíjí, tím více se přibližuje svému možnému maximu. Každá vlna má svůj vrchol, avšak potom existuje jen jeden směr a to dolů. Stejně je tomu i v přírodě. Když slunce stojí nejvýše začíná jeho sestup. Když je měsíc v úplňku začne taky ubývat. Tak má všechno své přirozené hranice. Více než maximum nemůže existovat: V nejvyšším bodě přebírá velení opačný vliv. kdo nedokáže přestat když je v nejlepším, bude se pořádně divit. I v lásce jsou skryty bolest a zklamání, a to tím více, čím vroucnější a hlubší vaše láska je.

(Gůnther Sator - Harmonie v partnerství a lásce)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 9:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Škola lásky podle Jiřiny Prekopové

Co "Škola lásky" rodičům nabízí? Kurz ukazuje životní styl, jehož podstatou je bezpodmínečná láska mezi otcem a matkou a mezi rodiči a dětmi... Předpokladem pro pěstování této životní formy je řád v systému rodiny....

Na programu kurzu:
Konflikty mezi manželi a jejich řešení
Emoční konfrontace a empatie
Pozitivní rodičovství a výchova dětí
Systemická pravidla rodiny
Terapie pevným objetím

Metody: přednášky, diskuse, případové studie, video ukázky, technika hraní rolí s praktickým nácvikem a zpětnou vazbou; vhodné i pro snoubence



Více o kurzu (podle http://www.prekopova-nadacnifond.cz/vychova-laskou.html)

Kurz ukazuje životní styl, jehož podstatou je bezpodmínečná láska mezi otcem a matkou a mezi rodiči a dětmi. Kurz je vhodný i pro snoubence. Konflikty se řeší zásadně vcítěním se do druhého člověka, které se naplno žije při emoční konfrontaci. Konflikt nesmí být vpůli přerušen a usmíření nesmí být přerušeno na někdy jindy, ale musí končit usmířením, tj. potvrzením bezpodmínečné lásky. Proto tento styl nepřipouští tělesné tresty, ani tresty spočívající v odnětí lásky. Tento životní styl určují rodiče v jednotném spojení a především dávají v tomto smyslu dětem vzor. Předpokladem pro pěstování této životní formy je řád v systému rodiny. Rodiče mají první místo tím, že přišli první a tím, že si je vzájemně dávají. Děti mají druhé místo. Rodiče dávají bezvýhradnou lásku, bezpečí, péči, orientaci v hodnotách, vzor a postupně možnost k osamostatnění a dítě tyto dary přebírá. v sourozenecké skupině má každý z nich místo podle doby narození. Přirozenou prevenci zbytečných konfliktů zajišťuje důsledná výchova tím, že určuje pravidla a stará se o jejich dodržení. Ve výchově dětí mělo dbát na to, že vyslovené „ano“ je „ano“ a vyslovené „ne“ je „ne“, aby se dítě dokázalo orientovat a samo v budoucnosti bylo důsledné a dokázalo jasně vyjádřit svoje pocity, potřeby, požadavky. Tento životní styl slouží ve své podstatě jako prevence rozvratu rodin, vztahů a poruch vývoje jednotlivých osobností.

Skripta Škola lásky v rodině od PhDr. Jiřinky Prekopové je možné stáhnout ve formátu PDF kliknutím na tento odkaz:
http://www.prekopova-nadacnifond.cz/dok ... kripta.pdf
(je tam např. Co předkové nevěděli, ale dělali, a co dnešní člověk ví, ale nedělá... \":wink:\" , je to Rukověť ke kurzům Škola lásky v rodině - koncepce životního stylu podle PhDr. J. Prekopové)

Pokud se zavést tento zdravý životní styl do praxe nepodaří (z jakýchkoli důvodů) nebo v případě zavedení nepřináší účinek, doporučujou se obrátit na terapeuty „Pevného objetí“ podle Jiřiny Prekopové (viz seznam na http://www.prekopova-pevneobjeti.cz).

"Desatero" obnovy lásky v rodině: www.prekopova-nadacnifond.cz/desatero-o ... odine.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 9:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[b:2ofazwpa][u:2ofazwpa]Třesení jako léčebná metoda[/u:2ofazwpa][/b:2ofazwpa]

V souvislosti s energií čchi pociťované hmatatelně v těle, je velmi zajímavé něco nastudovat
-např. ohledně "metod třesení" tělem, což zná téměř každý cvičenec aikido, bioenergetických psychoterapeutických cvičení, taiči apod.
Teprve při "třesení" těla a svalů (není námi třeseno, třásti máme sami \":wink:\" ), dochází k jejich absolutnímu uvolnění, krev, lymfa a čchi mohou volně proudit celým tělem, zprůchodňují se zablokovaná místa v meridiánech, harmonizují se čakry, uvolňují se emocionální bloky somatizované za léta v těle v podobě "svalových pancířů" atd. , prostě člověk se začne uzdravovat nejen fyzicky ale i po duševní psychické a mentální stránce.
U taiči stejně jako u bioenergetických cvičení a jinde, je [b:2ofazwpa]snaha rozvibrovat[/b:2ofazwpa] (při rozcvičce) tělo a jeho části, aby došlo k maximálnímu uvolnění zatuhlého svalstva i zatuhlé mysli a jejích myšlenkových zarytých vzorců... \":idea:\"

Zahlídl jsem knihu o "třesení", nevím ale asi tam bude i něco o tom co jsem zjednodušeně nyní popsal (více viz vlákno:

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 10:37 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
[quote="muflon":3hqt33zo][b:3hqt33zo][u:3hqt33zo]Třesení jako léčebná metoda[/u:3hqt33zo][/b:3hqt33zo]

V souvislosti s energií čchi pociťované hmatatelně v těle, je velmi zajímavé něco nastudovat
-např. ohledně "metod třesení" tělem, což zná téměř každý cvičenec aikido, bioenergetických psychoterapeutických cvičení, taiči apod.
Teprve při "třesení" těla a svalů (není námi třeseno, třásti máme sami \":wink:\" ), dochází k jejich absolutnímu uvolnění, krev, lymfa a čchi mohou volně proudit celým tělem, zprůchodňují se zablokovaná místa v meridiánech, harmonizují se čakry, uvolňují se emocionální bloky somatizované za léta v těle v podobě "svalových pancířů" atd. , prostě člověk se začne uzdravovat nejen fyzicky ale i po duševní psychické a mentální stránce.
U taiči stejně jako u bioenergetických cvičení a jinde, je [b:3hqt33zo]snaha rozvibrovat[/b:3hqt33zo] (při rozcvičce) tělo a jeho části, aby došlo k maximálnímu uvolnění zatuhlého svalstva i zatuhlé mysli a jejích myšlenkových zarytých vzorců... \":idea:\"

Zahlídl jsem knihu o "třesení", nevím ale asi tam bude i něco o tom co jsem zjednodušeně nyní popsal (více viz vlákno:

Naposledy upravil sakul dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 8:15 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
sakul píše:
Domnívám se že i ono třesení se v posteli při horečce má svůj význam v tomto duchu. Tělo tak přirozeně a moudře spaluje a zbavuje se nežádoucích virů.

Ono ještě lépe to člověk může pochopit, když sleduje jak se někdy protahují po delším spánku KOČKY... \":P\"
(v maximální fázi protažení jakoby RYCHLE zatřesou končetinou (většinou nohou), a vypadá to chvilku jako by jim někdo pustil do té zadní nožky proud 220Hz... \":mrgreen:\" , a jedině tak svaly dokonale uvolní (máme se od koček v mnohém co učit...)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Ono ještě lépe to člověk může pochopit, když sleduje jak se někdy protahují po delším spánku KOČKY... \":P\"
(v maximální fázi protažení jakoby RYCHLE zatřesou končetinou (většinou nohou), a vypadá to chvilku jako by jim někdo pustil do té zadní nožky proud 220Hz... \":mrgreen:\" , a jedině tak svaly dokonale uvolní (máme se od koček v mnohém co učit...)

Ano, od zvířat se můžeme zase naučit reakce a postupy zlikvidované civilizací.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 7:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
podnětný úryvek z knihy M. Norbekov: jak se zbavit brýlí (a potažmo ostatních nemocí...) :

Na co je nám držení těla a úsměv?
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2008090025


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 11:31 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Opakujeme stejné chyby, zajeté stereotypy, často si jich ani nejsme vědomi. Po změně zatoužíme většinou až ve chvíli, kdy se cítíme špatně, vyčerpaně, smutně. Může se to projevit jako životní krize, úzkost, strach, nejistota, nespokojenost, zdravotní problémy …

Cesta z kruhu ven začíná u nás samotných, nikde jinde. A k pomyslnému prvnímu kroku může stačit i zdánlivě málo, malá změna, jenom se třeba několikrát za den zastavit a uvědomit si, jak se cítím, co prožívám.

V okamžiku, kdy se nám podaří na chvíli zastavit, dát prostor svým pocitům a právě tady může nastat ta malá změna. První krok, který "spustí" ty další. Vykročení z (bludného) kruhu životních stereotypů....

více: http://www.cestazkruhu.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz