Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: chronická nádcha
PříspěvekNapsal: ned pro 02, 2012 5:39 pm 
Offline

Registrován: ned pro 02, 2012 5:20 pm
Příspěvky: 1
Mozno sa jedna o histaminovu intoleranciu. Pri nej je treba dodrziavat histaminovu dietu. T.j. vyhybat sa jedlam, ktore histamin obsahuju, ale aj tym, ktore neskor zvysuju hladinu histaminu. Su to vsetky kvasene jedla (jogurty, kvasena kapusta, kysnute cesto, trvanlive salamy), dlhodobo skladovane jedla, priemyselne spracovane jedla, jedla s vysokym obsahom cukru, cokolada, rajciny, vajicka... Dalej sa treba vyhybat stresu a doplnat vitaminy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 2:38 am 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Klamm píše:
Na bolení v krku používám něco podobného. Naložil jsem konopí do francovky, nebo do konzuního lihu a touto tinkturou si vykloktám. Nebo to narvu na mandle rozprašovačem, což mám raději. Lugolový roztok jsem ještě nezkoušel, ale už se těším.
Ještě jeden tip na uvolnění cest dýchacích: Nalijte podně francovky do plechového hrnečku, zapalte a po chvíli uduste ohen. Pak si hodte přes hlavu ručník a inhalujte. Zkoušel jsem zatím jen jednou a nebylo to špatné.

Na jak dlouho to konopí nakládáte? Mně pomáhá na bolení v krku kvalitní domácí slivovice, nalít do malé skleničky, přidat lugol, promíchat a kloktat do vymizení potíží.Ćasto již po druhém kloktání cítím úlevu. Samotný Lugol bych si na mandle nedala,moc se na něj netěšte ha ha, jednou od jedné komunistické paní doktorky jsem tuto aplikaci jodu přímo na mandle zažila a myslela jsem, že umřu. Celý den mě bolely mandle, uši, krk, dutiny i hlava, intenzivně se mi zvýšila produkce slin a polykat to moc nešlo...no hnus. Ale v té slivovici to je v pohodě. Tento utruňk ale jen kloktám, nepopíjím... \":D\" To by šlo zase o jinou "léčbu" \":-D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 11:57 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Na bolení v krku jakéhokoliv druhu včetně těžké angíny se mi osvědčilo kloktat cayenský pepř s česnekem, vymlátí to virobrebery a zabírá do pár minut ( vlastní zkušenost na sobě i synovi ). Něco vykloktat a pokud nejsou problémy se žaludkem nebo alergií na některou ze složek, tak i spolknout. Kam se hrabe lugol \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 12:50 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jani píše:
Na bolení v krku jakéhokoliv druhu včetně těžké angíny se mi osvědčilo kloktat cayenský pepř s česnekem, vymlátí to virobrebery a zabírá do pár minut ( vlastní zkušenost na sobě i synovi ). Něco vykloktat a pokud nejsou problémy se žaludkem nebo alergií na některou ze složek, tak i spolknout. Kam se hrabe lugol \":lol:\"

Souhlas. S tim, ze cesnek jim a kloktam jen kajen. A kdyz mam tak jeste prihodim jablecny ocet.
Slivovici, jak pise Pisnicka, samozrejme rovnez, nejen pri nachlazeni \":lol:\".

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chronická nádcha
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
smolinka píše:
Dobrý večer,
Dostala som sa na vašu stránku, je tu mnoho užitočných informácií, ktoré som si prečítala. Je ich však toľko, že chorý človek predsa len je radšej keď dostane odpoved jenu šitú na mieru aby sa vedel zorientovať. Už skoro rok ma trápi neustála nádcha, soplenie, praskanie v ušiach, svrbenie v nose. Hlien je priesvitný a často kýcham, miniem toľko vreckoviek, že by som sa mohla zamestnať vo výrobni aby mi stačili. \":?\" Absolvovala som dlhší pobyt pri mori a ked ani to nepomohlo tak som si povedala dosť a išla som na ORL. Výter z hrdla negatívny - bez patologického nálezu, alergologia negatívna - pele, roztoče, prach, morské prasa, atd...nič sa nepotvrdilo. Ked som sa pýtala doktorky na ORL že čo teda so mnou, skoro na mna nakričala, že ,,sople má dnes každý,, čo z toho robím takú vedu, napísala mi kortikoidový spej do nosa a poslala na domov. Sprej putoval do koša lebo vnutorne citim, že to nie je riešenie začať maskovať priznaky. Podľa tu spomínaných rád som vynechala biele pečivo a chleba, nepijem mlieko, užívam vitamín C, kvapky citrovital (vyťažok z jadier grepu). Verím, že to chce aj trpezlivosť a čas kým príde zlepšenie len neviem či na to idem správne. Pred týždňom som sa liečila na angínu penicilínom (mám ju len raz ročne) a nádcha mi v tom čase výrazne ustala. Len čo som dobrala ATB do 12 hodín som mala nádchu a znova ten kolotoč. Chcela by som sa opýtať či by mi pomohlo koloidne striebro užívať vnutorne a kvapkať do nosa? Prečítala som si na Vašej stránke aj spojitosť ,,soplenia,, s črevom, pomohla by aj očista pitím slanej vody, ktoru uvadzate? môže to byť aj morská soľ? prípadne čo by ste odporučil, nejaký postup na zlepšenie stavu. Ďakujem Vám za Váš čas!
s úctou
smolinka

Tak vždy když řešíte něco nahoře, je příčina dole, tedy chce to pracovat na tlustém střevě, podle všeho je problém tam a je třeba ho odstranit. Projdete si celé toto vlákno a myslím že inspirace najdete dostatek. Čištění střeva není pouze o pití slané vody, ale můžete si na vyčištění klidně i dojít na odborné pracoviště, nebo doma aplikovat klystýry, což je dle mého názoru asi nejvhodnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Na bolení v krku jakéhokoliv druhu včetně těžké angíny se mi osvědčilo kloktat cayenský pepř s česnekem, vymlátí to virobrebery a zabírá do pár minut ( vlastní zkušenost na sobě i synovi ). Něco vykloktat a pokud nejsou problémy se žaludkem nebo alergií na některou ze složek, tak i spolknout. Kam se hrabe lugol \":lol:\"

S tím lze jenom souhlasit i když pro slabší jedince to je docela silná káva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 11:20 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Kde se dá koupit cayenský pepř? V normálním marketu asi těžko...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 11:57 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
pisnicka12 píše:
Kde se dá koupit cayenský pepř? V normálním marketu asi těžko...
Obrázek Pisnicko, tento zazrak jsem nedavno objevil v Tescu http://cz.kotanyi.com/produkty/prehled- ... y/novinky/. jsou to cele asi 1 cm susene papricky a budes se divit co jedna mala nadela radosti, a za pouhych 15 Kc jich tam mas spoustu. Driv jsem kupoval Kajensky pepr od Kotanyi, meli ho i v Bille, Kauflandu, Tescu, a taky to slo, ale ted uz po nem nekoukam. A samozrejme to asi koupis i ve specializovanych prodejnach. Zkratka neco kde je psane Chilli, Kajensky pepr jsou mlete chilli papricky, tedy cerveny prasek a ne cerne kulicky.

Jo, uz jsem to tu nekde psal. Pred par mesici nebo kdy jsem mel po spouste let ucpany nos. To jsem povazoval za urazku a nasadil jsem nejtvrdsi kalibry. To jsem mel jeste normalni kajensky pepr od kotanyiho, tak jsem ho podle navodu nasypal na hrbet ruky a nasal obema dirkama. Fakt dobry i po 5 minutach. obdobne lze naslinit prst, namocit do kajenu a dat trochu do nosu....

Zacni radsi opatrneji, at mi pak nenadavas. Drzim palce.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 12:12 am 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
pv33 píše:
Obrázek Pisnicko, tento zazrak jsem nedavno objevil v Tescu http://cz.kotanyi.com/produkty/prehled- ... y/novinky/. jsou to cele asi 1 cm susene papricky a budes se divit co jedna mala nadela radosti, a za pouhych 15 Kc jich tam mas spoustu. Driv jsem kupoval Kajensky pepr od Kotanyi, meli ho i v Bille, Kauflandu, Tescu, a taky to slo, ale ted uz po nem nekoukam. A samozrejme to asi koupis i ve specializovanych prodejnach. Zkratka neco kde je psane Chilli, Kajensky pepr jsou mlete chilli papricky, tedy cerveny prasek a ne cerne kulicky.

Jo, uz jsem to tu nekde psal. Pred par mesici nebo kdy jsem mel po spouste let ucpany nos. To jsem povazoval za urazku a nasadil jsem nejtvrdsi kalibry. To jsem mel jeste normalni kajensky pepr od kotanyiho, tak jsem ho podle navodu nasypal na hrbet ruky a nasal obema dirkama. Fakt dobry i po 5 minutach. obdobne lze naslinit prst, namocit do kajenu a dat trochu do nosu....

Zacni radsi opatrneji, at mi pak nenadavas. Drzim palce.

Díky moc,takže v podstatě ne pepř, ale papričky \":-)\" No neboj, budu zkoušet pomalu, taková hrdinka zase nejsem, abych do toho šla hlava nehlava.Podívám se v Tescu, to mám nejblíž, tak snad zítra seženu.Já na pálivé moc nejsem, ale jak jsem tady na stránkách četla, lze si na to zvyknout, tak abych pomalu začala. \":)\" Chytla jsem nějakou silnou infekci, asi to kluk přinesl ze školy, jsme marodi všichni a mně se stále nedaří spustit rýmu. A to už jsem dost dlouho nemarodila, až teď mě to pokosilo.Dělám klystýry,užívám křenovou kašičku,MMS,horkou minerální koupel,dělám si zázvorový čaj,jím cibuli, česnek - tedy nevím jestli je čínský nebo český,několikrát denně prolévám nos konvičkou a ta rýma potvora ne a ne se spustit... \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 1:44 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
na spuštění rými doporučuju, pokud máš možnost, infrateplo.
Cayen se dá koupit ve slušné kvalitě u prodejců koření, většinou stávají v nějakých marketech, cayen vyjde kolem 34kč a má grády.
Jinak stopro je v kauflandu, občas byl i v Bille, pod velkým názvem chilli papričky nebo chilli koření a pod tím je maličkým připsané cayenský pepř-taky kotány \":lol:\" , no kvalita je dost mizerná, aspon tedy z mého pohledu, kdy si denně dopřávám dvě lžičky cayenu od prodejců koření a když náhodou dojde a jsem nucena použít cayen z marketu, tak to tak pár velkých lžíc a stejně nic moc. No a super je habanero, jenže to v čr sehnat už nejde, to tesca ho přestali dovážet, já ho občas seženu na slovensku v tescu, jsou to celé čerstvé papričky.
Jinak po požití kvalitního cayenu teče člověku opravdu odevšad a v organismu se rozlije příjemné teplo, pálivost jde mírnit přidáním jakéhokoliv tuku, já si míchám speciální polívku, říkám tomu :zabijačková: \":lol:\"
uvařím brambory ve vodě s hodně kmínem, vodu sliju a ještě horkou přeleju 2 lžičky cayenu, přidám majoránku a to docela hodně, krájený česnek, trochu vařené rýže natural (jakoby náhrada krup), trocha mleté sušené marjány, trocha kokosového tuku a třeba i pár vařených brambor, možno vkvedlat vajíčko-nejlíp jen bílek.
Pro mě úžasné papůůů, zdravé a dobré ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 10:54 am 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
jani píše:
na spuštění rými doporučuju, pokud máš možnost, infrateplo.
Cayen se dá koupit ve slušné kvalitě u prodejců koření, většinou stávají v nějakých marketech, cayen vyjde kolem 34kč a má grády.
Jinak stopro je v kauflandu, občas byl i v Bille, pod velkým názvem chilli papričky nebo chilli koření a pod tím je maličkým připsané cayenský pepř-taky kotány \":lol:\" , no kvalita je dost mizerná, aspon tedy z mého pohledu, kdy si denně dopřávám dvě lžičky cayenu od prodejců koření a když náhodou dojde a jsem nucena použít cayen z marketu, tak to tak pár velkých lžíc a stejně nic moc. No a super je habanero, jenže to v čr sehnat už nejde, to tesca ho přestali dovážet, já ho občas seženu na slovensku v tescu, jsou to celé čerstvé papričky.
Jinak po požití kvalitního cayenu teče člověku opravdu odevšad a v organismu se rozlije příjemné teplo, pálivost jde mírnit přidáním jakéhokoliv tuku, já si míchám speciální polívku, říkám tomu :zabijačková: \":lol:\"
uvařím brambory ve vodě s hodně kmínem, vodu sliju a ještě horkou přeleju 2 lžičky cayenu, přidám majoránku a to docela hodně, krájený česnek, trochu vařené rýže natural (jakoby náhrada krup), trocha mleté sušené marjány, trocha kokosového tuku a třeba i pár vařených brambor, možno vkvedlat vajíčko-nejlíp jen bílek.
Pro mě úžasné papůůů, zdravé a dobré ....

Díky za tip, infralampu doma mám, vyzkouším. Zabíjačková vypadá dobře. \":wink:\" Dnes vyrazím shánět cayen, uvidím jak pořídím. I když z pálivého jídla mám tak trochu respekt, jednou mě v Anglii pozvali známí Jamajčani na oběd, po jejich omáčce jsem nemohla dýchat, myslela jsem, že se udusím, jak to pálilo. \":oops:\" Večer mě bolel žlučník...Tak uvidím, ale kdo se bojí, nesmí do lesa... \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 4:32 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 9
pisnicka12 píše:
Na jak dlouho to konopí nakládáte? Mně pomáhá na bolení v krku kvalitní domácí slivovice, nalít do malé skleničky, přidat lugol, promíchat a kloktat do vymizení potíží.Ćasto již po druhém kloktání cítím úlevu. Samotný Lugol bych si na mandle nedala,moc se na něj netěšte ha ha, jednou od jedné komunistické paní doktorky jsem tuto aplikaci jodu přímo na mandle zažila a myslela jsem, že umřu. Celý den mě bolely mandle, uši, krk, dutiny i hlava, intenzivně se mi zvýšila produkce slin a polykat to moc nešlo...no hnus. Ale v té slivovici to je v pohodě. Tento utruňk ale jen kloktám, nepopíjím... \":D\" To by šlo zase o jinou "léčbu" \":-D\"

Konopí mám naložené alespon 14 dní ve špajzu. Jednou denně lahvičku protřepám. Když to tam necháte třeba měsíc , tak by to myslím vadit nemělo. Pak se to scedí a je to. Raději to aplikuji rozprašovačem, který jsem si na to speciálně koupil za 28 kč v lekárně. Je to lahvička s tou tyčkou do krku, jako má myslím Jox nebo Stopangin. O léčbou konopí můžete následovat tento odkaz: http://www.konopijelek.cz/index.php?str ... ba-konopim. Pokud vás konopí zajímá najdete spostu informací o legislativě, legalizaci, různých odkazech atd. na: http://www.legalizace.cz/.
Jinak s tím lugolem díky za info, ještě jsem se neodvážil a raději budu opatrnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2012 6:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
na spuštění rými doporučuju, pokud máš možnost, infrateplo.
Cayen se dá koupit ve slušné kvalitě u prodejců koření, většinou stávají v nějakých marketech, cayen vyjde kolem 34kč a má grády.
Jinak stopro je v kauflandu, občas byl i v Bille, pod velkým názvem chilli papričky nebo chilli koření a pod tím je maličkým připsané cayenský pepř-taky kotány \":lol:\" , no kvalita je dost mizerná, aspon tedy z mého pohledu, kdy si denně dopřávám dvě lžičky cayenu od prodejců koření a když náhodou dojde a jsem nucena použít cayen z marketu, tak to tak pár velkých lžíc a stejně nic moc. No a super je habanero, jenže to v čr sehnat už nejde, to tesca ho přestali dovážet, já ho občas seženu na slovensku v tescu, jsou to celé čerstvé papričky.
Jinak po požití kvalitního cayenu teče člověku opravdu odevšad a v organismu se rozlije příjemné teplo, pálivost jde mírnit přidáním jakéhokoliv tuku, já si míchám speciální polívku, říkám tomu :zabijačková: \":lol:\"
uvařím brambory ve vodě s hodně kmínem, vodu sliju a ještě horkou přeleju 2 lžičky cayenu, přidám majoránku a to docela hodně, krájený česnek, trochu vařené rýže natural (jakoby náhrada krup), trocha mleté sušené marjány, trocha kokosového tuku a třeba i pár vařených brambor, možno vkvedlat vajíčko-nejlíp jen bílek.
Pro mě úžasné papůůů, zdravé a dobré ....

Velice zajímavý recept a myslím, že i potáhne pH slušně nahoru, nebo se mýlím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2013 1:06 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
táto paprička má niekolko názvov u nas na slovensku sa používa bežne názov CHILLI a ja ho pestujem v záhrade. sadí sa už koncom februara do kvetináčov za oknom, klíči pomerne rýchlo potom ho vysadím na záhradku na slniečko čo mu dodá v lete sýto červenu farbu a palivosť.
miloš
košice
objednavky: milos@rbcmail.ru
Obrázek

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stálé nachlazení, rýma
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2013 12:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 20, 2013 7:16 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den, už nějakou dobu mám problém s tím, že mám neustále pocit jako bych měl rýmu nebo byl nachlazený. Mám ucpaný nos nebo mi z něj teče. Přes léto jsem měl klid (kromě obvyklé alergie) a myslím že se to spusilo teď někdy na podzim jak začala být zima a asi jsem se nějak nachladil. Tu intenzivní rýmu jsem měl jenom asi týden ale od té doby jako by se to úplně nevyléčilo. Je mi taky docela často zima. Právě teď sedím na posteli, je mi zima na nohy přestože je tu asi 22 stupňů, mám ucpaný nos a pocit tlaku někde vzadu za nosem.
Napadlo mě dát nějaké větší dávky vit. C a jakmile se stav zlepší tak se začít otužovat.
Děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz