Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 9:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Peťa píše:
Ještě jsem se tu dočetla jednu věc. Ohledně toho doplňování vitaminu E a selenu. Vitamín E již mám od Genericy a selen jsem chtěla objednat od Swansonu, ale v jiném příspěvku jsem se tu dočetla, že denní dávku selenu obsahují obstojně paraořechy..píšete 2-4 kusy denně. Proto se chci zeptat, jestli si myslíte, že je lepší selen doplňovat z paraořechů a nebo z kapslí? Mě se více líbí ty přírodní ořechy \":)\"

Tak ono to nemá jenom pozitiva a ne všechny paraořechy jsou vhodné, musí být brazilské a neplesnivé, což je docela problém a pilulky problém nepředstavují.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 10:41 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Peťa píše:
denní dávku selenu obsahují obstojně paraořechy... píšete 2-4 kusy denně. Proto se chci zeptat, jestli si myslíte, že je lepší selen doplňovat z paraořechů a nebo z kapslí? Mně se více líbí ty přírodní ořechy

taky to řeším a rozhodně dávám přednost přírodě, k čemuž si kupuji tyhle paraořechy z Lifefoodu, jsou skvělé, obvykle beru ty kilové gastro balení, vyjdou levněji a je to pochoutka. Skladuji v lednici (chlad a tma).
Určitě radím je předem máčet kvůli deaktivaci enzymových enhibitorů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 10:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2011 8:58 am
Příspěvky: 16
Jindra píše:
taky to řeším a rozhodně dávám přednost přírodě, k čemuž si kupuji tyhle paraořechy z Lifefoodu, jsou skvělé, obvykle beru ty kilové gastro balení, vyjdou levněji a je to pochoutka. Skladuji v lednici (chlad a tma).
Určitě radím je předem máčet kvůli deaktivaci enzymových enhibitorů.

díky za radu, tak si asi objednám i ten selen, ale paraořechy si budu také dávat. dnes jsem sice koupila z country lifu (bolívie) ale příště už vezmu lifefood. cenově to vyjde stejně skoro nastejno. objevila jsem teď i spoustu raw receptů z nich, tak se nemůžu dočkat až to všechno vyzkouším \":)\"

no ale teď se dívám na ten lifefood a ty jejic ořechy jsou taky z bolívie.... a jarda psal, že jsou dobré jen brazilské..tak teď nevím teda


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 3:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
[quote="Belindaaa":20s5xymr]Dobrý den,
mám nevšední dotaz, ale zajímal by mě Váš názor.

Mám jedno větší -asi 0,5mm mateřské znaménko. Které je furt stejné. Moje kožařka mi řekla, že bych si ho měla nechat preventivně odstranit. Byla jsem i zeptat ve FN a tam mi řekli, že by ho neodstraňovali, že stačí, když si ho budu hlídat a pokud mi nevadí, tak by s ním nic nedělali.
Tedy nevím mám ho dát ven či nechat a hlídat?

Bojím se jen toho- ale prý je to fáma- ale nevím- že když se nechá znaménko vyřezat- může to vyvolat rakovinu....

Děkuji za názor.

Co byste udělal vy.... já totiž fakt nevím, znaménko je stejné pořád, mě nevadí, ale dál tomu nerozumím po lékařské stránce... a dva doktoři-dva názory...

děkuji za odpověď[/quote:20s5xymr]
co se tyce odstraneni materskeho znamenka, zkuste se poohlednout po nejake silne konopne tinkture. Zkuste si najit na GOOGLE "Pegasovy kapky" por. "Fenixovy slzy". Na grower.cz se doctete vice. Prikladam konkretni pripad meho znameho, duchodce, ktery si svepomoci vyrobil konopne kapky a "zlikvidoval" materske znamenko...cili presne Vas problem. Mate tam prilozene i fotky (uzivatel Dexda).

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Naposledy upravil Bones dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Bones":3hrshgr3]co se tyce odstraneni materskeho znamenka, zkuste se poohlednout po nejake silne konopne tinkture. Zkuste si najit na GOOGLE "Pegasovy kapky" por. "Fenixovy slzy". Na grower.cz se doctete vice. Prikladam konkretni pripad meho znameho, duchodce, ktery si svepomoci vyrobil konopne kapky a "zlikvidoval" materske znamenko...cili presne Vas problem. Mate tam prilozene i fotky (uzivatel Dexda).


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 2:12 pm 
Offline

Registrován: pon úno 13, 2012 4:57 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den všem,
přestože sem chodím od ledna, kdy jsem stránky objevila a od té doby jsme s přítelem udělali "kus práce" na svém zdraví, tak píšu poprvé.....potřebovala bych poradit.
Poslední příspěvek zde, je z března a chtěla jsem vědět, zda tu někdo vyzkoušel na znaménka ty "Pegasovy kapky" nebo "Fenixovy slzy" ? Mám na těle hodně pih a všelijakých znamének a jedno se mi na zádech "zbláznilo" Je dost vystouplé, vypadá jak nafouklé a má světle hnědou barvu.....Je fakt, že jsem právě dodělala trojčátkovou kůru a měla jsem trošku bouřlivou reakci (pupínky, pálení a slzení očí, bolest hlavy, ženské problémy) tak třeba je to k čištění ......každopádně, mě ty konopné věci dost zaujali- jestli s tím opravdu můžu zlikvidovat znaménka, kterých mám tak asi pro tři lidi navíc \":)\"
Děkuji moc za radu a p. Jardovi za super stránky....nemohu se vás dovolat ani na skype ani na mobil, tak zkusím víc psát příspěvků, aby z toho mohli čerpat i jiní \":)\"
zdraví Jana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Milan a Jana píše:
Dobrý den všem,
přestože sem chodím od ledna, kdy jsem stránky objevila a od té doby jsme s přítelem udělali "kus práce" na svém zdraví, tak píšu poprvé.....potřebovala bych poradit.
Poslední příspěvek zde, je z března a chtěla jsem vědět, zda tu někdo vyzkoušel na znaménka ty "Pegasovy kapky" nebo "Fenixovy slzy" ? Mám na těle hodně pih a všelijakých znamének a jedno se mi na zádech "zbláznilo" Je dost vystouplé, vypadá jak nafouklé a má světle hnědou barvu.....Je fakt, že jsem právě dodělala trojčátkovou kůru a měla jsem trošku bouřlivou reakci (pupínky, pálení a slzení očí, bolest hlavy, ženské problémy) tak třeba je to k čištění ......každopádně, mě ty konopné věci dost zaujali- jestli s tím opravdu můžu zlikvidovat znaménka, kterých mám tak asi pro tři lidi navíc \":)\"
Děkuji moc za radu a p. Jardovi za super stránky....nemohu se vás dovolat ani na skype ani na mobil, tak zkusím víc psát příspěvků, aby z toho mohli čerpat i jiní \":)\"
zdraví Jana

Ono mě volá opravdu mnoho lidí a musíte být tedy trpělivá, jeden pán měl dokonce takovou smůlu, že se dovolal až pátý den, ale to je extrém, většinou to zvednu prakticky hned, pokud zrovna nemluvím s někým jiným. To konopí určitě není špatný nápad a také se dá aplikovat lugolův roztok, ten zblblé buňky dovede celkem efektivně srovnat. Pokud jde o znaménka a skvrny na pokožce, velice dobré je dodávat omega 3 mastné kyseliny v přebytku, většinou se zesvětlí, nebo i vymizí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 9:19 am 
Offline

Registrován: pon úno 13, 2012 4:57 pm
Příspěvky: 11
[b:6qv4k156]Pane Jardo, děkuji moc za rychlou odpověď. To, že se vás nemohu dovolat, naprosto chápu a naopak vás obdivujeme, že vše co děláte můžete stihnout a nezbláznit se z toho \":)\" asi to už máte natolik "pod kontrolou", že víte co a jak - o to máte větší náš obdiv.
K tomu lugolu mám dotaz (nenašla jsem tu, kde se dozvědět víc) jak dlouho a často to mám potírat, nebo jak aplikovat? A ještě- je nám s přítelem 50let, od ledna jsme prodělali "Cingrošovu očistu" - vše jsme celkem zvládli v pohodě (já měla silnější reakci na očistu jater), upravili jsme si stravu (šťávy, zeleninu, ovoce), děláme klystýry. Oba jsme váty, oba máme sníženou funkci štít. žlázy (z prášků pomalu přecházíme na lugol) a dá se říct, že problémy, které jsme měli úměrné s věkem, pomalu odcházejí. To nás nakopává, pokračovat tímto směrem. Teď jsme dokončili trojčátko a potřebujeme poradit - zda se soustředit na nadledvinky se štítkou, nebo se soustředit na

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Milan a Jana":v7jfb1c3][b:v7jfb1c3]Pane Jardo, děkuji moc za rychlou odpověď. To, že se vás nemohu dovolat, naprosto chápu a naopak vás obdivujeme, že vše co děláte můžete stihnout a nezbláznit se z toho \":)\" asi to už máte natolik "pod kontrolou", že víte co a jak - o to máte větší náš obdiv.
K tomu lugolu mám dotaz (nenašla jsem tu, kde se dozvědět víc) jak dlouho a často to mám potírat, nebo jak aplikovat? A ještě- je nám s přítelem 50let, od ledna jsme prodělali "Cingrošovu očistu" - vše jsme celkem zvládli v pohodě (já měla silnější reakci na očistu jater), upravili jsme si stravu (šťávy, zeleninu, ovoce), děláme klystýry. Oba jsme váty, oba máme sníženou funkci štít. žlázy (z prášků pomalu přecházíme na lugol) a dá se říct, že problémy, které jsme měli úměrné s věkem, pomalu odcházejí. To nás nakopává, pokračovat tímto směrem. Teď jsme dokončili trojčátko a potřebujeme poradit - zda se soustředit na nadledvinky se štítkou, nebo se soustředit na

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 8:55 am 
Offline

Registrován: pon úno 13, 2012 4:57 pm
Příspěvky: 11
Pane Jardo, děkujeme moc za váš čas i radu - jste zlatíčko, přejeme hodně sil a úspěchů........jdeme s chutí do toho zdraví Jana \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 06, 2013 2:07 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
Jelisejevová o mateřských znaménkách tvrdí:
Kód:
TAJEMSTVÍ MATEŘSKÝCH ZNAMÉNEK

Uvedené případy mne přivedly k nutnosti něco napsat o fyziologii mateřských znamének.

Mluvíme o větších mateřských znaménkách, často vystupujících nad povrch kůže.

Když jsem začala sledovat metodou VTR, co je obsahem mateřských znamének, zjistila jsem, že nejčastěji zde žijí larvy svalovců a schistosom. Blíže k povrchu kůže pak žije plíseň, většinou aspergillus. A to vše je seshora přiklopeno víčkem z pigmentových buněk - melanocytů.

Závěr se nabízí sám. Během nitroděložního vývoj placenta nemůže vždy dokonale ochránit plod.

Jednotlivých parazitů, které proniknou přes placentu, se snaží organismus zbavit tak, že je vyvede ven přes kůži, co nejdále od životně důležitých orgánů. Totéž se děje s plísněmi.

Tak plísně a paraziti spolu dřímají, dokud nějaké trauma nerozbije jejich bydliště, nebo dokud snížení imunity hostitele neumožní jejich další vývoj. I sluneční záření může vyvolat aktivaci a rozesev larviček, proto se organismus plodu postará o ochranu tak, že zavíčkuje cystičky parazitů odolnými pigmentovými buňkami. Pokud dostanou histologové do ruky řez cystou s parazity, plísněmi, to vše prostoupeno pigmentovými buňkami, obraz se jim musí zdát nejasný a nesrozumitelný. Pak je nasnadě diagnóza: rakovina kůže - melanom. Pokud se v takovém případě začne s chemoterapií, místo s protiparazitárním léčením, je to pomalá smrt.

Když je chemií imunitní systém zcela vyčerpán, dochází ke generalizované trichinellóze, popř. aspergillóze. Plísně a paraziti diseminují do celého organismu, včetně mozku, nastává takzvaná „msta faraónů“ a smrt. A tady se nabízí vysvětlení národního přísloví, že kdo má hodně mateřských znamének, je šťastný člověk. Je to důkaz, že imunitní systém plodu byl během nitroděložního života dostatečně silný, aby se parazitů zbavil. Děti, u kterých paraziti zůstali v životně důležitých orgánech, se rodí se závažnými a systémovými vadami.

V našem Institutu jsme schopni diagnostikovat obsah mateřských znamének a odstranit je šetrně, bez zničení okolních vlastních buněk. Jsme svědky toho, že ozařování vede ke generalizaci plísní.

Proto onkologové začali podávat jako podpůrnou terapii protiplísňový preparát DIFLUKAP.



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 7:44 pm 
Offline

Registrován: pát srp 09, 2013 6:17 pm
Příspěvky: 4
těžko říct, jestli je tvrzení Jelisejové zcela trefné.
Můj synek se narodil a v 7mi měsících nemá ani jedno znamínko a ani pihu. Není chcípáček, chromý a krom jedné rýmy někdy v druhém měsíci neměl žádnou nemoc. Mezi lidma se pohybuje prakticky od narození. Nejprve rodina(docela početná) a pak jsme ho klidně už v druhém? měsíci brali do super/hyper marketů mezi lidi. Zřejmě tuhý kořen. Takže není žádné skleníkové dítě.
Zajímalo by mne, jestli je normální nemít znaménka od narození?

Podle mě, znaménka nesou nějakou zprávu svému nositeli. Já i moje baba máme na sobě znaménka běžně. Třeba u sebe jsem si všiml, že se mi někde na těle udělá taková nepatrná hnědočerná, nevystouplá tečka a ta po nějaké době zmizí. Určitě to souvisí nějak s mou stravou.
A to samé i u toho dítěte. Jak přejde na příkrmy a pak na běžnou stravu ,tak do sebe začne cpát sračky a tělo začne reagovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 11:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kláda píše:
těžko říct, jestli je tvrzení Jelisejové zcela trefné.
Můj synek se narodil a v 7mi měsících nemá ani jedno znamínko a ani pihu. Není chcípáček, chromý a krom jedné rýmy někdy v druhém měsíci neměl žádnou nemoc. Mezi lidma se pohybuje prakticky od narození. Nejprve rodina(docela početná) a pak jsme ho klidně už v druhém? měsíci brali do super/hyper marketů mezi lidi. Zřejmě tuhý kořen. Takže není žádné skleníkové dítě.
Zajímalo by mne, jestli je normální nemít znaménka od narození?

Podle mě, znaménka nesou nějakou zprávu svému nositeli. Já i moje baba máme na sobě znaménka běžně. Třeba u sebe jsem si všiml, že se mi někde na těle udělá taková nepatrná hnědočerná, nevystouplá tečka a ta po nějaké době zmizí. Určitě to souvisí nějak s mou stravou.
A to samé i u toho dítěte. Jak přejde na příkrmy a pak na běžnou stravu ,tak do sebe začne cpát sračky a tělo začne reagovat.

To máte celkem pravdu, nicméně tento stav se netýká všech znamének, některá patrně budou mít výše uvedenou příčinu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 19, 2013 10:48 am 
Offline

Registrován: sob bře 09, 2013 7:33 am
Příspěvky: 2
[quote="Jarda":342drwp4]Při správné životosprávě se naprostá většina pih zesvětlí, nebo vytratí, je to hodně o omega 3 mastných kyselinách.[/quote:342drwp4]
Dobrý den, při hledani informaci o omega-3 jsem narazil na tento clanek o negativnim ucinku zvyseneho prijmu omega3 - viz odkaz

Naposledy upravil Zdenek_A dne čtv led 01, 1970 2:05 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 02, 2014 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Zdenek_A":xyy03wkm]Dobrý den, při hledani informaci o omega-3 jsem narazil na tento clanek o negativnim ucinku zvyseneho prijmu omega3 - viz odkaz

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz