Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 4:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Schizofrenie, deprese
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 7:49 pm 
Offline

Registrován: pát srp 05, 2011 11:09 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli lze vyléčit pomocí správných návyků i schizofrenii, deprese... Hledal jsem v tématech a snad by to mělo jít....
Je možné, že tyto nemoci může způsobovat kandidoza (mám na ni podezření)? Slyším hlasy a vidím stíny, zejména v noci se bojím různých bytostí atd... Parkrát jsem měl úzkost, bušelo mi srdce a nemohl jsem skoro dýchat, měl jsem mlhu před očima, strach ze smrti a co bude po smrti. Nevím, jestli je to z těch léků (bral jsem zyprexu, ted beru deprex a risperidon) nebo je to tou nemocí. Často nemohu dělat jinou činnost, než jenom chodit, když provádím tuto činnost, je mi nejlépe (nemůžu ani ležet, natož spát, pořád mi tam skáčou špatné myšlenky, které mě budí). Dá se s tím něco dělat? A co? Chtěl bych vysadit léky, protože mají spoustu nežádoucích účinků (třeba jsem jednou spal 24 hodin vkuse). Kromě výše uvedeného, když na mě přijde ta úzkost, tak zvracím a je mi na omdlení (ale přitom nemám nízký tlak). Mám Gilbertův syndrom (zvýšený bilirubin). V dětství jsem měl epilepsii, poté mononukleozu. Moje BMI je 29,3. Případně přiložím další údaje. Děkuju \":)\" Pěkný den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenie, deprese
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Cure píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli lze vyléčit pomocí správných návyků i schizofrenii, deprese... Hledal jsem v tématech a snad by to mělo jít....
Je možné, že tyto nemoci může způsobovat kandidoza (mám na ni podezření)? Slyším hlasy a vidím stíny, zejména v noci se bojím různých bytostí atd... Parkrát jsem měl úzkost, bušelo mi srdce a nemohl jsem skoro dýchat, měl jsem mlhu před očima, strach ze smrti a co bude po smrti. Nevím, jestli je to z těch léků (bral jsem zyprexu, ted beru deprex a risperidon) nebo je to tou nemocí. Často nemohu dělat jinou činnost, než jenom chodit, když provádím tuto činnost, je mi nejlépe (nemůžu ani ležet, natož spát, pořád mi tam skáčou špatné myšlenky, které mě budí). Dá se s tím něco dělat? A co? Chtěl bych vysadit léky, protože mají spoustu nežádoucích účinků (třeba jsem jednou spal 24 hodin vkuse). Kromě výše uvedeného, když na mě přijde ta úzkost, tak zvracím a je mi na omdlení (ale přitom nemám nízký tlak). Mám Gilbertův syndrom (zvýšený bilirubin). V dětství jsem měl epilepsii, poté mononukleozu. Moje BMI je 29,3. Případně přiložím další údaje. Děkuju \":)\" Pěkný den

Tak se vším se dá něco dělat, ale mimo uvedené příčiny depresivních stavů patří také mezi vážné příčiny nalhávání si vlastních možností jít dál. To se projevuje v cca 50 ti letech, kdy máme pochopit, že již není cesta kupředu, je potřeba zvolnit tempo a zabývat se pouze předáváním nabytých moudrostí. Kdo toto nepochopí, a chce aby mu to stále šlapalo jako ve dvaceti, má zpravidla těžký problém a užívá si depresí. Cesta vede přes perfektní vyčištění těla a pochopení výše uvedeného, pak jsou zpravidla deprese minulostí a léčbu, pokud se tak chemické likvidování těla antidepresivy dá nazvat, můžete ukončit, stejně je jasné, že k ničemu pozitivnímu nevede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenie, deprese
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 5:48 pm 
Offline

Registrován: sob říj 08, 2011 5:31 pm
Příspěvky: 1
Zrovna jsem se přihlásila a přečetla vaši odpověď. Chápu že po padesátce není člověk vitální jako ve dvaceti ale nechápu, jak jste myslel to, že již nemůže jít dál. Mě je šedesát let , od padesáti let jsem chodila kvůli depresi na psychoterapii a v šedesáti začínám s odkyselením, a doufám, že mě bude lépe.Psychoterapie mi po padesátce velmi pomohla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenie, deprese
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Klára píše:
Zrovna jsem se přihlásila a přečetla vaši odpověď. Chápu že po padesátce není člověk vitální jako ve dvaceti ale nechápu, jak jste myslel to, že již nemůže jít dál. Mě je šedesát let , od padesáti let jsem chodila kvůli depresi na psychoterapii a v šedesáti začínám s odkyselením, a doufám, že mě bude lépe.Psychoterapie mi po padesátce velmi pomohla.

To jste odpověď nepochopila, já jsem to psal pro lidi, kteří cítí, že jim chybí ten elán jako ve dvaceti a stejně se přemáhají a nejsou ochotni si připustit, že mají ubrat, jinak vaše moudrost na to nemá vliv, tělo prostě stárne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 9:39 pm 
Offline

Registrován: pát říj 04, 2013 9:12 pm
Příspěvky: 2
Dobry vecer,

tymto prispevkom by som Vas chcela poprosit o radu. Moj priatel (41 rocny) trpi od zhruba svojich 19 rokov schizofreniou. Prejavuje sa citovym chladom (kona skoro ako masina), spolocenskym izolovanim a uzatvaranim sa, negativitou az depresiou, nervozitou, neschopnostou sa sustredit (nemoze napr. citat, ucit sa ci pozerat dlhsie televiziu a pochopit co sa na obrazovke odohrava), neschopnostou si naplanovat den ci s niekym plynule komunikovat. Halucinaciami netrpi. Snazime sa prejst na zdravsiu stravu a vylucili sme gluten a ciastocne kravske mlieko, na ktore ma potravinove netolerancie. Ranajkujeme cerstvy ovocny salat s orechami a olivovym olejom, pred obedom a vecerou mu robim zeleninove stavy (z mrkvy, kalerabu, cervenej repy a petrzlenu), k jedlam podavam surovy zeleninovy salat. Tak isto mu davam trikrat do dna pangamin (trojnasobok indkovaneho mnozstva) na doplnenie vytaminu B a remineralizaciu, magnezium a vitamin B6. Pijeme denne 1,5l neperlivej vody. V lete sa jeho stav nesmierne zlepsil. Zacal byt zhovorcivy, pokojny, s chutou sledoval sport v televizii a zacali sme sa stretavat s priatelmi. Po prichode jesene sa jeho stav znovu zhorsil, nepomahaju ani lieky ani lepsia strava a priatel sa znovu utieka k fajceniu marihuany, ktora mu ako zazrakom pomaha, ale z ktorej vela spi a ktora velmi vela stoji. Da sa jeho stav upravit trvale s pomocou prirodnych prostriedkov? Zacinam stracat nadej. Za vsetky prispevky vopred dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: pát říj 04, 2013 11:44 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
To se určitě nedá , na schizofrenii zdravá výživa nestačí. Pokud to má tak dlouho , má to na celý život .
A je úplně normální , že se tyhle věci .....depky, psychozy atd na podzim zhoršují , to je typické .
Tou marjánou to jedině zhoršuje, jsou přece teorie, že marjána schizofrenii může přímo vyvolat, pokud je k ní sklon.
Jediná naděje je věk, s věkem se tyhle věci zlepšují, jak ubývají hormony .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2013 1:11 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Cakanka píše:
Dobry vecer,

tymto prispevkom by som Vas chcela poprosit o radu. Moj priatel (41 rocny) trpi od zhruba svojich 19 rokov schizofreniou. Prejavuje sa citovym chladom (kona skoro ako masina), spolocenskym izolovanim a uzatvaranim sa, negativitou az depresiou, nervozitou, neschopnostou sa sustredit (nemoze napr. citat, ucit sa ci pozerat dlhsie televiziu a pochopit co sa na obrazovke odohrava), neschopnostou si naplanovat den ci s niekym plynule komunikovat. Halucinaciami netrpi. Snazime sa prejst na zdravsiu stravu a vylucili sme gluten a ciastocne kravske mlieko, na ktore ma potravinove netolerancie. Ranajkujeme cerstvy ovocny salat s orechami a olivovym olejom, pred obedom a vecerou mu robim zeleninove stavy (z mrkvy, kalerabu, cervenej repy a petrzlenu), k jedlam podavam surovy zeleninovy salat. Tak isto mu davam trikrat do dna pangamin (trojnasobok indkovaneho mnozstva) na doplnenie vytaminu B a remineralizaciu, magnezium a vitamin B6. Pijeme denne 1,5l neperlivej vody. V lete sa jeho stav nesmierne zlepsil. Zacal byt zhovorcivy, pokojny, s chutou sledoval sport v televizii a zacali sme sa stretavat s priatelmi. Po prichode jesene sa jeho stav znovu zhorsil, nepomahaju ani lieky ani lepsia strava a priatel sa znovu utieka k fajceniu marihuany, ktora mu ako zazrakom pomaha, ale z ktorej vela spi a ktora velmi vela stoji. Da sa jeho stav upravit trvale s pomocou prirodnych prostriedkov? Zacinam stracat nadej. Za vsetky prispevky vopred dakujem.

na webu na schizfrenii doporucuji predevsim vysoke davky B3, Niacinu. Vetsinou vychazeji z knihy Abram Hoffer: "Healing Schizophrenia: Complementary Vitamin & Drug Treatments". A taky se doporucuje vyloucit gluten, coz delate.
A jeste nekdo doporucoval knihu http://www.hdfoster.com/sites/hdfoster. ... ithp54.pdf, tu lze zdarma stahnout. Jen jsem to otevrel, napriklad se tam zabyvali lecbou hladovkou... A je tam i kapitolka o protokolu dr. Abram Hoffera. V kazdem pripade doporucuju precist. Jo, dost doporucovali i cviceni a pohyb.

Jak pises, podarilo se vam stav nesmirne zlepsit v lete, gratuluju, tak snad postupne se to bude lepsit i v ostatnich obdobich. Urcite bych neztracel nadeji a pokracoval.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2013 8:54 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jako dlouholetý kuřák (dnes již ne) marihuany a "haše" mohu spolehlivě tvrdit, že marihuana mu nepomůže, naopak, zhoršuje jeho stav. A to dlouhodobě, nestačí to vysadit, dozvuky budou ještě několik let. Čím dříve přestane, tím lépe.
Poznámku o vysoké ceně nechápu. "Tráva" byla a je vždycky zadarmo. To je tak líný mít vlastné políčko? My jsme měli trávy, že se nevešla na půdu. Deset cm silná vrstva nasušených kytek a na hambalkách ještě další visely, jako les. Ale mají to být kytky vymazlené, milované, opečovávané. Ne skunk pěstovaný pod halogenem a hnojený svinstvem. Pokud kouří skunk, je prostě cvok. A bude cvok.
Jinak, držím palce, pokud mu v létě bylo fajn, není důvod, abyste si toho stavu a průvodních jevů nevšimli. Pokuste se chytit každé maličkosti a krůček po krůčku to pozitivní prodloužit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2013 10:27 am 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
pv33 píše:
na webu na schizfrenii doporucuji predevsim vysoke davky B3, Niacinu. Vetsinou vychazeji z knihy Abram Hoffer: "Healing Schizophrenia: Complementary Vitamin & Drug Treatments". A taky se doporucuje vyloucit gluten, coz delate.
A jeste nekdo doporucoval knihu http://www.hdfoster.com/sites/hdfoster. ... ithp54.pdf, tu lze zdarma stahnout. Jen jsem to otevrel, napriklad se tam zabyvali lecbou hladovkou... A je tam i kapitolka o protokolu dr. Abram Hoffera. V kazdem pripade doporucuju precist. Jo, dost doporucovali i cviceni a pohyb.

Jak pises, podarilo se vam stav nesmirne zlepsit v lete, gratuluju, tak snad postupne se to bude lepsit i v ostatnich obdobich. Urcite bych neztracel nadeji a pokracoval.

To nepomůže , to jsou jen teorie .
Hladovku bych důrazně zavrhla, ta ho neskutečně rozhodí a skončí v léčebně , doufám že bude mít dost rozumu jí odmítnout, kdyby mu jí někdo vnucoval.
Kdybyste znal duševně nemocné milý pv, věděl byste že všichni se výrazně zlepšují v létě, to je normální průběh .........v létě je hodně vitamínů a slunce a tak se deprese (kterou mají schiz.také) výrazně zlepší , ovšem během roku zase zhorší, i když se člověk cpe vitamíny a zdravou výživou ......ale vy o duševních nemocech nevíte zhola nic .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2013 2:42 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Schizofrenik by měl dodržovat pravidelnost a stereotyp ve všem, tedy jíst ve stejnou hodinu, vstávat....atd. Takže nasadit si půst je nejhorší řešení. Spolehlivě si tím přivodí ataku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2013 6:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 67
Bydliště: Psáře
Teal Scott o schizofrenii http://www.novazem.info/teal-scott-pric ... -liecenie/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2013 8:40 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
PavelZ píše:

Tohle vůbec nečti Cakanko, to je podvodnice , takových podvodníků je na netu mnoho .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2013 8:46 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Markétuše píše:
To nepomůže , to jsou jen teorie .
Hladovku bych důrazně zavrhla, ta ho neskutečně rozhodí a skončí v léčebně , doufám že bude mít dost rozumu jí odmítnout, kdyby mu jí někdo vnucoval.
Kdybyste znal duševně nemocné milý pv, věděl byste že všichni se výrazně zlepšují v létě, to je normální průběh .........v létě je hodně vitamínů a slunce a tak se deprese (kterou mají schiz.také) výrazně zlepší , ovšem během roku zase zhorší, i když se člověk cpe vitamíny a zdravou výživou ......ale vy o duševních nemocech nevíte zhola nic .

Povazoval bych za serioznejsi, kdybyste si precetla to co kritizujete, tedy treba tu cast o hladovce v knize, kterou jsem uvadel. Pisete, ze to je jen teorie. Kdybyste si to precetla, tak zjistit, ze to bylo overovano na pacientech.

Jak pisete o tom zlepseni v lete, k tomu by bylo zajimave, kdyby Cakanka porovnala stav pritele v lete pred rokem a letos. Predpokladam, ze je to letos lepsi, kdyz to uvadela jako uspech.

A jeste jednou bych tu chtel uvest, ze netvrdim a ani jsem netvrdil, ze ma Cakanka nasadit pust, ale ze by pro ni mohlo byt uzitecny seznamit se s knihou, ktera uvadi radu pripadu uspesneho vyleceni. Pripadne navic prolezt treba diskuzi na curezone.com, staci dat do googlu
schizophrenia site:.curezone.com
A pak ta doporuceni zvazit a to co vypada nadejne a bezpecne zkusit, treba ten vitamin B3. Zda se, ze je rada moznosti, ktere spouste lidi pomohly, asi vcetne toho na co odkazuje PavelZ.

Velice se mi libi jeden citat Henryho Forda:
Henry Ford píše:
Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.

Ty moje odkazy jsou bohuzel v anglictene, pokud s ni ma Cakanka problemy a pokud by ji to zaujalo, snad nekdo pomuze.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2013 9:17 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
To je úplně zbytečný , aby jí to někdo překládal ........protože to jsou lži .,
Kdyby někdo uměl léčit schizofrenii , měl by Nobelovu cenu , ale podvodníků , kteří balamutí nešťastné lidi, je plný internet a nikdo z nich Nobelovku nemá .
Neměl byste se vyjadřovat k věcem o kterých nemáte tušení......v googlu umí hledat každý , ale nekaždý bere ty blbosti vážně .......kdyby to fungovalo, hned by po tom schizofrenici skočili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Schizofrenia
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2013 10:24 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Markétuše píše:
To je úplně zbytečný , aby jí to někdo překládal ........protože to jsou lži .,
Kdyby někdo uměl léčit schizofrenii , měl by Nobelovu cenu , ale podvodníků , kteří balamutí nešťastné lidi, je plný internet a nikdo z nich Nobelovku nemá .
Neměl byste se vyjadřovat k věcem o kterých nemáte tušení......v googlu umí hledat každý , ale nekaždý bere ty blbosti vážně .......kdyby to fungovalo, hned by po tom schizofrenici skočili.

Myslel jsem, ze uz jste zacla trochu menit nazory, viz
Markétuše píše:
To jsou pohádky , že si lékaři nedovolí falšovat údaje, Američani lžou a falšují všechno.
Dokonce si vymysleli a zfalšovali útok na dvojčata .
Vy fakt verite, ze kdyz nekdo vymysli lecbu ktera nema zadne devastacni vedlejsi ucinky, je levna a opravdu nejakou nemoc VYleci, ze za to dostane nobelovku? Proc myslite, ze ji nedostal Gerson, Rife, Simoncini a dalsi treba za nedevastacni lecbu rakoviny?
A proc temer nikdo kdo Nobelovku dostane zadnou do te doby nevylecitelnou nemoc nevyleci? A dostane ji jen za nejakou teorii, ktera ani nepatrne neovlivnila praxi nasi mediciny? Kdyz uz jsme u ty vedy, znate nejakou vaznou nemoc, kterou neslo VYlecit pred 50 lety a ted ji VYlecit umeji? Uz jsem se na to ptal nejakych fanatiku na doktorka.cz, tedy at mi vyjmenuji aspon par nemoci z tamniho seznamu nemoci.doktorka.cz ktere pred 50 lety neumeli vylecit a ted umeji. Nic nevymysleli. Jen tam blbolili o vetsich uspesich pri lecbe jednoho druhu rakoviny, bohuzel par mesicu pred tim presne na ten druh rakoviny umrela moje znama, ktera z jistyho duvodu mela nejlepsi peci, samozrejme vcetne chemo...

No jo, tak si tu klidne dal blejte na vsechno o cem nemate poneti.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz