Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2020 11:57 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte.
Máte niekto skúsenosti s uzemňovaním ? V našich končinách (Slovensko, Česko) je to ešte "v plienkach", skoro nikto o tom nevie, resp. z toho mála ľudí čo o tom vedia, to skoro nikto nerobí...

Uzemňovať/byť uzemneným sa dá státím/chodením naboso po prírodnom povrchu (mimo dreva), alebo pri použíavní uzemňovacích pomôcok na to určených (ESD náramky, podložky, atď vraj nemajú ten efekt), napríklad značky "Earthing".
Medzi také pomôcky patrí uzemňujúci náramok (rôzne veľkosti), uzemňujúca podložka (rôzne veľkosti), uzemňujúce ponožky, uzemňujúce obliečky, plachty...
Všetko spomenuté sa buď napája do zásuvky (kde ide len o kontakt s uzemňovacím kolíkom - čiže uzemňujúce pomôcky nefungujú na elektrický prúd), alebo sa napoja rovno na uzemňovací kolík, ktorý "nabijeme" kladivkom do pôdy, čo je riešenie ak bývate napríklad v dome, a nemôžete/nechcete použiť pripojenie do zásuvky.


Tu je testovanie uzemnenia ludskeho tela v domacich podmienkach \":-)\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2020 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Jednorazovy_Nick":2lsbao3n]Ahojte.
Máte niekto skúsenosti s uzemňovaním ? V našich končinách (Slovensko, Česko) je to ešte "v plienkach", skoro nikto o tom nevie, resp. z toho mála ľudí čo o tom vedia, to skoro nikto nerobí...

Uzemňovať/byť uzemneným sa dá státím/chodením naboso po prírodnom povrchu (mimo dreva), alebo pri použíavní uzemňovacích pomôcok na to určených (ESD náramky, podložky, atď vraj nemajú ten efekt), napríklad značky "Earthing".
Medzi také pomôcky patrí uzemňujúci náramok (rôzne veľkosti), uzemňujúca podložka (rôzne veľkosti), uzemňujúce ponožky, uzemňujúce obliečky, plachty...
Všetko spomenuté sa buď napája do zásuvky (kde ide len o kontakt s uzemňovacím kolíkom - čiže uzemňujúce pomôcky nefungujú na elektrický prúd), alebo sa napoja rovno na uzemňovací kolík, ktorý "nabijeme" kladivkom do pôdy, čo je riešenie ak bývate napríklad v dome, a nemôžete/nechcete použiť pripojenie do zásuvky.


Tu je testovanie uzemnenia ludskeho tela v domacich podmienkach \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2020 11:19 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Jarda píše:
Tak že to nikdo nerobí není pravda, třeba já to robím a dokonce několik let. V letním období chodím většinou bosý, u počítače mám na parketách kus měděného plechu uzemněného na kolík v zásuvce na který si dávám bosé nohy a celoročně používám uzemněnou cca 20 cm širokou podložku do postele která je příčně přes celou postel zhruba v místě lýtek tedy ať se člověk obrací v noci jak chce stejně se té zemnící podložky dotýká skoro stále. Zázraky bych asi nečekal, alespoň já jsem žádné zásadní změny nezaznamenal, ale celkem logické to je, čas mě to nezabírá, tedy proč tělu trochu nepomoci i touto cestou.

No ale vy nie ste "len tak niekto", pán Jarda. Vy ste macher. \":-)\"
Som zvedavý, ako to uzemňovanie pomôže mne ... V sezóne budem chodiť po prírode naboso (minulý rok takmer vôbec, roky predtým dokopy len takých 20-25 hodín ročne...čo nie je nič extra) a vonku po sídlisku/po meste len v žabkách (keď nebude pršať), pričom keď bude možnosť, postojím naboso na zemi v parku, pri autobusovej zastávke na trávniku, atď.
Po chodníku sa naboso po sídlisku asi neoplatí chodiť, tie vyvalené oči ľudí za to nestoja, hlavne keď cez chodník sa človek uzemní len minimálne.
Skúšal ste merať hodnoty svojho uzemnenia multimetrom/voltmetrom, pán Jarda ? Čím nižšia hodnota, tým vyššie uzemnenie.
Píšete o medenej uzemnenej doske na plosky chodidiel pri počítači.... Napájate ju káblom ukončeným z oboch strán krokosvorkou ? Alebo ako ?

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2020 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
No ale vy nie ste "len tak niekto", pán Jarda. Vy ste macher. \":-)\"
Som zvedavý, ako to uzemňovanie pomôže mne ... V sezóne budem chodiť po prírode naboso (minulý rok takmer vôbec, roky predtým dokopy len takých 20-25 hodín ročne...čo nie je nič extra) a vonku po sídlisku/po meste len v žabkách (keď nebude pršať), pričom keď bude možnosť, postojím naboso na zemi v parku, pri autobusovej zastávke na trávniku, atď.
Po chodníku sa naboso po sídlisku asi neoplatí chodiť, tie vyvalené oči ľudí za to nestoja, hlavne keď cez chodník sa človek uzemní len minimálne.
Skúšal ste merať hodnoty svojho uzemnenia multimetrom/voltmetrom, pán Jarda ? Čím nižšia hodnota, tým vyššie uzemnenie.
Píšete o medenej uzemnenej doske na plosky chodidiel pri počítači.... Napájate ju káblom ukončeným z oboch strán krokosvorkou ? Alebo ako ?

Tak existují i speciální vodivé podrážky u bot tedy nemusíte nutně vypadat jako debil pokud si tak připadáte pokud jste bosý. Mě pohledy a názory okolo jdoucích nezajímají to je jejich boj ne můj. Měřit jsem to zkoušel v trochu jiném mechanizmu kdy tělo funguje jako anténa pro energii v prostředí proti zemnícím částem vybavení domácnosti a to je také zajímavé. On totiž každý je jinak vnímavý pro okolní záření, patrně hodně záleží na odporu pokožky a ten odpor se u jednotlivých lidí značně liší. Ta měděná podložka je prostě kus plechu zhruba 20x30 cm a kousek nulového zelenožlutého kablíku zakončeného na každé straně krokosvorkou kdy jednu dám na ten plech a druhou na kolík v zásuvce. Používám ji pouze v letním období v zimním čase od ní zebou nohy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2020 5:35 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Jarda píše:
Ta měděná podložka je prostě kus plechu zhruba 20x30 cm a kousek nulového zelenožlutého kablíku zakončeného na každé straně krokosvorkou kdy jednu dám na ten plech a druhou na kolík v zásuvce. Používám ji pouze v letním období v zimním čase od ní zebou nohy.

https://www.uzemnise.cz/na-den/univerzalni-podlozka/

Môžete si zaobstarať túto ku PC \":-)\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2020 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
https://www.uzemnise.cz/na-den/univerzalni-podlozka/

Môžete si zaobstarať túto ku PC \":-)\"

Právě tu mám v té posteli u kompu by mě ji rozkousal pes a ten měděnej plech mu nechutná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 09, 2020 8:41 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Vyzera to tak, ze vratim ten "naramok"........ Je mozne, ze dostatocne stiahnuty siroky naramok na stehne ma uzemnuje asi 5x menej intenzivne nez chytenie sa zeleznej trubky pod umyvadlom v kupelni ? ... Tetin partner mi pozical voltmeter, ale taky stary shit Mastech M-830B ..... Potocil som otocnym kolikom na hodnotu V 200m, a ked som pripojeny na uzemnujuci naramok, tak raz mi ukazuje hodnotu -47, raz -12, raz -6 (ked nemam uzemnujuci naramok, tak ukazuje hodnotu "0") ... Mam dojem (vypozoroval som), ze cim mam prekrvenejsie lytko, tym viac minusovu hodnotu ukazuje. Totiz ked som cupel a citil v lytku na ktorom som mal naramok "pulz", tak ukazovalo hodnoty -60 .... Ked som hned na to presunul naramok na druhe lytko ktore nepulzovalo, hodnoty klesli na -10..... Ked spim, tak mam v lytkach este menej pulzu.... Skratka cim viac mi ten naramok "skrti" lytko, tym viac minusovu hodnotu ukazuje. Pritom sa mi staci len chytit prstami kovovych trubiek pod umyvadlom, a nameram hodnotu -200...... Takze ten naramok stoji za hovno, vsak ? Ja sa nepottebujem uzemnovat na 1/10 hodnoty uzemnenia v prirode.... Ako idiot chodim po byte cele hodiny (a spim s nim) s uzemnujucim naramkom na lytku, v ruke predlzovacka..... To mam amoze znasat kvoli tak nizkej hodnkte uzemnenia ? Alebo nieco meriam zle ?
Slak ma trafi....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2020 6:04 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Já bych se na uzemňovací kolík moc nenapojoval. Při bouřce nebo poruše v distribuční síti, pokud není územňovací soustava vašeho domu blízká dokonalosti, se může objevit napětí, které by se vám nemuselo líbit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2020 7:19 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Musíš měřit odpor ne napětí. Nějak empiricky velice nepřesně avšak pro porovnání by to asi stačilo lze měřit i to napětí avšak tam čím BLIŽŠÍ hodnota k 0, tím lepší, tudíž mínus dvě stě je horší než mínus dvacet, takže dle toho ten náramek funguje.
Teoreticky by ani při blesku či něčem podobném neměl nastat problém. I pokud by se tam objevil potenciál přímo blesku a nikde jinde nebyl jiný potenciál, což by neměl protože všechny kovové rozvody jsou právě tzv. pospojeny s tím kolíkem v zásuvce. Ale prakticky bych to asi při bouřce taky radši nepoužil, člověk neví co se může stát za náhodu a může se obvod uzavřít něčím nečekaným, pravděpodobnost sice tak 0,0001% ale jistota je jistota.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2020 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Já bych se na uzemňovací kolík moc nenapojoval. Při bouřce nebo poruše v distribuční síti, pokud není územňovací soustava vašeho domu blízká dokonalosti, se může objevit napětí, které by se vám nemuselo líbit.

To máte sice pravdu nicméně pak je vlastně problém naprosto vše vodivé v domácnosti protože naprostá většina baráků má propojené topení, vodu a další vodivé části se zemákem. Řeší to pouze pěti žilový rozvod, ale ten mají pouze nové domy a ještě v případě blesku nevím nevím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2020 9:14 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
On to neřeší ani ten pětižilový rozvod. Při zásahu baráku bleskem potečou vším možným i nemožným vyrovnávací proudy, když se jim do cesty postaví lidské tělo, tak protečou i tím tělem. Za bouřky (a taky desítku minut před příchodem bouřky) je dobré nedržet se ničeho kovového, nebýt ve sprše a nemýt nádobí, nedržet v ruce spotřebiče připojené k napájecí síti - a to ikdyž má barák poctivě udělané uzemění a hromosvod podle nejnovějších norem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2020 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
On to neřeší ani ten pětižilový rozvod. Při zásahu baráku bleskem potečou vším možným i nemožným vyrovnávací proudy, když se jim do cesty postaví lidské tělo, tak protečou i tím tělem. Za bouřky (a taky desítku minut před příchodem bouřky) je dobré nedržet se ničeho kovového, nebýt ve sprše a nemýt nádobí, nedržet v ruce spotřebiče připojené k napájecí síti - a to ikdyž má barák poctivě udělané uzemění a hromosvod podle nejnovějších norem.

Tak blesk bych viděl jako velký problém vždy bez ohledu jak je cokoliv v domě pospojované protože ten jde nejkratší cestou a pokud je to skrz armovaný beton tak ho v pohodě i rozebere tedy lidské tělo pro něj opravdu není překážkou. Zase ovšem potřeba přihlédnout k tomu že pravděpodobnost že se to stane je opravdu minimální, ale jistota je jistota.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 11, 2020 8:02 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Tak..... MERAL SOM CHYBNE.....
Dnes som sa dostal k MULTIMETRU s takou funkciou, akú som mal použiť (čo som videl aj vo videu)....
Zapísal som si do wordu to čo som nameral, skopírujem to tu pre predstavu \":-)\"

........
Sediac doma za počítačom BEZ UZEMŇOVACIEHO NÁRAMKU mi voltmeter ukazoval hodnoty napätia môjho tela okolo 0,570V
Sediac doma za počítačom S UZEMŇOVACÍM NÁRAMKOM NA LÝTKU mi voltneter ukazoval hodnoty napätia môjho tela okolo 0,009V
Ležiac na mojej posteli BEZ UZEMŇOVACIEHO NÁRAMKU voltmeter ukazoval hodnoty napätia môjho tela okolo 0,120V
Ležiac na mojej posteli S UZEMŇOVACÍM NÁRAMKOM NA LÝTKU voltmeter ukazoval hodnoty napätia môjho tela okolo 0,002V
Ležiac na mamkinej posteli v jej spálni BEZ UZEMŇOVACIEHO NÁRAMKU mi voltmeter ukazoval hodnotu napätia môjho tela okolo 4,03V !!!
Ležiac na mamkinej posteli v jej spálni S UZEMŇUJÚCIM NÁRAMKOM NA LÝTKU voltmeter ukazoval hodnotu napätia môjho tela okolo 0,140V
Ležiac na mamkinej posteli v jej spálni BEZ UZEMŇOVACIEHO NÁRAMKU, a zároveň vypojenou lampou a rádiom (ktoré zvyknú byť napojené na predlžovačke pod posteľou niekde v oblasti hlavy) voltmeter ukazoval hodnotu napätia môjho tela okolo 0,410V
Ležiac na mamkinej posteli v jej spálni S UZEMŇOVACÍM NÁRAMKOM NA LÝTKU, a zároveň s vypojenou lampou a rádiom (ktoré zvyknú byť napojené na predlžovačke pod posteľou niekde v oblasti hlavy) voltmeter ukazoval hodnotu napätia môjho tela okolo 0,006V
Čupiac pri radiátore v obývačke BEZ UZEMŇOVACIEHO NÁRAMKU voltmeter ukazoval hodnotu napätia môjho tela okolo 0,173V
Čupiac pri radiátore v obývačke, držiac sa ho BEZ UZEMŇOVACIEHO NÁRAMKU voltmeter ukazoval hodnotu napätia môjho tela približne 0,340V
Sediac v pásikovanom kresle pri radiátore s nohami na taburetke, BEZ UZEMŇOVACIEHO NÁRAMKU, má moje telo hodnotu voltov približne 0,100V
Sediac na zelenom gauči s nohami na zemi BEZ UZEMŇOVACIEHO NÁRAMKU voltmeter ukazoval hodnotu napätia môjho tela približne 0,115V
Seciac na zelenom gauči s nohami na zemi S UZEMŇOVACÍM NÁRAMKOM NA LÝTKU mi voltmeter ukazoval hodnotu napätia tela približne 0,002V
Držiac predlžovačku pri jej prenášaní S UZEMŇUJÚCIM NÁRAMKOM NA LÝTKU mi voltmeter ukazoval hodnotu napätia môjho tela približne 0,033V

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 12, 2020 6:45 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Docela zajímavá studie na toto téma: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3265077/
----
Jen taková večerní poznámka:

To, co jsi naměřil jsou totální "hausnumera". Měření napětí je fyzika.
a) věříme ve vědu a fyziku - výsledek měření závisí na tom:
- jaká je skutečná hodnota toho co měříš,
- jakou měřicí metodu používáš (princip),
- jak měříš (metoda/metodika),
- jaký měřicí přístroj používáš (a co tím vlastně měříš).

b) věříme ve spiknutí nebo vliv satana na přístroj:
- jestli má satan zrovna službu a ovlivňuje měření
- jestli ti někdo v rámci globálního spiknutí nepodstrčil cinknutý měřicí přístroj
- ???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 12, 2020 10:18 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
pefi píše:
Docela zajímavá studie na toto téma: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3265077/
----
Jen taková večerní poznámka:

To, co jsi naměřil jsou totální "hausnumera". Měření napětí je fyzika.
a) věříme ve vědu a fyziku - výsledek měření závisí na tom:
- jaká je skutečná hodnota toho co měříš,
- jakou měřicí metodu používáš (princip),
- jak měříš (metoda/metodika),
- jaký měřicí přístroj používáš (a co tím vlastně měříš).

b) věříme ve spiknutí nebo vliv satana na přístroj:
- jestli má satan zrovna službu a ovlivňuje měření
- jestli ti někdo v rámci globálního spiknutí nepodstrčil cinknutý měřicí přístroj
- ???

Nejak ti nerozumiem.....
K bodu "a)" :
- skutočná hodnota je taká, aká bola nameraná (čo je to za otázka, pre kristove rany ???)
- princíp merania jednosmerného prúdu, na tri desatinné miesta (príklad : hodnota 0,003V), viď napríklad tieto dve videá kde sa meria efektivita uzemnenia
Video z Austrálie : https://www.youtube.com/watch?v=GnZjY_q2WQk
Video z Čiech : https://www.youtube.com/watch?v=n6m2LRXvkpQ
- čierny káblik uzemním, červený chytím do ruky
- použil som Multimeter UNI-T UT33A

K bodu "b)" :
- si trápny (pretože ak sa vysmievam "Zemeguli" do tváre, tak asi automaticky berieš, že sa vysmievam do tváre aj meraniu elektrického prúdu ....... Nie som ako ty - že viac používam vedomosti naliate do hlavy, než "sedliacky rozum")
- si trápny (začínaš "kopať" ako malé dieťa, pretože už máš pochybnosti o tom, či je Zem naozaj guľatá, ako si bol o tom donedávna na rovných 100,000000% presvedčený)
- včera si pil, alebo si bol len skrátka príliš unavený ?

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz