Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Aktivní B12 už ani dělat nemusíte, pokud máte málo jakékoliv B12, tak je jasné, že máte málo i aktivní formy B12. Methylcobalamin je právě ta aktivní forma.
Feritin zatím taky dělat nemusíte, že máte problém se železem už je taky jasné.
Vy jste našla laboratoř, kde dělají B6 ?
Volná měď a ceruloplazmin se hodí, aby se vidělo, jak jste na tom ve skutečnosti s mědí.

B6 dělají pokud vím centrální laboratoře ve fakultní na Karláku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Jenže to jste nám měla říct hned na začátku, že jste silná kuřačka a tudíž máte sníženou produkci žaludeční kyseliny (trávení, ale i obranyschopnost) a potlačenou chuť k jídlu (podvýživa). Za úzkostmi pak přirozeně může stát i žaludeční dysbióza, protože máte ze závislosti na nikotinu omezenou tvorbu ochranného hlenu a proudění krve žaludeční výstelkou. Tetanie (brnění končetin) je projevem nedostatku hořčíku (vč. vymírání kandidy) nebo polyneuropatie (postižení periferních nervů, např. otrava methanolem, formaldehydem, n-hexanem http://zdravi.doktorka.cz/postizeni-nervu-neuropatie/). Zbývají deprese pramenící ve střevech, kde dominují malí a velcí šmejdi.

Why smokers need more magnesium
https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/smokers-need-magnesium-2/
The effect of cigarette smoking on gastric acid secretion and gastric mucosal blood flow in man.[url][url]http://zdravi.doktorka.cz/postizeni-nervu-neuropatie/[/url][/url]
Helicobacter pylori, a causative agent of vitamin B12 deficiency.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19745500
Analysis of Nicotine and Impurities in Electronic Cigarette Solutions and Vapor
http://it.restek.com/Technical-Resources/Technical-Library/Foods-Flavors-Fragrances/fff_FFAN2127-UNV

To máte pravdu u kuřáků jde o docela rozšířený problém a lepší je rozhodně nekouřit i když jde o závislost jako každou jinou tedy někdy to je těžký boj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 6:00 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="krasnagadgetka":32lahwhf] Mě výsledky přijdou celkem ok. Čekala jsem, že budou horší. [/quote:32lahwhf]
Ve skutečnosti, když už se vám podaří dostat se do stavu, kdy vybočíte z normálních hodnot tak jak je mají definované lékaři, tak to znamená, že téměř určitě máte velmi dobře pozorovatelné příznaky zdravotních problémů, protože lidské tělo si parametry spadající pod základní biochemická vyšetření umí udržovat v normálním rozsahu neuvěřitelně dokonale.

Takže podle výsledků lze pochopit, že nejste zralá na hospitalizaci, neveze vás sanitka, ale dobře vám tedy určitě už není není a to docela dlouho. Kdyby ty výsledky byly podstatně horší, tak si tady s námi nedopisujete, protože byste měla akutní zdravotní problémy.

Co se týče té tetanie, dost možná to ještě není značným deficitem hořčíku, ale tím, že tělo i to málo hořčíku, které ještě v zásobách má, stejně nedokáže využít. Pokud toto platí, tak můžete tělu dodávat hořčík, ale tetanie se nezbavíte, protože dodaný hořčík se nevstřebá.

Na vstřebávání, transport v těle a využití hořčíku potřebujete: vitamín D, vitamín B6, vitamín K, bór a taky zinek (a možná ještě něco dalšího). Minimálně co se týče zinku a bóru jste těžce deficitní, pokud nejste po létě opálená, tak jste nejspíš deficitní i co se týče vitamínu D (zkuste obvoďáka dokopat k tomu ať vám nechá vyšetřit hladinu vitamínu D, bude se bránit, ale zkuste to. Je to drahé vyšetření -cca 1500 Kč - proto bude klást odpor.) Potřebujete se dostat s vitamínem D do horní poloviny rozsahu, který lékaři považují za normální.
----------

Co se týče chlóru, když jsem to psal měl jsem v hlavě představu, že jste deficitní na Cl - když píši příspěvek nevidím bohužel na tabulku s vašimi výsledky a paměť mě zklamala. To, že skutečnosti máte v séru nadbytek Cl jsem si všiml až dnes.

Takže je to takto: Nadbytek Cl nejspíš znamená deficit HCO3 a odhaduji, že máte překyselený organismus (ale mohu se mýlit). Každopádně byť ledviny nepochybně dělají co mohou, tak tělo má problém udržovat pH (acidobazická rovnováha) a právě to může mít za následek tetanii. Kdyby tělo mělo dost hořčíku, nebo bylo schopné dostupný hořčík využít, tak by se s tím ledvinám lépe válčilo.

Jediný rozdíl oproti tomu, co jsem psal ohledně chlóru tedy je, že se nemusíte bát ve vhodných situacích konzumovat jedlou sodu, kterou tělu dodáte HCO3, ale pozor, jedlá soda vás samo o sobě nespasí. Navíc jedlá soda neutralizuje trávící kyselinu HCl, takže opravdu není dobré to s ní přehánět.

Na téma úpravy pH zde určitě vlákna jsou, jedno viz např zde:

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 11:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Moc Vám všem děkuji, že nad mým problémem trávíte tolik času, jsem Vám strašně vděčná. \":-)\" O volnu si k tomu sednu, teď jsem z toho ještě jelen. \":-)\" Co mě teď napadá je, že je to strašné s těma našima doktorama! Já totiž začala mít problémy v 18-ti letech a teď mi je 30 a začalo to závratěmi a bušením srdce, které si myslím byly způsobené nedostatkem hořčíku nebo železa, protože já skoro nejedla a byla jsem mladá blbá a nenapadlo mě, jak je strava důležitá. Když jsem šla k doktorce, řekla mi, že jsem labilní a že je to z nervů. Od té doby jsem chodila po psychiatrech a psycholozích, protože jsem kvůli závratím začala mít strach chodit do školy a mezi lidi celkově....Díky tomu jsem si vypěstovala agorafobii a ještě teď se s ní peru a jsem na antidepresivech....Líbí se mi, jak říká dr. Hnízdil, že doktoři tu nejsou od toho, aby léčili, ale by lidi lekali. To přesně sedí! A ještě k tomu jich je většina hrozně příjemná a dělá z lidí idioty....Asi dva dny beru vitamín B12 a řekla bych, že nejsem tolik nervozní a po dlouhé době mě nepálí jazyk, vůbec jsem nevěděla, z čeho to mám, pálil mě skoro rok a také mi tolik nebuší srdce..... To jsem zvědavá, co se mnou provedou ostatní doplňky. \":-D\" Jenže bohužel i když mi bude dobře, nevím, zdali se zbavím té agorafobie, kterou mám víc jak 10 let....\":-(\" Jak se zbavit strachu ze strachu?! \":-(\" \":-(\" \":-(\" Když Vám doktoři celou dobu říkají, že Vám hrabe z toho, že máte strach. Tak ho prostě potom dostanete.


Naposledy upravil krasnagadgetka dne pát zář 21, 2018 11:10 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 11:05 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
pefi píše:
Aktivní B12 už ani dělat nemusíte, pokud máte málo jakékoliv B12, tak je jasné, že máte málo i aktivní formy B12. Methylcobalamin je právě ta aktivní forma.
Feritin zatím taky dělat nemusíte, že máte problém se železem už je taky jasné.
Vy jste našla laboratoř, kde dělají B6 ?
Volná měď a ceruloplazmin se hodí, aby se vidělo, jak jste na tom ve skutečnosti s mědí.
B6 dělají pokud vím centrální laboratoře ve fakultní na Karláku.

B6 dělá Sang Lab.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 11:34 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Alopat píše:
Takže brnění rukou a nohou je předzvěstí celkového kolapsu z nedostatku hořčíku, který nastane, pokud se jeho hodnoty v krvi budou posouvat z naměřené spodní hranice do deficitu a k tomu vyčerpání magnézia dochází při vymírání kandidy u parazitů nebo se jedná o poškozené nervy?

https://www.livestrong.com/article/533234-tingling-in-hands-and-feet-and-low-magnesium/
https://www.nourishingplot.com/2018/02/27/relationship-magnesium-deficiencies-parasites/
https://www.candidapatient.com/candida-treatment/die-off.html

Prosím ještě o vysvětlení toho kolapsu, protože mě to stále děsí a nemohu to dostat z hlavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2018 11:46 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Co se týká těch vitamínů B, bojím se jejich dodávání, vzhledem k tomu, že je dost studií, které říkají, že mohou způsobovat rakovinu, možná to bylo jen u kuřáků, to si teď nejsem jistá. Ale já kuřák jsem a bohužel s tím teď nejsem schopná skončit. A co je pravdy na těchto studiích to netuším, v tomhle se nevyznám......Dodat Béčka stravou je snad nemožné. Nebo se pletu? Vím pouze o játrech a včelím pylu, ale ani jedno se nedá užívat každý den a dlouhodobě......Pak jsem našla, že Béčka obsahují pivovarské kvasnice, při candidě asi nevhodné....Dále v semenech, ořechách, vaječném žloutku - toho se nedá jíst hodně, otrubách, pšeničných klíčcích - pšenici bych chtěla ze stravy vynechat, v čočce, fazolích - luštěniny mi nedělají moc dobře, zelené listové zelenině - toho se taky nedá jíst moc. Podle cronometru (nejsem si jístá, že ukazuje vitamíny správně) bylo skoro nemožné, abych za den měla dost vitamínů B.....Nevíte třeba o nějaké super potravině, která Béčka obsahuje? Raději bych béčka přírodní....

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 7:21 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
S kouřením lze skončit z vteřiny na vteřinu. Trošínku se natrápíte, mííírně se vám bude klepat pazoura a slinit huba, ale to brzo přejde. Když přestanete hned, do konce října jste z toho venku, úplně venku. Podpůrné činnosti - být hodně venku, co nejvíc venku, pracovat venku, bavit se venku, třeba i spát venku, luft, čerstvý luft, dělat rukama, nesedět, hýbat se, mít stále co na práci (aby vás zastávka na cigáro zdržovala). A vyřadit spouštěče, které byly s cigárem v symbiose - kafe, alkohol. A nějaký čas se nezastavujte s kouřícími osobami, ať vás to nezlobí. Věřte, do měsíce bude klid. A až budete čistá, bude vám to smrdět, ba dokonce vám bude blbě, když si znovu dáte (což je přirozená reakce zdravého těla na cigarety).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 7:30 am 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
krasnagadgetka píše:
Co se týká těch vitamínů B, bojím se jejich dodávání, vzhledem k tomu, že je dost studií, které říkají, že mohou způsobovat rakovinu, možná to bylo jen u kuřáků, to si teď nejsem jistá. Ale já kuřák jsem a bohužel s tím teď nejsem schopná skončit. A co je pravdy na těchto studiích to netuším, v tomhle se nevyznám......Dodat Béčka stravou je snad nemožné. Nebo se pletu? Vím pouze o játrech a včelím pylu, ale ani jedno se nedá užívat každý den a dlouhodobě......Pak jsem našla, že Béčka obsahují pivovarské kvasnice, při candidě asi nevhodné....Dále v semenech, ořechách, vaječném žloutku - toho se nedá jíst hodně, otrubách, pšeničných klíčcích - pšenici bych chtěla ze stravy vynechat, v čočce, fazolích - luštěniny mi nedělají moc dobře, zelené listové zelenině - toho se taky nedá jíst moc. Podle cronometru (nejsem si jístá, že ukazuje vitamíny správně) bylo skoro nemožné, abych za den měla dost vitamínů B.....Nevíte třeba o nějaké super potravině, která Béčka obsahuje? Raději bych béčka přírodní....

Děkuji.

To,že jste velký kuřák je bohužel vážný problém.Někteří léčitelé nechtějí takové lidi léčit,protože díky masivní protikuřácké kampani ti jedinci mají v podvědomí zakódováno,že si velmi ubližují a tudíž se ani vyléčit nechtějí.Takový člověk pak špatně reaguje a to i díky zanesením organismu na léčbu.Alopat vám velice dobře popsal vliv nikotinu na žaludeč.sliznici a z toho plynoucí špatné získávání ýživných látek z potravy.Znám z okolí několik lidí ,kteří 30 let kouřili a ze dne na den skončili,ale jsou to muži.U žen je to velký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 10:49 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
i když mi bude dobře, nevím, zdali se zbavím té agorafobie, kterou mám víc jak 10 let....\":-(\" Jak se zbavit strachu ze strachu?! \":-(\" \":-(\" \":-(\" Když Vám doktoři celou dobu říkají, že Vám hrabe z toho, že máte strach. Tak ho prostě potom dostanete.

Musíte se nějak zkusit smířit s tím, že značná část z toho, co vám napovídali, jsou totální nesmysly. Když na vás přijde strach, zkuste si cíleně uvědomit, že nemá reálný důvod, ale že to je falešný pocit vyvolaný disbalancí chemie ve vašem těle a mozku a že to zase přejde. Aspoň mi to trochu pomáhá, když se mnou cloumají pocity, které nejsou podepřeny změnou stavu mého okolí a tudíž jsou nejspíš dány jen tím jak v mém těle probíhá válka mezi tím co tam dlouhodobě bydlí a tím, co jsem tam v minulých hodinách dodal.
Včera večer jsem se cítil skvěle a dobře jsem se bavil, pozdě večer jsem zbaštil stejk, ještě později hodně živý jogurt a dnes ráno mi nebylo veselo. Racionalita říká, že objektivně není důvod, aby mi ráno nebylo stejně jako večer, takže mizerný pocit v duši je čistě výkyv nějaké biochemie. A já mám ten luxus, že vím, že když je to výkyv biochemie, že by to mělo za pár hodin přejít - a taky to za dvě hodiny po probuzení přešlo, pustil jsem si oblíbenou hudbu a je mi líp. Z tím, co na sobě zkouším, se nedivím, že to občas nějak zakmitá.

Když bude dobře vašemu tělu, bude dobře i vaší duši. Když byste to dokázala uchopit z druhého konce, bude to také fungovat - pokud dokážete pracovat se svou duší nebo s energiemi, uzdraví se vám tělo. Ideální je kombinace obou, ale pro nás, pro které je ta druhá cesta celkem scifi, stále existuje ta první cesta. Pomáhejte svému tělu a duši bude také líp. Jen pozor při najíždění na suplementy látek, které vám dlouhobě chybí a také na B-vitamíiny v množstvích, které překračují dávky v českém B-komplexu forte. Účinky na psychiku mohou být solidní - psychikou mi už zacloumala velká dávka jódu, bóru, vitamínu B3 a zřejmě i velká dávka živého jogurtu - a když se to stane, je potřeba zpomalit, ubrat a uvědomit si, že ty pocity jsou příznak toho, že se tělo nedokáže dost rychle zbavit něčeho, čeho by se zbavit mělo a chtělo.


Naposledy upravil pefi dne sob zář 22, 2018 11:33 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 11:01 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Co se týká těch vitamínů B, bojím se jejich dodávání, vzhledem k tomu, že je dost studií, které říkají, že mohou způsobovat rakovinu, možná to bylo jen u kuřáků, to si teď nejsem jistá. Ale já kuřák jsem a bohužel s tím teď nejsem schopná skončit. A co je pravdy na těchto studiích to netuším, v tomhle se nevyznám.

Ano, nějaké studie jsem našel. Je potřeba nečíst články v novinách, ale číst ty studie a přemýšlet o tom, co ty výsledky skutečně znamenají.
Po šesti až desetiletiletém každodenním užívání vysokých dávek některých B-vitamínu se u můžu-kuřáků pravděpodobnost rakoviny plic zvýšila 2x až 4x.
K tomu si ale přijdejte:
- Kouření samotné zvyšuje pravděpodobnost rakoviny plic cca 20x, pokud vám nedělá problém už to, že kouříte, tak proč by vám měly nahánět strach zrovna B-vitamíny ?
- to zvýšení rizika je po šesti až desetiletém každodenním užívání jednotlivých vitamínů, ze vám doporučujeme vybraná B-čka doplňovat B-komplexem právě proto, aby přebytek jednoho B-čka nevyvolal těžký deficit jiného B-čka. Máte-li přesto strach, můžete B-vitamíny brát jen 5 dní v týdnu a dát tělu dva dny pokoj. Dlouhodobě (nad tři měsíce užívání čehokoliv je to obecně velmi rozumné).
- to zvyšení rizika se neprojevilo, pokud lidé konzumovali multivitamíny, takže problém bude v nevyvážené bezhlavé suplementaci.
- to zvýšení rizika se projevilo u mužů a ne u žen.

Opravdu si z výše uvedeného uděláte závěr, že byste se měla bát brát B-vitamíny, které vám prokazatelně chybí ?

Pokud je vím líp po dodávání B12 v podobě cyanocobalaminu (neaktivní forma B12), tak to znamená, že vám funguje jeho vstřebávání ve střevě a jeho konverze na methylcobalamin, což je fajn. Nemusíte tím pádem shánět u nás hůře dostupný methylcobalamin, ale časem (za půl roku) si stejně radši nechte udělat z krve B12 i aktivní B12, abyste viděla, zda se vám v těle nehromadí neaktivní forma B12.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 11:26 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Dodat Béčka stravou je snad nemožné. Nebo se pletu? Raději bych béčka přírodní....Děkuji.

Pletete a nepletete současně. Slušné množství B-vitamínů by vám totiž měla vyrábět střevní mikroflóra. A když zatím nevyrábí, tak holt musíte dodávat jinak.
B12 v přírodní podobě máte v kvalitním mase, ale by to fungovalo "z přírodních zdrojů", musela byste být schopná dobře trávit maso.

S přírodní formou si minimálně pár měsíců nevystačíte, ale můžete si poměrně levně pomoci k produkci některých B-ček i takto:

http://www.bulgaricus-eshop.cz/detail/b ... ido-jogurt

Balení se dá skladovat nějakou dobu v ledničce, nemělo by zmrznout. Hotový jogurt pak už nesmí zmrznout!

K tomu si pořiďte prebiotika:
https://www.benu.cz/prebioticka-vlaknina-valosun-250g

Postup, který je na prvním odkaze doplníte tak, že před uložením jogurtu do lednice v něm navíc rozmícháte vrchovatou čajovou lžičku prebiotik. Časem podle chuti poznáte, zda by nebylo vhodné přidat prebiotika už do mléka, které jogurtujete. Mi se zatím zdá, že ano (ale já mám momentálně úplně jinou kulturu) - jogurt mi nepřechází tak rychle do kysela a víc mi to s prebiotiky chutná. Takže je dávám dvakrát - jednou když jogurtuji (aby se namnožilo a přežilo víc bakterií) a podruhé když je jogurt hotový - aby se bakterie i po konzumaci měly čím živit.

Já mám vyzkoušené že plnotučné Olma bio (https://www.olma.cz/cs/produkty/bio-mleko-cerstve-35) na začátku ani převařovat nemusím, protože Olma má, podle toho jak málo se to mléko kazí, ve výrobě čisto a pořádek. Takže misku ve které budu vyrábět jogurt vypláchnu vřelou vodou, naliji mléko, rozmíchám prebiotika, rozmíchám zdroj bakterií (kultura/jogurt) a strčím do trouby na 40 stupňů - ale chet to teploměr a změřit aby tam bylo těch cca 40 stupňů, protože v mé troubě je při nastavených 45 stupních jen cca 33 stupňů, takže mám na staveno na 50 stupňů a jogurt má teplotu 38. (A ta trouba nesmí být samozřejmě mikrovlnná !)

Pokud byste začala nabírat váhu, tak je potřeba zkusit jinou jogurtovou kulturu. Střídáním různých kultur časem doplníte víc různých prospěšných bakterií, což je jen dobře.


Naposledy upravil pefi dne sob zář 22, 2018 11:39 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 11:32 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Alopat píše:
Takže brnění rukou a nohou je předzvěstí celkového kolapsu z nedostatku hořčíku, který nastane, pokud se jeho hodnoty v krvi budou posouvat z naměřené spodní hranice do deficitu a k tomu vyčerpání magnézia dochází při vymírání kandidy u parazitů nebo se jedná o poškozené nervy?

https://www.livestrong.com/article/533234-tingling-in-hands-and-feet-and-low-magnesium/
https://www.nourishingplot.com/2018/02/27/relationship-magnesium-deficiencies-parasites/
https://www.candidapatient.com/candida-treatment/die-off.html

Prosím ještě o vysvětlení toho kolapsu, protože mě to stále děsí a nemohu to dostat z hlavy.

Brnění rukou je signál, že vám chybí hořčík, pokud by se deficit hořčíku prohluboval, tak vám začne docházet i draslík a nakonec byste zkolabovala, což by ale nastalo až po té, co by vám hladina hořčíku nebo draslíku klesla pod mez, kterou mají MUDři stanovenou jako normální, takže tam ještě nejste. Brnění je důrazné varování, ztráty vědomí by byly další ještě důraznější varování, že tělu něco chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 12:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Pletete a nepletete současně. Slušné množství B-vitamínů by vám totiž měla vyrábět střevní mikroflóra. A když zatím nevyrábí, tak holt musíte dodávat jinak.
B12 v přírodní podobě máte v kvalitním mase, ale by to fungovalo "z přírodních zdrojů", musela byste být schopná dobře trávit maso.

S přírodní formou si minimálně pár měsíců nevystačíte, ale můžete si poměrně levně pomoci k produkci některých B-ček i takto:

http://www.bulgaricus-eshop.cz/detail/b ... ido-jogurt

Balení se dá skladovat nějakou dobu v ledničce, nemělo by zmrznout. Hotový jogurt pak už nesmí zmrznout!

K tomu si pořiďte prebiotika:
https://www.benu.cz/prebioticka-vlaknina-valosun-250g

Postup, který je na prvním odkaze doplníte tak, že před uložením jogurtu do lednice v něm navíc rozmícháte vrchovatou čajovou lžičku prebiotik. Časem podle chuti poznáte, zda by nebylo vhodné přidat prebiotika už do mléka, které jogurtujete. Mi se zatím zdá, že ano (ale já mám momentálně úplně jinou kulturu) - jogurt mi nepřechází tak rychle do kysela a víc mi to s prebiotiky chutná. Takže je dávám dvakrát - jednou když jogurtuji (aby se namnožilo a přežilo víc bakterií) a podruhé když je jogurt hotový - aby se bakterie i po konzumaci měly čím živit.

Já mám vyzkoušené že plnotučné Olma bio (https://www.olma.cz/cs/produkty/bio-mleko-cerstve-35) na začátku ani převařovat nemusím, protože Olma má, podle toho jak málo se to mléko kazí, ve výrobě čisto a pořádek. Takže misku ve které budu vyrábět jogurt vypláchnu vřelou vodou, naliji mléko, rozmíchám prebiotika, rozmíchám zdroj bakterií (kultura/jogurt) a strčím do trouby na 40 stupňů - ale chet to teploměr a změřit aby tam bylo těch cca 40 stupňů, protože v mé troubě je při nastavených 45 stupních jen cca 33 stupňů, takže mám na staveno na 50 stupňů a jogurt má teplotu 38. (A ta trouba nesmí být samozřejmě mikrovlnná !)

Pokud byste začala nabírat váhu, tak je potřeba zkusit jinou jogurtovou kulturu. Střídáním různých kultur časem doplníte víc různých prospěšných bakterií, což je jen dobře.

Se vším lze souhlasit, ale bylo by vhodné ještě upozornit i na variantu kdy má člověk SIBO a pak dodávání probiotik nemusí být zrovna dobrý nápad. Možná by v takovém případě bylo vhodnější je aplikovat pomocí klystýrů podobně jako u transplantace stolice, třeba klystýrem s jogurtem nebo kefírem, či jinou kulturou a obešlo by se tak tenké střevo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 2:29 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jarda píše:
Se vším lze souhlasit, ale bylo by vhodné ještě upozornit i na variantu kdy má člověk SIBO a pak dodávání probiotik nemusí být zrovna dobrý nápad. Možná by v takovém případě bylo vhodnější je aplikovat pomocí klystýrů podobně jako u transplantace stolice, třeba klystýrem s jogurtem nebo kefírem, či jinou kulturou a obešlo by se tak tenké střevo.

V případe SIBO, bych pouze nepřidával prebiotika do hotovéh jogurtu před konzumací, aby se nekrmilo to, co už je přemnožené, ale jinak by dodávky živého jogurtu s širším spektrem bakterií měly rovněž působit pozitivně, byť by si to zasloužilo asi méně razantní dávky jogurtu a trochu větší analýzu to která probiotika by měl jogurt zahrnovat a která ne. Ono to vypadá, že léčba SIBO probiotiky možná funguje stejně dobře nebo i lépe než antibiotiky a léky.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4311309/

https://drruscio.com/can-probiotics-cause-sibo/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz