Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2019 10:45 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 5:50 pm
Příspěvky: 3
Ahoj, prosím o radu. Téma mám přečtené, ale to co doporučujete tak nevím jestli by to náš 4 letý syn zvládl, je dost vzpurný.
Takže, syn je často nachlazený, rýma atd. ( ze školky taky zrovna není nadšený) a moc ho nebaví jíst. Máme větší úrodu jablek, tak jsem si říkal, že bych mu je odšťavňoval a nenutil ho jíst, jen to málo co bude chtít.
Co vy na to, není tam zas moc cukru? Nebo je to úplný nesmysl?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2019 9:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Luke píše:
Ahoj, prosím o radu. Téma mám přečtené, ale to co doporučujete tak nevím jestli by to náš 4 letý syn zvládl, je dost vzpurný.
Takže, syn je často nachlazený, rýma atd. ( ze školky taky zrovna není nadšený) a moc ho nebaví jíst. Máme větší úrodu jablek, tak jsem si říkal, že bych mu je odšťavňoval a nenutil ho jíst, jen to málo co bude chtít.
Co vy na to, není tam zas moc cukru? Nebo je to úplný nesmysl?

Pokud je již ve 4 letech vzpurný, co asi bude dělat v dospělosti, za mě bych mu velice rychle vysvětlil kdo je tady vedoucí a nebral ohledy na jeho ego. Dnešní nesmyslné metody výchovy dětí se jejich rodičům v budoucnu tvrdě vymstí, ne nadarmo platilo a platí "Škoda facky která padne vedle". V zásadě doporučuji střídat dvě metody výchovy (Komenský a Fryštenský) podle potřeby a nutnosti řešení situace s tím že mírná se jmenuje Komenský a funguje domluvou a tvrdá se jmenuje Fryštenský a funguje fackováním. Zpravidla dítě velice rychle pochopí že první metoda je lepší a ke druhé již opakovaně sahat nemusíte. Já jsem tu druhou metodu použil pokud si dobře vzpomínám asi třikrát a stačilo to až do dospělosti v pohodě. Zahlenění horních cest dýchacích plně souvisí s defekací tedy není ani tak potřeba řešit vršek jako spodek a pokud nemá kvalitní stolici ideálně vícekrát denně zaměřit se jednoznačně na tento problém. Jablka pochopitelně nevadí, tam je spoustu výživných látek a také pektinu který defekaci zlepšuje. Na odmítání jídla je ideální léčba hladem to je nejlepší kuchař a druhý den na vodě děti klidně škemrají o dušenou zeleninu kterou jinak nevezmou do úst.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz