Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte pro 11, 2018 9:04 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Indukční sporák
PříspěvekNapsal: úte lis 21, 2017 6:50 pm 

Co se vaření týče, tak chvilku trvá, než si na indukční desku zvyknete. Já mám taky jednu a trochu mi to trvalo. Když to srovnáte s plynem, tak vám všechno bude mnohem déle trvat a když ji rozehřejete moc, tak ji jen tak nevypnete. Na druhou stranu se prohřívá pozvolna a jen málokdy se vám stane, že se vám něco spálí. Je to něco jinýho a člověk se s tím musí naučit, ale pak je to celkem fajn. Hlavně tím, že nepotřebujete celý velký sporák. :)

PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2018 4:57 am 

Dobrý den, my v našem novémbytě s manželem používáme indukční sporák a nemůžeme si ho vynachválit, z nějakého důvodu nám jídlo z něj chutná více, a je pro mě příjemnější na něm vařit, než na obyčejném plynovém sporáku..:) Takže já ho můžu jen doporučit..

PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2018 9:55 am 
Administrátor
Administrátor

MichaelaJemna píše:
Dobrý den, my v našem novémbytě s manželem používáme indukční sporák a nemůžeme si ho vynachválit, z nějakého důvodu nám jídlo z něj chutná více, a je pro mě příjemnější na něm vařit, než na obyčejném plynovém sporáku..:) Takže já ho můžu jen doporučit..

Tak plyn je "studený" zdroj tepla a to se přenáší i do potravin tedy to co píšete zní logicky.

PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2018 6:20 pm 

Radka55 píše:
Co se vaření týče, tak chvilku trvá, než si na indukční desku zvyknete. Já mám taky jednu a trochu mi to trvalo. Když to srovnáte s plynem, tak vám všechno bude mnohem déle trvat a když ji rozehřejete moc, tak ji jen tak nevypnete. Na druhou stranu se prohřívá pozvolna a jen málokdy se vám stane, že se vám něco spálí. Je to něco jinýho a člověk se s tím musí naučit, ale pak je to celkem fajn. Hlavně tím, že nepotřebujete celý velký sporák. :)

Počkejte, nepletete si to? Indukční sporák funguje většinou extrémně rychle (těžko se na něj zvyká), setrvačnost má doslova nulovou (z principu věci), deska je přece ohřívána pouze a jen a jen teplem hrnce (a jeho obsahu), z hrnce do desky. Deska sama žádné teplo neprodukuje.

PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2018 6:50 pm 

rad bych se pletl ale obavam se ze MichaelaJemna a Radka55 jsou ucty jen pro prispevky s reklamnim sdelenim... viz odkazy jak je vlozili. kdyz tak me opravte... :|

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]