Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned dub 28, 2024 1:54 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jasný, čerstvé šťávy jsem zapomněl. Když den tak 0,3-0,5 s vit.C. Myslíte, že voda s himálajskou solí nestačí? Nebo zvýšit koncentraci?

Co byste doplnil k jídelníčku, k jeho skladbě - ke střídání. Něco zásadního jsem opomněl, co by se mi mohlo po delší době projevit jako třeba nedostatek?

Voda stačí, ale musela by se ještě doplnit vodou živou, aby měla vše, co má voda mít. Čerstvé šťávy dodají prakticky totéž, jako živá voda a je vhodné je tedy používat v množství alespoň 0,5 litru denně.
Ne, nezapomněl jste na nic podstatného, ale stejně nesmí být jídlo jednotvárné, to pak vždy máte nějaký nedostatek, či přebytek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 10:31 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Voda stačí, ale musela by se ještě doplnit vodou živou, aby měla vše, co má voda mít. Čerstvé šťávy dodají prakticky totéž, jako živá voda a je vhodné je tedy používat v množství alespoň 0,5 litru denně.
Ne, nezapomněl jste na nic podstatného, ale stejně nesmí být jídlo jednotvárné, to pak vždy máte nějaký nedostatek, či přebytek.

Jasný, spíš jsem myslel, že byste mohl hodit do placu nějaký tip, něco co se běžně neví nebo lidem nedojde, když začínají s takovou stravou a tím by dostali lepší nápady... Pač, přece jen, na výběr je v tomto období toho pomálu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 11:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jasný, spíš jsem myslel, že byste mohl hodit do placu nějaký tip, něco co se běžně neví nebo lidem nedojde, když začínají s takovou stravou a tím by dostali lepší nápady... Pač, přece jen, na výběr je v tomto období toho pomálu....

Nečaruji zase tak moc, jak se zdá, například dnes ráno 1 litr ořechovomrkvového mléka a 0,5 litru osmotické vody. Snídaně: drť z oříškového základu na mléko, smíchaná se sirnou patlanicí, jablko, banán. Oběd: nakrájená zelenina, avokádo, kyselé zelí, klíčené mungo, posypané kokosovou moučkou a kurkumou. Pití 1,5 litru osmotické vody s vodou živou a himálajskou solí. Odpoledne 0,5 litru kefíru. Večeře: jablko, kivi, ananas, pomeranč, rozinky, pár mandlí a vše posypané kokosem a skořicí. Jak vidíte, nic zázračného se nekoná a je mi celkem dobře. Nesmím také zapomenout na 15 km rychlé chůze lesem podle řeky, kterou konám se svým kníračem, abych ho trochu prohřál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 11:15 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Nečaruji zase tak moc, jak se zdá, například dnes ráno 1 litr ořechovomrkvového mléka a 0,5 litru osmotické vody. Snídaně: drť z oříškového základu na mléko, smíchaná se sirnou patlanicí, jablko, banán. Oběd: nakrájená zelenina, avokádo, kyselé zelí, klíčené mungo, posypané kokosovou moučkou a kurkumou. Pití 1,5 litru osmotické vody s vodou živou a himálajskou solí. Odpoledne 0,5 litru kefíru. Večeře: jablko, kivi, ananas, pomeranč, rozinky, pár mandlí a vše posypané kokosem a skořicí. Jak vidíte, nic zázračného se nekoná a je mi celkem dobře. Nesmím také zapomenout na 15 km rychlé chůze lesem podle řeky, kterou konám se svým kníračem, abych ho trochu prohřál.

Jasný \":-)\" už se začínám chytat a vidět, že je to vcelku jednoduché \":-)\" Strouhaný kokos se dá sypat do všeho a ta skořice?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2010 9:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jasný \":-)\" už se začínám chytat a vidět, že je to vcelku jednoduché \":-)\" Strouhaný kokos se dá sypat do všeho a ta skořice?

Skořici dost často dávám do ovocného salátu večer, protože celkem dobře eliminuje prdíky a na noc se člověk nafukovat nemusí, navíc je chutná a dobře to voní. Nesmí se to ovšem přehánět, jinak to může vadit játrům, obsahuje totiž kumarin jehož obsah ve skořici se dost liší podle místa produkce. Z tohoto pohledu je vhodná cejlonská, která má kumarinu poměrně málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2010 9:14 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
fdh píše:
Jasný \":-)\" už se začínám chytat a vidět, že je to vcelku jednoduché \":-)\" Strouhaný kokos se dá sypat do všeho a ta skořice?

Presne to som ti chcel povedat, ze je to jednoduchsie nez si myslis. Co sa tyka prezitia zimy, i na samotnych jablkach s orechmi a mrkvou by si ju prezil. Mozno dokonca na samotnych jablkach. Potom cez letne obdobie by si doplnil vsetko na sezonnom ovoci a zelenine.
Samozrejme, dnes vdaka dovozu, je prezit zimu uplne hracka.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 11:30 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
. Večeře: jablko, kivi, ananas, pomeranč, rozinky, pár mandlí a vše posypané kokosem a skořicí.

Keď pomiešam jablko, kivi, pomaranc a miesto vaseho ananasu dám napríklad banán, tak sa mi dosť grgá. Pripadá mi to tak, ako keby mi tam vadilo to jablko. Zmiešanie nášho ovocia s tropickým, alebo to môže byť tá veľká kombinácia všetkého. Keď som vyhodil odtiaľ to jablko a dal len tropické ovocie, trávenie bolo v pohode. Aj keď som dal napríklad jablko+jedno tropické ovocie, tiež to bolo v pohode.
Hold, človek si to musí len odskúšať, čo s čím a koľko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Keď pomiešam jablko, kivi, pomaranc a miesto vaseho ananasu dám napríklad banán, tak sa mi dosť grgá. Pripadá mi to tak, ako keby mi tam vadilo to jablko. Zmiešanie nášho ovocia s tropickým, alebo to môže byť tá veľká kombinácia všetkého. Keď som vyhodil odtiaľ to jablko a dal len tropické ovocie, trávenie bolo v pohode. Aj keď som dal napríklad jablko+jedno tropické ovocie, tiež to bolo v pohode.
Hold, človek si to musí len odskúšať, čo s čím a koľko.

Každý fungujeme jinak a opravdu si musí každý vysledovat svůj stravovací styl, rozhodně se nedá slepě přijímat jakákoliv škola stravování. Ta je vždy vhodná pro jejího autora, případně pro dané klimatické pásmo, regionální zvyklosti a mnoho dalších, ale nemusí být vhodná pro vás, to je dokonce velice nepravděpodobné, protože prostě jste někdo jiný a žijete někde jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 11:53 am 
Offline

Registrován: stř kvě 26, 2010 3:23 pm
Příspěvky: 16
Ano každý jsme jiný.Vždycky mě vadilo ,že musím snídat,v dětství mě nutili rodiče/kakao+2koblihy/,později manžel mě přesvědčoval že snídaně je základ a já bláhová snídala a pak svačila a vlastně jsem se cpala celej den protože jsem měla pořád hlad a kynula a kynula.Pokud jsem chtěla zhubnout,všude jsem slyšela musíš snídat aby se organizmus nastartoval.Někde v podvědomí jsem slyšela"co je to za kravinu jíst když nechci"snídaně-svačina-oběd-svačina-1večeře-2večeře,ale "rady davu"byly přesvědčivější.před časem jsem se šprajcla a přestala jsem snídat tak brzy a první jídlo jedla podle potřeby třeba až v 11 hod a ejhle nemusela jsem tak často jíst a kila šla trochu dolů.Bohužel moje strava měla ještě hodně daleko do té kvalitnější,málo jsem pila a denní davka ovoce byla minimum.Pak jsem našla vaše stránky a utvrdila jsem se,že jíst se má když je hlad a občasný půstík není na škodu,o zařazení toho zdravého a toho potřebného nemluvě.Chci tím jen potvrdit slova pana Jardy,že každý by měl poslouchat své tělo a ne každému vyhovuje to stejné.Někdo snídat musí já ne i chutě mě trošku opouštějí/ale stále jsou/důležitý je výsledek a pocity.U mě dobrý.DÍK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 7:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ivvlik píše:
Ano každý jsme jiný.Vždycky mě vadilo ,že musím snídat,v dětství mě nutili rodiče/kakao+2koblihy/,později manžel mě přesvědčoval že snídaně je základ a já bláhová snídala a pak svačila a vlastně jsem se cpala celej den protože jsem měla pořád hlad a kynula a kynula.Pokud jsem chtěla zhubnout,všude jsem slyšela musíš snídat aby se organizmus nastartoval.Někde v podvědomí jsem slyšela"co je to za kravinu jíst když nechci"snídaně-svačina-oběd-svačina-1večeře-2večeře,ale "rady davu"byly přesvědčivější.před časem jsem se šprajcla a přestala jsem snídat tak brzy a první jídlo jedla podle potřeby třeba až v 11 hod a ejhle nemusela jsem tak často jíst a kila šla trochu dolů.Bohužel moje strava měla ještě hodně daleko do té kvalitnější,málo jsem pila a denní davka ovoce byla minimum.Pak jsem našla vaše stránky a utvrdila jsem se,že jíst se má když je hlad a občasný půstík není na škodu,o zařazení toho zdravého a toho potřebného nemluvě.Chci tím jen potvrdit slova pana Jardy,že každý by měl poslouchat své tělo a ne každému vyhovuje to stejné.Někdo snídat musí já ne i chutě mě trošku opouštějí/ale stále jsou/důležitý je výsledek a pocity.U mě dobrý.DÍK.

Člověk po přechodu na normální přirozenou stravu nemusí jíst ani mnoho, ani kaloricky a přesto dobře funguje. Sice tím popírá téměř veškeré vědecké názory, ale to mu může být jedno, ona věda je mnohdy spíše cílený program oblbování stádových tupců. Rozumný člověk k nim určitě patřit nechce a činí vlastní závěry, bez ohledu na oficiální a vědecká stanoviska.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: pát črc 30, 2010 11:07 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Jarda píše:
Člověk po přechodu na normální přirozenou stravu nemusí jíst ani mnoho, ani kaloricky a přesto dobře funguje. Sice tím popírá téměř veškeré vědecké názory, ale to mu může být jedno, ona věda je mnohdy spíše cílený program oblbování stádových tupců. Rozumný člověk k nim určitě patřit nechce a činí vlastní závěry, bez ohledu na oficiální a vědecká stanoviska.

Moc hezky řečeno, že máme poslouchat to, co nám říká naše tělo (stvořitel,příroda, kosmos, vesmír, jak komu libo). Je to tak zařízený už hezkých pár tisíc let. \":wink:\"
Proto naše děti vědí, proč mají nejdřív zdlábnout mísu okurkovýho salátu a masíčko nechat babičce na talíři. \":lol:\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: pon zář 20, 2010 7:57 pm 
Offline

Registrován: pon zář 20, 2010 7:48 pm
Příspěvky: 1
co způsobí nedodržování - denně jedno teplé jídlo? jak toto tělo ovlivnuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: pon zář 20, 2010 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sklenenka píše:
co způsobí nedodržování - denně jedno teplé jídlo? jak toto tělo ovlivnuje?

Tak určitě na to neumřete, ale vhodné je toho tepelně upraveného jídla jíst maximálně 1/3 celkového váhového objemu. Základním důvodem je leukocytóza, kterou vařené potraviny nastartují a imunitní systém se tím zbytečně vysiluje. Potom vám zase nezbývá tolik schopností bránit se jiným případným problémům, jako je třeba obyčejná chřipka, kterou člověk chytne právě pouze s oslabeným imunitním systémem, jinak je to prakticky nemožné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 5:31 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
tú stravu pomaly mením ale rodičia nekupujú veci ktoré vyhovujú tejto strave napr. kúpia klobásy, jogurty, mäso, sladené nápoje atď. ako ich mám k tomu presvedčiť nemáte nejakú dobrú radu prípadne dobré video kde sa strava rozoberá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa pro člověka a Zemi
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
tú stravu pomaly mením ale rodičia nekupujú veci ktoré vyhovujú tejto strave napr. kúpia klobásy, jogurty, mäso, sladené nápoje atď. ako ich mám k tomu presvedčiť nemáte nejakú dobrú radu prípadne dobré video kde sa strava rozoberá?

Někde zde jsou umístěna dostatečně odstrašující videa, tak to prohledejte, ale já se domnívám, že budete marnit čas. Komu není rady tomu není pomoci a velké přesvědčování stejně půjde proti vám, čili bych se o to ani moc nepokoušel, chytrému napověz a do hloupého kopni a stejně to je prd platné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz