Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 11:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 277 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 2:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
No budu se hlídat. Mám totiž velkou zahradu a zeleninu a ovoce užívám v tomto období jen odtamtud. Takže se hrabu v hlíně dost často. No snad tam z toho očkování něco zbylo. A pokud vím, tak na očkování se má chodit za 10 až 15 let. Tak to zkusím za těch 10let, jestli mi ji někdo dá.

Řešit dnes, co bude za deset let, bych se asi neodvážil ani teoreticky, ale patrně bohatě stačí hlídat si nějaké nestandardní reakce oraganizmu v souvislosti třeba se zraněním na zahrádce. Pak na nic nečekat a raději zajít k lékaři, který vám ji stejně preventivně píchne, pokud mu řeknete, že netušíte, kdy jste ji měla naposled, případně včas při podezření z nákazy zahájí léčbu, která je dnes reálná a dost úspěšná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 7:37 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Řešit dnes, co bude za deset let, bych se asi neodvážil ani teoreticky, ale patrně bohatě stačí hlídat si nějaké nestandardní reakce oraganizmu v souvislosti třeba se zraněním na zahrádce. Pak na nic nečekat a raději zajít k lékaři, který vám ji stejně preventivně píchne, pokud mu řeknete, že netušíte, kdy jste ji měla naposled, případně včas při podezření z nákazy zahájí léčbu, která je dnes reálná a dost úspěšná.

Treba sa očkovat proti čiernemu kašlu?
Neviem či som bol vobec zaočkovaný a v správach sa objavila správa, že je to velmi nebezpečné ochorenie, a množia sa prípady
a hlavne v bratislavskom kraji je ich najviac a kedže som z Bratislavy,tak ma to dost vydesilo.
Viem,že očkovania sú sprostost a vyhýbam sa im oblúkom,ale tu si nie som istý.

Exisistujú ešte nejaké očkovania, ktoré sú naozaj nevyhnutné?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Treba sa očkovat proti čiernemu kašlu?
Neviem či som bol vobec zaočkovaný a v správach sa objavila správa, že je to velmi nebezpečné ochorenie, a množia sa prípady
a hlavne v bratislavskom kraji je ich najviac a kedže som z Bratislavy,tak ma to dost vydesilo.
Viem,že očkovania sú sprostost a vyhýbam sa im oblúkom,ale tu si nie som istý.

Exisistujú ešte nejaké očkovania, ktoré sú naozaj nevyhnutné?

Ďakujem

Já osobně bych řešil opravdu pouze ten tetanus, jiné onemocnění takový problém nepředstavuje a zpravidla je léčitelné buď alopaticky, nebo alternativně, ale léčit se dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 9:20 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Já osobně bych řešil opravdu pouze ten tetanus, jiné onemocnění takový problém nepředstavuje a zpravidla je léčitelné buď alopaticky, nebo alternativně, ale léčit se dá.

Ešte jednu vec doplním, v tom príspevku bolo povedané, že sa to lieči antibiotikami.
Ked to teda vezmem do úvahy, tak mi vychádza, že by sa dalo použit MMS alebo v tomto prípade nie?
Antibiotiká by som neužíval tak či tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Ešte jednu vec doplním, v tom príspevku bolo povedané, že sa to lieči antibiotikami.
Ked to teda vezmem do úvahy, tak mi vychádza, že by sa dalo použit MMS alebo v tomto prípade nie?
Antibiotiká by som neužíval tak či tak.

Pokud není vyhnutí, tak jedna dávka antibiotik se dá určitě přežít, ovšem patrně by to MMS mělo zmáknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 8:09 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Tak nějak nechápu vaše počínání, ale u tetanu bych asi zastával názor očkovat, protože smrt na tuto nákazu opravdu není záviděníhodná. Naprosto netuším, co s tím udělá MMS, ale pokud očkování zlikviduje a nebudete chráněná, tak je sice riziko nákazy malé, ale prostě existuje. Nyní se to v organizmu pere a nedá se odhadnout výsledek, nicméně být chráněný proti tetanu je něco jiného, než očkování proti chřipce, to je opravdu do nebe volající lumpárna a zdroj zisku, ale u tetanu jde o opravdu vhodný a celkem bezpečný způsob ochrany před nákazou.

Myslíte očkování proti sezónní chřipce? Nemluvím teď o prasečí chřipce. Očkuju se každoročně, včera jsem vakcínu aplikoval. Funguje na mně velice dobře, stojí cca 150-200 koruna a znamená to pro mně v praxi, že se tu kterou sezónu vyhnu chřipce a i když ji dostanu, její průběh je o 90% snesitelnější. Ano, budu cítit, že mi není dobře, ale nebudu mít teploty/horečky, nebudu ze sebe dostávat tuny hlenů, nebudu muset celý týden ležet v posteli. Pro mně je to jasná volba.
P.S. vitariáni chřipku nemají?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Myslíte očkování proti sezónní chřipce? Nemluvím teď o prasečí chřipce. Očkuju se každoročně, včera jsem vakcínu aplikoval. Funguje na mně velice dobře, stojí cca 150-200 koruna a znamená to pro mně v praxi, že se tu kterou sezónu vyhnu chÀ™ipce a i když ji dostanu, její průběh je o 90% snesitelnější. Ano, budu cítit, že mi není dobře, ale nebudu mít teploty/horečky, nebudu ze sebe dostávat tuny hlenů, nebudu muset celý týden ležet v posteli. Pro mně je to jasná volba.
P.S. vitariáni chřipku nemají?

Neočkuji se zásadně, protože je to nesmyslné a v konečném důsledku velice nebezpečné, podkopává se tím vlastní imunitní systém a že to funguje o tom svědčí holá skutečnost, že jsem chřipku, nebo angínu neměl minimálně 20 let a nijak se proti kontaktu s nákazou nechráním. Pouze v chřipkovém období razantně zvýším příjem vitamínu, většinou tak na 16000 mg a máte pravdu, že vitarián ji nedostane. Tyto potíže jsou výsadou masožravců a pojídačů produktů chemicko-potravinářského průmyslu, kdy je tělo plné kyselých hlenů a vy si pouze zvete kamarády na raut k nádherně prostřenému stolu, tak proč by se nezúčastnili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 1:49 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
16 gramů vitamínu C denně? ledviny Vám zajisté děkují. Jardo bojujete proti masu a vařené potravě, ale chemicky vyrobený vitamín C Vám nevadí. Máte zvláštní kritéria a názory.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 3:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
16 gramů vitamínu C denně? ledviny Vám zajisté děkují. Jardo bojujete proti masu a vařené potravě, ale chemicky vyrobený vitamín C Vám nevadí. Máte zvláštní kritéria a názory.

Ledviny se na vitamínu C rozhodně cítí lépe než na purinech z masa. Jinak nebojuji ani proti masu, ani proti vařené stravě, to je každého věc co jí, pokud je svéprávný a má občanský průkaz, tak ať se každý rozhodne. Uměle vytvořený vitamín C smíchaný s bioflavonidy nepředstavuje pro organizmus žádné zlo, ale zase jde o úhel pohledu. Máte pravdu, že moje kritéria a názory jsou zvláštní, ovšem je otázkou, zda jsou špatné, to že něco dělá většina, nemusí zdaleka znamenat, že to je správně a teprve čas rozhodne, kde je pravda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pát říj 15, 2010 4:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 02, 2010 10:56 am
Příspěvky: 13
Vševěd píše:
Myslíte očkování proti sezónní chřipce? Nemluvím teď o prasečí chřipce. Očkuju se každoročně, včera jsem vakcínu aplikoval. Funguje na mně velice dobře, stojí cca 150-200 koruna a znamená to pro mně v praxi, že se tu kterou sezónu vyhnu chřipce a i když ji dostanu, její průběh je o 90% snesitelnější. Ano, budu cítit, že mi není dobře, ale nebudu mít teploty/horečky, nebudu ze sebe dostávat tuny hlenů, nebudu muset celý týden ležet v posteli. Pro mně je to jasná volba.
P.S. vitariáni chřipku nemají?

Takze tu sa musim priklonit k tomuto nazoru. Je to presne moj pripad. Pred cca 3 tyzdnami som riesil tento problem aj ja a nakoniec som sa zaockovat dal opat . Moja rodina tentokrat odmietla, budem moct porovnat. Ano viem, ze je vela rozporuplnych nazorov na tento problem, ale moja dlhorocna skusenost je takato: Nedam sa zaockovat=tyzden mrtvoly v posteli, dam sa zaockovat, lahky priebeh, s jednodnovou zvysenou teplotou a s acylpyrinom. Viem, ze idealne pre organizmus by bolo to tyzdnove potenie, ale nemozem si ho dovolit, nakolko chovam domace zvierata a tym je moja chripka ukradnuta.

Jarda píše:
...Neočkuji se zásadně... podkopává se tím vlastní imunitní systém ...

Toto by som rad vysvetlit. Ak si dobre pamatam zo skoly, vakcina je umrtveny kmen bakterii do tela. Z toho mi vyplyva, ze sa imunitny system aktivizuje.
Aby som este objasnil, pracujem v lekarskom prostredi a vsetci opytani lekari ockovanie odmietaju, ale tiez nemaju moj priebeh chripky. Neviem, mozno maju nejaky zazracny sposob prevencie, ktory mi nechcu prezradit, ale zivotny styl to nie je, ako ich poznam, je horsi ako moj. Az na mojho obvodaka, ten tvrdi ze sa dava ockovat aj celu svoju rodinu uz dlhe roky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: pát říj 15, 2010 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
jopal píše:
Takze tu sa musim priklonit k tomuto nazoru. Je to presne moj pripad. Pred cca 3 tyzdnami som riesil tento problem aj ja a nakoniec som sa zaockovat dal opat . Moja rodina tentokrat odmietla, budem moct porovnat. Ano viem, ze je vela rozporuplnych nazorov na tento problem, ale moja dlhorocna skusenost je takato: Nedam sa zaockovat=tyzden mrtvoly v posteli, dam sa zaockovat, lahky priebeh, s jednodnovou zvysenou teplotou a s acylpyrinom. Viem, ze idealne pre organizmus by bolo to tyzdnove potenie, ale nemozem si ho dovolit, nakolko chovam domace zvierata a tym je moja chripka ukradnuta.
Toto by som rad vysvetlit. Ak si dobre pamatam zo skoly, vakcina je umrtveny kmen bakterii do tela. Z toho mi vyplyva, ze sa imunitny system aktivizuje.
Aby som este objasnil, pracujem v lekarskom prostredi a vsetci opytani lekari ockovanie odmietaju, ale tiez nemaju moj priebeh chripky. Neviem, mozno maju nejaky zazracny sposob prevencie, ktory mi nechcu prezradit, ale zivotny styl to nie je, ako ich poznam, je horsi ako moj. Az na mojho obvodaka, ten tvrdi ze sa dava ockovat aj celu svoju rodinu uz dlhe roky.

Chřipku můžete dostat pouze do zahleněného organizmu se slabou imunitou a na tom očkování nic moc nezmění. I po očkování máte stále zahleněný organizmus a slabou imunitu, ovšem již dopředu proroštovaný imunitní systém má vytvořené nějaké protilátky, tedy trochu fóra vy máte zdánlivě lehčí průběh. Patrně by se dalo stejného výsledku docílit na megadávkách vitamínu C, ale to si můžete vyzkoušet. Pokud se takto imunitnímu systému „pomáhá“, tak samozřejmě zleniví a při opravdovém problému jste v tom až po uši, čili si ho podkopáváte. Většina normálních lékařů ví, že jedině zdravý a silný imunitní systém je může ochránit, nějaké pofiderní injekce určitě ne. Možná mají úděsný životní styl, ale třeba mohou v chřipkovém období nasadit megadávky vitamínu C a mají celkem jistotu, případně používají nějakou z metod okysličení a to funguje také spolehlivě, kupodivu i na buřtové stravě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob říj 16, 2010 9:31 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 02, 2010 10:56 am
Příspěvky: 13
Jarda píše:
...Pokud se takto imunitnímu systému „pomáhá“, tak samozřejmě zleniví ...

Dobre, s vacsinou sa da suhlasit a kludne to Cecko mozem vyskusat na manzelke. Ale stale nemam vysvetlene (nepochopil som) ako mi moze leniviet imunita, ked ju stale "nakopavam" ockovanim...
Samozrejme rad by som to odskusal (ved preto som tu), len potrebujem osetrit tu tyzdnovu PN. Zatial citam aj o tom MSM...
Este k tym C-ckam. Som nasiel inde od teba link na "technicke" C, je mozne ho bez obav pouzivat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob říj 16, 2010 12:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 30, 2010 11:14 am
Příspěvky: 24
To nie je "technická" ale liekopisná, je menej čistá ako p.a. (per analysis) ale práve liekopisná je vo všetkých tabletách vitamínu C. Ale asi bude drahšia ako klasické balenie v modrom valci 100g práškový vitamín C v prakticky všetkých DM drogériach, kde je v SR cena 2,05 eur za 100g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob říj 16, 2010 7:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 02, 2010 10:56 am
Příspěvky: 13
Atman píše:
... Ale asi bude drahšia ako klasické balenie v modrom valci 100g práškový vitamín C v prakticky všetkých DM drogériach, kde je v SR cena 2,05 eur za 100g.

Nejaka zvlastna matematika, tam kilo 15,25€ tvoja cena v drogerii 20€. Nepomylil si sa? \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: sob říj 16, 2010 9:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 30, 2010 11:14 am
Příspěvky: 24
jopal píše:
Nejaka zvlastna matematika, tam kilo 15,25€ tvoja cena v drogerii 20€. Nepomylil si sa? \":?:\"

oops, cenu som si nevšimol, ale to tvoje kilo s DPH je 18,16eur. Ja som v Bratislave v inej laboratórnej firme pôvodne nakupoval kilové balenia po 26eur a nejako som uvažoval s tou cenou. Takže ak ti predajú, tak je to dobrá kúpa. Ovšem moja skúsenosť s väčšinou takýchto firiem je, že pokiaľ nie si právnická osoba alebo živnostník, nepredávajú nič.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 277 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz