Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 12:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2021 8:28 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Vše co píšete jsem tam pochopitelně měl nainstalované, ale i tak nastal problém, nicméně oblast kde se to stalo je dosti specifická z několika pohledů tedy možná se na tom podepsalo i konkrétní místo kde byl počítač instalovaný. Šlo o firemní počítač který musel běžet trvale tedy se nikdy nevypínal a vzhledem k častým výpadkům proudu v daném místě byl připojen přes UPS. Firmu jsem měl v malé obci na vlastním transformátoru a celá obec a širší okolí je v místě kde byl dříve obrovský rybník tedy vše stojí na plně jílovitém podloží které z mnoha pohledů není zrovna ideální. Místo je specifické tím že do něj jdou blesky prakticky při každé bouřce a sloupové přívody vysokého napětí blesk zasáhl hodně často což právě bylo příčinou těch výpadků proudu a nutnosti instalování UPS. Z pohledu financí ta škoda na počítačích byla z mého pohledu minoritní, neporovnatelně větší škody to dokázalo napáchat na elektronice výrobních strojů a následné výpadky výroby a cena oprav byla cenově jinde než ty počítače které jsem prakticky neřešil když byla denně zálohována data na externí disky uložené mimo dosah rozvodů ve firmě. Takovou škodu bylo možné řešit v zásadě okamžitě, nebo nejdéle v řádu hodin a nenastávala sekundární ztráta ve výrobě.

Zaujimave. V tom pripade si myslim, ze blesk a prepatie muselo do pocitaca vstupit inym sposobom. Ako vravim, moze sa tam dostat aj cez ine kable, napriklad sietovy. Ak bol ale aj router a napajanie routera az za UPS, tak potom ten UPS asi nieco prepustil. Ono, pokial to ma spinac, ten sa nevypne tak rychlo ako poistka, ktora prehori, ale je len na jedno pouzitie, takze v pripade castych prepati sa to financne neoplati.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2021 4:41 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Mám otázku, ktorá by mala byť ľahko zodpovedateľná.....aspoň teoreticky.

Keďže slaná voda o obsahu soli 3.5% má vodivosť o hodnote približne 56 000 μS/cm, znamená to, že keď obsah soli v nej navýšim na 7%, tak bude mať vodivosť dvojnásobnú (teda okolo 112 000 μS/cm)?

Na túto otázku mi môže zodpovedať ktokoľvek, kto odpoveď vie.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2021 4:46 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
A druhá otázka znie.....
Keďže klasická pitná voda z vodovodu má vodivosť okolo 500-800 μS/cm, a voda s obsahom soli 3,5% má vodivosť približne 56 000 μS/cm, znamená to, že 3,5% slaný roztok umožní telu prijať 70-110x viac voľných elektrónov z "Matky Zem", než je schopné telo prijať zo sladkej vody?
Samozrejme sa bavíme o uzemnenej vode, ktorá je uzemnená pomocou uzemnenej vane.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 07, 2021 8:29 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Tak....práve som ukončil 45 minútový telefonický hovor s bývalým hlavným elektrikárom (ten obor sa nazýva trochu inak, nezapamätal som si..hlavný elektrotechnik, či ako) Slovenskej armády.
Veľmi príjemný človek. 45 minút sme sa bavili o elektrine - Z toho asi 42 minút rozprával on.
Zaručil mi, že keď napojím na WC stúpačku uzemňovací náramok/podložku/ponožky, kľudne káblikom BEZ ochranného rezistora, že ma NIKDY nepotrasie, keď si to "oblečiem", alebo na tom budem ležať. Všetko to zrozumiteľne a súvislo vysvetľoval vyše 40 minút...bol to fakt príjemný telefonát.
Jedna vec je uzemňovať pomocou stúpačky nejaký prístroj, ktorý je zároveň zapojený v elektrickej sieti, druhá vec je uzemňovať stúpačkou len svoje telo (a nešprtať sa samozrejme vtedy vo vnútornostiach nejakej elektroniky, ktorá je pod prúdom).

Takže si môžem s čistým svedomím užívať liečenie/harmonizovanie organizmu pomocou plného uzemňovania sa(bez 10 násobného "okresania" dodávky voľných elektrónov zo zeme pomocou ochranného rezistora v kábli) v nočných hodinách ležaním na uzemnenej podložke, s uzemneným náramkom na lýtku a v uzemnených ponožkách (ponožky na spanie v lete používať samozrejme nebudem).

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2021 1:11 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Ahoj Xrazovy_nick chtel jsem se zeptat jak muzu multimetrem zmerit jestli je zasuvka uzemnena? Vubec elektrice nerozumim. Objednal jsem si tenhle multimetr https://www.alza.cz/hobby/uni-t-ut131a-d5773379.htm a tu podlozku uzemnovaci na uzemnise.cz .. Podlozka uz prisla, ale multimetr jeste ne. Bydlim v 50 let starem panelaku a mam obavy, ze to nebude dobre uzemnene.. Protoze bydlim ve 12. patre a mame na strese same veze od operatoru a to same baraky kolem, tak me asi EMF zdravotne dost odrovnava..(jen jak to bude mozne, tak se stehuju) Neuzemnoval jsem se snad roky. Ted jsem byl dva dny po sobe par hodin bosky venku a urcite to neco dela.. Taky jde docela lehce uzemnit se i v botach. Staci medeny nyt.

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2021 2:01 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Dneska jsem blbl venku s multimetrem a docela me prekvapilo, ze defakto vsude pri jednom drate zabodnutem v zemi a druhem mezi prsty moje volty v tele ukazovaly 0,00neco a bylo jedno jestli ten drat zabodnu 20cm od meho panelaku do zeme a nebo u reky, kde tak 2 km kolem nic neni.. Uzemnit se pak stacilo jen dotknutim prstu zeme, aby to ukazovalo 0,000. Jedina vyjimka byla, kdyz jsem to zkousel kousek od stozaru s elektrikou. Tam me to ukazalo na jednom miste asi 20 metru od toho stozaru i 25 voltu.. Dalsi zajimavost, kdyz jsem se dotkl hromosvodu na baraku, tak moje volty sly lehce nahoru na nejaky 0,050 nebo podobny cisla.. V byte toho zatim moc merit nemuzu, protoze mam asi problem s tim uzemnenim zasuvek. Ikdyz u jedne do ktere jsem zastrcil tohle https://www.uzemnise.cz/prislusenstvi/e ... i-zasuvka/ do jedne diry zapojil tu podlozku a do druhe sem strcil jeden drat od multimetru a s druhym dratem od multimetru mezi prsty to ukazovalo cca 0,800 voltu a po dotyku s podlozkou to spadlo na nejakych 0,100... Kdybych bydlel v prvni, druhem patre, tak proste zabodnu do zeme kolik a natahnu si do okna drat a hotovo, ale z 12. patra to je problem.. Nejhorsi je, ze rikaji, ze voltaz tela stoupa cim dal jsme od zeme.. Nema nekdo volnou chatrc uprostred niceho? Ze bych se tam prestehoval. \":mrgreen:\" Jinak fakt, ze se staci uzemnit na 0,000 voltu pohym dotykem prstu ukazuje, ze ta metoda uzemneni probodnuti podrazky bot medenym nytem bude opravdu efektivni. Nestoji to nic defakto a clovek nemusi chodit bos. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2021 11:59 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
[quote="Ÿura":gr6nb61o]Ahoj Xrazovy_nick chtel jsem se zeptat jak muzu multimetrem zmerit jestli je zasuvka uzemnena? Vubec elektrice nerozumim. Objednal jsem si tenhle multimetr https://www.alza.cz/hobby/uni-t-ut131a-d5773379.htm a tu podlozku uzemnovaci na uzemnise.cz .. Podlozka uz prisla, ale multimetr jeste ne. Bydlim v 50 let starem panelaku a mam obavy, ze to nebude dobre uzemnene.. Protoze bydlim ve 12. patre a mame na strese same veze od operatoru a to same baraky kolem, tak me asi EMF zdravotne dost odrovnava..(jen jak to bude mozne, tak se stehuju) Neuzemnoval jsem se snad roky. Ted jsem byl dva dny po sobe par hodin bosky venku a urcite to neco dela.. Taky jde docela lehce uzemnit se i v botach. Staci medeny nyt.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2021 12:12 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ÿura píše:
Dneska jsem blbl venku s multimetrem a docela me prekvapilo, ze defakto vsude pri jednom drate zabodnutem v zemi a druhem mezi prsty moje volty v tele ukazovaly 0,00neco a bylo jedno jestli ten drat zabodnu 20cm od meho panelaku do zeme a nebo u reky, kde tak 2 km kolem nic neni.. Uzemnit se pak stacilo jen dotknutim prstu zeme, aby to ukazovalo 0,000. Jedina vyjimka byla, kdyz jsem to zkousel kousek od stozaru s elektrikou. Tam me to ukazalo na jednom miste asi 20 metru od toho stozaru i 25 voltu.. Dalsi zajimavost, kdyz jsem se dotkl hromosvodu na baraku, tak moje volty sly lehce nahoru na nejaky 0,050 nebo podobny cisla.. V byte toho zatim moc merit nemuzu, protoze mam asi problem s tim uzemnenim zasuvek. Ikdyz u jedne do ktere jsem zastrcil tohle https://www.uzemnise.cz/prislusenstvi/e ... i-zasuvka/ do jedne diry zapojil tu podlozku a do druhe sem strcil jeden drat od multimetru a s druhym dratem od multimetru mezi prsty to ukazovalo cca 0,800 voltu a po dotyku s podlozkou to spadlo na nejakych 0,100... Kdybych bydlel v prvni, druhem patre, tak proste zabodnu do zeme kolik a natahnu si do okna drat a hotovo, ale z 12. patra to je problem.. Nejhorsi je, ze rikaji, ze voltaz tela stoupa cim dal jsme od zeme.. Nema nekdo volnou chatrc uprostred niceho? Ze bych se tam prestehoval. \":mrgreen:\" Jinak fakt, ze se staci uzemnit na 0,000 voltu pohym dotykem prstu ukazuje, ze ta metoda uzemneni probodnuti podrazky bot medenym nytem bude opravdu efektivni. Nestoji to nic defakto a clovek nemusi chodit bos. \":)\"

Mal si riadne zapojenú tú podložku? Pretože podložka riadne zapojená originál káblom značky Earthing (to je ten kábel, ktorý k nej dostaneš) znižuje napätie tela 60-80 násobne. Čiže tam, kde ho bez podložky máš 0,800V, by si po dotyku s podložkou (dotknúť sa posledným článkom prstu stačiť nebude, treba celou dlaňou alebo celým chodidlom - inak na podložke spávaj - maximálne v tenkom BAVLNENOM tričku) mal mať napätie tela od tých 0,010V po tých zhruba 0,015V. Takže to všetko dobre skontroluj.

A NEZABÚDAJ, ČÍM VäČŠIA ČASŤ POKOŽKY BUDE UZEMŇOVANÁ, TÝM LEPŠIE ZDRAVOTNÉ ÚČINKY. Preto cez deň maj na podložke nohy čo najčastejšie (tenučké bavlnené ponožky nie sú prekážkou), a počas spánku na podložke spi. Ja na podložke spím v tenkom bielom bavlnenom tričku, a tú časť podložky v ktorej je zapojený kábel, mám pod vankúšom (asi v strede vankúša). Keď máš v izbe zásuvku v takom mieste, odkiaľ by nebolo možné kábel viesť tak, aby si mal tú pripájaciu časť podložky pod vankúšom, použi predlžovačku. A kľudne na predlžovačke vypni prenos elektriny tlačidlom, ak ho predlžovačka má, pretože na uzemňovanie žiadnu elektrinu nepotrebuješ....uzemňovací kolík v predlžovačke vypnutím predlžovačky NIJAK nedeaktivuješ, čiže uzemňovanie bude na 100% fungovať.
Ak použiješ predlžovačku, postaraj sa o to, aby kábel predlžovačky bol od tela čo najďalej - pretože aj predlžovačka v ktorej elektrinu vypneš, dotýkanie sa kábla predlžovačky zvyšuje telesné napätie aj na pár málo Voltov. A keď si od kábla prdlžovačky pár desiatok centimetrov až meter, stále ti to neumožňuje znížiť elektrické napätie svojho tela čo najbližšie k nule.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2021 12:28 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ÿura píše:
Jinak fakt, ze se staci uzemnit na 0,000 voltu pohym dotykem prstu ukazuje, ze ta metoda uzemneni probodnuti podrazky bot medenym nytem bude opravdu efektivni. Nestoji to nic defakto a clovek nemusi chodit bos. \":)\"

Tu ťa musím poopraviť...
1. Údržba topánok, v ktorých máš ten medený nit, nebude tak jednoduchá ako údržba topánok bez nitu. Možno takto upravené vydržia len jednu sezónu, možno sa mýlim a vydržia dlhšie
2. Platí, že čím väčšia časť tela (pokožky) je uzemňovaná, tým viac ozdravných voľných elektrónov človek prijíma do tela. Jedna vec je, že elektrické napätie tvojho tela sa môže znížiť na rovnú nulu tým, že sa dotkneš prstami (alebo jedným prstom, pričom zem bude dostatočne vlhká) zeme, druhá vec je, že pri uzemňovaní je nulové elektrické napätie tela benefit, ktorý je NA DRUHOM MIESTE.
Môžem to vysvetliť aj nasledovne. Uzemňovanie sa chôdzou naboso (čisto len z hľadiska voľných elektrónov, teraz vôbec nenarážam na reflexnú masáž chodidiel chôdzou naboso) vďaka podstatne väčšej ploche kože v kontaktu so zemou, má väčší zdravotný účinok, než medený nit v topánke.
Rovnako má väčší zdravotný účinok uzemňovať sa v jazere (najlepšie je ale more/oceán) s ponoreným celým nahým telom, resp. v plavkách (hlavu nemusíš do toho počítať, aby si mohol dýchať \":D\"), než keby si mal v jazere ponorené len chodidlá či nohy po kolená, atď.

Mimochodom, máš doma vaňu? Ak áno, a máš ju uzemnenú, tak keď si budeš robiť 2x týždenne 30 minútový kúpeľ s 3-4kg OBYČAJNEJ SOLI (ide len o sodík), bude ti to zdravotne prospievať dosť výrazne, nakoľko v uzemnenej vani s prídavkom soli 3-4kg (čím dosiahneš koncentráciu soli bežných morí alebo oceánu) imituješ 30 minútové ponorenie tela v mori/oceáne.
Počas kúpania v uzemnenej vani, vo vode so spomínaným prídavkom obyčajnej soli (3-4kg, pokiaľ máš klasickú malú vaňu, nie rohovú), sa do tvojho tela dostane oveľa viac voľných elektŕonov, než za jednu noc spania na uzemňovacej podložke.
PODLOŽKA JE SAMOZREJME SUPER, aby si prijímal cez noc a cez deň voľné elektróny do tela (hoci v oveľa menšej miere, než pri uzemňovaní sa kúpeľom v slanej vode uzemnenej vani), a na to, aby si cez noc a cez deň mal v tele čo najmenšie elektrické napätie. Ale čo sa týka efektivity za jednotku času (napríklad pol hodina uzemňovania), tak pol hodina uzemňovania sa v uzemnenej vani so slanou vodou je nebojím sa napísať 100x intenzívnejšia, než pol hodina ležania na uzemňovacej podložke.
Mimochodom ak máš uzemnenú vaňu, tak po ponorení tela do slanej vody v nej sa ti telesné napätie zníži na rovnú nulu, aj keby si mal stojac pri vani telesné napätie 1V.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2021 1:13 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Xrazovy_nick píše:
1. Údržba topánok, v ktorých máš ten medený nit, nebude tak jednoduchá ako údržba topánok bez nitu. Možno takto upravené vydržia len jednu sezónu, možno sa mýlim a vydržia dlhšie
2. Platí, že čím väčšia časť tela (pokožky) je uzemňovaná, tým viac ozdravných voľných elektrónov človek prijíma do tela. Jedna vec je, že elektrické napätie tvojho tela sa môže znížiť na rovnú nulu tým, že sa dotkneš prstami (alebo jedným prstom, pričom zem bude dostatočne vlhká) zeme, druhá vec je, že pri uzemňovaní je nulové elektrické napätie tela benefit, ktorý je NA DRUHOM MIESTE.
Môžem to vysvetliť aj nasledovne. Uzemňovanie sa chôdzou naboso (čisto len z hľadiska voľných elektrónov, teraz vôbec nenarážam na reflexnú masáž chodidiel chôdzou naboso) vďaka podstatne väčšej ploche kože v kontaktu so zemou, má väčší zdravotný účinok, než medený nit v topánke.
Rovnako má väčší zdravotný účinok uzemňovať sa v jazere (najlepšie je ale more/oceán) s ponoreným celým nahým telom, resp. v plavkách (hlavu nemusíš do toho počítať, aby si mohol dýchať \":D\"), než keby si mal v jazere ponorené len chodidlá či nohy po kolená, atď.

Mimochodom, máš doma vaňu? Ak áno, a máš ju uzemnenú, tak keď si budeš robiť 2x týždenne 30 minútový kúpeľ s 3-4kg OBYČAJNEJ SOLI (ide len o sodík), bude ti to zdravotne prospievať dosť výrazne, nakoľko v uzemnenej vani s prídavkom soli 3-4kg (čím dosiahneš koncentráciu soli bežných morí alebo oceánu) imituješ 30 minútové ponorenie tela v mori/oceáne.
Počas kúpania v uzemnenej vani, vo vode so spomínaným prídavkom obyčajnej soli (3-4kg, pokiaľ máš klasickú malú vaňu, nie rohovú), sa do tvojho tela dostane oveľa viac voľných elektŕonov, než za jednu noc spania na uzemňovacej podložke.
PODLOŽKA JE SAMOZREJME SUPER, aby si prijímal cez noc a cez deň voľné elektróny do tela (hoci v oveľa menšej miere, než pri uzemňovaní sa kúpeľom v slanej vode uzemnenej vani), a na to, aby si cez noc a cez deň mal v tele čo najmenšie elektrické napätie. Ale čo sa týka efektivity za jednotku času (napríklad pol hodina uzemňovania), tak pol hodina uzemňovania sa v uzemnenej vani so slanou vodou je nebojím sa napísať 100x intenzívnejšia, než pol hodina ležania na uzemňovacej podložke.
Mimochodom ak máš uzemnenú vaňu, tak po ponorení tela do slanej vody v nej sa ti telesné napätie zníži na rovnú nulu, aj keby si mal stojac pri vani telesné napätie 1V.

Dik za vycerpavajici odpovedi, ale nakonec to uzemnovani v byte provozovat nebudu. Jednak mame dost starou elektroinstalaci, ktera je vsechno jen ne stabilni a taky jsem poslouchal par rozhovoru ktere vedl treba Dr.Mercola s ruznyma odbornikama, kteri toho taky nejsou velci fanousci a vysvetlovali tam i jak to mereni multimetrem neni mco prukazne.. Kdybych bydlel v rodinem baraku, tak tu metodu pres kolik zabodnuty do zeme a drat pres okno zapojeny do podlozky to bych vyzkousel, ale s tema zasuvkama to nebudu riskovat. Aspon me to bude nutit vic chodit ven. Stejne je to o tom byt co nejvic casu mimo ty zdroje EMF a v ten moment to uzemnovani ma prave nejvetsi efekt. Kazdopadne me docela serou klistata. Po x letech jsem sem se nedavno prochazel na boso podel reky a hned jsem si vecer nasel ve trisle kliste. Ktere jsem mel naposledy snad pred 20 lety...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2021 2:18 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ÿura píše:
Dik za vycerpavajici odpovedi, ale nakonec to uzemnovani v byte provozovat nebudu. Jednak mame dost starou elektroinstalaci, ktera je vsechno jen ne stabilni a taky jsem poslouchal par rozhovoru ktere vedl treba Dr.Mercola s ruznyma odbornikama, kteri toho taky nejsou velci fanousci a vysvetlovali tam i jak to mereni multimetrem neni mco prukazne.. Kdybych bydlel v rodinem baraku, tak tu metodu pres kolik zabodnuty do zeme a drat pres okno zapojeny do podlozky to bych vyzkousel, ale s tema zasuvkama to nebudu riskovat. Aspon me to bude nutit vic chodit ven. Stejne je to o tom byt co nejvic casu mimo ty zdroje EMF a v ten moment to uzemnovani ma prave nejvetsi efekt. Kazdopadne me docela serou klistata. Po x letech jsem sem se nedavno prochazel na boso podel reky a hned jsem si vecer nasel ve trisle kliste. Ktere jsem mel naposledy snad pred 20 lety...

Máš v byte WC stúpačku?
Myslíš, že Mercola sa nemôže v ničom mýliť? \":D\"
Multimeter ti jasne ukáže elektrické napätie v tvojom tele. Ak je pri uzemňovaní "cez zástrčku" (mimochodom, Earthing kábel je vybavený ochranným rezistorom, ktorý sa postará o to aby sa ti nič nestalo v žiadnom prípade) napätie tvojho tela omnoho menšie než bez uzemňovania, TAK AKÝ ĎALŠÍ DôKAZ TOHO ŽE SI UZEMNENÝ POTREBUJEŠ?
A ako s tou vaňou - máš ju uzemnenú? Či sa bojíš v nej kúpať, lebo Mercola povedal nejakú hovadinu?
Kúp si tie isté kvety (napríklad tulipány), daj ich do dvoch rozdielnych váz, blízko seba. Vodu v jednej váze uzemňuj cez uzemňovací kolík v zásuvke, a pozoruj, ktoré kvety skôr zvednú. TIE V NEUZEMNENEJ VÁZE. Aký ďalší dôkaz chceš? Tieto dva dôkazy ti nestačia?

https://www.earthinginstitute.net/wp-co ... mation.pdf

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2021 3:24 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Mercola teda tvrdi, ze to uzemnovani nedoporucuje hlavne v USA kvuli (dirty electricity). Ale ze prej jinde ve svete by to provozoval.. Ale mu se to keca, kdyz se kazde rano uzemnuje na plazi.. Jinak tady vykladaji o tom multimetru, ale netusim presne stopaz. https://www.youtube.com/watch?v=QEWGhOt_Lxw
Btw ted sem si strihal strojkem vlasy a takova zajimavost. Vzdycky me zacne bolet v krku. To bude EMF jako krava vyzarovat z toho strojku. \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2021 4:08 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
[quote="Ÿura":us3hypzf]Mercola teda tvrdi, ze to uzemnovani nedoporucuje hlavne v USA kvuli (dirty electricity). Ale ze prej jinde ve svete by to provozoval.. Ale mu se to keca, kdyz se kazde rano uzemnuje na plazi.. Jinak tady vykladaji o tom multimetru, ale netusim presne stopaz. https://www.youtube.com/watch?v=QEWGhOt_Lxw
Btw ted sem si strihal strojkem vlasy a takova zajimavost. Vzdycky me zacne bolet v krku. To bude EMF jako krava vyzarovat z toho strojku. \":mrgreen:\"[/quote:us3hypzf]
V jazere Little Manitou Lake v Kanade v roku 1837 (zaznamenal si to Dr. Willaim Todd) sa dvaja indiáni vyliečili z kiahní/planých neštovic tým, že sa nechali okolo 24 hodín nadnášať vodou z tohto jazera. Tá voda obsahuje 18% soli, čiže 5x viac než voda v oceáne (a o niečo viac než polovicu v porovnaní s vodou mŕtveho mora). Todd bol presvedčený, že je to vďaka minerálom vo vode. ALE TO JE SMIEŠNE. Veď osmóza v 18% roztoku soli NEDOVOĽUJE, aby sa minerály z vody dostali do tela. Todd samozrejme v tej dobe nemohol mať žiaden vedecký dôkaz o existencii UZEMŇOVANIA. Tí dvaja indiáni sa vyliečili vďaka extrémne vodivej vode (5x vodivejšej, než v oceáne), ktorá bola (ako v každom prírodnom jazere, mori...) uzemnená zemou.

Ak máš WC stúpačku, zmeraj si prostredníctvom multimetra, či je uzemnená. Ak je, tak samotná stúpačka ti zníži napätie tela kľudne 600 násobne. Jej vysoká intenzita uzemňovania (čoho výsledkom je tak veľké zníženie elektrického napätia v tele) dokazuje, že ňou preteká kvantum voľných elektrónov. Ak si na ňu napojíš svoju podložku napríklad TÝMTO KÁBLOM BEZ OCHRANNÉHO REZISTORU (ochranný rezistor nepotrebuješ, ak zapájaš na stúpačku a nie do elektriny), budeš uzemňovaní 10x intenzívnejšou silou, než keby si napojil podložku do zásuvky pomocou kábla, ktorý bol súčasťou balenia podložky (nakoľko ten kábel obsahuje ochranný rezistor, a ochranný rezistor 10 násobne znižuje tok voľných elektrónov)...

Tu je spomínaný kábel :

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Naposledy upravil Xrazovy_nick dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gAg=


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2021 4:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Ÿura píše:
ale nakonec to uzemnovani v byte provozovat nebudu. [] tak tu metodu pres kolik zabodnuty do zeme a drat pres okno zapojeny do podlozky to bych vyzkousel, ale s tema zasuvkama to nebudu riskovat.

Aspoň niekto má rozum. Existuje niekde návod aký veľký má byť ten kolík v zemi a aký typ drôtu? Alebo je to jedno? Nick, odmeraj mi tvoj kábel please. Premýšľam, že by som zatĺkol 100vku klinec do hliny a natiahol odtiaľ naletovaný ethernet kábel.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2021 4:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Xrazovy_nick píše:
Kúp si tie isté kvety (napríklad tulipány), daj ich do dvoch rozdielnych váz, blízko seba. Vodu v jednej váze uzemňuj cez uzemňovací kolík v zásuvke, a pozoruj, ktoré kvety skôr zvednú. TIE V NEUZEMNENEJ VÁZE.

Máš to aj vyskúšané? Lebo predpokladám, že to papagájuješ z reklamného videa. Choď teraz von a odtrni 2 veľké kvety - teraz kvitne napríklad zlatý dážď a urob seriózny experiment. Čo ty na to?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz