Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 20, 2019 10:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: úte zář 03, 2019 2:43 pm 

Obsidián píše:
Ze všech těch vitaminových souvislostí, nejen tady u vit. D, mi jde někdy hlava kolem. Takže spolu s vitaminem D3 je potřeba brát i vitamin K2, který zároveň snižuje absorbci právě toho vit. D, a k tomu brát ještě minimálně pětinásobek vitaminu A oproti dávce vit. D, který ho vytlačuje. Při udržovací denní dávce by to tedy bylo například:

K2 - 100 mcg
D3 - 2000 iu
A - 10 000 iu

U vitaminu D3 se někde doporučuje i 5000 iu jako udržovací denní dávka, což by znamenalo 25 000 iu vitaminu A k tomu. A to stále počítám s poměrem 1 : 5, ale jak říkáte - u někoho je třeba brát v úvahu 1 : 10. Zároveň tu člen Xion píše, že vit. A nebrat více jak 1500 iu, pokud není jisté, že máme deficit - a pokud ho nemáme, pak dávka nad 3000 iu může mít škodlivé účinky a jedním z nich může být i narušení fungování vit. D. Jestli počítám dobře, tak pomyslná maximální udržovací dávka vitaminu A (1500 iu) by nastavila hranici i vitaminu D3 a to na 300 iu denně a to je asi dost málo. Zdá se mi to jako takový začarovaný kruh. A člen Elkimek by při svých megadávkách vit. D musel toho áčka brát kopu. Jak to, Jardo, prosím, vidíte a kolik byste doporučil denně toho áčka?

Zdar. Mohol by si citovat, kde si nasiel, ze vitamin A mat byt 5x vacsi, nez vitamin D?
Neprehodil si to naopak, ze A ku D ma byt 1:5? To znamena, ze vitaminu D ma byt 5x viac, nez vitaminu A. Cize, k 5000 IU vitaminu D mas brat 1000 IU vitaminu A.

PříspěvekNapsal: pát zář 06, 2019 5:38 pm 

Xion píše:
Zdar. Mohol by si citovat, kde si nasiel, ze vitamin A mat byt 5x vacsi, nez vitamin D?
Neprehodil si to naopak, ze A ku D ma byt 1:5? To znamena, ze vitaminu D ma byt 5x viac, nez vitaminu A. Cize, k 5000 IU vitaminu D mas brat 1000 IU vitaminu A.

Citace je přímo u mého příspěvku, na který odpovídáš - je to ze strany 6.

PříspěvekNapsal: pát zář 06, 2019 6:00 pm 

Jarda píše:
Tady je docela těžké říci prostě číslo protože to vhodné číslo bude u každého naprosto jiné a to dokonce i v závislosti na ročním období bez ohledu na stravu tedy jde o silně proměnlivou záležitost. Uvedu příklad že se smažím na sluníčku prakticky denně a jsem teoreticky schopen přijímat denně i 120000 IU déčka pak by na vyvážení pochopitelně fungovala i relativně vysoká dávky vitamínu A ale pokud budu zalezlý celoročně v kanclu pod zdravotní EU zářivkou bude možná z dlouhodobého pohledu problém i to číslo kolem 3000 IU áčka. Ten uvedený poměr 1:5 doporučuje více odborníků na výživu a stejný je i zastoupen v kvalitních rybích olejích tedy zde bych logicky odvodil že je vhodný i když určitě nelze tvrdit že poměr 1:5 je jediné možné řešení a žádné jiné není možné. Vždy je vhodné ideálně dvakrát ročně stav laboratorně překontrolovat a dle výsledků se řídit.

Děkuji za odpověď, dává to smysl.
Dnes jsem našla článek, kde berou v úvahu i vyšší dávky áčka (až 50 000 iu)... ačkoliv bez bližších souvislostí s vit. D. Pro zajímavost přihodím odkaz https://vitaminy.doktorka.cz/priznaky-p ... vitaminem/ i když jeho věrohodnost nedokážu posoudit. Je tam určená hranice 10 000 iu pro těhotné ženy nebo lidi s onemocněním jater. Zajímalo mě bližší info i kvůli tomu, že mám doplněk stravy, kde je 10 000 iu vit. A a k tomu 800 iu vit. D, tak jsem měla trochu obavu, jak to s tím áčkem vlastně je, jestli toho není moc.

PříspěvekNapsal: pát zář 06, 2019 6:30 pm 
Administrátor
Administrátor

Obsidián píše:
Děkuji za odpověď, dává to smysl.
Dnes jsem našla článek, kde berou v úvahu i vyšší dávky áčka (až 50 000 iu)... ačkoliv bez bližších souvislostí s vit. D. Pro zajímavost přihodím odkaz https://vitaminy.doktorka.cz/priznaky-p ... vitaminem/ i když jeho věrohodnost nedokážu posoudit. Je tam určená hranice 10 000 iu pro těhotné ženy nebo lidi s onemocněním jater. Zajímalo mě bližší info i kvůli tomu, že mám doplněk stravy, kde je 10 000 iu vit. A a k tomu 800 iu vit. D, tak jsem měla trochu obavu, jak to s tím áčkem vlastně je, jestli toho není moc.

Na to vám bohužel nikdo neodpoví pokud nebude mít v ruce laboratorní výsledek kde bude jasné zda ho máte málo, akorát, nebo moc.

PříspěvekNapsal: pát zář 06, 2019 10:05 pm 

Obsidián píše:
Xion píše:
Citace je přímo u mého příspěvku, na který odpovídáš - je to ze strany 6.

Tento pomer doporucuju rovnaki ludia, ktori si myslia, ze 400 IU alebo 800 IU vitaminu D je postacujuca denna davka.
Jasne, ze ked to vynasobis 5, tak sa dostavas kdesi 2000-4000 IU vitaminu A.
Lenze, ti ludia sa mylia uz v zaklade, lebo zaspali dobu. Uz davno sa zistilo, ze vitaminu D treba brat viac, az dokym nestupne v krvi na hodnoty medzi 30-50 (niektori doporucuju ist az na 70). V tomto pripade by trebalo brat 25000 IU vitaminu A vo forme retinolu, alebo dokonca vyssie, co je kolosalna blbost a prosim ta, nerob to. Prilisne mnozstva vitaminu A vo forme retinolu, blokuju vyuzivanie vitaminu D, ako som to uz pisal, cize vlastne, tie megamnozstva Dcka, sa nebudu moct zuzitkovat, a paradoxne, mozes mat Dcka nakoniec malo a problemy s imunitou.
https://articles.mercola.com/sites/arti ... -well.aspx

Pripustam, ze do hlbky som tuto vec neskumal, ale ja by som bol pri vitamine A megaopatrny, lebo som uz viac krat videl, ako si ludia privodili neziaduce ucinky, ktore zacali zmizat ked vysadili 10000 IU vitaminu A. Najdes to aj na amazone v recenziach pod vitaminom A, kde je na kapsulu 10000 IU, varovania od nich.

PříspěvekNapsal: sob zář 07, 2019 1:08 am 

Docela dobrý poměr v dávkování Vitamínu A představují jedny droby (vnitřnosti) k postupně snědené huse (pečenému masu).

http://www.protiproud.cz
http://www.svobodny-vysilac.cz
Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."

PříspěvekNapsal: pát zář 20, 2019 7:11 pm 

Xion píše:
Tento pomer doporucuju rovnaki ludia, ktori si myslia, ze 400 IU alebo 800 IU vitaminu D je postacujuca denna davka.
Jasne, ze ked to vynasobis 5, tak sa dostavas kdesi 2000-4000 IU vitaminu A.
Lenze, ti ludia sa mylia uz v zaklade, lebo zaspali dobu. Uz davno sa zistilo, ze vitaminu D treba brat viac, az dokym nestupne v krvi na hodnoty medzi 30-50 (niektori doporucuju ist az na 70). V tomto pripade by trebalo brat 25000 IU vitaminu A vo forme retinolu, alebo dokonca vyssie, co je kolosalna blbost a prosim ta, nerob to. Prilisne mnozstva vitaminu A vo forme retinolu, blokuju vyuzivanie vitaminu D, ako som to uz pisal, cize vlastne, tie megamnozstva Dcka, sa nebudu moct zuzitkovat, a paradoxne, mozes mat Dcka nakoniec malo a problemy s imunitou.
https://articles.mercola.com/sites/arti ... -well.aspx

Pripustam, ze do hlbky som tuto vec neskumal, ale ja by som bol pri vitamine A megaopatrny, lebo som uz viac krat videl, ako si ludia privodili neziaduce ucinky, ktore zacali zmizat ked vysadili 10000 IU vitaminu A. Najdes to aj na amazone v recenziach pod vitaminom A, kde je na kapsulu 10000 IU, varovania od nich.

A prosím tě, k těm nežádoucím účinkům, které jsi viděl - objevily se hned nebo se něco nejdříve zlepšilo a až poté zhoršilo? Já už těch 10 000 IU vitaminu A denně beru asi měsíc a půl a zatím jsem spokojená. Už po 14ti dnech se mi (takřka neuvěřitelně!) zlepšila kůže a žádné negativní vedlejší účinky zatím nepozoruji.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]