Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 5:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2021 1:46 pm 
Offline

Registrován: ned pro 08, 2019 9:08 pm
Příspěvky: 4
Názor výrobce saun s karbonovími zářiči s nízkým EMF ( je to pravda nebo reklamní tah?)
Karbonové zářiče mají navíc také k vysoké úrovni vyzařování nebezpečných EMF a ELF, ve víc než v 95 % případů je toto vyzařování až 20× vyšší než udává norma.
ELF (extrémně nízké frekvence) označuje intenzity elektrického pole o frekvenci s rozsahem 3-30 Hz. EMF (elektromagnetická pole) jsou energetické vlny o frekvenci nižší než 300 Hz, nebo cyklů za vteřinu. Tento parametr se uvádí v jednotkách miliGauss (mG) a za bezpečný limit se považuje hodnota 3 mG a menší. Některé z nekvalitních infrasaun nabízených na trhu mají tuto hodnotu dokonce až 20× vyšší.

Při pravidelném používání infrasauny s vysokými hodnotami ELF a EMF se začne objevovat malátnost a bolesti hlavy. Ty může doprovázet také zvracení. Dětem a těhotným může pobyt v takovéto infrasauně způsobovat žaludeční potíže.

hodnoty běžných infrasaun za (30tis):
Typ topidla Hodnota EMF IR-A IR-B IR-C Vlnová délka Hloubka proniknutí do kůže
Karbonová 30-80 mGS 0% 0% 100% 5.6-15 µm 2 mm
Keramická 30-80 mGS 0% 0% 100% 5.6-15 µm 2 mm
Red-Light 30-80 mGS 0% 10% 90% 5.6-15 µm 3-5 mm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2021 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tom123 píše:
Názor výrobce saun s karbonovími zářiči s nízkým EMF ( je to pravda nebo reklamní tah?)
Karbonové zářiče mají navíc také k vysoké úrovni vyzařování nebezpečných EMF a ELF, ve víc než v 95 % případů je toto vyzařování až 20× vyšší než udává norma.
ELF (extrémně nízké frekvence) označuje intenzity elektrického pole o frekvenci s rozsahem 3-30 Hz. EMF (elektromagnetická pole) jsou energetické vlny o frekvenci nižší než 300 Hz, nebo cyklů za vteřinu. Tento parametr se uvádí v jednotkách miliGauss (mG) a za bezpečný limit se považuje hodnota 3 mG a menší. Některé z nekvalitních infrasaun nabízených na trhu mají tuto hodnotu dokonce až 20× vyšší.

Při pravidelném používání infrasauny s vysokými hodnotami ELF a EMF se začne objevovat malátnost a bolesti hlavy. Ty může doprovázet také zvracení. Dětem a těhotným může pobyt v takovéto infrasauně způsobovat žaludeční potíže.

hodnoty běžných infrasaun za (30tis):
Typ topidla Hodnota EMF IR-A IR-B IR-C Vlnová délka Hloubka proniknutí do kůže
Karbonová 30-80 mGS 0% 0% 100% 5.6-15 µm 2 mm
Keramická 30-80 mGS 0% 0% 100% 5.6-15 µm 2 mm
Red-Light 30-80 mGS 0% 10% 90% 5.6-15 µm 3-5 mm

Na to nedovedu odpovědět, ale předpokládám že v zápalu konkurenčního boje na sebe oponenti plivou s gustem jedovaté sliny a nenechají na soupeřích niť suchou. Spíše bych tedy viděl rozumné se poohlédnout po nějakém nezávislém testu pokud něco takového vůbec existuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2021 10:55 am 
Offline

Registrován: ned pro 08, 2019 9:08 pm
Příspěvky: 4
Stránky , které říkají že EMF je běžné

Statistika domácností a životního prostředí
Jak tedy vypadají měření u vás doma? Zde je několik běžných domácích zařízení a EMF, která produkují.

5-100 mG ~ Počítače, iPady a iPody
160-200 mG ~ Fluorescenční světla
1-700 mG ~ Elektrický vysoušeč vlasů
22-39 mg ~ Elektrická přikrývka
200-400 mG ~ Elektrické holicí strojky
10-80 mG ~ Televize
.8-50 mG ~ Pračka
16-56 mG ~ Dokovací stanice pro přenosné hudební zařízení
20-200 mG ~ Elektrický dosah
100-300 mG ~ Mikrovlnné trouby
200-800 mG ~ Vysavač
6-100 mG ~ Přímo pod/nadzemní elektrické vedení
1-10 mG ~ Inkubátor pro kojence v nemocnicích
20-30 mG ~ Infračervená sauna

https://www.familypoolfun.com/blog/unde ... emf-output

a stránky jak je EMF nebezpečné (tendenční možná vytržené z kontextu ale kdo ví)
https://www.infraredsauna.co.uk/why-cho ... red-saunas
https://www.hightechhealth.com/dangers- ... red-sauna/

možná si koupit měřák a změřit si to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát říj 29, 2021 4:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tom123 píše:
Stránky , které říkají že EMF je běžné

Statistika domácností a životního prostředí
Jak tedy vypadají měření u vás doma? Zde je několik běžných domácích zařízení a EMF, která produkují.

5-100 mG ~ Počítače, iPady a iPody
160-200 mG ~ Fluorescenční světla
1-700 mG ~ Elektrický vysoušeč vlasů
22-39 mg ~ Elektrická přikrývka
200-400 mG ~ Elektrické holicí strojky
10-80 mG ~ Televize
.8-50 mG ~ Pračka
16-56 mG ~ Dokovací stanice pro přenosné hudební zařízení
20-200 mG ~ Elektrický dosah
100-300 mG ~ Mikrovlnné trouby
200-800 mG ~ Vysavač
6-100 mG ~ Přímo pod/nadzemní elektrické vedení
1-10 mG ~ Inkubátor pro kojence v nemocnicích
20-30 mG ~ Infračervená sauna

https://www.familypoolfun.com/blog/unde ... emf-output

a stránky jak je EMF nebezpečné (tendenční možná vytržené z kontextu ale kdo ví)
https://www.infraredsauna.co.uk/why-cho ... red-saunas
https://www.hightechhealth.com/dangers- ... red-sauna/

možná si koupit měřák a změřit si to

Sice nyní nedovedu relevantně vyhodnotit uvedené informace, ale je potřeba si uvědomit že veškeré zmíněné zdroje EMF jsou v dnešní době normální součást našich životů a bez nich by došlo k významnému kroku zpět. I když možná se to chystá, nakonec situace kolem energií není rozhodně růžová a je klidně možné že již letošní zimu si vyzkoušíme ve větším rozsahu jaké to bylo ve středověku bez plynu, elektřiny a uvedených zařízení protože nic z toho bez elektřiny respektive dostupných energií stejně fungovat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2021 10:21 pm 
Offline

Registrován: ned pro 08, 2019 9:08 pm
Příspěvky: 4
https://www.hightechhealth.com/2018/05/ ... a-dangers/
Tak ty infrasauny asi nebudou úplně bezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2021 11:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tom123 píše:
https://www.hightechhealth.com/2018/05/08/near-infrared-sauna-dangers/
Tak ty infrasauny asi nebudou úplně bezpečné.

Pokud na to půjdete podobnou logikou která je použita v článku pak musíte logicky dojít k závěru že je životu nebezpečné spát v posteli protože v posteli umírá naprosto majoritní procento lidské populace. To je pochopitelně blbost která vás asi od spaní v posteli neodradí zrovna tak vás patrně nic neodradí od přecházení silnice kde opět objektivně umírá ne zrovna nepodstatné množství lidí ročně po střetu s autem a asi dál budete svítit zářivkou i když opět jde o silně diskutabilní počínání podložené množstvím studií. Z mého pohledu je vždy potřeba zvážit přínosy a negativa kdy konkrétně v tomto případě vidím riziko hodně nízko nastavené a rozhodně ne život ohrožující.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: úte zář 05, 2023 1:01 pm 
Offline

Registrován: ned pro 08, 2019 9:08 pm
Příspěvky: 4
Chci napsat pár zkušeností se saunou s karbonovími zářiči. Tak po 20 min večerního sounování v infrasauně jsem zažil 2x ztrátu krátkodobé paměti. Bylo to velice nepříjemné nepamatovat si co jsem ten den dělal. Přisuzuju to tomu EMF záření. To mě vyburcovalo a koupil jsem si na to i měřák.Abych se bezpečně saunoval musel bych být úplně na okraji lavice, což je značně nepohodlné. Nakonec to dělám tak, že vyhřeji infrasaunu, pak ji vypnu a potím se jen před čevenými žárovkami. V tomto módu jsem ztrátu krádkodobé paměti nikdy nezažil a potím se dostatečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: ned zář 10, 2023 8:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tom123 píše:
Chci napsat pár zkušeností se saunou s karbonovími zářiči. Tak po 20 min večerního sounování v infrasauně jsem zažil 2x ztrátu krátkodobé paměti. Bylo to velice nepříjemné nepamatovat si co jsem ten den dělal. Přisuzuju to tomu EMF záření. To mě vyburcovalo a koupil jsem si na to i měřák.Abych se bezpečně saunoval musel bych být úplně na okraji lavice, což je značně nepohodlné. Nakonec to dělám tak, že vyhřeji infrasaunu, pak ji vypnu a potím se jen před čevenými žárovkami. V tomto módu jsem ztrátu krádkodobé paměti nikdy nezažil a potím se dostatečně.

Zajímavá zkušenost a myslím že určitě hodně nepříjemná. Každopádně si dovolím tvrdit že jde o hodně atypickou reakci organizmu o které slyším poprvé jinak jsem se s něčím podobným u klientů nikdy nesetkal. Nicméně mohu i z vlastní zkušenosti potvrdit že saunování v červeném světle je neporovnatelně komfortnější než saunování při vyzařování karbonových panelů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2024 12:08 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 3
Za posledné 4 roky som vyskúšal všetko možné aj nemožné. Suplementy. Vitamíny. Lekárske prehliadky (všetko v norme, stanovenej na chorej populácii). Nič mi nepomohlo viac ako sauna. Upokojuje moje nervy (znižuje kortizol), v ten večer spím ako mimino, na druhý deň sa cítim úžasne. Mnísi sa riadia podľa starej tradície Ora et Labora (modli sa a pracuj), ktorú som doplnil o "et Sauna". :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz