Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 4:10 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektricka zasuvka
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 3:37 am 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 12:02 am
Příspěvky: 13
Dobry den,
chtel bych se zeptat jestli muze byt skodliva elektricka zasuvka doslova "nalepena" tesne u postele. Prestehoval jsem se do noveho domu a v podstate spim tak 10-20cm od te zasuvky, je cca v oblasti ramen. Nekdy kdyz se v noci namacknu na zed, tak me tlaci do ramene. Obcas mam jakoby pocity naruseni rovnovahy sve vlastni energie, nebo jak to nazvat. Mozna si to jen namlouvam, ale od te doby co spim vedle ni, tak jsem cely den nevyspaly a porad unaveny. Mel jsem podobny problem uz ve starem dome, tam sice zasuvka nebyla, ale zjistil jsem, ze to zpusoboval mobil, ktery jsem mel celou noc v blizkosti hlavy. Taky jsem byl pekne blbej \":roll:\" Jakmile jsem ho dal pryc, kvalita spanku byla uplne jinde. Nevim, treba jsem na tyhle veci velmi citlivy, lehce poznam v ruce treba keltskou spiralu, nebo orgonit, citim salajici teplo.

No a chtel bych se zeptat, jak bych tu zasuvku mohl odstinit, nebo neco takoveho? S telefonem jsem to vyresil razantne a to tak, ze jsem ho na noc dokonce vlozil do krytu z alobalu, kde uplne ztratil signal a dal ho uplne co nejdal od postele. Prosim nekdo, kdo trochu rozumi elektrice - pomohlo by treba, kdybych udelal nejakou podobnou krytku z alobalu (samozrejme s izolaci) a zakrytoval zasuvku? Nebo je to uplna blbost? Prijde mi, ze ty plastovy zaslepky moc nepomahaj, ty jsou asi jen proti urazu \":(\" Nemam moznost presunout postel jinam. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektricka zasuvka
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 7:57 am 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Proč si myslíš, že by měla dělat nějakou neplechu zásuvka?! Ten mobil je pochopitelný, nicméně není lepší ho na noc vypnout (budík u mobilů většinou funguje i když ho máte vyplej) než ho strkat do alobalu? \":-)\" Já si ho většinou dávám zapnutý 1-2m od mých nohou. Ono to potom člověka donutí i vstávat z postele, když na něj pořádně nedošáhne \":-D\"

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektricka zasuvka
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 8:21 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Zkus si lehnout obráceně (hlavu tam, kde jsou nohy).

Je třeba si uvědomit, že zásuvka je toliko vyústění drátů, které když na nich nic není napojeno, tak žádnou elektřinu nevedou, tudíž ani nevytvářejí magnetické pole (na rozdíl od mobilu, který má vlastní baterii a je v pohotovostním režimu).
Problém může být v přítomné geopatogenní zóně, pak se může zdát, že jde o zásuvku, protože ta je vidět. Taky je třeba se kouknout, co je za zdí (např. mikrovlnka souseda je docela průšvih).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektricka zasuvka
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 2:52 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 12:02 am
Příspěvky: 13
No prave kvuli tomu budiku jsem ho daval do alobalu a nevypinal, mne budik nejde kdyz je uplne vyplej mobil a mam radeji ten mobilni budik, nez klasicky \":D\" Jinak za zdi uz neni nic, jen zahrada. Je to samostatny dum, v podstate postaveny 2m od opravdu obrovskeho lesa, takze uzasny vzduch, vsechno, ale tohle me trochu trapi no. Takze myslite, ze zasuvka by nemela delat problemy a mam hledat pricinu spis jinde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektricka zasuvka
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 4:11 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
No pokud v té zásuvce např. nejiskří (což se výjimečně stává kvůli neutaženým kontaktům), tak by tam problém být neměl, protože to by pak problémy způsobovaly třeba i futra, které bývají také z vodivého kovu.
Prostě musíte zkusit přespávat i jinde/jinak místnosti (třeba nohy jsou méně citlivé než hlava), třeba provizorně na zemi na matraci, příp. přesouvat nábytek. Já jsem to taky tak dělal. Spát nad geopatogenní zónou je nebezpečné, na rozdíl od kratšího pobytu v ní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektricka zasuvka
PříspěvekNapsal: pát čer 07, 2013 5:31 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
Zdenek20 píše:
Zkus si lehnout obráceně (hlavu tam, kde jsou nohy).

Je třeba si uvědomit, že zásuvka je toliko vyústění drátů, které když na nich nic není napojeno, tak žádnou elektřinu nevedou, tudíž ani nevytvářejí magnetické pole (na rozdíl od mobilu, který má vlastní baterii a je v pohotovostním režimu).
Problém může být v přítomné geopatogenní zóně, pak se může zdát, že jde o zásuvku, protože ta je vidět. Taky je třeba se kouknout, co je za zdí (např. mikrovlnka souseda je docela průšvih).

ikdyž k zásuvce není nic připojeno a neteče jí žádný elektrický proud přesto v ní kmitají elektrony sem a tam s frekvencí sítě 50Hz. Je tam střídavé napětí, které je způsobeno přebytkem elektronů který za zlomek sekundy vystřídá nedostatek elektronů a takhle se to střídá donekonečna. Pohyb elektronů sám o sobě vytváří elektromagnetické pole. Anténa pracuje úplně stejně. Taky v ní kmitají elektrony nahoru a dolů. Takže určité elektromagnetické pole ta zásuvka vytváří. Ale mělo by to být zanedbatelném protože ta frekvence je dost malá. Navíc se vyzažování od fáze a nuly vzájemně skoro vyruší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektricka zasuvka
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28274
Bydliště: Poděbrady
m1ro píše:
Dobry den,
chtel bych se zeptat jestli muze byt skodliva elektricka zasuvka doslova "nalepena" tesne u postele. Prestehoval jsem se do noveho domu a v podstate spim tak 10-20cm od te zasuvky, je cca v oblasti ramen. Nekdy kdyz se v noci namacknu na zed, tak me tlaci do ramene. Obcas mam jakoby pocity naruseni rovnovahy sve vlastni energie, nebo jak to nazvat. Mozna si to jen namlouvam, ale od te doby co spim vedle ni, tak jsem cely den nevyspaly a porad unaveny. Mel jsem podobny problem uz ve starem dome, tam sice zasuvka nebyla, ale zjistil jsem, ze to zpusoboval mobil, ktery jsem mel celou noc v blizkosti hlavy. Taky jsem byl pekne blbej \":roll:\" Jakmile jsem ho dal pryc, kvalita spanku byla uplne jinde. Nevim, treba jsem na tyhle veci velmi citlivy, lehce poznam v ruce treba keltskou spiralu, nebo orgonit, citim salajici teplo.

No a chtel bych se zeptat, jak bych tu zasuvku mohl odstinit, nebo neco takoveho? S telefonem jsem to vyresil razantne a to tak, ze jsem ho na noc dokonce vlozil do krytu z alobalu, kde uplne ztratil signal a dal ho uplne co nejdal od postele. Prosim nekdo, kdo trochu rozumi elektrice - pomohlo by treba, kdybych udelal nejakou podobnou krytku z alobalu (samozrejme s izolaci) a zakrytoval zasuvku? Nebo je to uplna blbost? Prijde mi, ze ty plastovy zaslepky moc nepomahaj, ty jsou asi jen proti urazu \":(\" Nemam moznost presunout postel jinam. Dekuji

No nevím, vysvětleno to zde máte opravdu dobře a mě osobně se zdá dost nepravděpodobné, že by vás ta zásuvka mohla nějak zásadně ovlivňovat. Pokud jde o technické řešení a nepotřebujete ji využívat, zpravidla není problém obvod rozpojit a zásuvku vyřadit, což by vám mohl elektrikář zařídit. Nicméně se domnívám, že i tak se nic zásadně nezmění, dráty i tak generují určitý signál jako anténa a ty ze zdi asi trhat nebudete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektricka zasuvka
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 9:05 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Zásuvky u postele (a ještě vypínače osvetlení, což je principiálně totéž) mám u hlavy po dvou kusech, tedy čtyři. Principiálně vzato nehraje vůbec žádnou roli zásuvka nebo vypínač, ale ty dráty ve zdi. Tam se samozřejmě indukují proudy a vzniká elektromagnetické pole, i když na tu zásuvku či vypínač žádný spotřebič nemáte připojen a zapnut. Ta elektřina a to pole tam vznikne i z jiných, vzdálených drátů, kde se "něco děje" a též z proudící vody, která je třeba opodál. Helejte, naši předkové doma neměli ani vodu, ani dráty. Ve zdech nebylo prostě nic. Pokud jste na to citlivý, zařiďte se podobně. Za sebe Vám mohu sdělit zcela soukromý a možná ojedinělý a nevšední názor, že Vám vůbec nic nehrozí a že ta zásuvka a ty dráty a roury s vodou nepředstavují žádný významný problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz