Zdraví-AZ
https://www.zdravi-az.com/Forum/

Jíly - chelační a remineralizační prostředek
https://www.zdravi-az.com/Forum/viewtopic.php?f=26&t=3319
Stránka 11

Autor:  Jarda [ stř lis 17, 2010 8:16 pm ]
Předmět příspěvku:  Jíly - chelační a remineralizační prostředek

Bílý jíl - kaolín těžký

\":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.

Jde o vhodný a levný zdroj dobře vstřebatelného křemíku, který je skvělý na hemeroidy, křečové žíly, posílení kapilár, padání vlasů a mnoho dalších problémů. Je použitelný na vlasové, tělové i lokální zábaly a masky i k ošetření pokožky celého těla, nebo pouze určitých částí, včetně jemného peelingu.


Bílý jíl - kaolín těžký
Kaolinum ponderosum
Kvalita Farmaceutická

Přílohy:
Bílý jíl - kaolín těžký.jpg
Bílý jíl - kaolín těžký.jpg [ 48.69 KiB | Zobrazeno 62840 krát ]

Autor:  Jarda [ stř pro 26, 2012 8:32 pm ]
Předmět příspěvku:  Bentonit-aztécká hlína

Bentonit-aztécká hlína

\":arrow:\" Zde nyní najdete pouze potřebné informace o vlastnostech a výhodách produktů. Produkty stránek pro-zdravi-az \":wink:\" pohodlně nakoupíte v nově spuštěném e-shopu s větším komfortem než byl zde.

Bentonit - Aztécká hlína je zdroj montmorillonitu, který má pro každý živý organizmus mimořádně příznivé účinky jako chelační prostředek. Bentonit vzniká mechanickým a chemickým zvětráváním v alkalickém prostředí. Jedná se o jílovitou horninu, která má mimořádný sorpční účinek a vysokou schopnost výměny kationů, tedy vlastnosti, které jí umožňují bobtnat a nasávat toxiny. Chemické i minerální složení horniny je velmi proměnlivé a závislé na vzniku ložiska. Nejvýznamnější částí horniny je monmorillonit a bentonit obsahuje kromě montmorillonitu i další příměsi jako kaolinit, illit, beidellit. Staří jihoameričtí indiáni bentonit nazývali zázračná Aztécká hlína a využívali ho hlavně pro jeho všeobecné léčivé účinky na lidský organizmus.

Bentonit – montmorillonit se od pradávna využíval v kosmetice, potravinářství a léčitelství. Dá se aplikovat například jako látka neutralizující jedy a otravy, dále jako jedinečný kosmetický a protiplísňový prostředek formou zábalů, nebo obkladů. Montmorillonit se skládá z velkého počtu přirozeně se vyskytujících stopových minerálů, které jsou ve formě chelátu, což znamená, že tyto stopové minerály se vyskytují ve formě, kterou tělo absorbuje, pouze v případě, že je potřebuje. Montmorillonit podporuje lepší hojení mnoha nemocí a vhodně tak doplňuje standardní lékařské terapie. Montmorillonit podporuje zdraví kostí, vazů, šlach a zastavuje úbytek kostní hmoty, kterou označujeme jako osteoporózu.

Montmorillonit neutralizuje toxiny a vytváří ochranný antibakteriální účinek, pomáhá játrům, neutralizovat toxiny a tím dává játrům šanci uzdravit se i v případě, že k poškození jater již došlo. Montmorillonit lze použít pro léčbu onemocnění ledvin, také pomůže snížit vysoký obsah krevní močoviny tím, že močovinu soustředí ve střevech a ta ji vyloučí. Má totiž přirozeně působící chelační vlastnosti, které napomáhají uklidnění střeva a mimo jiné i snižuje riziko zánětu.

N.A.S.A. používá tento produkt v kosmickém výzkumu, aby pomohl zastavit úbytek kostní hmoty u astronautů při nulové gravitaci.

Dávkování je velice individuální a dle potřeby je možno jít až na tři vrchovaté polévkové lžíce denně, nicméně stoupat pomalu, jinak si lze velkou nárazovou dávkou vyvolat parádní zácpu.

Přílohy:
Bentonit.JPG
Bentonit.JPG [ 43.16 KiB | Zobrazeno 24900 krát ]

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/