Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2016 9:45 pm 
Offline

Registrován: pát úno 12, 2016 8:09 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, nedávno jsem byla v Thajsku asi na měsíc. Vrátila jsem se a asi po týdnu jsem dostala horečky které měli neobvyklý průběh.
Zašla jsem tedy do ordinace cestovní medicíny, bohužel asi až po měsíci testování, byl potvrzený pozitivní test widal-tedy protilátky na břišní tyfus \":shock:\" Naštěstí nejsem bacilonosič a nenakazila jsem všechny lidi v mém okolí. Bylo mi oznámeno, že léčba žádná neproběhne, protože se tělo vypořádalo s Tyfem samo. Nic méně mám ale stále bolesti břicha. Horečky už nemám. Na kontrolu mám přijít zase za měsíc a tím to západní medicína u nás končí.
Nikde jsem nenašla žádné informace o tom co můžu pro své tělo udělat sama \":cry:\" Můžete mi poradit co můžu pro své tělo tedy udělat? Tyfus působí zejména v tenkém střevě-může způsobovat jizvy, jak zjistím zda mám následky? Očista-dieta? jsem trochu ztracená.
Děkuji za jakékoliv rady.
Monika


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 29, 2016 11:20 am 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
Tyfus, pokud je už fuč se neléčí. Stejně jako u klasické Salmonelly, když už člověk nemá potíže není co léčit, jen dát opět dokupy střeva. Dohojit, srovnat mikroflóru.
Osobně dop.:
šetřící stravu - žádný cukr, kafe, alkohol, smažené, jídlo spíše dušenou zeleninu, ev. syrové šťávy
vyčistit si celý zažívací trakt slanou vodou - Šankhaprakšálanou nebo živočišné uhlí či jíl, ne jen nárazově, ale nějaký čas
dlouhodobě probiotika a prebiotika
dračí krev - léčí záněty, hojí rány (míza stromu, sežene se na netu nebo i v prodejnách s bylinami) kape se do vody a pije, mám osobní výbornou zkušenost
Nebála bych se zjizvení, když nebyly žádné výrazné projevy zánětu ve střevě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2016 9:35 pm 
Offline

Registrován: pát úno 12, 2016 8:09 pm
Příspěvky: 3
Už jsem myslela, že mě nikdo nic neporadí. Tifus se neléčí když už je po horečkových stavech, to vím a mám to už i odzkoušeno \":D\" Mám ale pořád velké problémy. Nemám sice horečky ale ty stavy se už nedají dlouhodobě vydržet. V ordinaci cestovní medicíny nejsou schopni říct ano něco Vám je ale ani nechtěj říct nic Vám neni, zakázali mě pro jistotu vařit (jsem kuchařka) což mě ale dost omezuje. Chápu to ale nejsem bacilonosič a nikdo v mém okolí problémy nemá. A nijak dál mi nepomohli, chodím tam dva měsíce a nic, fakt opravdu nic- brufen. Ani mě nikam neposlali dál na vyštření.
Ráno se budím vyřízená bolí mě břicho, celý den mě bolí hlava, někdy jsem strašně nafouklá. večer zase usínám s bolestí břicha. Kvalita života je na nule. Jsem podrážděná a mám už deprese. Nevím co jíst, nejím už kolikrát nic. Vyzkoušela jsem vše co se týká stravy. Probiotika jsem brala skoro měsíc. Pravidelně každý den obvolávám nové gastero. ordinace jestli mě někdo nevezme, teměř nemožné.... nejdřív za měsíc. Takže si můžu jít maximálně sednout na pohotovost a nechat se šikanovat a poslouchat, že teda neumírám.

Vyzkouším Vaše rady moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 26, 2016 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
monomo píše:
Dobrý den, nedávno jsem byla v Thajsku asi na měsíc. Vrátila jsem se a asi po týdnu jsem dostala horečky které měli neobvyklý průběh.
Zašla jsem tedy do ordinace cestovní medicíny, bohužel asi až po měsíci testování, byl potvrzený pozitivní test widal-tedy protilátky na břišní tyfus \":shock:\" Naštěstí nejsem bacilonosič a nenakazila jsem všechny lidi v mém okolí. Bylo mi oznámeno, že léčba žádná neproběhne, protože se tělo vypořádalo s Tyfem samo. Nic méně mám ale stále bolesti břicha. Horečky už nemám. Na kontrolu mám přijít zase za měsíc a tím to západní medicína u nás končí.
Nikde jsem nenašla žádné informace o tom co můžu pro své tělo udělat sama \":cry:\" Můžete mi poradit co můžu pro své tělo tedy udělat? Tyfus působí zejména v tenkém střevě-může způsobovat jizvy, jak zjistím zda mám následky? Očista-dieta? jsem trochu ztracená.
Děkuji za jakékoliv rady.
Monika

Jak jsem již odpovídal ve vlákně Očkování, očistou střeva a jater patrně nic nepokazíte, jinak pochopitelně strava pro podporu imunity, probiotika a nic víc asi není třeba. Následky asi ani sama nezjistíte a v tenkém střevě má omezené možnosti i moderní medicína. Každopádně pokud vám celkem nic není, nedělal bych s tím zase takové starosti, tělo patrně infekci zvládlo a nyní se potřebuje pouze srovnat. Jinak dobře vám radí členka Patricie-1, hlavně opravdu jednoduchá lehká strava, ale jíst musíte dost, jinak budou depky stále narůstat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 3:22 pm 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
Upravilo se to?

Brufen bych určitě nebrala, pokud léky na bolesti zaž.tr., které jsou obtíže zvládnutelné, tak raději Algifen kapky - je šetrnější a hlavně smysluplnější, jelikož je to spazmolytikum.

Napadlo mě, zda nejde ještě i o jiný problém. Např.paraziti, ev. nějaká infekce - medicína není všemocná s diagnostikou.
Pokud to není stále dobré, zkusila bych, krom výše doporučeného i antiparazitika. S některými praktiky se dá domluvit nebo o to zkusit požádat i v tom centru trop.med. Nebo zkusit ty, jež u nás nejsou povolené, ale dají se sehnat na netu - ale dát si pozor na zdroj. A nebo jsou i kombinace bylin jako protiparazitární kůra - běžně dostupné - a hlavně k tělu šetrnější.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz