Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Burzitida- voda v koleni - pád z kola
PříspěvekNapsal: pát dub 03, 2015 12:46 pm 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
Dobrý den, před 2měsíci jsem spadnul z kola. Po týdnu se mi vytvořila náplň před češkou (patelou) a jelikož náplň nemizela zašel jsem na pediatrii. Konstatovali prepatelární burzitida, kloub kolene nepoškozen, plná hybnost, tekutina bez zánětu. V současné době jsem si nechal dělat již 5x punkce, dvakrát mě tam stříkly kortikoidy, ale náplň se objevuje stále. Po čase vzniklo silné ohraničení s drobnou kalcifikací. Dotaz zní co dále?
Nyní ještě zkouším střídání teplých a studených obkladů, priessnitz zábaly. Dočetl jsem se že (např. u koní) může chronická burzitida přerůst do píšťelu a propojení kloubu s burzou. Jinak chirurgové řeší burzitidu pokud již jinak nejde odstraněním tíhového váčku (burzy) který se později stejně znovu vytvoří. Je také ale možnost náplň nechat být a čekat jestli vše časem nesplaskne. Např. půl roku. Je to vše otázka. Někdy mám pocit že mne od vyléčení dělí jediná punkce, jindy mám pocit že burza je již zbytnělá a nedokáže se k sobě přilepit. Voda se vrací přibližně do tří-čtyrech dnů.
Co by jste mi doporučily? Po dvou měsících sezení ležení a podobně již ztrácím trpělivost. Navíc mi naměřili hypertenzi 140/90. Jinak nikde nic nebolí, plná rotace, do schodů i do kopce vše v pohodě. Plnou zátěž např. běhat či kolo v terénu jsem nezkoušel. Bojím se.

Myslím domácí koleno nebo dlaždické koleno je dost častý jev. Jaký postup by jste dále doporučili? Díky


Přílohy:
koleno_Vpunkce.jpg
koleno_Vpunkce.jpg [ 845.11 KiB | Zobrazeno 31703 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2015 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
misaxxx píše:
Dobrý den, před 2měsíci jsem spadnul z kola. Po týdnu se mi vytvořila náplň před češkou (patelou) a jelikož náplň nemizela zašel jsem na pediatrii. Konstatovali prepatelární burzitida, kloub kolene nepoškozen, plná hybnost, tekutina bez zánětu. V současné době jsem si nechal dělat již 5x punkce, dvakrát mě tam stříkly kortikoidy, ale náplň se objevuje stále. Po čase vzniklo silné ohraničení s drobnou kalcifikací. Dotaz zní co dále?
Nyní ještě zkouším střídání teplých a studených obkladů, priessnitz zábaly. Dočetl jsem se že (např. u koní) může chronická burzitida přerůst do píšťelu a propojení kloubu s burzou. Jinak chirurgové řeší burzitidu pokud již jinak nejde odstraněním tíhového váčku (burzy) který se později stejně znovu vytvoří. Je také ale možnost náplň nechat být a čekat jestli vše časem nesplaskne. Např. půl roku. Je to vše otázka. Někdy mám pocit že mne od vyléčení dělí jediná punkce, jindy mám pocit že burza je již zbytnělá a nedokáže se k sobě přilepit. Voda se vrací přibližně do tří-čtyrech dnů.
Co by jste mi doporučily? Po dvou měsících sezení ležení a podobně již ztrácím trpělivost. Navíc mi naměřili hypertenzi 140/90. Jinak nikde nic nebolí, plná rotace, do schodů i do kopce vše v pohodě. Plnou zátěž např. běhat či kolo v terénu jsem nezkoušel. Bojím se.

Myslím domácí koleno nebo dlaždické koleno je dost častý jev. Jaký postup by jste dále doporučili? Díky

Vyzkoušel bych kostival, to jsem zde již několikrát popisoval a také godzilu, tedy stejnosměrný elektrický proud.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 8:21 am 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
Díky za odpověd, byl jsem mezi tím na vyšetření a pokud se voda v tíhovém váčku nesrovná do 14.5 tak mi ho vyříznou. To bude ale zase za dalších 14dnů. Takže mám nyní necelý měsíc ještě to dát do kupy. (nepodařilo se za předchozí tři měsíce).

Kostivalová tinktura nepomáhá ani kostivalová mast. Dával jsem toho bohatě (za uplynulé týdny) i přes zábal a nepomohlo. Jde o to že tíhový váček je jakési pouzdro a přes to se horko těžko něco dostane. Nicméně kostivalová tinktura mi skvěle srovnala naraženinu. Godzillu dávám do kupy ozkouším.

V noci jsem ale dostal myslím možná dobrý nápad: V předchozích týdnech se mi docela osvědčil prisnitzeho zábal. Ten jednak rozpouští tuky ale i podporuje cévní činnost. Já v současné době jinak již nepotřebuji tíhový váček chladit, ale střídat horko a teplo. Ve váčku se vytváří i drobné sraženiny, jakési kuličky. Jsou to nepravé kalcinomy, které se dají rozpouštět.

A nyjí ten nápad- do prisnitzeho zábalu přidat nějaké další rozpouštědlo?. V noci jsem ozkoušel epsomskou sůl. Jestliže hořčík rozpouští kdejaké kameny (žlučník atd.) proč by nemohlo mi rozpustit kdejaký bordel v burze?..a sama o sobě sůl vodu z burzy vytahuje. Předpoklad je ten že by se vše mohlo rozpustit a voda vsáknout ven nebo rozplynout do těla.

Zatím nevím jestli to byl dobrý nápad, první zapářka toho moc neudělala ale toto je spíše pro pana Zajíčka. Ten lidské chemii rozumí daleko více. Prosím tedy o další radu? Možná že by to chtělo jiný přípravek.Např. KCl atd....
¨


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 05, 2015 10:52 am 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
Přídávám výsledek svého hokus-pokusu s prisniz zábalem a přídavky, které jsem myslel že rozpustí zbytnělý tíhový váček. Nejdríve jsem aplikoval
1. epsomská sůl jako zábal- pro druhý zábal č.2 jsem měl odstup. Nic se extra nedělo.
2. MSM zábal- cítil jsem jakési pálení uvnitř burzy, respektive pohmožděné místo/šlachu, které mám zbytnělé.
3. Citron-česnek- Po 2-3hodinách jsem místo očistil a aplikoval tento mix. obecně citron toho rozpouští v těle také hodně.
Výsledek popálenina viz foto. Moc úspěšný nejsem. Za všechno se platí.


Přílohy:
burzitida.jpg
burzitida.jpg [ 268.94 KiB | Zobrazeno 31605 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 09, 2015 8:41 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 09, 2015 8:34 pm
Příspěvky: 1
mám úplně stejný problém, jak se toho zbavit? Taky je to po pádu na koleno....trápím se s tím více než 5 měsíců a posun k lepšímu se nedaří \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2015 6:32 am 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
Ahoj tak to jsme dva ale napíšu ti všechny možné způsoby které musíš ozkoušet a jeden z nich zabere. jinak mít nohu neustále v klidu nezabere. takže ozkoušej

1. prisnitze- studeny a téměř do sucha (pouze drobně vlhký) hadr, přez to potravinová folie a přez to na místo ručníku stahovací obinadlo. nejlépe přez noc nebo do noci a hned poté stáhnout na tvrdo pružným obinadlem.
2. brambory a škrob smíchej do sebe a plikuj jako prisntiz jako zápařku.
3. hořčíkový zábal -epsomská sůl jako zábal
4. v této fázi není již potřeba ledovat ale střídání horka a tepla- já jsem chodil k řece a stál jsem a pak hned stahoval a následovala chůze- samozřejmě že se tozvětšilo, dělal jsem to jako přípravu na noc pro zábal.
5. haparinová mast na noc- silně a vydatně a mít to stáhlé.
6. můžeš ozkoušet citron s česnekem- možná že ti to kůži nespálí- já si myslím že jsem aplikoval v jednom dni příliš mnoho typů zábalů a došlo k mixu a chemické reakci. Pravděpodobně od MSM.
7. používal jsem i hustě kostivalovou mast a protizánětlivý dolgit mast. Ideální bude stav kdy ti to začne hřát. tedy dostat se do stavu kdy tě to hřálo na začátku po pádu z kola.
8. dej si dvoudenní očistu pitím citronové šťávy s teplou vodou, pouze holou vodou a nic k tomu po dva dny. Citron odvodňuje ale také odbourává sraženiny. myslím hodně důležitý bod.

Jinak byl jsem u známého ortopeda Hrazdíra z Brna a ten potvrdil že pokud se to nesrovná tak to je na operaci. Ale dříve s tím dlaždiči také žili. Jedna sousedka paní která neustále klečela v kostele tak to měla dva roky než jí to slezlo.
Nepolevuj ono z toho něco určitě vyjde. měl jsem i stavy kdy mě začala z nepohybování nohou otékat noha, začali se mě dělat nad čéškou i různé sraženiny. Drž se a ono to dopadne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 12, 2015 10:07 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Brouzdala jsem někde po cizojazyčným servru a objevila toto : bohužel jsem si uložila překlad googlem,ale je to celkem pochopitelné:

oregánový olej:
6-8 kapky oregano esenciálního oleje smísí s nosičem, jako je olej nebo kokosový, třít přímo do zasaženou část. Tento lék pracoval tak rychle, během 15-20 minut. Byl jsem ohromen. Později jsem zjistil, mnoho svědectví oregano olej pro artritidy, bursitidy, fibromyalgie.

mast z kayenu:
Cayenne Salve
½ šálku oleje (olivový, kokosový nebo jejich kombinace)
1 lžíce kajenského pepře prášek
½ unce včelího vosku
Smíchejte Cayenne do oleje. Chcete-li infuzi oleje, teplo to ve dvoulůžkovém kotle na hodinu nebo dvě. Můžete si také nechat Cayenne sedět v oleji za týden, ale to trvá déle, samozřejmě. Kmen se Cayenne přes několik vrstev tkaniny sýrů a vyhoďte Cayenne. Rozpustíme včelího vosku do oleje.Můžete použít znovu váš dvojité kotle. Když je včelí vosk roztaví, nalijte do sklenic nebo plechovkách. Pokud to skončí příliš tvrdý, rozpustit v trochu oleje. Pokud je příliš měkké, přidejte trochu více včelího vosku. Můžete přidat obsah několika vitamin E kapsle (Jen řez je otevřený a vytlačit vitamin E), aby pomohla zachovat jej. Mělo by zůstat dobré pro asi 6 měsíců.
Chtěl bych použít extra panenský kokosový olej (6 lžic) a 2 lžíce ricinový olej, protože oba z nich mají léčivé vlastnosti. Pokud včelí vosk je obtížné získat, můžete přeskočit tento krok a prostě se cayenne olej.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2015 12:37 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Naredte si DMSO (Dimethylsulfoxide 100%) na 70% - pomoci destilovane vody. Tato smes bude horka, musite ji nechat pred pouzitim vychladnout. Pak vychladly roztok naneste na postizene misto vatou (nebylo uvedeno kolik) a nechejte to zaschnout.
Aplikujte 3x denne po dobu 3 dnu. Pokud se nic nezlepsi, prestante to dale pouzivat. Pokud nejake zlepseni zaznamenate, pokracujte dalsi 3 dny ale uz jen 2x denne a pak dalsi 3 dny 1x denne. Pozor na calouneni a nebo obleceni, dela to pry fleky.

Nalezeno na americkych strankach.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 14, 2015 12:54 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Pomaha pry take uzivat 2 capsules zazvoru (praskovy) 1x-2x denne. A nebo akupunktura.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 16, 2015 11:41 am 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
miram píše:
Naredte si DMSO (Dimethylsulfoxide 100%) na 70% - pomoci destilovane vody. Tato smes bude horka, musite ji nechat pred pouzitim vychladnout. Pak vychladly roztok naneste na postizene misto vatou (nebylo uvedeno kolik) a nechejte to zaschnout.
Aplikujte 3x denne po dobu 3 dnu. Pokud se nic nezlepsi, prestante to dale pouzivat. Pokud nejake zlepseni zaznamenate, pokracujte dalsi 3 dny ale uz jen 2x denne a pak dalsi 3 dny 1x denne. Pozor na calouneni a nebo obleceni, dela to pry fleky.

Nalezeno na americkych strankach.

Ahoj tenhle test to bude masox! Ale díky za typ Ozkouším ho! Jinak spáleniny mám již zahojené tak si můžu dovolit další blbost:-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2015 3:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
misaxxx píše:
Ahoj tenhle test to bude masox! Ale díky za typ Ozkouším ho! Jinak spáleniny mám již zahojené tak si můžu dovolit další blbost:-)

Tak nemusí to být problém, koňům se tím bolavé nohy a klouby mažou běžně a funguje to dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2015 8:34 am 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
Pane Jardo máte pravdu a miram díky moc za typ! Můj postup aplikace DMSO je trošku odlišný ale funguje to.
1. nejdříve jsem 2x stříknul na kloub CDS2 a na to mocné 3x stříknutí DMSO. Hned v rukách vás to začne hřát a na noze za chvíli. To jsem celé vmasíroval do kolene. přičemž ještě za mokra....
2. vše jsem přikryl ortézou Genumedi. Ta vám koleno v oblasti burzy stáhne. Ortéza má prázdné kolečko okolo gelové vložky tak tu jsem vyplnil gelovou vystřihlou vložkou z cyklo vložky na sedlo a překryl obinadlem a zašil. Obinadlo se mi tak trochu nasákne DMSO.
3. Ortéza vám stálým tlakem vytlačí tekutinu z burzy ( do týdne) a společně s působením CDS2 a hlavně DMSO vás burza začne hřát i trošku bolet. Voda se mi vrací po pár aplikacích čím dál méně. Spíš vůbec. Každé ráno mám burzu již zcela tvrdou (na ohmat se mi kůže nijak neproboří do polštáře s vodou) jako druhou zdravou nohu. viz foto. Věřím že to bude již otázka týdne kdy sundám ortézu a bude po 4měsících po problému.
4. Ortezu jsem před těmito kroky nosil asi týden 24hodin denně. Udělal si též punkci DIY. Jelikož mě začala otékat noha pod kolenem oblékl jsem si kompresní lyžařské podkolenky. Bylo mě docela v noci vedro:-). Ale za to nepohodlí ta psychická úleva že jsem na dobré cestě k nezaplacení.
5. Jarda uvádí příklady s koňma. Ano veškeré mé studování burzitidy se po časem přeorientovali na to jak to řeší koňaři. U člověka máte vesměs jistotu že léčebné postupy jsou poznamenány dochtorama alias typu operace, odstraňování tíhových váčků a podobně. Toho jsem se chtěl vyvarovat. Byl bych docela špatný že vlastní silou jsem nebyl schopný si poradit s tímto problémem. Jinak pokud burza u koňů zatvrdne mají ji natrvalo. Člověk je zase vyjímečný. Ovšem pokud by kůň měl mozek a nechal si v klidu aplikovat podobné léčebné postupy myslím že by léčba dopadla podobně. Co myslíte?


Přílohy:
orteza_1_VI_2015.jpg
orteza_1_VI_2015.jpg [ 443.37 KiB | Zobrazeno 31230 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2015 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
misaxxx píše:
Pane Jardo máte pravdu a miram díky moc za typ! Můj postup aplikace DMSO je trošku odlišný ale funguje to.
1. nejdříve jsem 2x stříknul na kloub CDS2 a na to mocné 3x stříknutí DMSO. Hned v rukách vás to začne hřát a na noze za chvíli. To jsem celé vmasíroval do kolene. přičemž ještě za mokra....
2. vše jsem přikryl ortézou Genumedi. Ta vám koleno v oblasti burzy stáhne. Ortéza má prázdné kolečko okolo gelové vložky tak tu jsem vyplnil gelovou vystřihlou vložkou z cyklo vložky na sedlo a překryl obinadlem a zašil. Obinadlo se mi tak trochu nasákne DMSO.
3. Ortéza vám stálým tlakem vytlačí tekutinu z burzy ( do týdne) a společně s působením CDS2 a hlavně DMSO vás burza začne hřát i trošku bolet. Voda se mi vrací po pár aplikacích čím dál méně. Spíš vůbec. Každé ráno mám burzu již zcela tvrdou (na ohmat se mi kůže nijak neproboří do polštáře s vodou) jako druhou zdravou nohu. viz foto. Věřím že to bude již otázka týdne kdy sundám ortézu a bude po 4měsících po problému.
4. Ortezu jsem před těmito kroky nosil asi týden 24hodin denně. Udělal si též punkci DIY. Jelikož mě začala otékat noha pod kolenem oblékl jsem si kompresní lyžařské podkolenky. Bylo mě docela v noci vedro:-). Ale za to nepohodlí ta psychická úleva že jsem na dobré cestě k nezaplacení.
5. Jarda uvádí příklady s koňma. Ano veškeré mé studování burzitidy se po časem přeorientovali na to jak to řeší koňaři. U člověka máte vesměs jistotu že léčebné postupy jsou poznamenány dochtorama alias typu operace, odstraňování tíhových váčků a podobně. Toho jsem se chtěl vyvarovat. Byl bych docela špatný že vlastní silou jsem nebyl schopný si poradit s tímto problémem. Jinak pokud burza u koňů zatvrdne mají ji natrvalo. Člověk je zase vyjímečný. Ovšem pokud by kůň měl mozek a nechal si v klidu aplikovat podobné léčebné postupy myslím že by léčba dopadla podobně. Co myslíte?

Já myslím, že kůň se ve své podstatě od člověka moc neliší a v oblasti kloubů a vazů určitě minimálně, nebo skoro vůbec, tedy si mnohdy jde brát příklad raději u veterináře. Určitě by se klidný kůň léčil snadněji než nějaký magor, ale to je u lidí stejné. Již dříve jsem zde o tom psal, tak to pouze zopakuji. Obávám se, že zde není pochopeno plně komerční fungování farmaceutického průmyslu a osobně si dovolím tvrdit, že do lidí se pere mnohem horší sajrajt, než do dobytka. Navíc naprostá většina lékařů má neuvěřitelně nízké znalosti toho rozsáhlého jedového sortimentu a to ani nemluvím, že mnohdy vůbec netuší co a proč do toho chudáka vlastně ládují. Ono totiž pokud vám za podivných okolností natáhne brka babička a nemá v sobě čirou náhodou zašitý po operaci nějaký vercajk, tak to lékařská komora vždy nějak zaplácne "věcnou" argumentací, ale pokud veterinář omylem zabije koně za milión, tak mu majitel patrně narve vidle do pajšlu, což je docela dobrá motivace k tomu se snažit mnohem více než normální doktor a totéž platí i o veterinárních lécích, kterých bych se bál mnohem méně, než těch co považujete za kontrolované. Nakonec dříve na vesnicích nebyl humánní a veterinární doktor, byl prostě doktor a léčil jak lidi, tak jejich dobytek k naprosté spokojenosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 21, 2017 9:20 pm 
Offline

Registrován: pon črc 23, 2012 1:27 pm
Příspěvky: 9
Jen by mne zajímalo, jak přicházíte na některé alternativní způsoby léčby...

_________________
Najděte kouzlo této skoro zapomenuté byliny http://www.zdravi-nemoc.cz/ostropestrec.
Přečtěte si o nemoci Králů, o dně http://www.zdravi-nemoc.cz/dna-a-dieta-pri-dne.
Karcinom prostaty nejen v Movembru http://www.zdravi-nemoc.cz/karcinom-prostaty


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 10:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Epiploicum píše:
Jen by mne zajímalo, jak přicházíte na některé alternativní způsoby léčby...

Stále čtu, vše již bylo dávno vymyšleno, pouze se na to zapomnělo ať již z lenosti, nebo i přičiněním oficiální medicíny a státních orgánů. Vezměte si třeba blbé konopí o kterém jako o špičkovém léku píše ve svým spisech již zakladatel moderní medicíny Hippokratés a nyní jde oficiálně o drogu s obrovským negativním potenciálem, alespoň podle našich zákonodárců. Důvodem není škodlivost konopí, ale paradoxně jeho naprostá bezpečnost poskytující úlevu od velice široké škály zdravotních problémů, což by finančně silně oslabilo farmaceutický průmysl a další aspekt je boží klid který vám jeho pravidelné užívání přinese a to nemůže potřebovat žádný vládce, lid musí být vystresovaný a makat. Nakonec stačí si jednou přečíst celé libovolné noviny, nebo se podívat na celé zprávy v naší informačně vyvážené hlásné troubě ČT. Tolik hrůzy a smutku budete rozdýchávat několik hodin což je záměr, tedy oficiální podání informací je vhodné zcela ignorovat a tomu stresu se vyhnout. Podobně jednoduchou logiku má mnoho dalších postupů a vždy je za tím něco dalšího proč to lidé nesmí vědět, nebo používat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz