Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:52 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Komáre
PříspěvekNapsal: úte dub 05, 2011 4:25 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
To all: Dobrý deň neviem kam som mal túto tému zaradiť tak ju dám sem. Rád by som sa opýtal či nemáte nejaký dobrý tip ako sa chrániť pred komármi v lete? Nerád by som používal tradičné repelenty plné chémie. Prípadne ak už komár bodne tak ako stlmiť to svrbenie po vpichu? Prečo niekto má od komárov pokoj zatiaľ čo iný sa ich nemôže zbaviť ani s repelentmi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Komáre
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2011 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
To all: Dobrý deň neviem kam som mal túto tému zaradiť tak ju dám sem. Rád by som sa opýtal či nemáte nejaký dobrý tip ako sa chrániť pred komármi v lete? Nerád by som používal tradičné repelenty plné chémie. Prípadne ak už komár bodne tak ako stlmiť to svrbenie po vpichu? Prečo niekto má od komárov pokoj zatiaľ čo iný sa ich nemôže zbaviť ani s repelentmi?

Babské rady - několik rad jak se před komáry chránily naše babičky.

Recept na domácí repelent: sáček rozmarýnu přelijeme litrem horké vody. Louhujeme až do úplného vychladnutí, přidáme lžíci vinného octa, přelijeme do rozstřikovače a aplikujeme na tělo či oděv. Takto vyrobený repelent uchováváme v ledničce.

Polský recept: květ karafiátu dáte do termosky a zalijete vařící vodou. Necháte 24 hodin louhovat, pak scedíte a můžete používat jako repelent.

Francovkový nálev: do jednoho decilitru francovky dáte lžičku hřebíčku, skleničku uzavřete a necháte týden louhovat. Po týdnu lze používat jako repelent....

Podle vědců je proti larvám i samotným komárů účinnější skořice než repelenty. Výtažek z kůry skořicovníku zabíjí komáry prý dokonce efektivněji, než nejběžnější účinná složka repelentů DEET. To samé prý lze říci o mátě.

Do skleničky Alpy 200 ml dáme 30 hřebíčků, necháme 24 hodin vyluhovat a pak se s tím mažeme. Hřebíčky ponecháme v Alpě.

Tak něco vyzkoušejte, třeba to zabere, ale mě se nejvíce osvědčilo nacpat do sebe v komáří sezóně dostatek vitamínů skupiny B a hlavně B12.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Komáre
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2011 11:45 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Tie Bčka fungujú na 100%. Niektore zdroje uvádzajú, že proti klieštom a komárom treba zvýšiť užívanie dávky vitamínu B (zvlášť B1 - tiamín) alebo pivovarníckych kvasníc (Pangamin) či konzumácia cesnaku a cesnakových potravinových doplnkov.
Pri konzumácií 2x B12 pod jazyk, 12xpangamin a 2 stručiky cesnaku denne to mne osobne funguje. Rýchlosť nástupu učinku sa može u každéj osoby troškú líšiť. Odhadom za 1-2 týždňe by to mohlo fungovať u každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Komáre
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 11:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Tie Bčka fungujú na 100%. Niektore zdroje uvádzajú, že proti klieštom a komárom treba zvýšiť užívanie dávky vitamínu B (zvlášť B1 - tiamín) alebo pivovarníckych kvasníc (Pangamin) či konzumácia cesnaku a cesnakových potravinových doplnkov.
Pri konzumácií 2x B12 pod jazyk, 12xpangamin a 2 stručiky cesnaku denne to mne osobne funguje. Rýchlosť nástupu učinku sa može u každéj osoby troškú líšiť. Odhadom za 1-2 týždňe by to mohlo fungovať u každého.

Funguje to u každého a pokud si někde sednu venku ve společnosti lidí, kteří nic proti komárům nepodnikají, tak se vždy směju jak se stále ohánějí. Jednou mě dokonce celá skupina kamarádů pozorovala, zda si na mě komár vůbec sedne a když pak jedna mladá paní s radostí vykřikla že už mě jeden na čelo usedl, tak jsem ji řekl, že na okolo rostoucí duby si také sedají, ale nic z nich nesají a že po chvilce odletí. Všichni to tedy s napětím sledovali a já jsem pobaveně v klidu čekal až se komár zase odlepil a odlétl právě na tu mladou paní, která se po něm zase začala hned ohánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Komáre
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 1:05 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Funguje to u každého a pokud si někde sednu venku ve společnosti lidí, kteří nic proti komárům nepodnikají, tak se vždy směju jak se stále ohánějí. Jednou mě dokonce celá skupina kamarádů pozorovala, zda si na mě komár vůbec sedne a když pak jedna mladá paní s radostí vykřikla že už mě jeden na čelo usedl, tak jsem ji řekl, že na okolo rostoucí duby si také sedají, ale nic z nich nesají a že po chvilce odletí. Všichni to tedy s napětím sledovali a já jsem pobaveně v klidu čekal až se komár zase odlepil a odlétl právě na tu mladou paní, která se po něm zase začala hned ohánět.

Tak to som sa dobre zasmial \":lol:\"
V posledných dňoch mám z Vás pocit, ako by ste prešiel nejakým zlomom. Cítiť z Vás pozitívne vibrácie. Tým nechcem povedať, že prv ste sa mi tak nejavil, ale posledné dni je to nejaké intenzívnejšie. Každopádne prajem čo najmenej stresu či už z práce alebo iných okolností. Pozerám, že fórum Vám zaberá kvantum času a keď nebolo funkčné, som si pomyslel, že si aspon na chvíľku môžete oddíchnuť.
Prajem pekný deň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Komáre
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 2:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Tak to som sa dobre zasmial \":lol:\"
V posledných dňoch mám z Vás pocit, ako by ste prešiel nejakým zlomom. Cítiť z Vás pozitívne vibrácie. Tým nechcem povedať, že prv ste sa mi tak nejavil, ale posledné dni je to nejaké intenzívnejšie. Každopádne prajem čo najmenej stresu či už z práce alebo iných okolností. Pozerám, že fórum Vám zaberá kvantum času a keď nebolo funkčné, som si pomyslel, že si aspon na chvíľku môžete oddíchnuť.
Prajem pekný deň.

No nevím zda vibruji pozitivně, ale určitě vibruji, nebo jsem do dneška vibroval a to celkem dost. Kolaudoval jsem totiž barák a jenom za debilní revize jsem vyházel tolik peněz a stálo mě to tolik nervů, že vibrace byly opravdu slušné, ale nepozoroval jsem, že by byly pozitivní. Také oddych s výpadkem fóra byl pouze zdánlivý a o vibrace také nebyla nouze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Komáre
PříspěvekNapsal: čtv čer 02, 2011 5:04 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2011 8:30 am
Příspěvky: 31
Teď jsem to taky zkoušel. Pangamin a B12 beru, česnek trochu vynechávám. Teď se tomu hodně směju, komár přiletí, sedne a zase odletí no jako v pohádce \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Komáre
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2011 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
R.A.M.I.X píše:
Teď jsem to taky zkoušel. Pangamin a B12 beru, česnek trochu vynechávám. Teď se tomu hodně směju, komár přiletí, sedne a zase odletí no jako v pohádce \":lol:\"

Tak vidíte, jednoduchá blbost a jak dobře funguje, jinak by naše předky asi ti neřádi sežrali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Komáre
PříspěvekNapsal: pon črc 11, 2011 8:56 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Včera som našiel tento zaujímavý produkt: http://www.lekarna.cz/rosen-b-komplex-repelent-drg-25/
Perorální dražé komplexu vitamínů skupiny B s navýšenou dávkou Thiaminu - 80 mg, která má empiricky ověřený účinek na komáry.
Složení
K1 Thiamin 80mg, B6 Pyridoxin, B2 Riboflavin, B3 Niacin, B5 Pantothenan vápenatý, B7 Biotin, B9 Kyselina listová, B12 Kyanokobalamin
Keďže sa to užíva 1x denne môže to byť zaujímavé hlavne pre deti.
Tu sa chcem opýtať, je tam varovanie: není vhodné pro děti do tří let a těhotné ženy.

Vitamíny skupiny B sú rozpustné vo vode, môžu uškodiť teda tehotným ženám a deťom do 3 rokov?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Komáre
PříspěvekNapsal: pon črc 11, 2011 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Včera som našiel tento zaujímavý produkt: http://www.lekarna.cz/rosen-b-komplex-repelent-drg-25/
Perorální dražé komplexu vitamínů skupiny B s navýšenou dávkou Thiaminu - 80 mg, která má empiricky ověřený účinek na komáry.
Složení
K1 Thiamin 80mg, B6 Pyridoxin, B2 Riboflavin, B3 Niacin, B5 Pantothenan vápenatý, B7 Biotin, B9 Kyselina listová, B12 Kyanokobalamin
Keďže sa to užíva 1x denne môže to byť zaujímavé hlavne pre deti.
Tu sa chcem opýtať, je tam varovanie: není vhodné pro děti do tří let a těhotné ženy.

Vitamíny skupiny B sú rozpustné vo vode, môžu uškodiť teda tehotným ženám a deťom do 3 rokov?

Podle mého názoru by měl být ten přípravek funkční a béčka nikomu neškodí, nadbytek se močí snadno vyloučí. Dle mého názoru je může užívat každý a jediné omezení je nějaká nepředvídatelná reakce, třeba kopřivka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz