Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 5:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2020 4:48 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
esie píše:
Zdravím pana Jardu i ostatní členy tohoto fóra - právě čtu knihu Bolotov "Zdravý člověk v nezdravém světě" a velmi mě zaujal
tzv. Bolotovovův balzám:
základní verze:
do 1 lt vody přidat 1lžíci koncentrované kyseliny chlorovodíkové /HCl 38%/
1 lžíci koncentrované kyseliny sírové /H2SO4 98%/ !!!!!!!!!
100 ml hroznového octa
4 tablety nitroglycerinu, který obsahuje kyselinu dusičnou
kyselina sírová ve spojení s glykogenem jater dává mukopolysacharidy - a to má být hlavní produkt krvetvorby - výsledkem je pak ochrana organismu proti chorobám
Máte někdo s tímto balzámem nějakou zkušenost - pane Jardo - co Vy na to??
Vůbec v této knize jsou některé docela zvláštní postupy a návody, které snad mají fungovat - zaráží mě však doporučení k okyselení!?
u žaludku to chápu - ale jinak nevím.

Rovněž je tam návod na doplnění jódu v těle:
oloupat a uvařit brambory, slít vodu, přidat máslo, sůl, syrové domácí vejce, vše rozšťouchat a přidat 1-2 lžíce rozemletých suchých mořských řas
tento recept by měl dobře doplnit jód.
Díky předem za Vaše názory

Západní civilizace potřebuje k přežití slané a kyselé, protože nepoužívá rostlinné soli (dřevěný popel) s obsahem chloridu draselného (potřeba draslíku pro pohyb protonové pumpy a Cl- při tvorbě žaludeční kyseliny), nepije roztátou a proudící vodu a nechodí naboso (earthing) - k tvorbě kyseliny života HCl a buněčné energie neboli aktivaci CoQ10, což je redukce běžně prodávané oxidované formy, je zapotřebí vodíkový proton a k dýchání ionty kyslíku O2-. Bez toho se nebude tvořit ani životně důležitý oxid dusnatý (hypoxie a nedostatek tetrahydrobiopterinu, potažmo vodíku z rozkladu vody /např. elektrolýza/ a od donorů v podobě kyselin a dusíku z bazických aminokyselin, spolehlivě inhibuje NOS) a kvůli dusičnanům proklínanou zeleninu pak budete u kardiologa nahrazovat nitroglycerinem. S vazodilatátorem se to však kvůli růstového hormonu urychlujícímu stárnutí přehánět také nemá, avšak produkce peroxynitritu místo oxidu dusnatého při NOS uncoupling je ještě nebezpečnější (v těle je zhášen např. zánětlivým antioxidantem kyselinou močovou).

Rozhovor s objevitelem NO Dr.Louisem Ignarrem
https://www.a-zdravi-z.cz/oxid-dusnaty
https://cs.wikibooks.org/wiki/P%C5%99%C3%ADrodn%C3%AD_l%C3%A1tky/Chemie_p%C5%99%C3%ADrodn%C3%ADch_l%C3%A1tek/P%C5%99ehled_p%C5%99%C3%ADrodn%C3%ADch_l%C3%A1tek/Aminokyseliny,_peptidy_a_proteiny
Peroxynitrite disrupts endothelial caveolae leading to eNOS uncoupling and diminished flow-mediated dilation in coronary arterioles of diabetic patients.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24353182

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: pát úno 28, 2020 2:28 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Zdravím, tak jsem se rozhodl, že si udělám Bolotovovuv balzám, ale problém bude ten nitroglycerin,
když jsem řek obvodnímu ať mi ho napíše, tak na mě vyvalil oči, na co to potřebuju, tak jsem mu řek
na co, na což mi řek nic takového se míchat nebude a ať to tu ani nezavadím.
Tak nevím kde to sehnat, když mezi doktory nemám známí.
Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: pát úno 28, 2020 4:45 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Tony210 píše:
Zdravím, tak jsem se rozhodl, že si udělám Bolotovovuv balzám, ale problém bude ten nitroglycerin,
když jsem řek obvodnímu ať mi ho napíše, tak na mě vyvalil oči, na co to potřebuju, tak jsem mu řek
na co, na což mi řek nic takového se míchat nebude a ať to tu ani nezavadím.
Tak nevím kde to sehnat, když mezi doktory nemám známí.
Dík

Bolotov balzám se sežene na http://www.azvita.cz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Boris Bolotov / Prekyslenie
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2020 10:50 pm 
Offline

Registrován: sob říj 27, 2018 1:27 pm
Příspěvky: 9
Dobry vecer, pozeral som uvedeného chlapika, precital jeho knizku : Zdravý člověk v nezdravém světě (Boris Bolotov)

Ake mate skusenosti s jeho radami ? vlastne vsetko vylucuje co sa tu pise ohladne soli, prekyslenia, ocist a podobne.

Dakujem za nazor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Boris Bolotov / Prekyslenie
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2020 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
chorobaSK píše:
Dobry vecer, pozeral som uvedeného chlapika, precital jeho knizku : Zdravý člověk v nezdravém světě (Boris Bolotov)

Ake mate skusenosti s jeho radami ? vlastne vsetko vylucuje co sa tu pise ohladne soli, prekyslenia, ocist a podobne.

Dakujem za nazor.

Tak Bolotov je minimálně v Rusku velice uznávaný a i když jeho návody a rady jsou většinou dosti tvrdé v praxi zpravidla fungují dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2021 11:56 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2013 5:39 pm
Příspěvky: 15
Ahoj, víte někdo kde opatřit kyselinu sírovou? Ve vysoké koncentraci je to regulováno, v nízké jsem ji nikde nedohledal. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2021 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
PanDiero píše:
Ahoj, víte někdo kde opatřit kyselinu sírovou? Ve vysoké koncentraci je to regulováno, v nízké jsem ji nikde nedohledal. Díky.

Na IČO ji koupíte třeba u Verkonu, jde o celkem běžné zboží za pár korun ovšem jde o docela nebezpečnou látku se kterou je potřeba zacházet hodně opatrně. Také asi bude pro běžného uživatele trochu problém že se prodává tuším pouze v litrovkách a nedovedu si představit jak by někdo mohl ten litr plné koncentrace nějak efektivně spotřebovat. Jedině si odlít nějaké menší množství a zbytek nalít do záchodu kde dovede ze starého kamenem zaneseného porcelánu celkem rychle vyrobit nový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2021 9:22 am 
Offline

Registrován: stř pro 05, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 22
Bolotov balzám se sežene na http://www.azvita.cz.
Už vím o něm dlouho, ale už si nepamatuji dávkování. Myslím, že návod psali někde na REGENĚ.
Víte to někdo ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2021 9:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Holčička píše:
Bolotov balzám se sežene na http://www.azvita.cz.
Už vím o něm dlouho, ale už si nepamatuji dávkování. Myslím, že návod psali někde na REGENĚ.
Víte to někdo ?

Ta cena na zmíněné stránce není zrovna lidová, určitě se dá pořídit za zlomek té ceny a pokud jde o dávkování tak běžné je 3 x denně 5 ml v 100 ml vody po jídle, ale lze jít i na daleko vyšší dávky. V případě potřeby je možné aplikovat bez obav až desetinásobek v jedné dávce a opět třikrát denně ovšem taková množství bych asi nebral dlouhodobě, autor je doporučoval u eliminace nekrotické tkáně a fungovalo to dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: pát dub 02, 2021 11:20 am 
Offline

Registrován: stř pro 05, 2012 5:27 pm
Příspěvky: 22
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: sob srp 28, 2021 12:42 am 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Zajímalo by mě, jestli konzumace balzámu nenaruší sklovinu a nepoškodí sliznice v ústech a hltanu?
Je to přece kyselina....
Dalo by se sice srkat brčkem, ale stejně něco přece se na zuby dostane.

Vím, že p. Jarda konzumuje také nějakou HCL na trávení, ale nejsem si jistá, v jaké formě(?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: sob srp 28, 2021 7:47 am 
Offline

Registrován: ned srp 08, 2021 10:25 am
Příspěvky: 28
vero píše:
Zajímalo by mě, jestli konzumace balzámu nenaruší sklovinu a nepoškodí sliznice v ústech a hltanu?
Je to přece kyselina....
Dalo by se sice srkat brčkem, ale stejně něco přece se na zuby dostane.

Vím, že p. Jarda konzumuje také nějakou HCL na trávení, ale nejsem si jistá, v jaké formě(?)

Obávám se, že sklovinu a sliznice by to mohlo poškodit, osobně bych to neriskoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: sob srp 28, 2021 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Zajímalo by mě, jestli konzumace balzámu nenaruší sklovinu a nepoškodí sliznice v ústech a hltanu?
Je to přece kyselina....
Dalo by se sice srkat brčkem, ale stejně něco přece se na zuby dostane.

Vím, že p. Jarda konzumuje také nějakou HCL na trávení, ale nejsem si jistá, v jaké formě(?)

Nehledejte na pití kyselin v dostatečně naředěném stavu nic extrémního. Když se vás zeptám zda se stejně bojíte jíst třeba grapefruit asi mě řeknete že nikoliv a přitom ta grepová šťáva obsahuje docela srovnatelné množství kyselin a zuby rozpouští velice efektivně. Pochopitelně při nesmyslném počínání si lze zničit zuby v obou případech, tedy jak pitím kyselin pokud je budu převalovat v ústech, nebo pravidelnou konzumací grepů. Takových potravin ničících zuby je mnoho hlavně ty zprocesované, cukrem nadopované speciály z obchodních řetězců, ale ani příroda prostředím plným kyselin v plodech zrovna nešetřila. Cesta není v tom je nejíst, nebo nepít, ale v rozumném počínání, tedy sním třeba grep a vypláchnu si ústa špetkou sody kterou pak vyplivnu, tím zneutralizuji kyseliny v ústech a problém se nekoná. Totéž platí i pro to pití kyselin kdy si po vypití ihned loknu trochu čisté vody tím propláchnu trubky aby nedocházelo ke zbytečnému dráždění sliznic a v ústech chvilku prožbluchuji sodu kterou vyplivnu čímž kyseliny zneutralizuji a není jak docílit nějakého problému. Konzumace naředěné HCl je v zásadě stejný problém, ale již v koncentraci 3,5% jde o poměrně neškodnou látku a při větším naředění které se běžně používá tedy cca 10 kapek 3,5%tní HCl do panáka vody se pohybujete na úrovni nebezpečnosti citrónové šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: stř úno 16, 2022 11:37 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2013 5:39 pm
Příspěvky: 15
Já musím teda říct, že po konzumaci 3x deně 5ml Bolotova ve sklence vody, tak za pár dnů cítím zuby. Mam je citlivější a neni mi to pak vůbec příjemné. Takže dávám Bolotova občas a střídám s kapslovanym Betain HCL. A vůbec se toho nebojím. Většinou zapíjím 4 kapsle vel. OO. (cca 4x650mg) před větším jídlem a všechno je v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolotovovuv balzám
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2022 9:18 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
PanDiero píše:
Já musím teda říct, že po konzumaci 3x deně 5ml Bolotova ve sklence vody, tak za pár dnů cítím zuby. Mam je citlivější a neni mi to pak vůbec příjemné. Takže dávám Bolotova občas a střídám s kapslovanym Betain HCL. A vůbec se toho nebojím. Většinou zapíjím 4 kapsle vel. OO. (cca 4x650mg) před větším jídlem a všechno je v pořádku.

Někde je chyba, přecitlivělost zubů většinou značí poškození zubní skloviny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz