Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 7:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned dub 18, 2021 7:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
@Xion, v čom konkrétne je Biblia manipulatívna? A čítal si ju vôbec? Ktoré (psychologické/teologické/filozofické) výklady Biblie si čítal a od akého autora? V čom konkrétne je manipulatívny Starý zákon? Čítal si niekedy aspoň niečo z neho? A detto : psychologický/teologický/filozofický výklad a od akého autora?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2021 12:30 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
neti píše:
@Xion, v čom konkrétne je Biblia manipulatívna? A čítal si ju vôbec? Ktoré (psychologické/teologické/filozofické) výklady Biblie si čítal a od akého autora? V čom konkrétne je manipulatívny Starý zákon? Čítal si niekedy aspoň niečo z neho? A detto : psychologický/teologický/filozofický výklad a od akého autora?

Z Biblie mam precitanu asi tak odhadom tretinu, mozno medzi tretinou a polovicou. Novy zakon skoro cely.
Stary zakon sa snazi manipulovat proste tym, ze sa tvari, ze vie vsetko, napriek tomu si v mnohom rozporuje, alebo neposkytne jednoznacnu odpoved. Da sa interpretovat viacerymi sposobmi, a to presne vedie k rozkolu cirkvi. (co sa aj celu historiu deje).
Stary zakon je vlastne to, cim sa riadia Zidia. Pretoze Novy zakon neuznali, ani Jezisa, a teda nic z neho neupravili. Su tam rozpory, ale nepoznacil som si ich. Cital som to pred rokmi a nad mnohymi vecami krutil hlavou. Aby som mohol argumentovat detailne, musel by som si to znovu nastudovat a to mi za to nestoji. Je to strata casu. Ja som Bibliu uz zavrhol, viem, ze sa myli v mnohych veciach. A nieje to teda "pravda", z toho plynie fanatizmus, a nebezpecie, kedze nieje jednoznacna, narobi to obrovske skody. Koniec koncov, z toho isteho vznika aj terorizmus u muslimov a ich Koranu.
Pri takto chulostivej veci, musis byt jednoznacny. Nesmie to byt chaoticke, roztiahnute na stovky stran. Prave naopak. Musi to byt jasne definovane. Ako ked programujes pocitac. Aj narobis i co najmensiu chybu, program nezbehne, alebo sa zruti. Biblia je to posledne, co splna tuto definiciu, jednoznacnosti, jednoduchosti. Naopak, je prekomplikovana, pre beznych ludi nepochopitelna. Preto sa samotni krestania nevedia dohodnut a fragmentuju sa. Do toho, este zvitky, ktore sa ponachadzali, ktore proste do Biblie neboli zahrnute. Snad uz z toho je jasne, ze o tom, co sa dostane do Biblie, nerozhodoval ziadny Boh, ale clovek. Preto, je to manipulativna knizka. Nehovorim, ze v nej nieje nic pravdive. Naopak, da sa v nej najst mnoho mudrosti. Ale je to zaroven velmi nebezpecna knizka. Pretoze je v nej aj vela rozporov a nehovori jednoznacne. A to z jednoducheho dovodu, pisali ju ludia. Ktori proste nevysvetlili dobre veci, tak ako veda. Ohladne planet. Co su to presne hviezdy. A tak dalej. Nevysvetlili ako vznikaju sopky a podobne. Tym padom je to taka rozpravka. Nieje to dobre. Ako najvyssiu referenciu pre zivot si vybrat tuto knizku, urcite nieje dobre rozhodnutie. Treba sa na nu pozriet s nadhladom, ale to mnoho ludi nedokaze. Preto ju povazujem za manipulacnu. Ludia aj po niekolkonasobnom precitani nevedia... boja sa, nechapu vselico. Nevedia, co presne maju robit. Vysledkom je chaos. Ludom treba vysvetlit jednoducho a presne. To Biblia nerobi. Pretoze ludia co ju pisali, nevedeli vsetko, zdaleka nevedeli vsetko, a preto, to museli rozne zahmlievat... to co nevedeli. Obchadzat. Mnohe napravila a vysvetlila az veda. Cele tie tisicky rokov, boli ale ludia v nevedomosti , a preto sa bali. Keby to bolo od Boha, bolo by tam vysvetlene vsetko do bodky, a presne. Aj tie veci, co objavila neskor veda. Preto, viem, ze ta knizka nieje od Boha, ale od ludi, co sa snazia manipulovat, ziskat nadvladu nad ostatnymi. Ani raz si nepriznali, ze nieco nevedia. Aby to vyzeralo, akoze Boh. Cele to nedava zmysel. Cize, ide o manipulacnu a nebezpecnu knizku.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2021 10:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Tvoj príspevok som si prečítal 2 krát a spĺňa presne to, voči čomu sa vymedzuješ : je chaotický a manipulatívny. Lebo nič konkrétne si nenapísal, len nejaké spomienky a dojmy. Pýtal som sa totiž čo konkrétne je na Biblii manipulatívne a napísal si mi traktát, v ktorom sa v podstate opakuje jedna veta. A keďže mám zlú skúsenosť s fanatikmi, nebudem sa pokúšať vyvracať tvoj názor. Okrem toho ateizmus je tiež ďalšia z foriem náboženstva, ktoré v extrémnej forme može nadobudnúť charakter fanatizmu. Btw. v týchto zemepisných šírkach prakticky neexistuje ateista, keďže judeo-kresťanské hodnoty sú prakticky prešpikované v zákonoch, kultúre, etike a vnímaní ľudí. Je nepodstatné, či o sebe niekto hovorí, že je ateista - pre mňa je dôležité, ako sa správa, čo hovorí. Anyway...

Krátke poznámky k tvojmu textu na zamyslenie :

- "napriek tomu si v mnohom rozporuje, alebo neposkytne jednoznacnu odpoved" - možno je to dané aj tým, že sám Život neposkytuje jednoznačnú odpoveď. Detto Človek alebo spoločnosť. Veď aj niektoré oblasti psychológie sú v rozpore; psychológovia nie sú v zhode, hádajú sa, kto má pravdu. Premýšľal si, že je to dané komplexnosťou problematiky a kognitívnymi obmedzeniami ľudského mozgu??

- "Da sa interpretovat viacerymi sposobmi, a to presne vedie k rozkolu cirkvi" - viď moja odpoveď hore. Uvediem príklad: základné pravidlo v psychológii hovorí, že ak sa chceš zmeniť, tak musíš akceptovať súčasný stav. Trochu rozpor, nie? A napriek tomu je to empiricky overená pravda : nikdy sa dlhodobo človek nezmení, pokiaľ neakceptuje súčasný, často nepriaznivý stav. Pretože práve to ho formuje, mení a transformuje.

- "Nesmie to byt chaoticke, roztiahnute na stovky stran." - good luck s pokusom popísať komplexné témy ako povaha/motivácia/pudy človeka, odporúčania k dobrému životu v rozsahu jednej A4 \":mrgreen:\".

- "Pri takto chulostivej veci, musis byt jednoznacny." - premýšľal si nad tým, že to nie je možné?

- "Ako ked programujes pocitac." - lenže človek nie je počítačový program, ani nemá vlastnosti počítačového programu. Detto spoločnosť ľudí. Zrejme v tom bude kameň úrazu, prečo vnímaš Bibliu problematickú. Pravdepodobne očakávaš jasné odporúčania a návody. Už len toto fórum je dôkazom, že nič také neexistuje.

Tvrdiť, že nejaká kniha je nebezpečná, pretože jej nerozumieš a je pre teba príliš kompexná, je dosť odvážne. A tvrdiť, že nejaká kniha je manipulatívna, pretože má potenciál byť manipulatívna, je tiež odvážne. Nemyslím si, že je to manipulatívna kniha - že pôvodný zámer bola manipulácia ľudí. Práve naopak. To ale neznamená, že sa nedá zneužiť. Lenže túto vlastnosť má snáď všetko na svete od medicíny po výbušniny (dobrý sluha zlý pán, že).

Myslím, že si do nej premietaš vlastné témy (vnútorný chaos, strach ap). Biblia je postavená na symbolizme (metafory, prímery ap), inak to totiž ani nejde - pretože spoločnosť sa vyvíja, človek sa mení. A nie každý človek má schopnosť pochopiť symbolizmus, rovnako ako ja nemám schopnosť písať básničky. Niektorí ľudia vnímajú svet viac faktami, teda zmyslami (obraz, chuť, čuch, sluch, hmat). Títo majú problém pochopiť symbolizmus, čo sa prejavuje napr. preferenciou filmov (uprednostňujú strielačky, dokumentárne filmy pred Blade Runner ap). A jednotlivé príbehy v Starom zákone sú až brutálne aktuálne aj dnes. A sú to paradoxne jednoduché príbehy (Jób) a majú v sebe nekonečne veľa pravdy - že až žasnem, koľko múdrosti a skúsenosti mali naši predkovia.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2021 9:08 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Jak Kwasniewski : "Odstranění celé slinivky
břišní u predátorů (člověk, kočka, pes, liška, sova a jiní dravci) vede
k těžkým poruchám v organizmu a k rychlému úmrtí. A přece predátoři požívají
minimální množství sacharidů. Odstranění slinivky u býložravců: kozy,
ovce, králíka, krávy a také opice (!!!) způsobuje minimální změny v látkové
přeměně a býložravci i opice mohou žít bez slinivky velmi dlouho. Člověk a
predátoři bez slinivky žít nemohou.
Inzulín je pro člověka i ostatní dravce více
nepostradatelný než pro býložravce a opice.
Predátoři, hlavně draví ptáci, mají větší mozek. Jsou inteligentnější než
býložravci nebo ptáci živící se zrním a také žijí mnohem děle. Člověk svou
anatomickou skladbou, biochemií a dějinami je typickým predátorem. Je superdravcem,
od počátku naučeným, jakým způsobem má nejhodnotnější potravu
živočišného původu „vylepšit“ pomocí ohně. Člověk nemohl mít společné
předky s opicemi, protože nemůže žít bez slinivky a opice mohou.
Není také
odolný vůči spavé nemoci, proti které jsou opice odolné. Opice, převážně býložravé
z nutnosti, to znamená tehdy, když nemohou získat potravu živočišného
původu nebo když se ji za několik pokolení odnaučily jíst, stavbou svého těla
více připomínají dravce než člověka. Zvláště paviáni. Mají typický chrup jako
dravci, ale dravci nejsou. Lidský chrup se vůbec nepodobá chrupu dravců nebo
býložravců. Je chrupem čistě lidským. Takový byl chrup našich předků a takový
je i náš. S tím rozdílem, že naši předkové neměli zubní kazy ani nepřicházeli
o zuby v důsledku parodontózy. Stomatologové neexistovali, protože je nikdo
nepotřeboval."

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2021 3:17 pm 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
Xrazovy_nick píše:
Jak Kwasniewski : "Odstranění celé slinivky
břišní u predátorů (člověk, kočka, pes, liška, sova a jiní dravci) vede
k těžkým poruchám v organizmu a k rychlému úmrtí. A přece predátoři požívají
minimální množství sacharidů. Odstranění slinivky u býložravců: kozy,
ovce, králíka, krávy a také opice (!!!) způsobuje minimální změny v látkové
přeměně a býložravci i opice mohou žít bez slinivky velmi dlouho. Člověk a
predátoři bez slinivky žít nemohou.
Inzulín je pro člověka i ostatní dravce více
nepostradatelný než pro býložravce a opice.
Predátoři, hlavně draví ptáci, mají větší mozek. Jsou inteligentnější než
býložravci nebo ptáci živící se zrním a také žijí mnohem děle. Člověk svou
anatomickou skladbou, biochemií a dějinami je typickým predátorem. Je superdravcem,
od počátku naučeným, jakým způsobem má nejhodnotnější potravu
živočišného původu „vylepšit“ pomocí ohně. Člověk nemohl mít společné
předky s opicemi, protože nemůže žít bez slinivky a opice mohou.
Není také
odolný vůči spavé nemoci, proti které jsou opice odolné. Opice, převážně býložravé
z nutnosti, to znamená tehdy, když nemohou získat potravu živočišného
původu nebo když se ji za několik pokolení odnaučily jíst, stavbou svého těla
více připomínají dravce než člověka. Zvláště paviáni. Mají typický chrup jako
dravci, ale dravci nejsou. Lidský chrup se vůbec nepodobá chrupu dravců nebo
býložravců. Je chrupem čistě lidským. Takový byl chrup našich předků a takový
je i náš. S tím rozdílem, že naši předkové neměli zubní kazy ani nepřicházeli
o zuby v důsledku parodontózy. Stomatologové neexistovali, protože je nikdo
nepotřeboval."

Je to vážně pravda, že býložravci mohou žít bez slinivky? Dá se někde najít důvěryhodný zdroj? Tohle jsem v životě nikde nečetla, ale jestli je to pravda, pak by to byl jasný důkaz, že člověk je masožravec.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2021 5:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Dnes už nikto nepochybuje, že človek je všežravec - teda až na fanatikov a veganistov.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2021 6:49 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
neti - cize knizka, co strasi ludom peklom, ale nepovie im presne, co maju alebo nemaju robit, a to ani v 1000 stranach, je v poriadku? Ved ti ludia ju studuju stale dokola, aj 25 rokov a stale nevedia co maju a nemaju robit. Su neisti, a boja sa. No a nakoniec zomieraju na strasne choroby, aj ked im pise "ziaden jed vam neublizi " alebo ze choroba ich obijde. No niektori sa uz popalili na tom jede... predstav si manual, ktory ti povie, ze mozes sa dotknut zdroja...ale pritom ti presne nevysvetli, ze kondenzatora sa nemozes dotknut, ked bol zdroj nedavno pusteny. Dokonca ti ani nepovie, a nevysvetli, kolko je to "nedavno". Co sa stane? Dostanes slehu. Alebo sa budes bat dotknut a rozobrat zdroj. A to je presne Biblia. Aj po 1000 stranach, aj po 25 rokov cyklickeho citania, presne v takom stave ludi drzi. Taky "manual na zivot"by som vyhodil do kosa. Nehovoriac , kolko ludi na to doplatilo zivotom (hlavne na tom ziaden jed vam neublizi). Ved ta knizka je nebezpecna. Ale nieje to jedina vec. Co je dosledok nejednoznacneho spackaneho navodu? Ze dostanes slehu od zdroja.

No a co mi napise niekto, kto nevie, ze to tak nema byt. "To je v poriadku, lebo zivot je komplikovany." Problem je, ze na niektore veci potrebujes jednoznacne odpovede. Hlavne ak strasis ludi peklom. Inak pride ta "sleha"...

Viac casu nieje. Sorry. To je aj dovod, preco je moj prispevok "chaoticky". Lebo pisem rychlo, na 1 supu. Nemam cas si to po sebe kontrolvoat a robit korektury. A manipulativny? Hadam si nemyslis ze moj prispevok je manipulativny. Opytal si sa ma na nazor na Bibliu, a ja som odpovedal. Prezentoval som svoj nazor. Nikoho nenutim, aby mal taky isty. Co je na tom manipulativne? To fakt neviem. Manipulacia je, ked chces roznymi figlami a fintami, tak aby to zucasneny nepostrehol, niekoho do niecoho donutit, vmanipulovat. Ja to nerobim. Nesnazim sa ako Biblia hovorit ludom, co maju a co nemaju robit. Opytal si sa ma na nazor, dostal si odpoved. Moj uhol pohladu, moj nazor. Aka manipulacia?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2021 8:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Xion, z tvojho druhého chaotického komentáru plného pocitológie jasne vyplýva, že si Bibliu alebo Starý zákon nikdy nedržal v ruke. Nechcem ti krivdiť - je možné, že si si niečo prečítal (na wikipédii?) a zamyslel si sa, resp. uzavrel si si to v mysli rovnako, ako v prípade tvojej odpovedi ("dovod, preco je moj prispevok "chaoticky" nemám čas") - čiže si sa nezamyslel a zbrklo si napísal, že Biblia je manipulatívna. Keď už máš tú potrebu odsúdiť knihu, ktorej evidentne nerozumieš (vysvetlenie ďalej) - čo takto zastaviť sa (v čase) a pouvažovať trochu? Áno, život je komplexný a každý životný príbeh je unikátny - to nebola moja výhovorka, lebo nemám argument, ale fakt.

Starý zákon je veľmi zjednodušene povedané súbor životných situácií (Kain a Ábel). Čítal si aspoň Jóbov príbeh? - čo je v kontexte chorôb a zdravotných utrpení veľmi aktuálny príbeh - sme na fóre zdravie, že. Človek, ktorý si prečítal Starý zákon a je otvorený novému a nie je zmagorený propagandou, názormi kamošov ap. - nemôže napísať "ale nepovie im presne, co maju alebo nemaju robit, a to ani v 1000 stranach". A čo 10 prikázaní? To nie je návod na život?

Zrejme očakávaš, aby pred 3000 rokmi, resp. 2000 špeciálne pre teba napísal niekto návod na život v štýle návodu na poskladanie stavebnice LEGO a zároveň aby používal novodobé prímery typu elektrika, trafo - čiže niečo, o čom nemal vtedy ani šajnu. Preto na vyjadrenie myšlienok používali symboly, aby ten návod bol aktuálny dlhodobo. Pretože si veľmi dobre uvedomovali, že ľudská psychika sa vyvýja.

Ako si pochopil príbeh Kain a Ábel(?), keď tvrdíš, že si čítal Starý zákon. Ako si pochopil príbeh Adam a Eva(?), inak véééééľmi aktuálny a poučný príbeh v kontexte dnešnej spoločnosti (feminizmus, genderová ideológia ap.). Všimol som si z tvojich príspevkov tu na fóre, že často nemáš ani šajnu o danej problematike, máš len nejaký pocit a napriek tomu v rýchlosti napíšeš svoj dojem, akoby to bol fakt (viď. tvoj ničím nepodložený odhad účinnosti uzemnenia, na ktoré si mi btw. neodpovedal).

"Ved ti ludia ju studuju stale dokola, aj 25 rokov a stale nevedia co maju a nemaju robit. Su neisti, a boja sa. No a nakoniec zomieraju na strasne choroby" - koho konkrétne máš na mysli? Niekoho z rodiny? Seba? To, že niekto nepochopí náročnú knihu (Biblia nie je ženský román) neznamená, že nie je v poriadku.

"Manipulacia je, ked chces roznymi figlami a fintami, tak aby to zucasneny nepostrehol, niekoho do niecoho donutit, vmanipulovat" - urobil si to v prípade Biblie a robil si to napr. v prípade živočíšnych potravín, ktoré odsudzuješ.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2021 9:49 pm 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 8:15 am
Příspěvky: 89
Lekorka píše:
Je to vážně pravda, že býložravci mohou žít bez slinivky? Dá se někde najít důvěryhodný zdroj? Tohle jsem v životě nikde nečetla, ale jestli je to pravda, pak by to byl jasný důkaz, že člověk je masožravec.

Samozrejme, že nie! Je to úplný nezmysel.
A ani opice nemôžu žiť bez slinivky a už vôbec nie ľudoopi.

Mimochodom, Nick tu vykladá polopravdy a nezmysly, aby zdôraznil, ako veľmi je človek rozdielny od ľudoopov (s ktorými máme mať spoločného predka, nie s OPICAMI, lebo to je veľký rozdiel), ale zabudne vždy spomenúť, koľko toho majú ľudoopi a človek spoločného. Tak aby som vyvážil jeho zaujaté demagógie:
Chimpanzees are genetically closest to humans, and in fact, chimpanzees share about 98.6% of our DNA. We share more of our DNA with chimpanzees than with monkeys or other groups, or even with other great apes! We also both play, have complex emotions and intelligence, and a very similar physical makeup.
The similarities can be seen throughout our bodies. The African apes and humans have essentially the same arrangement of internal organs, share all of the same bones (though somewhat different in shape and size), lack external tails, and have several important blood type systems in common.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2021 1:54 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
neti píše:
Xion, z tvojho druhého chaotického komentáru plného pocitológie jasne vyplýva, že si Bibliu alebo Starý zákon nikdy nedržal v ruke. Nechcem ti krivdiť - je možné, že si si niečo prečítal (na wikipédii?) a zamyslel si sa, resp. uzavrel si si to v mysli rovnako, ako v prípade tvojej odpovedi ("dovod, preco je moj prispevok "chaoticky" nemám čas") - čiže si sa nezamyslel a zbrklo si napísal, že Biblia je manipulatívna. Keď už máš tú potrebu odsúdiť knihu, ktorej evidentne nerozumieš (vysvetlenie ďalej) - čo takto zastaviť sa (v čase) a pouvažovať trochu? Áno, život je komplexný a každý životný príbeh je unikátny - to nebola moja výhovorka, lebo nemám argument, ale fakt.

Starý zákon je veľmi zjednodušene povedané súbor životných situácií (Kain a Ábel). Čítal si aspoň Jóbov príbeh? - čo je v kontexte chorôb a zdravotných utrpení veľmi aktuálny príbeh - sme na fóre zdravie, že. Človek, ktorý si prečítal Starý zákon a je otvorený novému a nie je zmagorený propagandou, názormi kamošov ap. - nemôže napísať "ale nepovie im presne, co maju alebo nemaju robit, a to ani v 1000 stranach". A čo 10 prikázaní? To nie je návod na život?

Zrejme očakávaš, aby pred 3000 rokmi, resp. 2000 špeciálne pre teba napísal niekto návod na život v štýle návodu na poskladanie stavebnice LEGO a zároveň aby používal novodobé prímery typu elektrika, trafo - čiže niečo, o čom nemal vtedy ani šajnu. Preto na vyjadrenie myšlienok používali symboly, aby ten návod bol aktuálny dlhodobo. Pretože si veľmi dobre uvedomovali, že ľudská psychika sa vyvýja.

Ako si pochopil príbeh Kain a Ábel(?), keď tvrdíš, že si čítal Starý zákon. Ako si pochopil príbeh Adam a Eva(?), inak véééééľmi aktuálny a poučný príbeh v kontexte dnešnej spoločnosti (feminizmus, genderová ideológia ap.). Všimol som si z tvojich príspevkov tu na fóre, že často nemáš ani šajnu o danej problematike, máš len nejaký pocit a napriek tomu v rýchlosti napíšeš svoj dojem, akoby to bol fakt (viď. tvoj ničím nepodložený odhad účinnosti uzemnenia, na ktoré si mi btw. neodpovedal).

"Ved ti ludia ju studuju stale dokola, aj 25 rokov a stale nevedia co maju a nemaju robit. Su neisti, a boja sa. No a nakoniec zomieraju na strasne choroby" - koho konkrétne máš na mysli? Niekoho z rodiny? Seba? To, že niekto nepochopí náročnú knihu (Biblia nie je ženský román) neznamená, že nie je v poriadku.

"Manipulacia je, ked chces roznymi figlami a fintami, tak aby to zucasneny nepostrehol, niekoho do niecoho donutit, vmanipulovat" - urobil si to v prípade Biblie a robil si to napr. v prípade živočíšnych potravín, ktoré odsudzuješ.

Neti, dovod preco na teba ludia nereaguju, je, ze si totalne neprijemny clovek. Je to aj dovod, preco preskakujem prispevky, nemam vela casu. Stoji to cas i energiu vyvracat to, alebo ti nieco dokazovat. Mne osobne to za to nestoji. Preto ti ani nebudem vyvracat tvoj blud, ze som udajne Bibliu necital. Mylis sa. (inak, to je tiez iba tvoj subjektivny pocit, a dojem, nepodlozeny ziadnym faktom, ktory prezentujes ako fakt... namiesto toho, aby si sa opytal, kolko hodin si cital Bibliu?) Cital som ju dlhe hodiny, jeden cas, ked som ju riesil. Vysledok analyzy bol, taky ako si tu videl. Niesi zas tak dolezity clovek, aby som musel stracat cas vyvracanim tvojich omylov, a ked na nieco nezareagujem, tak to beres osobne, ze to az musis vypichnut. Naozaj nie. To by si musel komunikovat trochu inym, prijemnejsich sposobom. Tak sa skus zamysliet nad sposobom komunikacie, ktory tu prezentujes, potom mozno pochopis, preco ludia nemaju chut reagovat na tvoje prispevky. Ja nebudem tajit, ze som necital kopec z nich, mozno som aj nejake preskocil. A dokazovat ti nieco, tvojej "dolezitosti"? Veru to nie. Na to nemam cas ani energiu. Vobec nic nevies, hmm a rozmyslam, kolko hodin casu by stalo vobec ti nieco vysvetlit. Aj to, preco pisem chaoticky ma svoj dovod. Momentalne bojujem s chorobou, a odisla mi ciastocne motorika, kratkodoba pamat, a tak, niekolko nasobne horsie sa mi hladaju terminy, a robim aj gramaticke chyby, ktore som nikdy predstym nerobil. keby som si to opravoval po sebe, stalo by ma to este raz tolko casu. Tak sorry, neber si to osobne, ak na nieco nereagujem. Necitam vsetko. A ak aj precitam, proste niekedy nieje chut dopisovat si... ako som pisal, zalezi aj od cloveka. Ty si si ako diskutujuci moj respekt neziskal, si negativny clovek, ktory tu do vsetkych skace, a hladka si ego svojimi prispevkami, ako odoberas ludom energiu, a ked potom nereaguju, falosne ego ti dokazuje, ze si asi vyhral diskusiu a vies najviac. Nevies. Ludia ako ty, proste nevedia pochopit, ze niesu stredobodom vesmiru, prave naopak. Ludia casto ziskaju nechut na vsetko im odpovedat a zacnu ich ignorovat. Je to najjednoduchsie. Co samozrejme ty beres, akoze si "tááááááák" mudry (ked uz tak rad pretahujes slovicka), ze proste si vyhral nad nimi a nenasli argumenty. Nie. Argumenty maju, len cas a energiu na teba nie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2021 2:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Aj napriek tvojej nevyžiadanej rade budem písať príspevky tak, ako uznám za vhodné. Škoda, že namiesto odpovedi na elementárnu otázku "Ako si pochopil príbeh Kain a Ábel?" si investoval čas (ktorý údajne nemáš) do tohto offtopic argumentu ad hominem. Zrejme si pletieš diskusiu so zákopovou vojnou, v ktorej "vyvraciaš alebo dokazuješ" - sorry, nemám záujem. Uvedom si prosím, že tvoj rešpekt nepotrebujem a bez neho nie je môj život nijako ochudobnený. Týmto zbytočným tliachaním o ničom a hodnotením mojej osoby, ktoré ma ani nezaujíma, si znova dokázal, že o danej problematike nevieš absolútne nič. Mám silné podozrenie, že tvoja analýza Biblie mala podobnú nízku (tristnú) kvalitu ako pseudo-analýza mojej osoby - veľmi veľa si si do mňa premietol (zrkadlenie). Tiež by som na tvojom mieste sústredil pozornosť na generalizovanie ("na teba ludia nereaguju", "ludia nemaju chut reagovat na tvoje prispevky", "ktory tu do vsetkych skace", "odoberas ludom energiu", "ludia ako ty" ap). Tendenciu zovšeobecňovať majú často ľudia s poruchou osobnosti (napr. hraničná porucha osobnosti).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2021 3:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Xion píše:
Momentalne bojujem s chorobou, a odisla mi ciastocne motorika, kratkodoba pamat, a tak, niekolko nasobne horsie sa mi hladaju terminy, a robim aj gramaticke chyby, ktore som nikdy predstym nerobil.

Najväčšia pridaná hodnota tvojich príspevkov je toto a dúfam, že každý vegan na fóre intenzívne pouvažuje nad dôsledkami tohto extrémneho typu stravovania. Žiaľ, ochorenia mozgu, ktoré popisuješ, sú skoro vždy ireverzibilné - žiaľ vysvetliť fanatikovi, že si kope vlastný hrob, je prakticky nemožné (čítal som tvoje súboje s Nickom). Držím palce...

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 07, 2021 10:09 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
neti píše:
Najväčšia pridaná hodnota tvojich príspevkov je toto a dúfam, že každý vegan na fóre intenzívne pouvažuje nad dôsledkami tohto extrémneho typu stravovania. Žiaľ, ochorenia mozgu, ktoré popisuješ, sú skoro vždy ireverzibilné - žiaľ vysvetliť fanatikovi, že si kope vlastný hrob, je prakticky nemožné (čítal som tvoje súboje s Nickom). Držím palce...

Diky. Len na okraj, niesom vegan, a nikdy som nim nebol. Najdalej som to dotiahol na lakto vegetarianstvo, aj to nie uplne. Mozno, keby som bol vegan, tak by to inak dopadlo. Som len sympatizant veganstva a vegetarianstva. A vitarianstva. Aj som to niekolko krat spominal, ale nemam ti za zle, ze si necital vsetky moje prispevky. Ja sam by som tolko vela necital, a je to aj jeden z kamenov urazov tohto fora, ale aj inych, ktore funguju cez 10 rokov s mnohymi uzivatelmi a riesia sa dlhe komplikovane a obsiahle temy.

Koniec koncov, v niektorych veciach, hlavne tak 6-7 rokov dozadu som sa mylil, a uchadzali mi urcite suvislosti. Ale to by bolo zase na dlho. Povodne som podcenoval vyznam a vplyv parazitov, a neskor, vplyv inych veci, nez materialnych na zdravie. Je to tak, ze tie mimo jedenia a stravy, maju ovela vacsi vplyv, co som mal moznost pocit i ja (hlavne rodinne vazby a vztahy). Cize, stravovanie v tomto pripade moze len zmiernit skody o 10% alebo 20%, ale chorobe sa uz nemusi dat vyhnut. To len tak na okraj. Vzdy sa da na to pozerat aj z uhlu pohladu, ze to dopadlo "iba takto zle", mozno aj vdaka strave a dietam. Zomreli aj vitariani na rakovinu, niektori a zomreli aj masozruti. Niektori nezdravo sa stravujuci ludia zili dlho, aj cez 90, a v realativnom zdravi. Niekedy totiz vysavali energiu inych. Naopak, ti druhi, mohli robit cokolvek, hocikako sa stravovat, hociake posty a diety si davat, ale i tak boli chorlavi a slabi... kym nedoriesili vyssie spominanu vec. Takze, tvoje analyzy a domnienky, ze je to urcite kvoli veganstvu, su naprosto mylne. Pretoze, niesom ani vegan, som iba skoro-vegetarian (asi tak 98-99%), a moja strava ma v skutocnosti zachranila pred este vacsinmi dosledkami... rovnako znalost okolo parazitov, a suplementacia doplnkov. Inak, si myslim, ze by to dopadlo daleko horsie. Rovnako sa mozno da pozerat na RNG, ktory sa mozno vdaka svojim znalostiam a doplnkom udrzal pri zivote o 10 rokov dlhsie, nez keby to nevedel. Smrt prijde tak ci tak. A dnes, tu mame vela skodlivych a toxickych vplyvov, vela z nich som podcenoval, alebo mi uchadzali. Ono sa to nazbiera, kazdemu niekde inde. So zdravim bude uz len horsie, ako pojde buducnost a dalsie generacie.

Diskutovat na temu Biblia sa mi momentalne nechce. Musel by som si nahrat vsetky informacie naspat a hrabat sa v tom. A to mi teraz nevyhovuje. Nazor na nu sa ale utvoril vtedy, a nezmeni sa, tym som si uz isty. Pretoze v nej niesu obsiahnute pravdive informacie, hoci, mali by byt, podla toho, ako ich prezentuje. A ako neumoznuje omyl (Jezis povedal o starom zakone, ze nech si nikto nedovoli zmenit ani ciarku)
Diskusia na tuto temu by bola prilis obsiahla, chcela by vlastnu temu, a z mojej strany vela casu a energiu, aby som si mnoho veci nahral naspat do kratkodobej pamate. A to je aj neprijemna vlastnost neohrabanej, roztiahnutej Biblie, preto sa okolo nej vsetko neprijemne riesi, co nahrava Biblickym fanatikom, ktori sa v tej knihe za 25 rokov uplne stratili, hrabu sa v nej denne, a vedia ju odcitovat a pamataju si vsetky cisielka citatov a strany naspamat, cim demostruju, aki su "mudri a scitani". Mne sa do tohto boja nechce, nie teraz. Ked uz som zistil, ze v tej knizke pravda nelezi, iba ciastocne, zvysok je ako som pisal, nebezpecny a manipulativny... a nehovor , ze nie, ked ti niekto povie, ze pojdes do pekla, a musis robit toto a toto, a ze nemozes nic zmenit ani ciarku... no ja uz si vacsiu manipulaciu na zaklade strachu ani neviem predstavit. Ta knizka je zakonzervovana. Ak najdes co i len jednu vec, s ktorou nesuhlasis, je zle nedobre. Bud sa podrobis, alebo... si kacir. A uz musis zalozit fragment krestanstva, ktory ma na vec iny pohlad.... a to nieje dobre.
Je mozne, ze raz ale ten cas na boj s Bibliou aj na verejnosti prijde... len nie teraz.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 07, 2021 10:27 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
zvedavy píše:
Samozrejme, že nie! Je to úplný nezmysel.
A ani opice nemôžu žiť bez slinivky a už vôbec nie ľudoopi.

Mimochodom, Nick tu vykladá polopravdy a nezmysly, aby zdôraznil, ako veľmi je človek rozdielny od ľudoopov (s ktorými máme mať spoločného predka, nie s OPICAMI, lebo to je veľký rozdiel), ale zabudne vždy spomenúť, koľko toho majú ľudoopi a človek spoločného. Tak aby som vyvážil jeho zaujaté demagógie:
Chimpanzees are genetically closest to humans, and in fact, chimpanzees share about 98.6% of our DNA. We share more of our DNA with chimpanzees than with monkeys or other groups, or even with other great apes! We also both play, have complex emotions and intelligence, and a very similar physical makeup.
The similarities can be seen throughout our bodies. The African apes and humans have essentially the same arrangement of internal organs, share all of the same bones (though somewhat different in shape and size), lack external tails, and have several important blood type systems in common.

Dôkaz, že to so slinivkou nie je pravda máš aký? ŽIADEN \":D\"

A čo sú tí ľudoopi? Koláž lebky opice a čeľuste človeka? Lebka vyhynutého druhu ČLOVEKA (napríklad pigmejovia, atď), ktorý nemá NIČ spoločné s ľudoopmi? Alebo lebka človeka trpiaceho vývojovou anomáliou zvanou MICROCEFÁLIA?

https://www.mojevideo.sk/video/34a4c/my ... _neba.html

Příloha:
mikrocefália.jpg
mikrocefália.jpg [ 111.38 KiB | Zobrazeno 5387 krát ]

Už sa zobuď, medzidruhová evolúcia nie je absolútne nikde pozorovaná. V súčasnej dobe neexistuje z toho obrovského množstva živočíchov JEDINÝ ŽIVOČÍCH, ktorý by "morfoval" z jedného druhu na iný druh, a neexistoval NIKDY, len ľudia ako ty UVERILI fake vedcom. A keďže vraj medzidruhová evolúcia stále prebieha, tak je absolútne VYLÚČENÉ, aby sme v jej priebeh nemali ŽIADNY dôkaz.
Zvedavý, ty si idiot, ktorý svojmu presvedčeniu podriadil logické myslenie a zdravý rozum.
To že máme tak veľa percent DNA spoločných so šimpanzmi je len z dôvodu, že sa na nás podobajú viac, než sa na nás podobá žaba. A ČO TERAZ??? TO JE DôKAZ MEDZIDRUHOVEJ EVOLÚCIE??? \":lol:\"
zvedavy píše:
Samozrejme, že nie! Je to úplný nezmysel.
A ani opice nemôžu žiť bez slinivky a už vôbec nie ľudoopi.

Prečo klameš? Z akého dôvodu by človek, ktorý bol v roku 1999 navrhnutý na NOBELOVU CENU za medicínu (Jan Kwasniewski - ten, ktorý tvrdí to o slinivke) klamal vo veciach ktoré popierajú medzidruhovú evolúciu, keď k tomu ešte ide "proti prúdu mainstreamu" a "elít"? Kto by mu "zadal" takú úlohu, aby takto manipuloval ľudí, keď je silno proti konzumu, ktorý elity velebia? Spamätaj sa. Si proste tragéd, ktorý vie toho oveľa menej, než je presvedčený že vie.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Naposledy upravil Xrazovy_nick dne pát kvě 07, 2021 11:52 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 07, 2021 11:30 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Keď už tu niekto z vás trepe o vzťahoch DNA medzi rastlinami a živočíchmi ako o dôkaze medzidruhovej evolúcie, tak mi vyvetlite toto.... Hlavne ty, Zvedavý & Nevedomý.


[attachment=2:1cbedz0a] Veľkosť DNA_1.jpg
Veľkosť DNA_1.jpg [ 294.52 KiB | Zobrazeno 5385 krát ]
[/attachment:1cbedz0a]

[attachment=1:1cbedz0a] Veľkosť DNA_2.jpg
Veľkosť DNA_2.jpg [ 298.88 KiB | Zobrazeno 5385 krát ]
[/attachment:1cbedz0a]

[attachment=0:1cbedz0a] Veľkosť DNA_3.jpg
Veľkosť DNA_3.jpg [ 313.92 KiB | Zobrazeno 5385 krát ]
[/attachment:1cbedz0a]
Stvorenie alebo evolúcia ? 5. časť - Genetika

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Naposledy upravil Xrazovy_nick dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 9556
1620425141


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz