Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2021 11:24 am 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
[quote="pavelt74":sbpnchuk]Dobrý den, pánové velice děkuji za rady,určitě vyzkouším. Ještě jsem zapomněl minule zmínit,že se doktor rozhodl,že mi melatonin napíše,ale napřed mě poslal na jaterní testy. CBD rozhodně vyzkouším,konopí už je na cestě. Uzemňování jsem provozoval v létě,ale ne dostatečně. Určitě dám vědět co mi pomohlo.[/quote:sbpnchuk]
Melatonin zatěžuje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2021 9:57 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
pavelt74 píše:
Uzemňování jsem provozoval v létě,ale ne dostatečně.

Uzemňovanie má byť DENNOU súčasťou každého živého tvora. Uzemňovacie pomôcky sú z toho dôvodu pre "civilizovaných" ľudí nevyhnutnosťou. Ja som uzemnený prakticky stále keď som doma. S výnimkou keď sa prezliekam. A uzemňujem sa už celý rok.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2021 8:49 pm 
Offline

Registrován: stř pro 21, 2016 9:10 pm
Příspěvky: 14
Jak se prosím uzemňujete nyní v zimě? Normálně na zemnící kolík na síti? A jak aplikujete na tělo (elektrody)? V létě jsem normálně na hlíně a nyní jedině ten kolík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2021 10:01 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Občas nemůžu dlouhou dobu usnout (převaluju se třeba 3 - 4hodiny). Přišel jsem na to, že to je nějakým vnitřním napětím, jakoby stresem, nervozitou, někdy je to důvodné, že něco řeším, ale někdy i relativně bezdůvodně. Čím by to bylo ideální řešit?
Přemýšlím, že jako rychlořešení (i když dlouhodobě nevím) by mohl být CBD olej, máte někdo ověřený kvalitní s dobrým poměrem cena/kvalita?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2021 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Občas nemůžu dlouhou dobu usnout (převaluju se třeba 3 - 4hodiny). Přišel jsem na to, že to je nějakým vnitřním napětím, jakoby stresem, nervozitou, někdy je to důvodné, že něco řeším, ale někdy i relativně bezdůvodně. Čím by to bylo ideální řešit?
Přemýšlím, že jako rychlořešení (i když dlouhodobě nevím) by mohl být CBD olej, máte někdo ověřený kvalitní s dobrým poměrem cena/kvalita?
Děkuji.

CBD funguje poměrně dobře a pokud nemusíte řídit denně auto tak i rozumná dávka THC dovede uspat suprově, ale nesmíte se zhulit prostě jenom zlepšit spánek. Pokud chcete solidní zdroj tak mě zavolejte a já vás nasměruji na výzkumný projekt který vám dodá co bude potřeba. Jinak za zhruba měsíc je ideální doba na sázení kytiček tak pokud máte kus pozemku tak bych si kytičky pěstoval. Myslím pochopitelně ty technické a schválené pro pěstování v EU kdy můžete takovou odrůdou osít pozemek 10x10 metrů bez toho že by jste svůj záměr musel někomu hlásit a při metrovém sponu se vám tam vejde 100 kytiček. Pokud budete dávat dvoudomou odrůdu a zlikvidujete samce tak máte super materiál z cca 50 ks kytiček a ty menší mají 2-3 metry a větší druhy klidně 5-6 metrů tedy to opravdu sám jenom těžko spotřebujete. Z takového materiálu si uvaříte konopné máslo a když si dáte větší porci budete tak klidný že vám bude jedno i když vám bude hořet barák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2021 12:30 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 06, 2020 8:45 am
Příspěvky: 18
Zdravím, já to mám úplně stejně. Pracuji částečně z domova, jako to má v dnešní době už hodně lidí. A ty dny, když jsem doma, tak nejsem vůbec schopná vylézt z postele a přesně tak.. Probudim se cca po 8mi hodinách a když se napiju atd, tak si znova lehnu a to je ta chyba, znovu usnu a probudím se potom až hodně pozdě a úplně unavená. Přemýšlím, jestli by mi mohlo pomoci vyměnit matraci za nějakou takovou zdravotni. A že mi potom bude ten 8mi hodinový spánek stačit. Pomohla tady někomu výměna matrace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2021 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Denna píše:
Zdravím, já to mám úplně stejně. Pracuji částečně z domova, jako to má v dnešní době už hodně lidí. A ty dny, když jsem doma, tak nejsem vůbec schopná vylézt z postele a přesně tak.. Probudim se cca po 8mi hodinách a když se napiju atd, tak si znova lehnu a to je ta chyba, znovu usnu a probudím se potom až hodně pozdě a úplně unavená. Přemýšlím, jestli by mi mohlo pomoci vyměnit matraci za nějakou takovou zdravotni. A že mi potom bude ten 8mi hodinový spánek stačit. Pomohla tady někomu výměna matrace?

Pokud je to reklama na matrace tak není zrovna dobře schovaná a pokud je to opravdu dotaz tak je pochopitelně naprostá blbost že by matrace zásadně zlepšila spánek. Prodýchaný, okysličený a dobře trávící člověk musí spát jako špalek a zda na speciální matraci nebo na tvrdém prkně a tvrdém slamníku jako za našich předků to na celou věc nemá podle mě sebemenší vliv. Navíc v letních měsících není potřeba spánku zdaleka tak velká jako v zimním období tedy seřizovat si spánek na 8 hodin je zase nesmysl, prostě se musíte řídit podle slunce stejně jako rostliny v tom se člověk nijak neliší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2021 8:24 am 
Offline

Registrován: stř pro 21, 2016 9:10 pm
Příspěvky: 14
Zdravím,tak se opět vracím se svojí nespavostí,už jsem zkusil všechno a nic nezabírá. Co jsem jenom vypozoroval tak na moji nespavost má vliv únava. Čím víc se unavím,tím více je obtížné usnout. Byl jsem na MRI mozku a tam mi byla zjištěna cysta epifýzy,neurolog řekl,že to není nic závažného. Mohlo by toto způsobovat nespavost? Případně jak bych to měl léčit? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: stř zář 08, 2021 7:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pavelt74 píše:
Zdravím,tak se opět vracím se svojí nespavostí,už jsem zkusil všechno a nic nezabírá. Co jsem jenom vypozoroval tak na moji nespavost má vliv únava. Čím víc se unavím,tím více je obtížné usnout. Byl jsem na MRI mozku a tam mi byla zjištěna cysta epifýzy,neurolog řekl,že to není nic závažného. Mohlo by toto způsobovat nespavost? Případně jak bych to měl léčit? Děkuji

Tak ono je zcela logické že pokud je tělo vystresované zátěží je problém aby normálně fungovalo. Píšete že jste vyzkoušel všechno, ale nepíšete co všechno, dával jste třeba vyšší dávky CBD konopí v kombinaci s vyšší dávkou melatoninu a chodíte spát těsně po západu slunce, nebo je to jinak. Cysta je útvar plný tekutiny a plísní tedy nic moc, ale že by tím vznikala uvedená nespavost se také nedomnívám. Léčit by jste se měl uvedením do naprostého klidu pokud se tomu dá říkat léčba protože spíše jde o normální přístup k životu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2021 1:17 pm 
Offline

Registrován: stř pro 21, 2016 9:10 pm
Příspěvky: 14
CBD konopí si dělám opravdu silné,že se to pít skoro nedalo,melatonin na mne fungoval úplně obráceně. Jinak užívám čaj na spaní obsah: Meduňka,Heřnánek,Chmel,Levandule,Tymián,Kozlík. Dále Rozchodnice růžová, Šišák bajkalský, L - tryptofan, Kozlík kapky, Stín brokátového závoje.Jěště jsem dlouhodobě užíval Hořčík,selen,Jod. A co mi tedy schází je ten naprostý klid a v tom bude kámen úrazu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2021 1:44 pm 
Offline

Registrován: pát zář 22, 2017 12:12 am
Příspěvky: 71
pavelt74 píše:
A co mi tedy schází je ten naprostý klid a v tom bude kámen úrazu.

André van Lysebeth v jedné ze svých knih píše mimo jiné v kapitole o spánku a relaxaci z mého pohledu velmi výstižně a jednoduše toto: "Spát, to jest nemít zájem." Pokud tedy člověk nedokáže být v klidu, možná by neměl (nebo jinak řečeno "měl ztratit") mít zájem i o ten klid... \":-)\" Případně pak nemít (či ztratit) zájem o to nemít zájem atd atd... \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: čtv zář 09, 2021 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pavelt74 píše:
CBD konopí si dělám opravdu silné,že se to pít skoro nedalo,melatonin na mne fungoval úplně obráceně. Jinak užívám čaj na spaní obsah: Meduňka,Heřnánek,Chmel,Levandule,Tymián,Kozlík. Dále Rozchodnice růžová, Šišák bajkalský, L - tryptofan, Kozlík kapky, Stín brokátového závoje.Jěště jsem dlouhodobě užíval Hořčík,selen,Jod. A co mi tedy schází je ten naprostý klid a v tom bude kámen úrazu.

CBD jako čaj moc nemaká to se uvolní nepatrné množství účinné látky, vždy je potřeba ho aplikovat v lihovém nebo tukovém médiu. Kozlík maká pár dní cca 14 a pak již efekte klesá a stává se návykový. Naprostý klid je základ alespoň po primární dobu regenerace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2021 8:31 am 
Offline

Registrován: stř pro 21, 2016 9:10 pm
Příspěvky: 14
CBD tedy ještě zkusím jak říkáte a s tím klidem to je horší,musel bych se přestěhovat na pustý ostrov,aby mě nikdo neotravoval.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2021 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pavelt74 píše:
CBD tedy ještě zkusím jak říkáte a s tím klidem to je horší,musel bych se přestěhovat na pustý ostrov,aby mě nikdo neotravoval.Děkuji

Co vidíte v dosažení klidu za problém, přeci není zase takový problém se vykašlat na potřebnou dobu na všechno a na všechny pokud mám dojem že to potřebuji. Běžně se tomu říká dovolená a délku si člověk určí sám. Prostě odjedu někde do lesů, luk, vod a strání, vypnu mobil a je klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spánek
PříspěvekNapsal: sob zář 11, 2021 3:59 pm 
Offline

Registrován: stř pro 21, 2016 9:10 pm
Příspěvky: 14
Ano,to by bylo dosažitelné,ale chtělo by to vypnout nejméně na půl roku a nechodit do práce,protože stejně člověk myslí co zase má před sebou za práci a nosí to v hlavě. Mě prostě jedna procházka nestačí.To je jako když má jít někdo k zubaři a má strach,také na to myslí a pak když už je po všem,je v klidu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz