Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 7:28 pm 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Máte tu niekto skúsenosti s liečením malých zvierat ako sú králik a pod.? Konkrétne s liečbou encefalitozoonózy u králikov.

Mám doma králička, ktorý ju dostal v apríli tohto roku a po mesačnej liečbe (helmigal - účinná látka fenbendazolum) vykazoval úplné vyzdravenie. Avšak začiatkom tohto mesiaca (jún) znovu začal vykazovať tie isté príznaky. Stráca rovnováhu. Je možné ho vyliečiť pomocou MMS alebo nejakým iným prírodným prostriedkom? Prosím, pomôžte. Je to vážne. Ak má niekto nejaké skúsenosti, radu alebo informáciu ako ho z toho dostať veľmi mi to pomôže. Nechcem o neho prísť skôr ako príde jeho čas.

Informácie o Encefalitozoonóze: http://www.kralici.cz/content/nemoce/encef.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2016 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Seung píše:
Máte tu niekto skúsenosti s liečením malých zvierat ako sú králik a pod.? Konkrétne s liečbou encefalitozoonózy u králikov.

Mám doma králička, ktorý ju dostal v apríli tohto roku a po mesačnej liečbe (helmigal - účinná látka fenbendazolum) vykazoval úplné vyzdravenie. Avšak začiatkom tohto mesiaca (jún) znovu začal vykazovať tie isté príznaky. Stráca rovnováhu. Je možné ho vyliečiť pomocou MMS alebo nejakým iným prírodným prostriedkom? Prosím, pomôžte. Je to vážne. Ak má niekto nejaké skúsenosti, radu alebo informáciu ako ho z toho dostať veľmi mi to pomôže. Nechcem o neho prísť skôr ako príde jeho čas.

Informácie o Encefalitozoonóze: http://www.kralici.cz/content/nemoce/encef.html

Zkušenosti bohužel nemám, ale z uvedeného článku je zřejmé že imunita by to měla zvládat, pokud není nějaká další infekce. Patrně by bylo vhodné zjistit, zda nemá něco jiného souběžně a zvednout imunitu, což u králíka bude asi dost záviset na stravě a funkčnosti střeva. Pokud vím tak laktobacily pro dobrou práci střeva má z vlastních bobků, jako morče a pokud se laktíci pokazí je většinou velký problém, morče bez nic není prakticky schopno přežít a relativně rychle slábne a umírá. Předpokládám, že u králíka to bude podobné, tedy bych asi svou pozornost zaměřil tímto směrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2017 7:21 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2017 7:18 pm
Příspěvky: 1
Ahoj prosím Vás, byla jsem dneska u veterinářě s mojím pejsek a řekl mi, že už mu nezbývá moc času \":-(\" bydlím v České Lípě a nenašla jsem žádný psí hřbitov, nebo něco takového \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: sob úno 04, 2017 1:02 am 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2017 12:59 am
Příspěvky: 1
Ahoj, to je mi líto, pokud jsi z České Lípy, tak se podívej na krematoriumzviratcl.cz, mají tam možnosti, co se zvířátkem dělat, fungují každý den, a je tam i ceník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: úte úno 07, 2017 2:52 pm 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2017 2:48 pm
Příspěvky: 1
Také jsem tam vezla svého pejska, jsou tam velice vstřícní a není to moc drahé a hlavně fungují 24 hodin


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz