Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ekodomy
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2015 10:06 am 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
looudus píše:
Misto spani: centrum mesta, rusna krizovatka s velmi hustym provozem, >70000 obyvatel,

Postel:
Orientace sever-jih
Umistena pod celorocne otevrenym oknem "na vetracku"
Postel zvysena na strane "noh" o 15 cm
Dreveny ram z borovice, rost z borovicovych prken, na tom matrace z ocelovych pruzin, spojena, uzemnena medenym dratem s ustrednim topenim, na ocelove matraci 23 cm vysoky, rucne tkany futon

Svetelny a zvukovy smog kompenzovan maskou na oci a voskovymi spunty do usi, na noc zatahovani zaluzii

Elektrosmog kompenzovan alespon castecne casovacem, ktery vse krome lednicky vypne (22.00-6.00 hod)

Stryc si kazdorocne pcha matraci senem, ale futon je mnohem komfortnejsi a vic se na nem clovek odpocine.

Je mozne jeste neco zlepsit(v ramci moznosti, nejlepe zdarma)?

Predem dekuji za rady


Zdravím vás já nejsem konkrétní rádce, pak architekt potřebuje vidět dispozice- zde ale čtěte dál. Já jenom pobízím myslet přirozeně a vlastní hlavou. Z vaší zprávy je mi tak nějak na nic. Já měl možnost pracovat za veliký peníze v Praze atd ve velikých městech. Po studiu na vysoké škole jsem si řekl že tohle vážně nemám za potřebí a utekl jsem před hordama lidí. Podrobně spát při otevřeném okně u rušné křižovatky je děs. Mě i obyčejný hukot města za zavřenými okny a ještě poměrně v patře lezl na nervy. pak co ty zplodiny?
že máte postel kotvenou k topení je fajn ale kam vede topení? Já nejsem vyznavač žádně feng-shui ale snažím se věci chápat v poměru s přírodou. Spát se špunty a maskou bych také nedal. Orientace ..no záleží na dispozici a kde je také východ. Běžně orientace v tee-pee v americe ale i jiné kultury na východ....vše pak ovlivňuje kde je také vchod do místnosti atd. Já bych si v ložnici vybudoval ještě jednu izolovanou "místnůstku" takový bunkr...\":-)\". Jinak v mém baráku nejede žádný elektropřístroj přez noc. Ráno pak vypínám hlavní jistič úplně. Lednici a mražák jsem vyhodil. K čemu? chci jíst čerstvé potraviny a obchodů je všude spousty. V práci využívám ledničku na mražené věci jako jako le obnovení mřížky vody a lněný olej....

ještě doplňuji ohledně materiálu postele- borovice masiv je myslím dobrá volba...ale co taková volba i jiných velmi zajímavých materiálů, přírodně vonících a zdraví prospěšných. Vše se zabíjí laky a mořidly...i zde je potřeba myslet do detailů. Borovici jinak mám rád příjemně voní a silice ze smůly mám téměř ve své "přihrádce" kdy chci mít dobré vzpomínky na radostné chvíle a dobrou náladu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekodomy
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2015 1:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
looudus píše:
Misto spani: centrum mesta, rusna krizovatka s velmi hustym provozem, >70000 obyvatel,

Postel:
Orientace sever-jih
Umistena pod celorocne otevrenym oknem "na vetracku"
Postel zvysena na strane "noh" o 15 cm
Dreveny ram z borovice, rost z borovicovych prken, na tom matrace z ocelovych pruzin, spojena, uzemnena medenym dratem s ustrednim topenim, na ocelove matraci 23 cm vysoky, rucne tkany futon

Svetelny a zvukovy smog kompenzovan maskou na oci a voskovymi spunty do usi, na noc zatahovani zaluzii

Elektrosmog kompenzovan alespon castecne casovacem, ktery vse krome lednicky vypne (22.00-6.00 hod)

Stryc si kazdorocne pcha matraci senem, ale futon je mnohem komfortnejsi a vic se na nem clovek odpocine.

Je mozne jeste neco zlepsit(v ramci moznosti, nejlepe zdarma)?

Predem dekuji za rady

Děláte pro to sice opravdu hodně, ale jen se zamyslete jak by se vám spalo na chaloupce u lesa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekodomy
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2020 10:01 am 
Offline

Registrován: stř kvě 06, 2020 8:45 am
Příspěvky: 18
martina72 píše:
Nějaký ten nábytek a interiér občas vyrobím. Souhlas s misaxxxem - naprostý.
Vím, co si zákazníci přejí a co si vybírají a co jim dodáváme. Lisované piliny a dřevoštěpku, pojivo v tom, laminovaný papír, folie z PETek, ABS pásky, lamináty, tlusté leštěné lakové vrstvy a spoustu železa a hliníku, vše osvětlené - trafo, drátky, LEDky, halogeny, v postelích pružiny a hafo nějaké degradující pěny z PETek. Bohužel jest takový nábytek montován především do ložnic - vestavky. Za sto až stopadesát (s pelechem) tisíc si takto krásně zdevastujete místo na spaní.

Tak tohle mít všechno v ložnici tak spím radši někde venku \":D\" My máme v ložnici jednu celodřevěnou postel kterou jsme objednali tady na tom eshopu a 2 skříně a koš na prádlo a už tak si někdy říkám že je to moc. V ložnici by měl být takový ten klid na spánek jo a ještě kvalitní matrace je taky základ pro dobrý spánek a hlavně pro stavbu těla. Takže opravdu nechápu jak si lidi můžou objednávat takových materiálu do ložnice, ale asi to bude tím že jsem minimalista.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekodomy
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 11:19 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 06, 2020 8:45 am
Příspěvky: 18
Hezký večer, snad nevadí, když budu mít do tohoto tématu ještě poddotaz? Chtěla bych se zeptat, když už se tu řeší ekodomy a ekologické bydlení. Jak moc myslite, že jsou ekologické tyto nové byty? Řekla bych, že bude asi také hrát roli kde jsou ty bytové domy vystavěny, jestli misto rozkvetlé louky nebo na místě brownfieldu. Jaký na takové bydlení máte názor?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekodomy
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2020 7:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Denna píše:
Hezký večer, snad nevadí, když budu mít do tohoto tématu ještě poddotaz? Chtěla bych se zeptat, když už se tu řeší ekodomy a ekologické bydlení. Jak moc myslite, že jsou ekologické tyto nové byty? Řekla bych, že bude asi také hrát roli kde jsou ty bytové domy vystavěny, jestli misto rozkvetlé louky nebo na místě brownfieldu. Jaký na takové bydlení máte názor?

Na takto položený dotaz se nedá moc reagovat, ale pokud vím tak Mariánské lázně jsou celkem čistá lokalita a pokud má člověk slušnou jistotu že to nestavěl nějaký hochštapler jenom pro maximální zisk a jde o slušnou práci pak asi není co řešit. Jiná věc je cena ta je v zásadě nesmyslná, ovšem tento problém již je celoplošný tedy kupovat byty je nyní nesmysl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz