Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 3:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon bře 25, 2024 9:48 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 12
Ates píše:
Máš pravdu, je potřeba si neustále uvědomovat, že orgasmus je obrovská ztráta energie, pak to člověka tolik neláká.

To nemusí stačiť... Uvedom si to viac do hĺbky... Je to strata nie len telesnej + psychickej (otupelosť), ale aj duchovnej. Takže nejde len "elán" a mozog.
"Niekto" nás zostrojil tak, aby sme sa mohli "vyskratovať" za X minút za pomoci vlastnej ruky. Ten "Niekto" nemal dobré úmysly. Dobrotivý Boh to teda nebol. Dobrotivý Boh vytvára len dokonalé veci. Dokonalá je len duša žijúca mimo telo. Pretože je totálne slobodná a nepozná nič iné než jednotu s celou existenciou.
Môžeš si to predstavovať tak, že ak nebudeš orgazmovať, tak vyj*beš so Satanom (nespájaj si to s Bibliou).... A keď sa ti náhodou stane že sa "vyskratuješ" (neodhadneš to počas sexu), tak proste budeš pokračovať ďalej...odznova... Samozrejme ak budeš chcieť.
Napadla mi veľmi zaujímavá myšlienka..... Je dokázané ako pozorovaním praktikantov "orgazmového celibátu" tak aj dokonca vedecky, že keď si partneri navzájom pravidelne spôsobujú orgazmy, cítia k sebe určitý druh odporu a racionálne nevedia pochopiť prečo.... ICH BYTOSTI CÍTIA, že "ten druhý" im vyskratoval sexuálnu energiu... Môžu sa na to tešiť každý krát, ale to len dokazuje akí sú schyzofrénni..... Ale dostávam sa k tomu, čo som chcel napísať : AKÝ VZŤAH SI ČLOVEK BUDUJE K SEBE, KEĎ SI SÁM SKRATUJE SVOJU SEXUÁLNO-DUCHOVNÚ ENERGIU MASTURBÁCIOU "DO KONCA"? ... Sú len dve možnosti : 1. Dobrý vzťah .... 2. Zlý vzťah .... ....... Tú prvú možnosť môžeme samozrejme ihneď škrtať.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2024 11:16 am 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 25
Odporúčam túto audioknihu. Autorkou je bývalá feministka Janice Fiamengo, ktorá vedecky študuje počiatky feminizmu; kritizuje základné dogmy feminizmu; a vyvracia otrepané mýty, ktoré kolujú medzi ľuďmi. Podľa nej (a nie len podľa nej) feminizmus napáchal viac škody ako úžitku. Zároveň tvrdí, že tomuto kultu nikdy nešlo o rovnoprávnosť, ale o moc a dominanciu. V jednej časti dr. Fiamengo spomína, že istý feministický kult v 19. storočí ZAKAZOVAL mladým mužom sexuálne vyvrcholenie, pretože členky kultu (rôzne dominy, xantipy a megery) považovali ejakuláciu mužov za prejav mužskej agresivity (niečo v zmysle "vystrelil na ňu šíp", aby ju muž ovládol). Mladí muži MUSELI trénovať sex bez vyvrcholenia so starými ženskými partnerkami (archetyp Matka)..

Studio B kanál - The Fiamengo File 2.0
https://www.youtube.com/watch?v=qyRUHSs ... 74&pp=iAQB


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2024 11:54 am 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 25
Spomínam to preto, lebo tieto perverzné dogmy hore uvedeného feministického kultu (zákaz ejakulácie) značne pripomínajú presvedčenia v tomto topicu (a ďalších od tohto autora). Nedávalo mi to zmysel (prečo nejaký muž považuje ejakuláciu za formu zotročenia), až som narazil na psychologičku Sadia Khan. Tá tvrdí, že medzi radikálnymi feministkami a takzvanými Red Pill / INCEL mužmi nie je žiaden rozdiel - že sa jedná o dve strany jednej mince.

1) Každá strana nenávidí opačné pohlavie.
2) Tendencia ku agresivite.
3) Snaha o dominanciu, aby mohli ovládať druhé pohlavie.
4) Ak nesúhlasíš s ich presvedčeniami, potrestajú ťa (kritika, ponižovanie, zhadzovanie).
5) Sklony k hystérii a teatrálnosť.
6) Vytrvalosť (väčšina ľudí má svoje záujmy, a popri tom občas vyjadrí svoj názor vs. šírenie týchto dogiem je ich hobby, misia, modus operandi a zároveň aj cieľ.
7) Tvorba rôznych narratívov, ktoré sú úplne odtrhnuté od reality (bludy, pseudobludy).

Sadia Khan - Why is modern dating such a mess?
https://www.youtube.com/watch?v=mm9y7YbUZUI

V 5 min. 30 sek. hovorí napr. toto : "Pokiaľ nemáš prístup k niečomu, čo zúfalo potrebuješ k životu, najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ako ochrániť svoje ego, je tvrdiť, že to proste nepotrebuješ k životu". De facto si to zakážeš. Tieto procesy prebiehajú na nevedomej úrovni, takže človek si ich neuvedomuje - proste to takto cíti; ale nevie, prečo to cíti; ani to, že to, čo cíti, nie je správne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2024 7:19 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 12
tine & Neti (upír sa prišiel snažiť ciciať moju krv, parazit jeden...)

Si demagóg "number one", k tomu psychopat. Prečo nie si v politike? Mohol by si nahradiť Matoviča.
Mám najradšej, keď "orgazmový celibát" hania osoby, ktoré ho NEDOKÁŽU držať ani keby chceli. Akú má ich hanenie asi výpovednú hodnotu? NULOVÚ.
Ja o koze, ty o ovci ktorá si myslí že je koza. Ja o dobrovoľnom orgazmovom celibáte, ty o nanútenom. Atď, atp.........
Ale viem čo ťa k tomu poháňa......Keby si totiž prestal orgazmovať, tvoj svet by sa zmenil z farebného (hoci ho určite vnímaš "farboslepo") na čiernobiely (rôzne odtiene, od bielej po čiernu). Tvoj život má totiž takú "hĺbku", že bez orgazmov by stál za hovno. Takých sú vás stámilióny až miliardy, a musíte sa navzájom podporovať, že? .......... Došli ste až do tak absurdných myšlienkových pochodov, že považujeje za úplne normálne až správne zažívať každý či každý druhý deň to, čo sa má zažívať len pri rozmnožovaní sa. To, čo spôsobuje vyskratovanie sexuálnej & duchovnej energie, a teda je PROTI duchovnu človeka (duchovno človeka odlišuje od zvierat, bez neho je len intelektuálnym zvieraťom). Dokonca na základe toho nerozdeľujete sexualitu na sexualitu rozmnožovacieho typu a sexualitu alchymistickú. Len tú sexualitu "rozmnožovacieho typu" považujete za jedinú, ktorá má mať svoje miesto. Ty a tebe podobní ste intelektuálne ZVIERATÁ, nič viac. Duchovno NULA. Na základe toho ti po zbytok života ostane mnoho vecí skrytých. Ostáva mi len poľutovať ťa, Neti. Maj sa a ošaľ sa. :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2024 1:37 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 25
Jadrom môjho zdelenia je, že obidva kulty (či už ten feministický z 19. storočia ale hlavne tvoj) považujete ejakuláciu za snahu o ovládanie druhého pohlavia. Vyslovene mi to udrelo do očí. Explicitne o tom píšeš, napr. "orgazmus slúži v neprospech človeka ako bytosti"; "umožníš jej spôsobiť ti orgazmus, PREHRAL SI".

Pre zaujímavosť.. tvoje vnímanie sveta ako jedno veľké BOJisto (kde každý s každým len BOJuje; všetci nemajú nič iné na práci, len BOJovať a buď si VÍŤAZ alebo PORAZENÝ, nič medzi tým neexistuje), je základnou myšlienkou marxizmu. V minulosti to bol BOJ medzi proletariátom vs. kapitalistami, dnes radikálne feministky BOJujú o moc nad mužmi alebo za klimatickú zmenu (predtým oteplovanie, ktoré sa ale nekoná). Ty zase BOJuješ o moc nad ženami. Menia sa len kulisy..

Každý potrebuje k životu niečo iné. Niekto BUDUJE. Vedec kreuje teórie. Včelár sa stará o včely, aby vyrobili med. Stolár vyrába nábytok pre ľudí atď.. A iní zase NIČIA, napr. polievajú farbou obrazy v múzeu alebo sa lepia na asfalt, aby mali MOC a DOMINANCIU nad slušnými ľuďmi. Ty zrejme nemáš žiadne schopnosti, farbu ani lepidlo :D, tak sa uspokojíš s NEejakuláciou, aby si VYHRAL ("umožníš jej spôsobiť ti orgazmus, >>PREHRAL<< SI").

Apropos, potreba moci je jednou z definujúcich charakteristík PSYCHOPATIE (keď už teda rozdávaš túto nálepku na počkanie, je na čase pozrieť sa do zrkadla). A som rád, že si sa reinkarnoval do plnej sily, lebo som mal o teba obavu. Prvé príspevky si písal opatrne, aby ťa zase nevyhnali a obsahovali len drobné sem-tam urážky a latentnú pasívnu agresivitu. Koment, na ktorý reagujem, je už písaný v tvojom typickom útočnom móde - aby si sa konečne cítil DOMINANTNÝ. (palmface)
_____
Masturbácia (samozrejme spojená s ejakuláciou) znižuje riziko rakoviny prostaty.
https://www.youtube.com/watch?v=0161jEPH6BE

:!: Dôraz na primeranosť (2x denne je zrejme už závislosť)..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2024 3:38 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2024 11:11 pm
Příspěvky: 12
Neti, písal si to zbytočne, nečítam to. Ty Matovič fóra zdravi-az.cz..... (nezabudni odpísať, najlepšie 20 príspevkov...ale už nedostaneš ani túto jednoriadkovú reakciu odo mňa)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2024 5:29 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 25
XYrazovy_nick píše:
už nedostaneš ani túto jednoriadkovú reakciu odo mňa

Ty už si toho toľko nasluboval, že ak povieš, že prší, tak človek musí vystrčiť ruku von oknom, aby sa sám presvedčil, či je to naozaj pravda. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2024 8:46 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1963
XYrazovy_nick píše:
tine & Neti (upír sa prišiel snažiť ciciať moju krv, parazit jeden...)

Si demagóg "number one", k tomu psychopat. Prečo nie si v politike? Mohol by si nahradiť Matoviča.
Mám najradšej, keď "orgazmový celibát" hania osoby, ktoré ho NEDOKÁŽU držať ani keby chceli. Akú má ich hanenie asi výpovednú hodnotu? NULOVÚ.
Ja o koze, ty o ovci ktorá si myslí že je koza. Ja o dobrovoľnom orgazmovom celibáte, ty o nanútenom. Atď, atp.........
Ale viem čo ťa k tomu poháňa......Keby si totiž prestal orgazmovať, tvoj svet by sa zmenil z farebného (hoci ho určite vnímaš "farboslepo") na čiernobiely (rôzne odtiene, od bielej po čiernu). Tvoj život má totiž takú "hĺbku", že bez orgazmov by stál za hovno. Takých sú vás stámilióny až miliardy, a musíte sa navzájom podporovať, že? .......... Došli ste až do tak absurdných myšlienkových pochodov, že považujeje za úplne normálne až správne zažívať každý či každý druhý deň to, čo sa má zažívať len pri rozmnožovaní sa. To, čo spôsobuje vyskratovanie sexuálnej & duchovnej energie, a teda je PROTI duchovnu človeka (duchovno človeka odlišuje od zvierat, bez neho je len intelektuálnym zvieraťom). Dokonca na základe toho nerozdeľujete sexualitu na sexualitu rozmnožovacieho typu a sexualitu alchymistickú. Len tú sexualitu "rozmnožovacieho typu" považujete za jedinú, ktorá má mať svoje miesto. Ty a tebe podobní ste intelektuálne ZVIERATÁ, nič viac. Duchovno NULA. Na základe toho ti po zbytok života ostane mnoho vecí skrytých. Ostáva mi len poľutovať ťa, Neti. Maj sa a ošaľ sa. :-)

Říkám si, jakou až božskou inteligenci a zářící auru na sobě zří plochozemská entita, pro kterou jsou lidé intelektuální zvířata neboli mluvící dobytek, přičemž podobně mluví nacisté o Židech, banderovci o Rusech nebo kabalisté o Gojim. "Pýcha předchází pád. Kdo se povyšuje, bude ponížen, a kdo se poníží, bude povýšen." Proč ti tak záleží na tom, jak to dělají ostatní a peskuješ je tady, když to nedělají podle tebe?

Nyní ale k tématu vlákna samotného, z hlediska bigotního katolicismu se nejedná o nic nového - rodiči domluvené sňatky, sex pouze za účelem plození dětí a hříšná masturbace jako nástroj církevní moci (uměle vštípit pocit viny a ovládat jakoby Boží odpuštění i v oblasti sexuality). Kdyby měl Nick kněžskou sutanu, tak před ním košičtí věřící poklekají, vzpínají k němu ruce a po kázání jim udílí svátost zpovědi a smíření, ale takhle s nosánkem nahoru je to než další z ideologií (pomyslných klacků), kterými se chtěl povýšit. A vzhledem k tomu, že to není poprvé, tak je namístě se zamyslet, proč se aktivistům a hodnostářům namísto avizovaného duchovna povyšuje vlastní ego a agresivita - jestli je to vlivem propagovaného učení nebo archetypů lidské povahy.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2024 10:05 am 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 25
Alopat píše:
jestli je to vlivem archetypů lidské povahy.

Možno je indíciou jeho prvý nick "Nowocayn" - evokuje mi slovo Kain (brat Ábela), ktorý bol menej šikovný, mal menej talentov, preto Ábela nenávidel (kľúčové). To vyústilo, že ho zavraždil. Kain sa pomstil celému svetu (Bohu) za to, že mu ľudia neležia pri nohách a neklaňajú sa mu = klasická forma pomsty, kde namiesto postupného budovania pokory a zotrvávania v nepriaznivej nepríjemnej životnej situácii, si agresívnejšie typy vybijú zlosť na nevinných obetiach. Odporúčam film Oľga Hepnarová. Alebo ten pomätenec na streche univerzity v Prahe - nie je žiadnou náhodou, že strielal tesne pred Vianociami. Cieľom bolo spáchať čo najviac ZLA a bolesti nevinným ľuďom. On cíti bolesť, on trpí, tak nech zažívajú bolesť, trpia ostatní. A kedy sú ľudia najšťastnejší? Na Vianoce. Vianoce amplifikujú efekt pomsty.

Košičan preto nie je žiadna anomália, ojedinelý úkaz. Jedná sa o jeden zo základných archetypov človeka (Kain). Keď som si chcel nedávno overiť slovo "nowocayn", natrafil som na fórum ronnie.cz. Zdá sa, že ho tam veľmi dobre poznali (pod nickom Rando)
-- správal sa tam presne rovnako ako tu.
-- pravideľne sa reinkarnoval
-- na nesúhlas reagoval urážaním druhého (IMO trochu odvážne dovolovať si na mužov s prebytkom testosterónu, ale na internete je každý frajer, že)
-- z jeho do očí bijúceho grandiózneho narcizmu si robili srandu (napr. z jeho pseudo-bludu, že má údajne najlepšie vypracovaný chrbát na svete :) ).
-- opakovane klamal, že sa s niekym stretne, potom spísal ódu na A4, prečo sa nemôže stretnúť (lebo drží pôst a nebude mať tak vypracované telo - ďalší narcistický prejav) a samozrejme zbabelo neprišiel (ani sa neospravedlnil).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2024 10:26 am 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 25
Tiež máme v rodine podobnú hraničiarku ako on. Tiež je presvedčená, že je zhmotnením empatie na ZemeGULI (jeden z mnohých pseudo-bludov), pričom v skutočnosti je agresívna, útočná, uráža/ponižuje ľudí (forma sadizmu), je POMSTY-chtivá a ZLO-myselná. Súčasťou hraničnej duševnej poruchy je nenávisť (buď celkovo k ľuďom alebo k opačnému pohlaviu a neustále prítomný hnev (neschopnosť ho znášať, tolerovať ho, preto ho regulujú na ostatných). V dospelosti sú títo ľudia narkomani závislí od adrenalínu (je opioid, ktorý tlmí bolesť, zostruje pozornosť ap). De fakto zachraňujú seba, na úkor ostatných.

Narcissistic Wife. 10 Ways a Narcissistic Wife Treats Her Husband:
1. "Everything is your fault. You are always the problem. They blame you for everything. They are always not satisfied"
2 "They are always against you" (s ničím s tebou nesúhlasí; vždy musí mať pravdu; neustále oponuje pre radosť z oponovania a konfliktu)
3. "They are controlling you."
4. "They are blaming you for everything. You are a punching bag." (fackovací panák, obetný baránok)
5. "They are delusional. They build their narratives in their head."
6. "Queen - servant dynamic." (ON je Kráľ a my ostatní sme jeho sluhovia; Nenechá si skákať po hlave od nikoho, ale ON môže skákať po hlave každému)
7. "Blame shifting expert."
8. "They have nothing to give. They are empty inside".

https://www.youtube.com/watch?v=uhegsHBbCkQ

Narcissistic Women. The Sadistic Malignant Narcissistic Woman:
1. "They like to cause me pain, because they are sadistic." (napr. agresivita, ponižovanie, kritizovanie, zhadzovanie druhých)
2. "They lie about everything."
3. "They have no empathy, no or little remorse."
4. "They are grandiose, entitled, attention/sensation seeking."
5. "They step over anyone with zero morale."
6. "In their eyes, it's all about winning (only black and white)."
7. "They believe they are superior to other people - predatory prey behavior."
8. "They are sadistic and pure evil. They are close to being a psychopath."

https://www.youtube.com/watch?v=E_qLKOpstOI


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2024 6:30 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1963
tine píše:
Možno je indíciou jeho prvý nick "Nowocayn" - evokuje mi slovo Kain (brat Ábela), ktorý bol menej šikovný, mal menej talentov, preto Ábela nenávidel (kľúčové). To vyústilo, že ho zavraždil. Kain sa pomstil celému svetu (Bohu) za to, že mu ľudia neležia pri nohách a neklaňajú sa mu = klasická forma pomsty, kde namiesto postupného budovania pokory a zotrvávania v nepriaznivej nepríjemnej životnej situácii, si agresívnejšie typy vybijú zlosť na nevinných obetiach. Odporúčam film Oľga Hepnarová. Alebo ten pomätenec na streche univerzity v Prahe - nie je žiadnou náhodou, že strielal tesne pred Vianociami. Cieľom bolo spáchať čo najviac ZLA a bolesti nevinným ľuďom. On cíti bolesť, on trpí, tak nech zažívajú bolesť, trpia ostatní. A kedy sú ľudia najšťastnejší? Na Vianoce. Vianoce amplifikujú efekt pomsty.

Košičan preto nie je žiadna anomália, ojedinelý úkaz. Jedná sa o jeden zo základných archetypov človeka (Kain). Keď som si chcel nedávno overiť slovo "nowocayn", natrafil som na fórum ronnie.cz. Zdá sa, že ho tam veľmi dobre poznali (pod nickom Rando)
-- správal sa tam presne rovnako ako tu.
-- pravideľne sa reinkarnoval
-- na nesúhlas reagoval urážaním druhého (IMO trochu odvážne dovolovať si na mužov s prebytkom testosterónu, ale na internete je každý frajer, že)
-- z jeho do očí bijúceho grandiózneho narcizmu si robili srandu (napr. z jeho pseudo-bludu, že má údajne najlepšie vypracovaný chrbát na svete :) ).
-- opakovane klamal, že sa s niekym stretne, potom spísal ódu na A4, prečo sa nemôže stretnúť (lebo drží pôst a nebude mať tak vypracované telo - ďalší narcistický prejav) a samozrejme zbabelo neprišiel (ani sa neospravedlnil).

To je děsivé s tím NOVOKAINEM. Uvědomoval si to soudobý XYrazovy_nick, již při volbě své původní přezdívky NOWOCAYN a bavil se dvojsmyslnností anebo ho tenkrát zradilo podvědomí? Na avizované fórum ronnie.cz jsem koukal a divím se, že tam nespoutaný Nick vůbec chodil, nejsou tam moc tolerantní k alternativním názorům, vlastně se pak ani nedivím, že se dá mafií očividně vládnoucí ve prospěch finančnictví, farmaceutického a zbrojního průmyslu skrze masmédia naočkovat jakákoliv nenávist, ať už k politickým oponentům či celým národům.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2024 6:55 pm 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 25
Alopat píše:
Uvědomoval si to soudobý XYrazovy_nick [] anebo ho tenkrát zradilo podvědomí?

Veľmi dobrá otázka. Ak by bol Nick žena alebo trans/gay, potom by mu takzvaní odborníci líznutí ľavicovým extrémizmom (woke, progresívni) udelili alibi, že je obeťou traumy - spomeňme si na Grétu "how dare you" Thunberg (tiež hraničná duševná porucha). Jednoducho by ohli realitu podľa potreby a fantázie (presne tak ako to robí Nick) a z agresora by urobili nevinného anjelika, ktorý za nič nemôže a všetci mu len ubližujú (takto sa zrejme cíti aj on a Gréta). Pripomínam, že český psychiater, ktorý jediný povedal pravdu o Gréte Thunberg bol "odídený" z postu riaditeľa pre jeho nežiadúce postoje.

Títo takzvaní odborníci by tvdili, že Nick (a jemu podobní) neznesiteľnú realitu vytesnil do nevedomia, kam z definície nemá prístup (t.j. nie je si vedomý). Nick je podľa nich vlastne chodiace zombie, ktorý nevie, čo robí; ani to, že to robí - presne ako ten nešťastný mravec, v ktorého hlave rastie huba a tá ho ovláda. Po 5 rokoch psychoanalýzy by z ničoho nič nastala katarzia a všetko by si uvedomil: "ja nadávam ľuďom do idiotov? Fakt? To som doteraz nevedel! Ďakujem za vysvetlenie." (toto nám žiaľ podsúva mainstream psychológia)

V skutočnosti 99,9% ľudí na tejto planéte sú schopní rozlíšiť dobro od zla, až na pár výnimiek, napr. človek v akútnej psychoze nie je právne postihnuteľný - rozhoduje súd alebo človek s vážnou mentálnou retardáciou. Nick nie je ani jedno z toho a teda veľmi dobre vie, že je agresívny a že nadáva ľuďom - on to dokonca sám v jeho komentároch priznáva a je mu to zo srdca jedno (práve preto Kain). Možno nevie, prečo to robí (skutočnú motiváciu), ale vie, že ak by sa niekto správal tak ako sa on správa k ostatným, NEPÁČILO BY SA MU TO. Explicitne o tom píše : "nenechám si skákať po hlave". To je práve prejav štruktúry osobnosti PREDÁTORA (vo filme lovec z inej planéty, ktorý na Zem chodí loviť ľudí pre zábavu), ktorý si o sebe myslí, že je na vrchu hierarchii a ostatní sú pod ním.

Psychiater Scott Peck sa 40 rokov zaoberal najhoršími formami narcizmu a analyzoval pacientov, ktorí páchali najhoršie možné zverstvá. V jeho knihe People of the Lie definoval takzvaný typ človeka EVIL (niečo ako "chodiace ZLO"), pričom zosumarizoval nasledovné charakteristické vlastnosti týchto ľudí:

Človek typu EVIL -
1. Dôsledne klame seba vytváraním rôznych naratívov (bludov) so zámerom vyhnúť sa pocitom viny a zachovať si obraz dokonalosti.
2. V dôsledku vlastného sebaklamu klame ostatných alebo aby ich mohol ovládať (mať nad nimi moc).
3. Zachováva si vysokú úroveň serióznosti, preto neustálej klame (seba i ostatných), aby tento sebe-obraz vytvoril a udržiaval.
4. Predstiera lásku/súcit/ľútosť, ktorú v skutočnosti nemá alebo len obmedzene.
5. Je presvedčený, že je empatický, ale v skutočnosti nenávidí (všetkých ľudí alebo nejakú špecifickú skupinu/človeka).
6. Nie je schopný myslieť z pohľadu svojej obete alebo je mu zo srdca ukradnuté, čo si myslí jeho obeť.
7. Nie je schopný prijať žiadnu konštruktívnu kritiku a na každý názor na neho reaguje agresivitou.
8. Premieta si svoje zlo na veľmi špecifické ciele, pričom k ostatným sa správa normálne.
9. Je konzistentný vo svojom toxickom správaní.

Ad 8: Každý občas spáchame nejaké to "zlo" (nikto nie je ideálny). Podľa Scotta Pecka sú však EVIL ľudia vo svojej toxicite vytrvalí, rozdiel je teda v intenzívnosti, konzistencii - zlo páchajú na svojich obetiach desaťročia, popr. celý život. Je to ich základná životná potreba, modus operandi, nástroj na dosahovanie dominancie a moci a zároveň ich cieľ.

Napadol ma k tomu prímer s dýchaním. Málokto si počas dňa uvedomuje, že dýcha, ale všetci vieme, že dýchame. Pretože kto nedýcha, je mŕtvy a keďže žijem, tak určite dýcham. Teraz pri písaní tohto odstavca som zaostril pozornosť na moje dýchanie ako pri meditácii. Áno, jednoznačne cítim nádych a vzduch prúdi nosom. Lenže EVIL človek toto odmieta robiť (mám na mysli zamýšľať sa nad svojim toxickým správaním alebo sú mu ľudia proste ukradnutí), pretože by sa jeho grandiózny "bohorovný" sebeobraz zosypal ako domček z karát a musel by stavať nový (reálny) obraz o sebe. A to je extrémne bolestivý a ohrozujúci proces.

Čiže ak by pozornosť na dýchanie bola spojená s bolesťou (ako deti sme zo srandy olizovali 9V baterku a vždy nás elektrika poriadne "kopla" do jazyka), tak samozrejme by sa tomu každý radšej vyhol. Hnevalo by ho, ak by ho niekto nútil, aby pozoroval svoj nádych a výdych. Pretože by ho vždy koplo tých 9V do jazyka. A hnev by viedol ku agresivite, popr. zúrivosti. Adrenalín je opioid (morfium), čo postupne vytvára závislosť. Cholerik je de facto narkoman závislý na droge "adrenalín". Takže, ak by sa takýto človek zameral na dýchanie, nielen že by ho koplo tých 9V, ale odmietnutie zamýšľania by viedlo k pozitívnym emóciam ako v prípade užitia morfia = dvojsečná zbraň.

Preto odpoveď na otázku je "áno aj nie". Byť ako Kain nebol Nickov podvedomý (nevedomý) cieľ.. ale cieľ, o ktorom Nick veľmi dobre vedel (alebo aspoň tušil). Lenže ak by sa týmto vedome zaoberal, koplo by ho tých 9V, takže by sa tým okamžite prestal zaoberať. Čiže v skutočnosti to nie je o NEVEDOMÍ (netuším, čo robia ľudia na opačnej strane ZemeGULE), aler skôr o POLO-VEDOMÍ (čiže ak zazvoní niekto na zvonček, tak viem, že niekto zvoní - VEDOME si túto informáciu uvedomujem, ale neviem kto zvoní, možno aj tuším, že to môže byť poštárka, pretože o takomto čase zvykne chodiť).

Scott Peck píše, že "väčšina EVIL ľudí si hlboko v sebe zlo uvedomuje, lenže akékoľvek zaoberanie sa týmto narúša ich grandiózny sebe obraz a teda generuje vnútornú bolesť, ktorú nie sú schopní tolerovať. Preto nie sú schopní priznať si, že sú EVIL. A preto neustále utekajú pred svojím zlom stavaním sa do pozície morálnej nadradenosti a projikovaním zla na druhých." ("neejakulujem, preto som lepší a duchovný človek")

Irma Grese - osvětimská HYENA - dozorkyně v Osvětimi a Bergen-Belsenu:
https://www.youtube.com/watch?v=wY4YEHQZiBs
Citace:
Podle Irminy sestry Heleny, se Irma jako malá bála za sebe postavit a utíkala, aby se vyhnula rvačce. V Osvětimi se však poprvé ocitla v pozici, kdy mohla lidi udeřit, aniž by jí to mohli oplatit a UŽÍVALA si to.
Citace:
Svědci tvrdili, že byla nejhorší příslušnici v táboře. Na to Grese odpovědela, že všichni lžou, přehánění a dělají komára z velbouda. (viď. bod 1, 2, 3)
Citace:
Lékařka Herta Oberheuser prováděla pokusy na vězních a zavraždila řadu žen vstříknutím injekcí s benzínem. Později líčila tyto vraždy jako humanitární čin. (viď bod 5 a 6)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz