Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 8:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2012 11:28 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Poruchy spánku pramení z překyselení, čili základ je se odkyselit a člověk spí jako špalek. Jak víno, tak prášky jsou kyseliny, čili není divu, že nespí.

Jardo mám skoro chuť Vás pokárat !:) Samozřejmě problémy se spánkem mohou pramenit z překyselení nebo třeba dysbalanci v orgánech, nicméně velká většina je spojena s většími či menšími psychickými problémy, stresy, bloky, nevyřešenými životními situacemi které během spánku vystupují z podvědomí a dožadují se své pozornosti.

Překyselení a nevyřešené psychika jsou sice spojené nádoby, ale představa že když se člověk odkyselovací směsí odkyselí a díky tomu jej v noci nebudou budit noční můry nevyřešených traumat je zcela mimo realitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 11:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jardo mám skoro chuť Vás pokárat !:) Samozřejmě problémy se spánkem mohou pramenit z překyselení nebo třeba dysbalanci v orgánech, nicméně velká většina je spojena s většími či menšími psychickými problémy, stresy, bloky, nevyřešenými životními situacemi které během spánku vystupují z podvědomí a dožadují se své pozornosti.

Překyselení a nevyřešené psychika jsou sice spojené nádoby, ale představa že když se člověk odkyselovací směsí odkyselí a díky tomu jej v noci nebudou budit noční můry nevyřešených traumat je zcela mimo realitu.

To máte sice plnou pravdu, nicméně nic takového nebylo předmětem dotazu, šlo o víno a prášky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 8:38 pm 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:35 pm
Příspěvky: 1
Osmihodinový spánek je přežitek. Podle dlouhodobých výzkumů je možné spát polyfázově a tedy třeba jen 2 až 3 hodiny denně. Je to ale trochu náročnější na fyzické zdraví. Jinak Velmi osvědčený model siesta, kdy spíte jen 6.5 hodiny s 1 odoledním zdřímnutím je asi nejrozšířenější variantou racionálního spánku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
marty23 píše:
Osmihodinový spánek je přežitek. Podle dlouhodobých výzkumů je možné spát polyfázově a tedy třeba jen 2 až 3 hodiny denně. Je to ale trochu náročnější na fyzické zdraví. Jinak Velmi osvědčený model siesta, kdy spíte jen 6.5 hodiny s 1 odoledním zdřímnutím je asi nejrozšířenější variantou racionálního spánku.

To bude značně individuální, někomu stačí tři hodiny a někdo je i po deseti hodinách spánku unavený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon dub 23, 2012 9:22 am 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
sice to nemam overene na vlastnej kozi , ale ked budem sam byvat, hned si kupujem toto:
samozrejme ten najtvrdsi,predsa len japonci maju "zopar" vychytaviek \":)\"
http://www.prirodni-matrace.cz/zdravotn ... ce-futony/
http://www.futoncentre.cz/index.html#futony
http://www.raj-futonu.cz/katalog-futonu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon dub 23, 2012 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
sice to nemam overene na vlastnej kozi , ale ked budem sam byvat, hned si kupujem toto:
samozrejme ten najtvrdsi,predsa len japonci maju "zopar" vychytaviek \":)\"
http://www.prirodni-matrace.cz/zdravotn ... ce-futony/
http://www.futoncentre.cz/index.html#futony
http://www.raj-futonu.cz/katalog-futonu

Dobré spaní je základ a není nad přírodní materiál, takové koňské žíně to je sice drahá sranda, ale to spaní je super.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 5:13 am 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Dobré ránko. Už mne to fakt štve a tak jdu pro radu sem \":-)\". Tak 2 ze 3 nocí se budívám pravidelně mezi 1 - 3 hodinou ranní. Vždy se jen vzbudím, akorát si zanadávám, proč se budím, když mám a chci spát a po chvilce zase usnu. Močím v tuto dobu jen v krajních případech, když už se to fakt špatně zadržuje, abych si na to tělo nějakým způsobem nezvyklo. Když se takhle vzbudím, monitoruji, jestli mne něco nebolí. Valnou většinu noci nikoliv, ale dneska jsem cítil břicho tam, kde sídlí

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 5:19 am 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Na ostropestřec jsem zapomněl \":-)\"

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 6:35 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
[quote="Filip08":1te3ykth]Dobré ránko. Už mne to fakt štve a tak jdu pro radu sem \":-)\". Tak 2 ze 3 nocí se budívám pravidelně mezi 1 - 3 hodinou ranní. Vždy se jen vzbudím, akorát si zanadávám, proč se budím, když mám a chci spát a po chvilce zase usnu. Močím v tuto dobu jen v krajních případech, když už se to fakt špatně zadržuje, abych si na to tělo nějakým způsobem nezvyklo. Když se takhle vzbudím, monitoruji, jestli mne něco nebolí. Valnou většinu noci nikoliv, ale dneska jsem cítil břicho tam, kde sídlí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 7:03 am 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
A jak se poznají problémy se žlučníkem? Fakt je, že mám trochu problémy s trávením tučnějších jídel. Když si dám hodné tučné jídlo (např. větší dávku ořechového mléka z cca. 70g ořechů, nebo větší porci poctivé sirné patlaniny v poměru domácího kefíru a oleje 2/1.) Po těchto jídlech je mi celkem dost těžko a spíše než energie se dostavuje značná únava. (Podotýkám, že dodávám kys. chlorovodíkovou)

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 7:05 am 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Filip08 píše:
A jak se poznají problémy se žlučníkem? Fakt je, že mám trochu problémy s trávením tučnějších jídel. Když si dám hodné tučné jídlo (např. větší dávku ořechového mléka z cca. 70g ořechů, nebo větší porci poctivé sirné patlaniny v poměru domácího kefíru a oleje 2/1.) Po těchto jídlech je mi celkem dost těžko a spíše než energie se dostavuje značná únava. (Podotýkám, že dodávám kys. chlorovodíkovou)

Asi detail, ale teď když se nad tím zamýšlím, ty ořechové mléka dělávám asi spíše ze 100g hmoty. Ale jist si tím nejsem, všechno dávám od ruky \":-)\"

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 7:25 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
[quote="Filip08":2c4xpkg3]Dobré ránko. Už mne to fakt štve a tak jdu pro radu sem \":-)\". Tak 2 ze 3 nocí se budívám pravidelně mezi 1 - 3 hodinou ranní. Vždy se jen vzbudím, akorát si zanadávám, proč se budím, když mám a chci spát a po chvilce zase usnu. Močím v tuto dobu jen v krajních případech, když už se to fakt špatně zadržuje, abych si na to tělo nějakým způsobem nezvyklo. Když se takhle vzbudím, monitoruji, jestli mne něco nebolí. Valnou většinu noci nikoliv, ale dneska jsem cítil břicho tam, kde sídlí

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video:
http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 7:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
[quote="Filip08":dq0bkyjh]Dobré ránko. Už mne to fakt štve a tak jdu pro radu sem \":-)\". Tak 2 ze 3 nocí se budívám pravidelně mezi 1 - 3 hodinou ranní. Vždy se jen vzbudím, akorát si zanadávám, proč se budím, když mám a chci spát a po chvilce zase usnu. Močím v tuto dobu jen v krajních případech, když už se to fakt špatně zadržuje, abych si na to tělo nějakým způsobem nezvyklo. Když se takhle vzbudím, monitoruji, jestli mne něco nebolí. Valnou většinu noci nikoliv, ale dneska jsem cítil břicho tam, kde sídlí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pát pro 15, 2017 9:22 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ahojte.
Mám problémy so spánkom, čo je vždy, keď mám zamestnanie kde pracujem s kolektívom (momentálne mám nové zamestnanie v predajni, už nepracujem doma)... Napr. dva dni spím po 2 hodiny, tretí deň spím 6 hodín (čo mi inak relatívne ako-tak stačí), a potom akoby schválne spím znova krátko, napr. 2 hodiny.... atď....
Ja ako človek, ktorého najväčšou vášňou je zdravý životný štýl, TRPÍM hlavne psychicky (ale aj fyzicky) keď si takto skracujem život a zhoršujem zdravie.....z dôvodu nedostatku spánku...
Prečo si myslím že neviem zaspať ? Pretože tá práca je otrasná... Nie je komu čo predávať, nemôžeme tam mať zapnutú hudbu, kolegovia sa mi priečia (radoví obyčajní ľudia, ktorí majú zdravý životný štýl v p**i, a majú, "ako sa hovorí" malomeštiacku povahu, sú prostí).... Ja som typ, ktorý neznáša kolektív v práci, a som v podstate introvert, veľmi si vyberám s kým trávim čas....ale teraz mi iné neostáva...
No a asi preto neviem normálne spať, A TO AJ KEĎ UŽÍVAM 10MG MELATONÍNU každý večer.... A to ani nezaspávam s nervami na prácu, tie nervy sú niekde v podvedomí...nie vo vedomí...
Preto sa chcem spýtať, akú bylinnú tinktúru nakvapkanú "pod jazyk" by ste mi odporučili užívať na lepšie zaspanie ? Žiaden čaj pred spaním nebudem piť, to by som šiel v noci močiť... Preto to chcem riešiť nakvapkaním tinktúry pod jazyk... spolu s pokračovaním užívania melatonínu... Ja teraz pijem posledné pitie (ak si odmyslím štamprlík čistej vody, ktorým zapijem melatonín) o 17:30, aby som nemusel kvôli slabému spánku ešte horšie zaspávať pri potrebe ísť močiť....Melatonín mi na zaspávanie očividne NESTAČÍ....... A nie, nevytvoril som si naň "zvyk", nikdy u mňa nefungoval v otázkach lepšieho zaspania. Hoci ma z neho ťahalo spať, keď už idem spať, akoby sa jeho účinok vytratil, hoci viem, že aj tak pomáha regenerácii do určitej miery, hoci nemusí spôsobiť zaspanie...
Začínam byť zúfalý, horšia regenerácia svalov kvôli slabému výrazne nedostatočnému spánku, horšia psychika, horší výzor, a jednoznačne aj znížená imunita...
PS : chodím spať o 21:45 - 22:00, ani to nepomáha... Môžem zaspať do pol hodiny, ale kľudne sa môžem prebrať o 01:30 ako napríklad dnes, a už nezaspať...pričom mám poobedňajšiu zmenu... a ja cez deň nezaspím nikdy...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pát pro 15, 2017 2:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
Mám problémy so spánkom, čo je vždy, keď mám zamestnanie kde pracujem s kolektívom (momentálne mám nové zamestnanie v predajni, už nepracujem doma)... Napr. dva dni spím po 2 hodiny, tretí deň spím 6 hodín (čo mi inak relatívne ako-tak stačí), a potom akoby schválne spím znova krátko, napr. 2 hodiny.... atď....
Ja ako človek, ktorého najväčšou vášňou je zdravý životný štýl, TRPÍM hlavne psychicky (ale aj fyzicky) keď si takto skracujem život a zhoršujem zdravie.....z dôvodu nedostatku spánku...
Prečo si myslím že neviem zaspať ? Pretože tá práca je otrasná... Nie je komu čo predávať, nemôžeme tam mať zapnutú hudbu, kolegovia sa mi priečia (radoví obyčajní ľudia, ktorí majú zdravý životný štýl v p**i, a majú, "ako sa hovorí" malomeštiacku povahu, sú prostí).... Ja som typ, ktorý neznáša kolektív v práci, a som v podstate introvert, veľmi si vyberám s kým trávim čas....ale teraz mi iné neostáva...
No a asi preto neviem normálne spať, A TO AJ KEĎ UŽÍVAM 10MG MELATONÍNU každý večer.... A to ani nezaspávam s nervami na prácu, tie nervy sú niekde v podvedomí...nie vo vedomí...
Preto sa chcem spýtať, akú bylinnú tinktúru nakvapkanú "pod jazyk" by ste mi odporučili užívať na lepšie zaspanie ? Žiaden čaj pred spaním nebudem piť, to by som šiel v noci močiť... Preto to chcem riešiť nakvapkaním tinktúry pod jazyk... spolu s pokračovaním užívania melatonínu... Ja teraz pijem posledné pitie (ak si odmyslím štamprlík čistej vody, ktorým zapijem melatonín) o 17:30, aby som nemusel kvôli slabému spánku ešte horšie zaspávať pri potrebe ísť močiť....Melatonín mi na zaspávanie očividne NESTAČÍ....... A nie, nevytvoril som si naň "zvyk", nikdy u mňa nefungoval v otázkach lepšieho zaspania. Hoci ma z neho ťahalo spať, keď už idem spať, akoby sa jeho účinok vytratil, hoci viem, že aj tak pomáha regenerácii do určitej miery, hoci nemusí spôsobiť zaspanie...
Začínam byť zúfalý, horšia regenerácia svalov kvôli slabému výrazne nedostatočnému spánku, horšia psychika, horší výzor, a jednoznačne aj znížená imunita...
PS : chodím spať o 21:45 - 22:00, ani to nepomáha... Môžem zaspať do pol hodiny, ale kľudne sa môžem prebrať o 01:30 ako napríklad dnes, a už nezaspať...pričom mám poobedňajšiu zmenu... a ja cez deň nezaspím nikdy...

Zvedněte ve stravě tryptofan a dejte větší dávky schizandry čínské, jednoznačně je potřeba řešit i hormony, pokud se budíte v uvedenou hodinu je problém v nadledvinkách.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz