Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nadměrné slinění
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2020 4:30 pm 
Offline

Registrován: ned úno 03, 2013 6:52 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den,pane Zajíček,prosila bych Vás o radu - co bych měla dělat či užívat proti nadměrnému slinění,které mne již již nějaký čas trápí.Děkuji Vám za odpověd.Majka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrné slinění
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2020 5:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
andělka píše:
Dobrý den,pane Zajíček,prosila bych Vás o radu - co bych měla dělat či užívat proti nadměrnému slinění,které mne již již nějaký čas trápí.Děkuji Vám za odpověd.Majka

Ono bude hodně záležet na tom proč se to děje tedy by jste se musela rozepsat do detailů v jakých situacích slinění nastává. Nyní mě nenapadá žádný rozumný důvod proč by se tak mělo dít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrné slinění
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2020 8:15 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
andělka píše:
Dobrý den,pane Zajíček,prosila bych Vás o radu - co bych měla dělat či užívat proti nadměrnému slinění,které mne již již nějaký čas trápí.Děkuji Vám za odpověd.Majka

Nevím jak je to u dospělých,ale jedna paní se ptala na radu ohledně nadměrného slinění svého malého (asi 2 letého)vnuka.Řekl jí,že problém je ve slinivce.Doporučil mu sedací koupele s nálevem vlaštovičníku.Po pár koupelích byl prý klid.Sama jsem to u svého druhého děcka zkusila a pomohlo to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrné slinění
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2020 1:14 pm 
Offline

Registrován: ned úno 03, 2013 6:52 pm
Příspěvky: 10
Pane Zajíček,děkuji,za Vaši odpověd.Co se týče toho slinění, tak mám v ústech stále pocit,že se mi v koutcích rtů tvoří sliny, a například když ležím, tak mi ty sliny jdou trochu z pusy ven.Také když si před čištěním zubů ošetřuji zuby dentlní nití, tak se mi stává, že mi sliny kapou z úst.Nevím, jak bych Vám to popsala, ale v těch koutcích úst se mi ty sliny jakoby hromadí,nebo vytváří nadměrně.Je to takový nepříjemný pocit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrné slinění
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2020 1:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
andělka píše:
Pane Zajíček,děkuji,za Vaši odpověd.Co se týče toho slinění, tak mám v ústech stále pocit,že se mi v koutcích rtů tvoří sliny, a například když ležím, tak mi ty sliny jdou trochu z pusy ven.Také když si před čištěním zubů ošetřuji zuby dentlní nití, tak se mi stává, že mi sliny kapou z úst.Nevím, jak bych Vám to popsala, ale v těch koutcích úst se mi ty sliny jakoby hromadí,nebo vytváří nadměrně.Je to takový nepříjemný pocit.

S tou nití nebo při čištění zubů bych v tom problém nehledal při této činnosti mnoho lidí sliní jako bernardýn, ale v leže je otázkou jak moc se na problém soustředíte a zda by se slinění nevypnulo při celkovém zklidnění organizmu. Pokud cítíte nějaké napětí, nebo duševní neklid zaměřil bych se nejprve tímto směrem a teprve pokud problém neodezní ani po celkovém zklidnění pak bych řešil nějaká vyšetření. Vyzkoušet lze některé prostředky z lékárny volně dostupné jako třeba mučenka pletní nebo guajacuran a vzít si tolik abych cítil pohodu a klid v duši. Jinak z běžných bylin funguje schizandra čínská nebo ašvaganda případně i jejich kombinace, což je opravdu silný zklidňovač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrné slinění
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2021 2:23 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím
rád bych se zeptal ten guajacuran, Prej ničí svaly, Co je na tom pravdy hlavně sportovci si na to stěžují.
Dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrné slinění
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2021 2:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Zdravím
rád bych se zeptal ten guajacuran, Prej ničí svaly, Co je na tom pravdy hlavně sportovci si na to stěžují.
Dik

Takové informace nemám a přímo to podle mě nedělá tedy spíše by muselo jít o nějakou souvislost s hladinou kortizolu, ale berte to jako odhad s jistou odpovědět nedovedu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrné slinění
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2021 5:57 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím.Škodí nějak guajacuran organismu myslím třeba

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrné slinění
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2021 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Tony210":1n1i9pd6]Zdravím.Škodí nějak guajacuran organismu myslím třeba

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz