Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 1:57 pm 
Offline

Registrován: pon zář 06, 2010 1:50 pm
Příspěvky: 2
Pro Arailu, mohu Vám poradit, kde v Praze najdete dobrou a kvalitní zeleninu přímo od farmáře, já si občas objednávám bedýnkový systém do 500,- máte asi 11 kg zeleniny, což si myslím, že je super cena, na stránkách http://www.zdravicek.cz se dozvíte více. Nejvíce si pochutnám na bramborech a hlavně českém česneku, vím , že je dražší než ten čínskej, ale kvalitou a chutí je ten náš českej k nezaplacení. Bramborák bez česneku není bramborák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
PavelZ píše:

No vidíte, plastické žrádlo produkované chemicko-potravinářským průmyslem nemá ráda ani plíseň a já již mnoho let svým pacientům říkám, vždy si jídlo prohlédněte a pak přemýšlejte, zda ho dokáže sežrat plíseň. Pokud to dovede je teoreticky jedlé a pokud ne, tak se ho nesmíte dotknout. Sám jsem také dělal v průběhu skoro roku zajímavý pokus. Vloni, cca začátek listopadu, manželka na můj pokyn zakoupila takovej ten sajrajt v kelímku pro dětskou výživu, je to jako pudink se šlehačkou. Mělo to garanci asi měsíc, nebo dva a nechal jsem to v ledničce do konce minulého měsíce, kdy jsem to z netrpělivosti otevřel a nic, bylo to stejně kvalitní, jako čerstvě vyrobené, chuť zcela bez chyby a vše se jevilo naprosto normální, ale je to naopak naprosto nenormální. Pokud člověk takový šmejdy jí, tak se nemůže divit, že mu někde vyroste květák, to je v takovém případě naopak zcela normální a nic divného bych na tom neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 12:51 pm 
Offline

Registrován: pon srp 23, 2010 2:57 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,Jardo,
ráda bych se s Váma podělila o svou úvahu.Věřím,že nevadí,píšu-li do této rubriky,upřímně,nevím,kam svou poznámku nejlépe zařadit.
Musím říci,že sama se již několik měsíců stravuji dle zásad,o kterých jsou celé tyto stránky.A mohu říci,že nejen,že se cítím lépe,ale zároveň mé drobné zdravotní komplikace zvolna ustupují.Cítím se spokojeně.Ale o tom jsem mluvit nechtěla.
Víte,přemýšlela jsem,co by se stalo,kdyby všichni lidé se začali stravovat tímto(tedy takovým,o kterém je na vašich stránkách řeč a který se i já snažím v sobě ustálit) způsobem v naší zemi.A tady mne napadla zajímavá myšlenka.
Ať se mi to líbí nebo ne,musím připustit,že naše "civilizace",země a jejich fungování stojí mimo jiné také na potravinářském průmyslu(tedy výrobě toho,co nalézáme v supermarketech),zemědělství(chov krav,prasat,následně mléko,výroba mléčných výrobků),farmaceutickém průmyslu(výroba léků,jejichž prospěšnost pro organismus může být mnohokrát otázkou sporu...napadá mne výstižný výraz rakovinový průmysl)atd.Tedy jsou to příjmy do státních rozpočtů,jsou to možnosti zaměstnání.A určitě ne zanedbatelné.A pokud jsou tyto "průmysly" důležitými piliři fungování státu,je možné je nahradit okamžitě jinými pilíři,které by přinášely užitek jak lidskému zdraví,tak zdroje rozvoji celé společnosti,?Je možné vůbec obojí?Protože kdyby lidé přestali jíst to,co vidíme denně v supermarketech(potravinářský průmysl by snížil příjmy),maso by bylo pouze výjimečná a maximálně syrová potrava(zemědělství by patrně bylo po této stránce v troskách),farmaceutický průmysl by nevydělával tolik(lidé by neužívali tak mnoho jejich preparáty)apod......nebyla by to slušná katastrofa pro fungování státního systému?Víte,nechci se v žádném případě zastávat toho,jak naše společnost funguje,na čem staví hodnoty,co propaguje.Myslím,že je bohužel jen a jen založena na penězích a ty jsou obrovský motor,hnací síla.Pokud je v něčem možnost zisku,pak je třeba toho využít na maximum,a třeba i za cenu zdraví,životů.Zní to více než smutně....Ale je možné tento rozjetý vlak zastavit bez následků?A ještě jedna poznámka.Žiji v této společnosti a spousta věcí mi velmi vyhovuje,a myslím,že nejen mně.Určitě bychom se všichni neradi vzdávali jistého pohodlí,které každodenně využíváme,jsme na něj zvyklí(od hloupostí jako je komfort vytápěných domů,teplé vody,topení,aut,nonstop služeb přes auta,zaměstnání,slušný plat....)Nemůže toto vše tak trochu třeba existovat i z peněz těch odvětví průmyslu,co nám na druhé straně zase něco berou(úspěšným manipulováním naši schopnost se svobodně rozhodnout například v otázce zdraví,prospěšnosti)?Protože i tady platí,že vše se vším souvisí,nic nepracuje odděleně a nezávisle....tedy žádný průmysl.
Jardo,prosím berte můj příspěvek jen jakousi úvahu.Moc by mne zajímal váš názor.
Přeji fajn den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
cestazpatky píše:
Dobrý den,Jardo,
ráda bych se s Váma podělila o svou úvahu.Věřím,že nevadí,píšu-li do této rubriky,upřímně,nevím,kam svou poznámku nejlépe zařadit.
Musím říci,že sama se již několik měsíců stravuji dle zásad,o kterých jsou celé tyto stránky.A mohu říci,že nejen,že se cítím lépe,ale zároveň mé drobné zdravotní komplikace zvolna ustupují.Cítím se spokojeně.Ale o tom jsem mluvit nechtěla.
Víte,přemýšlela jsem,co by se stalo,kdyby všichni lidé se začali stravovat tímto(tedy takovým,o kterém je na vašich stránkách řeč a který se i já snažím v sobě ustálit) způsobem v naší zemi.A tady mne napadla zajímavá myšlenka.
Ať se mi to líbí nebo ne,musím připustit,že naše "civilizace",země a jejich fungování stojí mimo jiné také na potravinářském průmyslu(tedy výrobě toho,co nalézáme v supermarketech),zemědělství(chov krav,prasat,následně mléko,výroba mléčných výrobků),farmaceutickém průmyslu(výroba léků,jejichž prospěšnost pro organismus může být mnohokrát otázkou sporu...napadá mne výstižný výraz rakovinový průmysl)atd.Tedy jsou to příjmy do státních rozpočtů,jsou to možnosti zaměstnání.A určitě ne zanedbatelné.A pokud jsou tyto "průmysly" důležitými piliři fungování státu,je možné je nahradit okamžitě jinými pilíři,které by přinášely užitek jak lidskému zdraví,tak zdroje rozvoji celé společnosti,?Je možné vůbec obojí?Protože kdyby lidé přestali jíst to,co vidíme denně v supermarketech(potravinářský průmysl by snížil příjmy),maso by bylo pouze výjimečná a maximálně syrová potrava(zemědělství by patrně bylo po této stránce v troskách),farmaceutický průmysl by nevydělával tolik(lidé by neužívali tak mnoho jejich preparáty)apod......nebyla by to slušná katastrofa pro fungování státního systému?Víte,nechci se v žádném případě zastávat toho,jak naše společnost funguje,na čem staví hodnoty,co propaguje.Myslím,že je bohužel jen a jen založena na penězích a ty jsou obrovský motor,hnací síla.Pokud je v něčem možnost zisku,pak je třeba toho využít na maximum,a třeba i za cenu zdraví,životů.Zní to více než smutně....Ale je možné tento rozjetý vlak zastavit bez následků?A ještě jedna poznámka.Žiji v této společnosti a spousta věcí mi velmi vyhovuje,a myslím,že nejen mně.Určitě bychom se všichni neradi vzdávali jistého pohodlí,které každodenně využíváme,jsme na něj zvyklí(od hloupostí jako je komfort vytápěných domů,teplé vody,topení,aut,nonstop služeb přes auta,zaměstnání,slušný plat....)Nemůže toto vše tak trochu třeba existovat i z peněz těch odvětví průmyslu,co nám na druhé straně zase něco berou(úspěšným manipulováním naši schopnost se svobodně rozhodnout například v otázce zdraví,prospěšnosti)?Protože i tady platí,že vše se vším souvisí,nic nepracuje odděleně a nezávisle....tedy žádný průmysl.
Jardo,prosím berte můj příspěvek jen jakousi úvahu.Moc by mne zajímal váš názor.
Přeji fajn den

Také jsem to kdysi zkoumal a dospěl jsem k závěru, že by se nestalo vůbec nic. Prostě by se vytlačila zase ze společnosti líná nadkasta požíračů peněz a společnost by po určité době přijala jiné hodnoty jako měřítko blahobytu. Musíte si uvědomit, že peníze jsou pouze způsob, jak nás pracující připravit o cca 90 % našich těžce vydělaných peněz. Jinak to bude, pokud bych já vypěstoval třeba mrkev a vy třeba králíka, tak se sejdeme, domluvíme se, že za králíka dostanete třeba 20 kilo mrkve a obě strany jsou spokojené. Máte tam někde prostor pro vyrabování těch 90 %, které vlastně každý měsíc hodíte do kanálu, no nemáte a o tom to je. Nestalo by se tedy nic a společnost by žila stejně jako dnes a určitě mnohem lépe i radostněji. Ono už asi větší sviňárnu ani vymyslet nejde, když zvážíte, že za feudála se platil desátek a nyní platíte devadesátek a stále to je málo. Logicky tedy stačí vydělat pouhou desetinu a vše funguje stejně jako dnes, akorát potom bude bohužel muset dělat každý, ale na tom já nic špatného nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 4:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Zachrání či zahubí nás vědecký pokrok?
článek Václava Hořejšího:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/v ... emid=12995

A protinázor od Václava Cílka na spodním odkaze Českého Rozhlasu_např. v tom poslechu online archivního článku na iRadiu říká o tom, že dokážeme dnes uživit tolik miliard lidí jen proto, že úžasné stroje a umělá hnojiva a všelijak upravovaná osiva... Uživatel "vlk" dál k článku Cílka píše...Půdy máme čím dál méně. To ještě umíme kompenzovat technickým pokrokem. Zatím. Ale obejdeme se bez nafty nebo s jejím zásadním úbytkem?
Ano technický pokrok nás může , resp. musí zachránit v oblasti energetiky. A dostatku energie. Je otázka , jestli to dokáže. Osobně - jsme čím dál větší skeptik. Řekl bych, že jsme těsně před game over. Neb že si ještě tančíme na horní palubě a ten náraz do kry jsme ani nezaznamenali. Velmi rád se budu mýlit. Velmi rád! ba dokonce - pevně věřím, že nemám pravdu.:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":15vuzmw8]Zachrání či zahubí nás vědecký pokrok?
článek Václava Hořejšího:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/v ... emid=12995

A protinázor od Václava Cílka na spodním odkaze Českého Rozhlasu_např. v tom poslechu online archivního článku na iRadiu říká o tom, že dokážeme dnes uživit tolik miliard lidí jen proto, že úžasné stroje a umělá hnojiva a všelijak upravovaná osiva... Uživatel "vlk" dál k článku Cílka píše...Půdy máme čím dál méně. To ještě umíme kompenzovat technickým pokrokem. Zatím. Ale obejdeme se bez nafty nebo s jejím zásadním úbytkem?
Ano technický pokrok nás může , resp. musí zachránit v oblasti energetiky. A dostatku energie. Je otázka , jestli to dokáže. Osobně - jsme čím dál větší skeptik. Řekl bych, že jsme těsně před game over. Neb že si ještě tančíme na horní palubě a ten náraz do kry jsme ani nezaznamenali. Velmi rád se budu mýlit. Velmi rád! ba dokonce - pevně věřím, že nemám pravdu.:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: stř pro 28, 2011 11:27 pm 
Offline

Registrován: čtv led 06, 2011 10:58 am
Příspěvky: 4
Přidávám odkaz na článek o názorech a zkušenostech pana doktora Petra Lukeše s nešvary současné medicíny, stravování apod.:
http://www.relaxxx.cz/soubor/trochu.o.s ... .jinem.pdf
Pokud tady už někde diskuse na toto téma je, prosím pana Zajíčka o přesunutí nebo vymazání \":)\"
Pan doktor je svéráz ale má recht \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: čtv pro 29, 2011 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Olda píše:
Přidávám odkaz na článek o názorech a zkušenostech pana doktora Petra Lukeše s nešvary současné medicíny, stravování apod.:
http://www.relaxxx.cz/soubor/trochu.o.s ... .jinem.pdf
Pokud tady už někde diskuse na toto téma je, prosím pana Zajíčka o přesunutí nebo vymazání \":)\"
Pan doktor je svéráz ale má recht \":wink:\"

Sice už jsem to někde četl, ale nyní mě nenapadá zda zrovna zde. Některé názory jsou dost zvláštní, ale v podstatě má pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: pon úno 13, 2012 2:26 pm 
Offline

Registrován: pát úno 03, 2012 10:48 pm
Příspěvky: 1
Niečo na pobavenie, hádam som to dal do dobrej sekcie
Obrázek

4000 rokov v liečení
2000 p.n.l. - Zjedz tento koreň.
1000 n.l. - Ten koreň je od diabla! Radšej odriekaj túto motlitbu.
1865 n.l. - Motlitby nemajú žiadny efekt! Radšej vypi tento odvar.
1935 n.l. - V tom odvare je hadí olej! Radšej si daj túto tabletku.
1975 n.l. - Tá tablekta neúčinkuje! Radšej si daj toto antibiotikum.
2000 n.l. - To antibiotikum je jed! Radšej zjedz tento koreň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2012 11:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
dusan87 píše:
Niečo na pobavenie, hádam som to dal do dobrej sekcie
Obrázek

4000 rokov v liečení
2000 p.n.l. - Zjedz tento koreň.
1000 n.l. - Ten koreň je od diabla! Radšej odriekaj túto motlitbu.
1865 n.l. - Motlitby nemajú žiadny efekt! Radšej vypi tento odvar.
1935 n.l. - V tom odvare je hadí olej! Radšej si daj túto tabletku.
1975 n.l. - Tá tablekta neúčinkuje! Radšej si daj toto antibiotikum.
2000 n.l. - To antibiotikum je jed! Radšej zjedz tento koreň.

Tak návrat ke kořenům je opravdu důležitý, na tom se nic zpochybnit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 6:21 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Já to znám takhle:

2000 př. n. l. – Je ti zle? Sněz kořínek!
1000 – Kořínky jsou pohanství. Modli se!
1850 – Modlitba je pověra. Vypij lektvar!
1920 – Lektvar je šarlatánství. Spolkni prášek!
1945 – Staré prášky nezabírají. Spolkni penicilin!
1955 – Bakterie zmutovaly. Spolkni tetracyklin!
1960-2019 – Bakterie mutují dál. Spolkni silnější antibiotikum!
2020 – Bakterie vyhrály. Je ti zle? Sněz kořínek!

\":)\"

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Já to znám takhle:

2000 př. n. l. – Je ti zle? Sněz kořínek!
1000 – Kořínky jsou pohanství. Modli se!
1850 – Modlitba je pověra. Vypij lektvar!
1920 – Lektvar je šarlatánství. Spolkni prášek!
1945 – Staré prášky nezabírají. Spolkni penicilin!
1955 – Bakterie zmutovaly. Spolkni tetracyklin!
1960-2019 – Bakterie mutují dál. Spolkni silnější antibiotikum!
2020 – Bakterie vyhrály. Je ti zle? Sněz kořínek!

\":)\"

Je to sice asi přesnější a výstižnější, ale logika je stejná, návrat ke kořenům nás nakonec nemine.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 7:04 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Redaktor New York Times se ptal náčelníka kmene Navajo Dva Tesáky :
"Je vám přes 90 jar, celou tu dobu pozorujete společenství bílých, jakých úspěchů dosáhli
a jaké škody napáchali..
Když to vše zvážíte, řekněte, prosím, kde udělali běloši nějakou chybu ?? "

:: Když bílý muž přišel, Navajos byli vládci země. Žádná daně, žádná dluhy..
Bizonů dostatek, bobrů dostatek, voda čistá.. Ženy udělat všechna práce.
Šaman léčit zadarmo.. Indiáni muži celý den lovit a ryby chytat.
Večer zazpívat, zatančit, zakouřit si, pak celou noc věnovat ženám...

Potom se náčelník trpce pousmál..
" bílý muž dost kretén, když myslet, že taková systém se dá vylepšit.."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
fox píše:
Redaktor New York Times se ptal náčelníka kmene Navajo Dva Tesáky :
"Je vám přes 90 jar, celou tu dobu pozorujete společenství bílých, jakých úspěchů dosáhli
a jaké škody napáchali..
Když to vše zvážíte, řekněte, prosím, kde udělali běloši nějakou chybu ?? "

:: Když bílý muž přišel, Navajos byli vládci země. Žádná daně, žádná dluhy..
Bizonů dostatek, bobrů dostatek, voda čistá.. Ženy udělat všechna práce.
Šaman léčit zadarmo.. Indiáni muži celý den lovit a ryby chytat.
Večer zazpívat, zatančit, zakouřit si, pak celou noc věnovat ženám...

Potom se náčelník trpce pousmál..
" bílý muž dost kretén, když myslet, že taková systém se dá vylepšit.."

Ano, bílý muž dost kretén, když myslet, že taková systém se dá vylepšit, na tom se nic vylepšit nedá, to je dokonalé a normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdraví versus civilizace
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2015 4:03 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 1:08 pm
Příspěvky: 16
Já bych chtěla reagovat na celé toto téma.. co se týká civilizace a zdraví...když se na to podívám z pohledu zvýšené obezity.. nejen, že do sebe rveme čím dál větší srajdy, protože potraviny jsou čím dál více trvanlivější a čím to asi bude, tím, že je mutujeme, aby vydrželi... a druhá věc, ta naše lenost.. dřív lidé chodili, běhali, jezdili na kolech, teď bývá často náš pohyb jen pár kroků z domu do auta.. já třeba chodím do fitka, mám to tam ráda a naučila jsem se tam díky kondičákovi zase pořádně hýbat...ale kdybyste mě viděli dřív..děs...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz