Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned dub 28, 2024 9:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 9:23 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Moje mamka přestala užívat hormony na úpravu ženských problémů a dost ji to teď změnilo psychiku. Spín deset hodin, je otrávená, trochu vydepkovaná, nic ji pořádně nebaví, na lidi je podrážděná, špatně snáší jednání s lidmi, je stále unavená... Provedla už řadu klystýrů, kde není výrazně vidět nějaká velká změna, chystá se na játra, ale problém je v tom, že se jí do toho nechce... psychika... Uvidíme, možná, že to klapne. Doporučil jsem ji brát hořčík v rozpustné formě, ale bere 1/2 lžičky denně, protože jinak má průjem, což mě dost překvapilo, protože jsem se domníval, že bude mít hořčíku nedostatek a že by to mohlo srovnat psychiku. Ale tudy cesta teda nepovede. Pane Zajíček, co byste navrhoval? Tuším, že vynechání hormonů nebude jednoduchý problém... Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Moje mamka přestala užívat hormony na úpravu ženských problémů a dost ji to teď změnilo psychiku. Spín deset hodin, je otrávená, trochu vydepkovaná, nic ji pořádně nebaví, na lidi je podrážděná, špatně snáší jednání s lidmi, je stále unavená... Provedla už řadu klystýrů, kde není výrazně vidět nějaká velká změna, chystá se na játra, ale problém je v tom, že se jí do toho nechce... psychika... Uvidíme, možná, že to klapne. Doporučil jsem ji brát hořčík v rozpustné formě, ale bere 1/2 lžičky denně, protože jinak má průjem, což mě dost překvapilo, protože jsem se domníval, že bude mít hořčíku nedostatek a že by to mohlo srovnat psychiku. Ale tudy cesta teda nepovede. Pane Zajíček, co byste navrhoval? Tuším, že vynechání hormonů nebude jednoduchý problém... Děkuji

Hořčík někdy tělo nebere při vnitřním použití, ale je možné ho dodat koupelemi, nebo mazáním velké plochy kůže 2,5 % tním roztokem chloridu hořečnatého. Také je v tomto případě celkem nezbytné konzumovat co největší množství potravin s fytoestrogeny, které tento problém celkem slušně redukují.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 10:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
Jarda píše:
Hořčík někdy tělo nebere při vnitřním použití, ale je možné ho dodat koupelemi, nebo mazáním velké plochy kůže 2,5 % tním roztokem chloridu hořečnatého. Také je v tomto případě celkem nezbytné konzumovat co největší množství potravin s fytoestrogeny, které tento problém celkem slušně redukují.

V čem dostupném a levném ty fytoestrogeny jsou, nemůžu nic najít \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 11:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
rADo píše:
V čem dostupném a levném ty fytoestrogeny jsou, nemůžu nic najít \":(\"

Potraviny s obsahem tzv. fytoestrogenů rostlinných hormonů, které se chovají podobně jako estrogeny organizmem produkované, sojové boby, sojová mouka, tofu, brambory, celozrnné obiloviny, zelené fazolky, jablka, mrkev, třešně, česnek, datle, lněná semínka, koření anýz a fenykl pomáhají tělu překonat úbytek estrogenů. Čajové směsi s obsahem bylin kontryhel, dobromysl , meduňka, máta peprná, kopřiva, anýz a fenykl. Potraviny bohaté na esenciální mastné kyseliny mají také význam pro tvorbu hormonů, zdravou kůži a nervy. Omega 3 mastné kyseliny ke zvýšení tvorby hormonů a za studena lisované rostlinné oleje. Potraviny s obsahem vitamínu C a bioflavonoidů působí proti návalům horka, citrusové plody. Dále B komplex - je vhodný pro ženy, které trpí depresemi a úzkostí. Vitamín E - působí proti návalům a vysychání poševní sliznice, je možno propíchnout kapsli vitamínu a aplikovat olej v poševní oblasti. Důležité je dodržování pitného režimu. Denně vypít alespoň 2 litry kvalitní vody za účelem prevence vysychání kůže a sliznic.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz