Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2018 12:38 pm 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den,

jde o hrubší "krupičnatou" kůži, konkrétně na nohou. Vada je to asi jen estetická (respektive doteková, vidět to zatím tolik není), ale víte, prosím někdo, co s tím? Mělo by to být způsobeno nadměrnou tvorbou keratinu. Vzhledem k tomu, že se mi to objevilo teprve před dvěma roky, věřím, že s tím něco udělat půjde.


Naposledy upravil Obsidián dne pát říj 04, 2019 5:26 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2018 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Obsidián":1qvix5om]Dobrý den,

jde o hrubší "krupičnatou" kůži, konkrétně na nohou. Vada je to asi jen estetická (respektive doteková, vidět to zatím tolik není), ale víte, prosím někdo, co s tím? Mělo by to být způsobeno nadměrnou tvorbou keratinu. Vzhledem k tomu, že se mi to objevilo teprve před dvěma roky, věřím, že s tím něco udělat půjde.[/quote:1qvix5om]
To vám na rovinu řeknu že s jistotou to nedovedu, nikdy jsem nic podobného neřešil. ale asi bych v takovém případě řešil základní stavební mechanizmus těchto procesů a ten je v dokonalé látkové výměně tedy začít od testu HCl v žaludku a jít přes

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2018 7:14 am 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
[quote="Jarda":2dk8e04e]
To vám na rovinu řeknu že s jistotou to nedovedu, nikdy jsem nic podobného neřešil. ale asi bych v takovém případě řešil základní stavební mechanizmus těchto procesů a ten je v dokonalé látkové výměně tedy začít od testu HCl v žaludku a jít přes

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2018 7:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Obsidián píše:
Děkuji za odpověď, budu s tím muset něco udělat, HCl mám opravdu nedostatek. Prozatím mi nečekaně a částečně pomohl rybí olej. Minimálně z 50% se kůže zlepšila.

Tak by to chtělo otestovat laboratorně co z toho oleje vám zabralo, je tam A, D a omega 3 mastné kyseliny. Pokud se pravidelně opalujete tak bych déčko asi vynechal a spíše to bude A, nebo protizánětlivé účinky těch mastných kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2018 8:30 pm 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Tak by to chtělo otestovat laboratorně co z toho oleje vám zabralo, je tam A, D a omega 3 mastné kyseliny. Pokud se pravidelně opalujete tak bych déčko asi vynechal a spíše to bude A, nebo protizánětlivé účinky těch mastných kyselin.

Vida. Déčko mi uniklo, že tam je. Letos se sice na sluníčko snažím chodit co nejvíce, ale poslední 4 roky jsem na něj takřka nevylezla a myslím, že jsem byla až nezdravě bílá, takže teoreticky by to mohlo být i tím Déčkem. Také jsem ale četla, že na folikulární keratózu by mohl zapůsobit vitamin A ... jen jsem nevěděla, nakolik těmto článkům můžu věřit. Možná se tedy nemýlili. Laboratorně - tím myslíte nechat si změřit hladinu A, D a omega a soudit podle toho, čeho mám nejméně? I když teď z toho užívání už se mi asi něco doplnilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2018 9:09 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
V životě by mně nenapadlo, že u nás někdo bude trpět nedostatkem Vitamínu A, evidentně důsledek sdělovadly léta propagované nízkotučné stravy. Prostě ani při té redukční dietě nelze vynechat tuk kvůli přítomnosti a vstřebávání vitamínů v něm rozpustných.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne pát čer 22, 2018 9:17 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2018 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Obsidián píše:
Vida. Déčko mi uniklo, že tam je. Letos se sice na sluníčko snažím chodit co nejvíce, ale poslední 4 roky jsem na něj takřka nevylezla a myslím, že jsem byla až nezdravě bílá, takže teoreticky by to mohlo být i tím Déčkem. Také jsem ale četla, že na folikulární keratózu by mohl zapůsobit vitamin A ... jen jsem nevěděla, nakolik těmto článkům můžu věřit. Možná se tedy nemýlili. Laboratorně - tím myslíte nechat si změřit hladinu A, D a omega a soudit podle toho, čeho mám nejméně? I když teď z toho užívání už se mi asi něco doplnilo.

Nevím sice kolik jste toho vypila, ale to se jednou lahvičkou doplnit nedá, každopádně každá z uvedených položek pochopitelně zjistit lze, ale ne na jednom místě a celé to bude minimálně za 4500-5000,-Kč bez dopravy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2018 1:41 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Obsidián píše:
Vida. Déčko mi uniklo, že tam je. Letos se sice na sluníčko snažím chodit co nejvíce, ale poslední 4 roky jsem na něj takřka nevylezla a myslím, že jsem byla až nezdravě bílá, takže teoreticky by to mohlo být i tím Déčkem. Také jsem ale četla, že na folikulární keratózu by mohl zapůsobit vitamin A ... jen jsem nevěděla, nakolik těmto článkům můžu věřit. Možná se tedy nemýlili. Laboratorně - tím myslíte nechat si změřit hladinu A, D a omega a soudit podle toho, čeho mám nejméně? I když teď z toho užívání už se mi asi něco doplnilo.

Také mám s tímto problém, hlavně na rukou, prý je to dědičné. Máte s tím někdo zkušenosti? Jaká je příčina?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2018 7:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Také mám s tímto problém, hlavně na rukou, prý je to dědičné. Máte s tím někdo zkušenosti? Jaká je příčina?
Děkuji.

Dědičnost je krásné a nic neříkající zaklínadlo moderní medicíny které se používá vždy když není možno logicky vysvětlit důvod konkrétního problému. Většinou zdědíte pouze blbé životní a stravovací zvyky a konkrétní kolonie malých šmejdů které si předáte v rodině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: stř črc 25, 2018 8:17 am 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Nevím sice kolik jste toho vypila, ale to se jednou lahvičkou doplnit nedá, každopádně každá z uvedených položek pochopitelně zjistit lze, ale ne na jednom místě a celé to bude minimálně za 4500-5000,-Kč bez dopravy.

No, to je slušná pálka. Když bych byla z bohatších poměrů, asi bych do toho ze zvědavosti šla. Jinak to uváděné asi 50% zlepšení nastalo po vypití jedné 470g lahve rybího oleje. Lahev mi vystačila na měsíc při užívání 2 polévkových lžic denně. Teď už mám v sobě lahev druhou a nohy jsou takřka v normálu - "krupice" z 90% zmizela a ze suchých nohou mám teď hezky vláčné. Pro mě je to skoro jako zázrak. Teď načínám třetí lahev, ale ta bude poslední, kdy budu brát 2 lžíce denně, protože jsem se tu někde dočetla, že 2 lžíce by při dlouhodobém užívání mohly být nebezpečné. Snížím to pak na jednu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: stř črc 25, 2018 1:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Obsidián píše:
No, to je slušná pálka. Když bych byla z bohatších poměrů, asi bych do toho ze zvědavosti šla. Jinak to uváděné asi 50% zlepšení nastalo po vypití jedné 470g lahve rybího oleje. Lahev mi vystačila na měsíc při užívání 2 polévkových lžic denně. Teď už mám v sobě lahev druhou a nohy jsou takřka v normálu - "krupice" z 90% zmizela a ze suchých nohou mám teď hezky vláčné. Pro mě je to skoro jako zázrak. Teď načínám třetí lahev, ale ta bude poslední, kdy budu brát 2 lžíce denně, protože jsem se tu někde dočetla, že 2 lžíce by při dlouhodobém užívání mohly být nebezpečné. Snížím to pak na jednu.

Tak je to hodně koňská dávka, normálně se dává cca 2 ccm denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: ned črc 29, 2018 9:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Dědičnost je krásné a nic neříkající zaklínadlo moderní medicíny které se používá vždy když není možno logicky vysvětlit důvod konkrétního problému. Většinou zdědíte pouze blbé životní a stravovací zvyky a konkrétní kolonie malých šmejdů které si předáte v rodině.

Jak se těch šmejdů zbavit? Jde to jinak, než transplantací stolice? Nebo to jste neměl na mysli?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: pon črc 30, 2018 7:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Jak se těch šmejdů zbavit? Jde to jinak, než transplantací stolice? Nebo to jste neměl na mysli?
Děkuji.

To se opakuji stále dokola, musíte naprosto perfektně kadit a pokud to tak nemáte tak to jakoukoliv cestou zajistit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: sob srp 04, 2018 7:36 am 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Tak je to hodně koňská dávka, normálně se dává cca 2 ccm denně.

Prosím vás, Jardo, i když jsem hledala v převodech jednotek, nějak jsem to nepochopila - 2 ccm to je asi jak velké množství? Jedna čajová lžička nebo tak nějak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folikulární keratóza
PříspěvekNapsal: sob srp 04, 2018 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Obsidián píše:
Prosím vás, Jardo, i když jsem hledala v převodech jednotek, nějak jsem to nepochopila - 2 ccm to je asi jak velké množství? Jedna čajová lžička nebo tak nějak?

Naprosto běžná jednotka ccm je kubický centimetr, nebo jinak mililitr, jak velkou máte lžičku netuším.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz