Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:54 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 6:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Uvedomuješ si, že keď mi odpíšeš (čokoľvek), tak vlastne reaguješ? - a je úplne jedno, že napíšeš elaborát o tom, že nechceš reagovať? \":mrgreen:\"

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2021 11:34 am 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Pripajam este davnejsie slubene meranie rusenia na bleskozvode \":|\"
Vidiet tam vselijke hausnumera (frekvencie). 1 m od neho iba slabe sumy


Přílohy:
20210531_155535(1).jpg
20210531_155535(1).jpg [ 932.01 KiB | Zobrazeno 10962 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2021 3:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Vlado, ďak. pekne, že si si našiel čas. Z týchto jednoduchých meraní jasne vyplýva, že Matka Zem je proste Matka Zem a nenahradí ju žiaden hromozvod, ani rúry v stupačke. Nie je nad okopávanie v záhrade, prechádzku po tráve a uzemňovanie kolíkom mimo bytovky - ja som momentálne našťastie na 1. poschodí, takže káblik zhodím pod balkón a zatlčem meter a pol od domu niekam ku kríku.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 11, 2021 8:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Na konci rozhovoru sa čávo trochu zamotal sám do seba:
https://plus.rozhlas.cz/pribyva-lidi-kt ... ar-7170230

Týpek zvolil geniálny prístup, požičiam si do budúcnosti frázy "píčovina logiky" a "oni to mají ochcaný" \":mrgreen:\" \":mrgreen:\" \":mrgreen:\"
https://www.youtube.com/watch?v=_w5B7h5RGX0

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 02, 2022 3:31 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
vladdo píše:
Pripajam este davnejsie slubene meranie rusenia na bleskozvode \":|\"
Vidiet tam vselijke hausnumera (frekvencie). 1 m od neho iba slabe sumy

A čo si tým akože zistil? Zmeraj si či sa nachádza rušenie v tvojom tele keď budeš uzemnený o bleskozvod (to nepraktizujem), alebo o WC stúpačku (to praktizujem). A hlavne treba dokázať, že tie šumy škodia zdraviu.
Mimochodom to by potom znamenalo, že kúpele v uzemnenej vani (takú mala v blízkej minulosti výrazná väčšina, teraz typujem že je to pol na pol - to je ale len odhad) a ešte k tomu v slanej vode sú zdraviu škodlivé. A to je nonsens....

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Naposledy upravil Xrazovy_nick dne ned led 02, 2022 4:44 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 02, 2022 4:06 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Uzemňujem sa doma už prakticky 22 mesiacov. Čím ďalej, tým efektívnejšie (nejdem však do extrémov v zmysle, aby ma to časovo neobmedzovalo).
Uzemňujem sa napojený na prirodzene uzemnenej WC stúpačke tak, že drôt/káblik mám pripojený z WC stúpačky priamo na uzemňovací náramok na lýtko či uzemňovaciu podložku (alebo ponožku/ponožky), ale praktizujem aj megasilný uzemňovací "booster". Ako to vyzerá? Drôt/káblik z WC stúpačky (napojený na uzemnené kovové rúrky, samozrejme nie na elektrinu) vediem do veľkého lavóra, najväčšieho aký som dohľadal cez internet a kúpil si ho.

Používam tento lavór/vandlík o objeme 70 litrov : https://www.majsterkutil.sk/vandlik-ics ... gIC1_D_BwE
Příloha:
ICS SPA VANDLÍK.jpg
ICS SPA VANDLÍK.jpg [ 24.38 KiB | Zobrazeno 9400 krát ]


V otázkach uzemňovania platí jednoduchá matematika : Čím vodivejšie médium dotýkajúce sa tela a čím väčšia plocha tela prichádzajúca do styku s čo najvodivejším médiom, tým silnejšie/liečivejšie uzemňovacie účinky. V prípade že používame nejaký *"30% soľný roztok" ktorý máme uzemnený (napr. v spomínanom lavóre/vandlíku za pomoci uzemnenia drôtom/káblikom), tak v účinkoch na telo silno imitujeme kúpanie sa v mŕtvom mori. Samozrejme záleží od cm/dm2 plochy kože tela, ktoré si máčame.
A tu potrebujem niečo rieišť.... Pri mojej výške 190cm mi uzemňovanie sa vo vandílku (foto a odkaz naň hore) vyhovuje len v polohe "v tureckom sede", v chrbtici prehnutý, pričom si namáčam nie len celú dolnú polovicu tela (mimo oblasti asi 15cm nad a pod kolenami - lebo sa do lavóra nezmestia), ale aj lakte. Nie je to pohodlná poloha, ale nedochádza pri nej k otlačeniu nejakej časti tela.
Používam aj druhú polohu, keď mám plecia opereté o horné steny zúženej strany lavóra, zadok sa mi dotýka opačnej strany lavóra, ruky mám ponorené až po zápästie, ale horná časť hrudníka, ramená, trapézy a skoro celé dolné končatiny (mimo "boxerkovej" oblasti, lebo tá je ponorená) ponorené nie sú. Navše pri tel polohe sa musím prehýňať v chrbtici "do kĺbka" čo v tejto polohe spôsobuje otlačenie chrbtice medzi jej spodnou a strednou časťou. Z krátkodobého hľadiska žiadny problém, z dlhodobého áno. A hlavne, je to maximálne nepohodlná poloha (našťastie trvá len 30 minút denne), pretože si kolenami jemne tlačím na vnútornú časť zápästia, pričom to je taká časť tela, ktora neznáša tlak...

Tieto problémy telesného diskomfortu pri uzemňovacích čiastočných kúpeľoch v umelohmotných nádobách typu lavór/vandlík som sa rozhodol riešiť zabezpečením si inej nádoby/lavóra/vandlíku/vaničky, ktorá by mala rozmery čo najviac vyhovujúce na takýto typ uzemňovania, ktorému sa chcem venovať (ako "boosteru") aj naďalej na (takmer) dennej báze.
Nech som hľadal ako som hľadal, nachádzal som len nádoby/lavóre/vandlíky/kade/vaničky rozmerov, ktoré boli prakticky nevýhodné z hľadiska ich tvaru, alebo z dôvodu potreby používať veľké množstvo slanej vody (jej archivácia vo vedrách by potom bola veľmi nepraktická, zaberala v byte kopu miesta a v zimných mesiacoch by nestačil ani jeden sporák na zohrievanie vody...)...
Až som natrafil na niečo, z čoho som sa začal najprv nahlas smiať (že na čo som to natrafil), ale v konečnom dôsledku mi to príde ako jediná možnosť mať svoju "dobre tvarovanú vaničku" na takmer denné uzemňovanie megasilného typu..... A tou "vaničkou" je táto plastová vaňa na (mŕtvu \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" ) zver, ktorá má rozmery 100x72x30cm, a objem 122litrov (nikde nepíšem, že voda pri mojom ležaní v nej musí byť naplnená po okraj)....
https://www.plastovenadoby.sk/polovnict ... -zaoblena/
Příloha:
vaňa zver_1.jpg
vaňa zver_1.jpg [ 91.29 KiB | Zobrazeno 9400 krát ]

Příloha:
vaňa zver_2.jpg
vaňa zver_2.jpg [ 47.75 KiB | Zobrazeno 9400 krát ]


Moje telo v tejto "zelenej vaničke na zver" by mohlo komfortne ležať (od krku až po zadok, a možno aj s namočenou zadnou časťou hlavy - čo by mi nevadilo keďže mám kratučké vlasy), nič by ma netlačilo, a ponorenú by som mal ešte väčšiu časť tela než v prípade spomínaného modrého "vandlíku"...
Avšak mám jednu otázku.... Keďže tá zelená vanička nie je vhodná na potravinárske účely (ten modrý vandlík na to vhodný je), je možné si v nej robiť bezpečné kúpele? Plast zelenej vaničky je údajne veľmi kvalitný, dá sa ním manipulovať/dvíhať ho aj keď je v ňom zver do hmotnosti 170kg... Čiže bude tvrdený "jak sviňa" (alebo diviak \":D\").... takže by som sa vôbec neobával toho, že by sa z neho niečo mohlo uvoľňovať (hlavne po predchádzajúcom dôkladnom umytí saponátom a možno aj octom) do slanej vody....
S najväčšou pravdepodobnosťou si tú vaníčku kúpim, ale urobím to radšej cez internet než v kamennej predajni (majú aj v našom meste v kamennej predajni), pretože NEVIEM aká časť môjho tela sa do vandlíka ponorí...v zmysle, či ma nebude 30% slaný roztok príliš nadnášať. V modrom lavóri je všetko o.k., nič ma nenadnáša, no potrebujem si overiť ako to bude v tejto zelenej vaničke...
Keď ju budem mať (ešte nie som pevne rozhodnutý, ale pravdepodobne si ju zadovážim.... je drahá "jak sviňa", ale bola by na roky rokúce, možno do konca života...čo môže byť v tejto dobe aj len 5 rokov \":D\" ...ale aj nasledujúcich 50, keď okolnosti dajú...)

*Slanú vodu uchovávam v dvoch bielych potravinárskych vedrách, ktoré majú utesňovací poklop. Vodu mením tak raz za dva mesiace, do uzemňovacieho megaslaného kúpeľa idem vždy po sprche a 30% slaný roztok kuchynskej/morskej soli neumožní aby sa tam množili baktérie či toxíny. Pred použitím časť vody vo väčšom hrnci zohrejem asi na 98-99% stupňov a prilejem k slanej vode izbovej teploty, ktorú už mám prichystanú v lavóre. V lete počas horúcich dní potreba zohrievania vody odpadá, vtedy slaná voda izbovej teploty a uzemňovací kúpeľ v nej telo krásne zbaví prebytku tepla...

EDIT : neodolal som, vaničku som už objednal, stadiaľ za super cenu a bez platenia za dopravu : https://www.plastovenadoby.sk/polovnict ... -zaoblena/

Budúci týždeň (dnes je nedeľa) dám vedieť ako to je s komfortom, manipuláciou, atď.... \":D\" ....

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 06, 2022 12:03 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Už tú zelenú vaničku (pôvodne určenú na ulovenú zver \":D\") mám, svoju vysokú cenu (96€) si obhájila praktickou nezničiteľnosťou, a už mi len treba doriešiť (nejaký nafukovací vankúšik tvaru štvorca) lepší komfort hlavy keď v nej ležím...

Položím ale otázku pre tých, ktorí sa vyznajú do elektriny......
Asi všetci vieme, že cenovo najdostupnejší vodivý kov je MEĎ. Mám ale otázku k hrúbke medeného drôtu....... Uzemňovacie pomôcky sa predávajú so špeciálnymi káblami, ktoré sú ale tenučké. Na uzemnenie svojho "megasilno slaného uzemňovacieho kúpeľa" používam uzemňovací kábel bez ochranného rezistoru (aby to "nepriškrtilo" vodivosť a tým účinok), ktorý napájam na stúpačku (vodovodné rúrky) vo WC šachte. Podľa bývalého hlavného elektrikára slovenskej armády (telefonoval som s ním asi 50 minút pred X mesiacmi) je vyslovene nulová šanca že by sa mi niečo mohlo stať, lebo aj keby sa dostal nejakou náhodou (0,0001% šanca) elektrický prúd zniekadiaľ do stúpačiek, tak by bol ihneď "vynulovaný" uzemnením, pretože by ihneď "rýchlosťou blesku" bol nasmerovaný do zeme (a tam zneutralizovaný), takže toto neriešme...
Moja otázka znie : Bude rozdiel v intenzite uzemnenia v prípade, že by som NEPOUŽIL tenký kábel z Aliexpressu (ten má asi 15cm dlhý a asi 4mm hrubý "kolík" na konci, predpokladám, že je z hliníka), ale použil nejaký najhrubší medený drôt aký viem kúpiť, a rovno ich použil tri (čiže tri ich obmotal o WC stúpačku a všetky tri ich namočil do môjho "uzemňovacieho mikrobazénika") ? Ono v každom prípade bude v mojom tele elektrické napätie rovné 0,000V, ale uzemňovanie nie je len o znížení elektrického napätia v tele. Totiž platí fakt, že čím väčšia časť tela je uzemňovaná (preto sa najlepšie človek uzemňuje keď sa kúpe/leží vo vode, alebo má v nej namočené nohy aspoň...), tým silnejší uzemňovací účinok a lepšie zdravotné benefity. Telesné napätie 0,000V dosiahnem už ležaním ma chrbte na uzemňovacej podložke. Ale to je X násobne menšia plocha pokožky než v prípade, keď asi celá polovica tela je namočená vo vode, a k tomu keď tá voda je ešte 30% roztok soli...... Lenže do tej silno vodivej vody musí byť zavedený čo najviac vodivý drôt z WC stúpačky, aby tá slaná voda bola čo najviac uzemnená... A myslím si, že čím väčší "objem" ten MEDENÝ drôt bude mať (preto som navrhol napr. rovno tri drôty, a najradšej čo najhrubšie), tým silnejší uzemňovací efekt. Mám s tým uzemňovacím efektom pravdu, alebo nie?

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 06, 2022 4:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Už tú zelenú vaničku (pôvodne určenú na ulovenú zver \":D\") mám, svoju vysokú cenu (96€) si obhájila praktickou nezničiteľnosťou, a už mi len treba doriešiť (nejaký nafukovací vankúšik tvaru štvorca) lepší komfort hlavy keď v nej ležím...

Položím ale otázku pre tých, ktorí sa vyznajú do elektriny......
Asi všetci vieme, že cenovo najdostupnejší vodivý kov je MEĎ. Mám ale otázku k hrúbke medeného drôtu....... Uzemňovacie pomôcky sa predávajú so špeciálnymi káblami, ktoré sú ale tenučké. Na uzemnenie svojho "megasilno slaného uzemňovacieho kúpeľa" používam uzemňovací kábel bez ochranného rezistoru (aby to "nepriškrtilo" vodivosť a tým účinok), ktorý napájam na stúpačku (vodovodné rúrky) vo WC šachte. Podľa bývalého hlavného elektrikára slovenskej armády (telefonoval som s ním asi 50 minút pred X mesiacmi) je vyslovene nulová šanca že by sa mi niečo mohlo stať, lebo aj keby sa dostal nejakou náhodou (0,0001% šanca) elektrický prúd zniekadiaľ do stúpačiek, tak by bol ihneď "vynulovaný" uzemnením, pretože by ihneď "rýchlosťou blesku" bol nasmerovaný do zeme (a tam zneutralizovaný), takže toto neriešme...
Moja otázka znie : Bude rozdiel v intenzite uzemnenia v prípade, že by som NEPOUŽIL tenký kábel z Aliexpressu (ten má asi 15cm dlhý a asi 4mm hrubý "kolík" na konci, predpokladám, že je z hliníka), ale použil nejaký najhrubší medený drôt aký viem kúpiť, a rovno ich použil tri (čiže tri ich obmotal o WC stúpačku a všetky tri ich namočil do môjho "uzemňovacieho mikrobazénika") ? Ono v každom prípade bude v mojom tele elektrické napätie rovné 0,000V, ale uzemňovanie nie je len o znížení elektrického napätia v tele. Totiž platí fakt, že čím väčšia časť tela je uzemňovaná (preto sa najlepšie človek uzemňuje keď sa kúpe/leží vo vode, alebo má v nej namočené nohy aspoň...), tým silnejší uzemňovací účinok a lepšie zdravotné benefity. Telesné napätie 0,000V dosiahnem už ležaním ma chrbte na uzemňovacej podložke. Ale to je X násobne menšia plocha pokožky než v prípade, keď asi celá polovica tela je namočená vo vode, a k tomu keď tá voda je ešte 30% roztok soli...... Lenže do tej silno vodivej vody musí byť zavedený čo najviac vodivý drôt z WC stúpačky, aby tá slaná voda bola čo najviac uzemnená... A myslím si, že čím väčší "objem" ten MEDENÝ drôt bude mať (preto som navrhol napr. rovno tri drôty, a najradšej čo najhrubšie), tým silnejší uzemňovací efekt. Mám s tým uzemňovacím efektom pravdu, alebo nie?

Nejsem sice odborník na problematiku uzemnění, ale dle mého názoru se o síle vodiče je potřeba bavit pouze v případě že se dá očekávat průtok vysokého proudu, tedy proto ta 10 mm tyč u hromosvodu kde v případě zásahu bleskem teče krátkodobě ohromný proud navíc pod vysokým napětím. Něco jiného je ta vaše situace kde je podle mě bohatě dostatečný zemnící kablík o průměru cca 5 mm který se používá k zemnění rozvaděčů, ale spíše je podstatné zajistit perfektní vodivost v místě kontaktu s vodou kde i ta měď může oxidovat. Zvláště pokud bude voda slaná je to skoro jisté a tím by se možná mohl ovlivnit docela výrazně odpor a tedy i přenos uzemnění. Osobně bych pro ten kontakt použil nerez, nebo titan které koroze neovlivní a vodivost bude stále stejná. Toto se běžně prodává jako vlepitelný díl do bazénového potrubí a jde o T kus s vnitřní titanovou sondou která má na konci šroub pro přitažení vodiče vedoucího k zemnící desce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 06, 2022 7:20 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Jarda píše:
Nejsem sice odborník na problematiku uzemnění, ale dle mého názoru se o síle vodiče je potřeba bavit pouze v případě že se dá očekávat průtok vysokého proudu, tedy proto ta 10 mm tyč u hromosvodu kde v případě zásahu bleskem teče krátkodobě ohromný proud navíc pod vysokým napětím. Něco jiného je ta vaše situace kde je podle mě bohatě dostatečný zemnící kablík o průměru cca 5 mm který se používá k zemnění rozvaděčů, ale spíše je podstatné zajistit perfektní vodivost v místě kontaktu s vodou kde i ta měď může oxidovat. Zvláště pokud bude voda slaná je to skoro jisté a tím by se možná mohl ovlivnit docela výrazně odpor a tedy i přenos uzemnění. Osobně bych pro ten kontakt použil nerez, nebo titan které koroze neovlivní a vodivost bude stále stejná. Toto se běžně prodává jako vlepitelný díl do bazénového potrubí a jde o T kus s vnitřní titanovou sondou která má na konci šroub pro přitažení vodiče vedoucího k zemnící desce.

Jedno veľké ĎAKUJEM, pán Jarda. \":)\"

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 06, 2022 10:34 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Inak len tak pre zaujímavosť z jedného článku : "Titan není dobrým vodičem elektřiny. Jeli měď považována za 100% vodič, pak titan má vodivost asi 3,1%. Z tohoto důvodu nemůže být titan využit tam, kde je vodivost primárním faktorem. Pro srovnání, nerezová ocel má vodivost 3,5% a hliník 30%."

Je smutné, že čím vodivejší kov, tým skôr koroduje.... Pretože mám dojem, že ak by meď nekorodovala, tak 5mm hrubý kábel z nej (napojený na WC stúpačku) by uzemnil 30% roztok soli (približen ako mŕtve more) v mojej "vaničke" tak dobre, že by to verne imitovalo liečivé účinky mŕtveho mora. I keď ktovie, možno už teraz s tenkým káblikom (mám ho zakončený asi 20cm KOLÍKOM, ktorý je pravdepodobne z nerezu, takého ľahučkého akoby "dutého") to šlape skoro na plné obrátky....

Příloha:
kábel s kolíkom.jpg
kábel s kolíkom.jpg [ 256.15 KiB | Zobrazeno 9310 krát ]

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 06, 2022 11:27 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ešte mám jednu otázku k soli................ Ak sa kúpem v 30% solnom roztoku, ale tá kuchynská soľ z ktorej je ten roztok urobený má v sebe protihrudkujúcu látku "ferrokyanid sodný", tak ju môžem "vzdychovať" počas kúpania sa a tým si škodiť? Do tela cez pokožku by sa mi dostať nemala (voda príliš nasýtená minerálmi - sodíkom), ale čo ak sa dostáva do tela pri dýchaní počas kúpania sa?
Uzemňovať sa takýmto spôsobom (ako "uzemňovací booster") plánujem dlhodobo (možno do konca života, veď napr. kedy má uzemňovanie väčší zmysel než v čo pokročilejšom veku?)...

Napadá mi kúpiť kŕmnu soľ, ktorá má síce veľké kryštáliky (rozpúšťať ich raz za 2 mesiace ma nezabije...), ale NEOBSAHUJE žiadnu protihrudkujúcu látku, čiže je to čistá prírodná soľ, čisto prírodný chlorid sodný. 25kg za 5,5€ ...... Je to lepší nápad než kuchynská soľ obohatená o jodid draselný a ferrokyanid sodný?......

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2022 1:03 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Zaujíma ma, či 3 - 3,5% koncentrácia himalájskej soli vo vode s dodatkom 3g vitamínu C na 100L (C-čko premení chlór vo vode na kyselinu chlorovodíkovú) vody zakonzervuje vodu dostatočne na to, aby sa v tej istej vode čerstvo umytý človek mohol denne/obdeň máčať pol hodiny bez toho, aby voda "zatuchla"...
Ostáva len skúsiť to, či je v podstate isté, že je to bude fungovať?

Dôvod : 30% koncentrácia kuchynskej soli vo vode mi už dráždi pokožku hlavy (trochu štípe) a v prípade uzemňovania sa v 30% roztoku soli nemôžem používať "suché kefovanie" ako zdravotnú procedúru, pretože niektoré časti tela ma potom v takto slanej (30% roztok soli) vode štípu, a z uzemňovania v takto silnom solnom roztoku sa stáva viac-menej utrpenie...

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2022 1:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Ešte mám jednu otázku k soli................ Ak sa kúpem v 30% solnom roztoku, ale tá kuchynská soľ z ktorej je ten roztok urobený má v sebe protihrudkujúcu látku "ferrokyanid sodný", tak ju môžem "vzdychovať" počas kúpania sa a tým si škodiť? Do tela cez pokožku by sa mi dostať nemala (voda príliš nasýtená minerálmi - sodíkom), ale čo ak sa dostáva do tela pri dýchaní počas kúpania sa?
Uzemňovať sa takýmto spôsobom (ako "uzemňovací booster") plánujem dlhodobo (možno do konca života, veď napr. kedy má uzemňovanie väčší zmysel než v čo pokročilejšom veku?)...

Napadá mi kúpiť kŕmnu soľ, ktorá má síce veľké kryštáliky (rozpúšťať ich raz za 2 mesiace ma nezabije...), ale NEOBSAHUJE žiadnu protihrudkujúcu látku, čiže je to čistá prírodná soľ, čisto prírodný chlorid sodný. 25kg za 5,5€ ...... Je to lepší nápad než kuchynská soľ obohatená o jodid draselný a ferrokyanid sodný?......

Nedovedu odpovědět do jaké míry se může ta protihrudkující látky vstřebávat pokožkou, ale zase na druhou stranu pokud ji může člověk jíst pak by to asi nemuselo znamenat zásadní problém. Každopádně ta přírodní sůl je nesrovnatelně levnější a určitě máte jistotu že tam nic takového není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 08, 2022 1:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Zaujíma ma, či 3 - 3,5% koncentrácia himalájskej soli vo vode s dodatkom 3g vitamínu C na 100L (C-čko premení chlór vo vode na kyselinu chlorovodíkovú) vody zakonzervuje vodu dostatočne na to, aby sa v tej istej vode čerstvo umytý človek mohol denne/obdeň máčať pol hodiny bez toho, aby voda "zatuchla"...
Ostáva len skúsiť to, či je v podstate isté, že je to bude fungovať?

Dôvod : 30% koncentrácia kuchynskej soli vo vode mi už dráždi pokožku hlavy (trochu štípe) a v prípade uzemňovania sa v 30% roztoku soli nemôžem používať "suché kefovanie" ako zdravotnú procedúru, pretože niektoré časti tela ma potom v takto slanej (30% roztok soli) vode štípu, a z uzemňovania v takto silnom solnom roztoku sa stáva viac-menej utrpenie...

Toto nastudované nemám a nedovedu odpovědět na to zda by to fungovalo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2022 12:24 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Z nejakých divných dôvodov som až dnes skúsil zmerať rozdiel vo vodivosti sladkej vody z vodovodu a slanej vody (napr. 5% roztok soli).
Pri meraní som bol šokovaný...
Zistil som, že ľudskému telu (a pravdepodobne aj telu každého iného cicavca) je v otázkach vodivosti JEDNO, či sa nachádza v sladkej, alebo v slanej vode.


Pokus prebiehal takto : Obojstranný uzemňovací kolík som pripevnil jedným koncom na WC stúpačku (uzemnená kovová trubka rozvádzajúca vodu do domácnosti), druhý koniec som ponoril do pohára so sladkou vodou. Hneď vedľa pohára so sladkou vodou som mal pripravený pohár so slanou vodou. Zaujal som prakticky nehybnú pozíciu "počupiačky" medzi prahom zárubne dverí izby (tam je najväčší elektrosmog v celom byte), aby mohli byť percentuálne čo najviac vidieť zmeny v uzemňovacích schopností sladkej vody VERZUS slanej vody. Pomocou čierneho káblika multimetra napichnutého do toho istého zdroja, z ktorého uzemnenie do vody v pohári prenáša uzemňovací kolík, som multimeter uzemnil. Červený káblik multimetra (pre nevedomých - multimeter nie je zapojený v elektricje sieti, funguje na baterku) som chytil do ruky, zaznamenal napätie v tele okolo 3,75V a namočil som prst druhej ruky do pohára so sladkou vodou, v ktorej sa nachádzal uzemnený uzemňovací kolík. Napätie prakticky hneď kleslo na 0,010V... V ten moment bez toho aby som zmenil polohu tela, som vložil uzemňovací kolík do vedľajšieho pohára, v ktorom bola slaná voda. Strčil som prst do uzemnenej slanej vody, a napätie v tele uzemnenom vďaka slanej vode bolo ÚPLNE ROVNAKÉ ako v prípade vody sladkej = 0,010V.
Vymenil som poháre za jednu veľkú misu so sladkou vodou, nakoľko som vedel že slanú vodu už nebudem potrebovať, pretože pre telo je z hľadiska uzemňovacích schopností uzemnenej vody prakticky ÚPLNE JEDNO, či je voda nasýtená soľou, alebo nie. Aspoň teda v prípade, keď tú vodu (sladkú/slanú) uzemňujeme pomocou uzemňovacieho kolíku.
Spravil som druhý pokus : Namočil som prst do veľkej misky s uzemnenou vodou a zmeral si elektrické napätie v tele. Hneď na to som miesto prstu ponoril do vody celú dlaň a tak isto som si zmeral elektrické napätie v tele. Bolo menšie v porovnaní s tým, keď som mal vo vode ponorený len prst. Dlaň som z uzemnenej vody v miske vytiahol, strčil do uzemnenej vody v miske znova len prst, zmeral el. napätie v tele, a bolo 3-4x vyššie, než keď som v nej mal celú dlaň. Znova som tam namočil dlaň, a znova sa mi napätie znížilo 3-4 násobne.

Na čo som pokusom prišiel/čo som pokusom overil?
Prišiel som na to (a samozrejme nie som prvý, možno to vedia tisíce a tisíce ľudí), že pri uzemňovací sa cez médium "voda", aspoň v prípade použitia uzemňovacieho kolíka ako transportu uzemnenia (článok medzi vodou v mise a ZEMou) je pre telo ÚPLNE JEDNO, či je voda sladká, alebo slaná. Uzemňovací efekt je prakticky ROVNAKÝ, a ak náhodou nie, tak rozdiel v intenzite uzemnenia je menší než dve percentá, a možno menší než 0,5% (ak nie doslova nulový), a to sú vyslovene zanedbateľné hodnoty.
SOM Z TOHO V ŠOKU, PRETOŽE SOM ČÍTAL, ŽE MORSKÁ VODA (väčšinou 3,5% slaný roztok) JE OKOLO 90-130 krát vodivejšia, než voda sladká ........ PRAVDA TO URČITE BUDE, ALE ZJAVNE NIE VO VODIVÝCH ÚČINKOCH NA TELO.
Overil som si to, čo si viacero ľudí neuvedomuje (ani tí, čo sa uzemňujú a majú knihu od Clinta Obera s názvom "Uzemnění - zdraví prospěšný objev všech dob), a to to, čo už spomínal Clint Ober v jednom článku na internete (neviem nájsť v ktorom) : Čím väčšia plocha tela je v daný okamih uzemňovaná, tým silnejší uzemňovací efekt dosiahneme, pretože čím väčšia plocha tela sa uzemňuje, tým viac voľných elektrónov v jednotke času sa do tela dostáva. Len na základe toho je totiž možné, aby bol rozdiel v elektrickom napätí môjho tela v porovnaní s tým keď mám do uzemnenej vody ponorený len prst, a keď mám do uzemnenej vody ponorenú celú dlaň...

Všimol som si však ešte jednu vec... Dosť zvláštnu z môjho úplne laického pohľadu, nakoľko nemám prakticky žiadne školské vedomosti o fyzike a podobne. Všimol som si, že som pomocou môjho vo vode namočeného prsta uzemňovaný rovnakou intenzitou bez ohľadu na to, či je vo vode ponorený celý uzemňovací kolík, alebo len jeho desatina. V tomto prípade (uzemňovací kolík VS voda) o styčnú plochu zjavne nejde. Uzemnený uzemňovací kolík teda vodu uzemní rovnakou intenzitou ako v prípade že je do nej ponorený celý, tak v prípade, že je do nej ponorená len jeho desatina. V prípade tela však o styčnú plochu rozhodne ide. Je to z môjho laického pohľadu zvláštne, nečakal som to. To, že čím väčšia plocha namočeného tela, tým silnejší efekt uzemňovania/viac voľných elektrónov prúdiacich telom v jednotke času, to som čakal že tak bude, a aj to tak je. Ale naozaj som nečakal, že nebude záležať na tom, koľko percent plochy predmetu (uzemňovací kolík) ktorým je voda uzemňovaná, je namočených vo vode.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz