Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 1:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 2:56 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Pokud mate dost penez a mista, tak tu mate vyse radu odkazu. Ja takove stesti nemam \":(\" , tak jsem si uz pred par lety koupil za 5 tisic cinskou prenosnou infrasaunu TW-PS04 Obrázek a je to taky super. Rikal jsem si ze to zkusim, pri nejhorsim ze to bude vyhozenych 5 tisic a pripadne ji sbalim a hodim do popelnice, je prenosna \":lol:\" . Ale naprosto mne nadchla. Muzu ji mit ve svem malem pokoji a vlezt do ni i nekolikrat za den, temer zadne casove ztraty se zahrivanim a i kdyz z ni couha hlava ven, z hlavy tece potu snad nejvic. Koupil jsem to na ecl.cz, kteri jsou asi primi dovozci, ted ji zrovna docasne nemaji, ale maji zas prijit. Nemel jsem uplne dobry pocit ze to je asi nejaky plast, ale pot tece ze mne ven a dovnitr toho snad tolik nejde \":D\" . V kazdem pripade to uspesne prezivam.
Tedy vetsinou si saunu prenesu do koupelny abych byl bliz ke sprse a pak zas zpet, aby tam neprekazela, ale nekdy jsem v ni v pokoji, protoze pri tom koukam na pocitaci na videa. To jen ze tu muze byt i nekdo komu se ta z cedroveho dreva nevejde do bytu \":D\" . Nekde jsem mel stranky nejake pani z USA ktera mela stejnou saunu a i s jeji pomoci se dostala z nejake tezke rakoviny a psala, ze kdyby si mohla vybrat jen jednu pomucku, tak by to byla ta sauna. Odkaz bych vyhrabal, ale uz je trochu pozde \":(\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 9:07 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Mám infrasaunu pro dva z cedru a chtěla jsem se zeptat, manža se začíná potit zhruba po 10ti minutách sezení a leje z něj teda pořádně, já se začínám lehce potit až zhruba po 20-25 minutách, děláme si 35-40ti minutové sezení. Neměla bych u sebe prodloužit pobyt, když se mi tělo tak dlouho jen prohřívá a asi nic nevylučuje, když se nepotím? Jaké máte zkušenosti s pocením? Díky za vaše zkušenosti předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 9:18 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jani píše:
Mám infrasaunu pro dva z cedru a chtěla jsem se zeptat, manža se začíná potit zhruba po 10ti minutách sezení a leje z něj teda pořádně, já se začínám lehce potit až zhruba po 20-25 minutách, děláme si 35-40ti minutové sezení. Neměla bych u sebe prodloužit pobyt, když se mi tělo tak dlouho jen prohřívá a asi nic nevylučuje, když se nepotím? Jaké máte zkušenosti s pocením? Díky za vaše zkušenosti předem.

Sezeni si muzes prodlouzit nebo si pred saunou dej horky caj a poceni zacne driv \":lol:\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 11:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
jani píše:
Mám infrasaunu pro dva z cedru a chtěla jsem se zeptat, manža se začíná potit zhruba po 10ti minutách sezení a leje z něj teda pořádně, já se začínám lehce potit až zhruba po 20-25 minutách, děláme si 35-40ti minutové sezení. Neměla bych u sebe prodloužit pobyt, když se mi tělo tak dlouho jen prohřívá a asi nic nevylučuje, když se nepotím? Jaké máte zkušenosti s pocením? Díky za vaše zkušenosti předem.

U nás je to stejné, ze mne leje nejvíce v posledních 20ti minutách (při hodinovém cyklu, ale prvních 15 minut se sauna zahřívá), z manžela leje už podstatně dříve. Někde se pan Jarda zmiňuje, že více a dříve se potí ti, jejichž tělo je více zanesené. Tak kdoví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 11:21 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Damila píše:
U nás je to stejné, ze mne leje nejvíce v posledních 20ti minutách, z manžela leje už podstatně dříve. Někde se pan Jarda zmiňuje, že více a dříve se potí ti, jejichž tělo je více zanesené

naprostý souhlas - a co si budeme říkat, přece jen chlapi s tím jejich věčným vyžadováním smaženýho řízku budou mít v průměru asi zanesenější tělo než velmi často střídměji a zdravěji si počínající ženy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 1:39 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Niekde sa to tu naozaj písalo,že to súvisí s množstvom kyselín v tele,vtedy sa človek naozaj riadne odkyseľuje potením.Teraz mám potenie tiež až po dvadsiatich minútach,napriek dobrému pitnému režimu.Kedysi,keď som začala riešiť svoje ochorenie,lialo zo mňa ako z krhly hneď na začiatku saunovania.Zdá sa,že po rôznych očistách sa to upravilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 1:43 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Uvažovala jsem, že by v tom mohl být i váhový rozdíl, já 48 kg manža 85 kg. Jinak je fakt, že já jím zdravě a manža hold ty "potraviny".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 1:49 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
janin píše:
Niekde sa to tu naozaj písalo,že to súvisí s množstvom kyselín v tele,vtedy sa človek naozaj riadne odkyseľuje potením.Teraz mám potenie tiež až po dvadsiatich minútach,napriek dobrému pitnému režimu.Kedysi,keď som začala riešiť svoje ochorenie,lialo zo mňa ako z krhly hneď na začiatku saunovania.Zdá sa,že po rôznych očistách sa to upravilo.

Proc driv zacinalo poceni rychleji a nyni pomaleji je jina story. Ale jestli chcete poceni urychlit tak doporucuju zkusit pred saunou vypit horky caj. Aspon mne to nastup poceni podstatne zrychli a leckde se to doporucuje. Samozrejme taky pomuze pockat, az je sauna dost zahrata.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Praktik píše:
Tak já pravidelně chodím do sauny (suchá) a lezu na nejvyšší lavici do 100 °C a potím se také dost málo, musím dát 1 pivo před saunou, 1 v průběhu saunování a 2 po sauně \":D\" , (desítky samozřejmě) abych se potil jako kolegové \":lol:\" . No a aby to bylo vyvážené tak v odpočívárně po sauně ještě čtvrtku kuřete, piva nelze pít na lačno. \":lol:\" No dělám to tak už 15 let a od té doby bez nemoci a zmizela téměř alergie na sena. Tu jsem letos dorazil s CDS. Jen mě zaráží, že ráno mám pH uriny 4,9 -5 celkem pravidleně. Během dne okolo 5,8 - 6,5 není to málo? Nehrozí mi něco? Jinak zdravý jak buk..... zaťukávám....

Tak po pivech a kuřeti asi lepší pH nedocílíte, vyzkoušejte něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 10:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Praktik píše:
Gró saunování je, že to je záležitost společenská a k fyzické pohodě přispívá především pohoda duševní, tvořená sdílením týdenních zážitků a fórů ze světa mimo saunu. Nějaké sólo opékání v budce velikosti kadibudky by mě asi nebavilo. Myslím, že saunování získává pravý účinek až když se společně potí 5 a více člověků, nejlépe bez bab. To pak lze říkat i normální vtipy. Ideál je tak 10, ale zažili jsme i 15 člověků. \":D\" Dámy nechť prosím prominou to čtou to opačně... \":D\"

Tak společnost je dobrá o tom není, ale výměna plísní a parazitů zase tak dobrá není, čili asi zvážit co je lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 10:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Mám infrasaunu pro dva z cedru a chtěla jsem se zeptat, manža se začíná potit zhruba po 10ti minutách sezení a leje z něj teda pořádně, já se začínám lehce potit až zhruba po 20-25 minutách, děláme si 35-40ti minutové sezení. Neměla bych u sebe prodloužit pobyt, když se mi tělo tak dlouho jen prohřívá a asi nic nevylučuje, když se nepotím? Jaké máte zkušenosti s pocením? Díky za vaše zkušenosti předem.

Start pocení je velice individuální, a není problém být v sauně i déle než hodinu, sám tu hodinu běžně dávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2013 8:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 09, 2013 8:35 pm
Příspěvky: 3
Bydliště: Trnava
[quote="Praktik":zebmtilr]
Gró saunování je, že to je záležitost společenská a k fyzické pohodě přispívá především pohoda duševní, tvořená sdílením týdenních zážitků a fórů ze světa mimo saunu. Nějaké sólo opékání v budce velikosti kadibudky by mě asi nebavilo. Myslím, že saunování získává pravý účinek až když se společně potí 5 a více člověků, nejlépe bez bab. To pak lze říkat i normální vtipy. Ideál je tak 10, ale zažili jsme i 15 člověků. \":D\" Dámy nechť prosím prominou to čtou to opačně... \":D\"[/quote:zebmtilr]
Hlúposť, fínska suchá sauna preukázateľne zlepšuje krvný obeh, potením sa vylučuje viac odpadových látok a celkovo telo takéto prehriate podporí. Práve naopak, niekedy skupinka viacerých kecálkov zhorší celé saunovanie, relaxačná hudba alebo ticho je čaro. Mám doma sólo búdku na opekanie a neverili by ste, aké je to krásne večer pred spaním 1 alebo 2x 15 min prehriať kosti \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 8:36 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou?

Klasická sauna - ohřívá vzduch a díky vedení tepla v kapalném a plynném prostředí dochází ke kontaktu mezi
pokožkou a ohřátým vzduchem - tedy druhotně.

Infrasauna - vzduch je ohříván minimálně, 80% tepla sála přímo do těla.

Infračervený systém - 2-3x větší potivost oproti klasické sauně, velmi kvalitní detoxikace.

Teplota 30-55 °C oproti klasické sauně 90-105 °C.

V infrasauně složení potu 80-85% zbytek tukové buňky, cholesterol,rozpustné jedy, těžké kovy, kyseliny,
sodík a čpavek - 15%škodlivin. Klasická sauna - složení potu 95-97% voda, 5% škodlivin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 11:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou?

Klasická sauna - ohřívá vzduch a díky vedení tepla v kapalném a plynném prostředí dochází ke kontaktu mezi
pokožkou a ohřátým vzduchem - tedy druhotně.

Infrasauna - vzduch je ohříván minimálně, 80% tepla sála přímo do těla.

Infračervený systém - 2-3x větší potivost oproti klasické sauně, velmi kvalitní detoxikace.

Teplota 30-55 °C oproti klasické sauně 90-105 °C.

V infrasauně složení potu 80-85% zbytek tukové buňky, cholesterol,rozpustné jedy, těžké kovy, kyseliny,
sodík a čpavek - 15%škodlivin. Klasická sauna - složení potu 95-97% voda, 5% škodlivin.

Ano, infrasauna je z tohoto pohledu daleko lepší a mnoho nemocných ji navíc velice dobře snáší na rozdíl od sauny klasické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte črc 09, 2013 12:51 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
Doporučit nic nemohu, nyní to nesleduji, ale kupujte vždy v provedení jen na jednu osobu, jinak se z jedné strany neprohříváte. Dále by měla mít karbonové zářiče a to ideálně 5 ks a poslední je materiál z něhož je zhotovena, tedy dřevo, já mám cedrové a to nádherně voní.

Infrasaunu mám,ale s keramickými topidly-je tam menší účinnost na organismus,nebo proč doporučujete karbonovéá topidla-kvůli životnosti?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 150 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz