Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 177 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 7:15 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
bludicka píše:
Bez chémie to jednoducho nejde. Napr. na detox mozgu potrebujete tukorozpustnú látku, ktorá dokáže preniknúť cez mozgovo-cievnu bariéru, na tento účel sa používa napr. ALA a čiastočne DMSA.

A co takhle ketoza ? Kdy mozek začne jet na ketolátky, ty se potom dostanou do krevního oběhu a tehdy zahájit běžnou detoxikaci. Ale to jenom laicky uvažuju :- )


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 7:30 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
V živote som o tom nečítala v súvislosti s cheláciou a to som toho prečítala kvantum.

Ale vlastne.... sú isté stavy, ktoré dokážu čiastočne otvoriť mozgovo-cievnu bariéru. Čo prepúšťa mozgovo-cievna bariéra. Kyslík, oxid uhličitý, cukry - glukóza, hexóza, niektoré aminokyseliny - potrebné pre výživu mozgu, tukorozpustné látky, niektoré hormóny a chemické látky, ale táto bariéra nie je vždy úplne tesná ani za normálnych podmienok. Niektoré faktory ako infekcie, zápaly, horúčka, otravy, nedostatok kyslíka, v dnešnej dobe vysokofrekvenčný smog, dokonca aj vysoký krvný tlak spôsobujú jej zvýšenú priepustnosť, táto priepustnosť sa umelo navodzuje niekedy pri liečbe ochorení mozgu napr. umelým vyvolaním horúčky. Takže je možné, že aj stav ketózy toto spôsobuje.

No rozhodne by som sa na to nespoliehala.

Ak si zoberiem vedľajšie účinky ketogénnej diéty, je to absolútne nereálne v kombinácii s náročnou chelačnou terapiou. Samotné chelátory výrazne prekysľujú telo, to je problém aj u ketogénnej diéty, ľudia s ťažkými kovmi majú problém s nadobličkami a hladinou krvného cukru - takisto nevhodná ketogénna diéta, pečeň vylučovací orgán, ktorý je pri chelácii totálne zaťažený nebudem ešte ďalej zaťažovať tukovou stravou, takisto obličky zvýšeným príjmom bielkovín, človeku je dostatočne špatne aj zo samotnej chelačnej terapie a nie aby ešte experimentoval s extrémnymi výživovými postupmi a tým si ešte viac uškodil.

Vedľajšie účinky ketózy: hypoglykémia, deficit proteínov, horčíka, sodíka, poškodenie pečene, obličkové kamene...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 12:23 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
bludicka píše:
........Bez chémie to jednoducho nejde. Napr. na detox mozgu potrebujete tukorozpustnú látku, ktorá dokáže preniknúť cez mozgovo-cievnu bariéru, na tento účel sa používa napr. ALA a čiastočne DMSA. ....
Jediný protokol, ktorý môžem na základe svojich skúseností doporučiť je Cutlerov protokol....

Bludicko, co takhle EDTA? Kolegovi znameho to pry pomohlo i oralne. A naprosta klasika je EDTA do zily...
A muzes napsat vic o tom jak jsi pouzivala Cutleruv protokol? A jake vysledky?
Dik

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 4:31 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
EDTA nie je moc vhodné na ortuť, používa sa skôr na olovo. Používa sa aj vnútrožilovo, pri liečbe srdcových ochorení, arterioskleróze na rozpúšťanie minerálnych nánosov na cievach.

Na ortuť jednoznačne DMPS a DMSA a na cheláciu mozgu + ALA.

Chelácia je zložitá problematika a veľmi obsiahla, pretože títo ľudia majú kopec zdravotných problémov, ktoré musia riešiť popri tom simultánne - problémy s hormónmi, hypotyreóza, adrenálna únava, hypoglykémia, permanentné infekcie, candida, chronická únava....

Potrebujú brať popri chelátoroch celý arzenál doplnkov, antioxidantov, ktoré jednak eliminujú negatívne následky chelácie a jednak dopĺňajú to, čo im chýba a čo sa z tela stráca chelátormi.

POZOR, veľa ľudí má v sebe oruť a ani o tom nevedia, môžu si ju rozvíriť v tele náhodným braním sírnych substancií ako MSM, potom ALA, koriander.... čo môže byť nebezpečné, pretože rozvírenie ortuti v tele je ako otvoriť Pandorinu skrinku, môžu sa potom celé mesiace cítiť veľmi zle, keďže rozvírená ortuť sa usadzuje na rôznych miestach v tele, kde spôsobuje problémy, tu pomôže len dlhodobejší chelačný protokol.

Ja by som sa do toho púšťala len vtedy, keby môj zdravotný stav bol vážny a žiadny lekár by mi doteraz nezistil príčinu môjho stavu a vylúčila by som všetky možné príčiny mojej chronickej únavy - najčastejší symptóm otravy ortuťou, ďalej sú to hormonálne problémy veľmi často štítna žľaza hapruje, nadobličky.... Koľko mám v ústach amalgámov? Ako často som bola očkovaná?

Cutlerov protokol robím presne ako je popísaný na tých stránkach, čo som uviedla, čiže beriem deň a noc každé tri hodiny chelačné látky, v noci každé štyri hodiny väčšinou tak 4 až 5 dní v týždni, potom dajme tomu 3 až 5 dní pauza, všetko je to individuálne, podľa toho ako sa cítiím, keď mi je veľmi zle, tak robím dlhšie pauzy, ale teraz už tretí rok chelácie to už znášam ok, tak že celkom normálne fungujem. Ja ešte nemám cheláciu dokončenú, stále reagujem na chelátory, prvý rok som zabila neefektívnymi protokolmi, s chlorelou... Cutlerov protokol robím asi rok a pol. Ale moja adrenálna únava je definitívne preč, takisto hypotyreóza, nemám už takú príšernú chronickú únavu, zlepšili sa mi ťažké depresie, nemám už črevné plesne, takisto moje chronické infekcie sú preč.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 6:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Bludicka, uz si rozmyslala nad tymto ?

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20797771

jednoducho povedane ani nie v nasich telach sa ta ortut kumuluje ale prave v telach parazitov, ktore sa nachadzaju v nasom tele. Predsa, nas system nemoze preniknut do ineho systemu ak parazit ma nejake tie zaklady a je dost v tele premnozeny. Malachov rovnako vysvetloval, ze chlamydie parazituju na bicenkach co je vacsi parazit preto sa telu nedari sa tejto nakazy uplne zbavit. Odstrania sa bicenky, zmiznu aj chlamydie. Je to v podstate logicke a s tou ortutou to moze byt rovnake. Odstrania sa parazity, zmizne ortut. Zaujimave je ze MSM posobi na parazity, aj ako chelator, cize tie ostatne chelacne veci mozu na ne posobit tiez , mozno viac. A nakoniec stara znama candida, ktora je podla mna odpovedou tela na pritomnost parazitov a svojimi toxinami sa snazi sa ich nejako zbavit pripadne utlmit. Alebo len reaguje na prekyslenie ktore parazity doslova vyrabaju. Mozno 100 tablet albendazolu pomoze viac ako roky chelatovat. Kto vie \":roll:\"

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 7:11 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Predtým, než som prišla na to, že čo mi vôbec je, som prešla tortúrou rôznych očistných procedúr... medzi iným aj protiparazitnou kúrou a keďže som robila všetko veľmi poctivo, tak aj túto protiparazitnú kúru, vrátane protokolu Huldy Clark dva mesiace+lieky ako albendazol brané viac týždňov po sebe v cykloch a praziquantel, výsledok z toho bol nula. Skúšala som aj MMS, ale keďže je to silný oxidant, nechcela som to moc riskovať. Neskôr, aby som vylúčila nejakú boreliózu, chlamýdie, tak som robila silné antivirálne a antibakteriálne protokoly - branie doplnkov ako extrakt z olivového listu, koloidné striebro, monolaurin, samento, rôzne byliny ako echinacea, astragalus, usnea... Ja som nemala ani herxheimerovu reakciu.

Je známy fakt, že telo má vypracované mechanizmy ako sa ochrániť pred toxicitou ortute a to napr. kandidou, ktorá ťažké kovy naviaže na seba a prostredníctvom čreva a stolice pomáha z tela vylučovať von, na druhej strane aj samotná kandida produkuje toxíny, ktorými telo zaťažuje. Takže kandida nemusí byť vždy jednoznačne len negatívna pre organizmus. U otrávených je prakticky vždy prítomná kandida a pokiaľ nedostanem z tela ortuť, tak sa tej kandidy ani nezbavím. Možno podobný mechanizmus nejak funguje aj s parazitmi.

MSM ja beriem prakticky nonstop, je to slabý chelátor, ja to beriem len ako podporu. Áno, MSM pôsobí aj protiparaziticky a v podstate aj iné sírové substancie, teda zrejme aj DMSA a DMPS.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 7:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
bludicka píše:
Predtým, než som prišla na to, že čo mi vôbec je, som prešla tortúrou rôznych očistných procedúr... medzi iným aj protiparazitnou kúrou a keďže som robila všetko veľmi poctivo, tak aj túto protiparazitnú kúru, vrátane protokolu Huldy Clark dva mesiace+lieky ako albendazol brané viac týždňov po sebe v cykloch a praziquantel, výsledok z toho bol nula. Skúšala som aj MMS, ale keďže je to silný oxidant, nechcela som to moc riskovať. Neskôr, aby som vylúčila nejakú boreliózu, chlamýdie, tak som robila silné antivirálne a antibakteriálne protokoly - branie doplnkov ako extrakt z olivového listu, koloidné striebro, monolaurin, samento, rôzne byliny ako echinacea, astragalus, usnea... Ja som nemala ani herxheimerovu reakciu.

Je známy fakt, že telo má vypracované mechanizmy ako sa ochrániť pred toxicitou ortute a to napr. kandidou, ktorá ťažké kovy naviaže na seba a prostredníctvom čreva a stolice pomáha z tela vylučovať von, na druhej strane aj samotná kandida produkuje toxíny, ktorými telo zaťažuje. Takže kandida nemusí byť vždy jednoznačne len negatívna pre organizmus. U otrávených je prakticky vždy prítomná kandida a pokiaľ nedostanem z tela ortuť, tak sa tej kandidy ani nezbavím. Možno podobný mechanizmus nejak funguje aj s parazitmi.

MSM ja beriem prakticky nonstop, je to slabý chelátor, ja to beriem len ako podporu. Áno, MSM pôsobí aj protiparaziticky a v podstate aj iné sírové substancie, teda zrejme aj DMSA a DMPS.

Hmm a ten praziquantel a albendazol v akych cykloch presne a kolko mg alebo g ? Lebo ja som nasiel na inete davkovanie aj ze napr praziquantel 1,2g kazdy tydzen 1x, potom albendazol to iste 1x za tydzen 400 mg a tak cize velmi malinke davky a kratko. Niekedy je to treba opakovat aj 2-3 mesiace s tydzennymi prestavkami a 3dni posebe davky, nie jeden. A Ivermectin este skus ked si ho nekusala, ten by mal fungovat aj na take parazity na ktore by mal ficat aj albendazol ale uz na neho nereaguju. Naj vraj funguju dokopy - Albendazol a Ivermectin, nasobi sa ich posobenie. Ivermectin totiz ochromuje nervove vzruchy u parazitov ktore nakoniec vedu k ich paralyze a naslednej smrti. (podobne by mal fungovat thujon z paliny extrahovanej v alkohole). Alben len znemozni sposob prijmania glukozy, co napr jedna davka za tydzen vobec nemusi sposobit enormne skody u parazitov.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 7:42 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
V tej dobe som si vymieňala maily s p. Ing. Hanou Bláhovou, ktorá je asi na parazity expert a riadila som sa jej doporučeniami, dá sa to nájsť asi aj niekde tu:



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 8:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
[quote="bludicka":2m4hsg18]V tej dobe som si vymieňala maily s p. Ing. Hanou Bláhovou, ktorá je asi na parazity expert a riadila som sa jej doporučeniami, dá sa to nájsť asi aj niekde tu:


_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 8:22 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ale ja som brala toho viac, než len albendazol a praziquantal, dva mesiace protokol Huldy Clark, snažila som sa zohnať tie byliny max. čerstvé, aby boli účinné, orešák som brala vo forme tinktúry. Rok som mala stále nejaké infekcie nosných dutín a oslabenú imunitu, všetky tie doplnky, čo som brala ako extrakt z olivových listov, oregánový olej, GSE, palina, kopec cesnaku, zázvoru, kurkuma, škorica... sú zároveň aj protiparazitné. Plus rok a pol beriem nonstop den a noc sírne substancie DMSA, DMPS a tinktúru z medvedieho cesnaku, msm....a ešte denne beriem aj jód.

Mojim problémom je ortuť a nie parazity, ak budem mať ešte niekedy na to chuť, tak si to zopakujem, protiparazitnú kúru, raz za čas je to určite fajn.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 8:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
bludicko, kolik tebou popisovaný chelace stojí a jak je to s dostupností látek?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 8:53 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Všetko záleží od toho ako si človek je schopný zohnať lacno DMSA a DMPS + ďalšie doplnky výživy.

Na začiatku ma stáli doplnky mesačne ca. 200-220 Eur, teraz som to už značne zredukovala, lebo kopec doplnkov už nepotrebujem a našla som si aj lacnejší zdroj na nákup DMSA, takže teraz dávam za doplnky mesačne tak 120 Eur - všetky až na dmsa nakupujem na www.iherb.com.

A potom ako je na tom človek zle, väčšine ľudí stačí okolo rok chelácie Cutlerovým protokolom, niektorí potrebujú 2-3 roky. U ľahších prípadov možno len pár mesiacov.

DMSA sa dá objednať bez problémov ako doplnok výživy, aj cez ebay napr. z Ameriky lacnejšie ako z Európy a z rôznych internetových obchodov. DMPS je problém, v Európe a aj v Amerike iba na recept, Rusi predávajú DMPS bez receptu, takže treba sa orientovať jednoznačne na Rusko, Ukrajinu. Všade inde vo svete je DMPS nehorázne drahé, v Nemecku 10 DMPS injekcií 200 Eur, v ruskej lekárni 12 Eur, DMPS sa predáva aj vo forme kapslí.

Ale DMPS injekciám by som sa jednoznačne vyhla - veľké riziko, použiť len DMPS vo forme kapslí a ísť Cutlerovým protokolom na DMPS, teda každých 8 hodín podávania.

Ale ako som už písala, pustila by som sa do chelácie len vtedy, keby som naozaj mala podozrenie, že mojim problémom sú ťažké kovy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 8:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
No ved rob ako citis , ja som tiez pozral uz milion veci ako ty, pol roka MMS2 vkuse, mms1, MSM mesiace, palinu klincek jod vilcacora bylinky atd atd...ale na chemiu to nema, bohuzial. Priroda zrejme neratala s tym, ze raz budu v ordinaciach sediet uplny tupci, ktory rozpravaju take veci ze parazitov maju iba cigani a pod a jedine co vedia ijedat vysetrit krv a nasadit ATB. ATB akurat tak vyklatia laktobacily ktore sa staraju aj o to aby sa prave paraziti nemohli nejako extremne rozsirovat, ked tam uz nejake su. Je vedecky dokazane, ze aj clovek prehistoricky mal vo fekaliach larvy skrkavky a hlisty a ine srandy. Bolo by naivne si mysliet, ze sucasny clovek je nejakym sposobom iny a bezne sa nachadzaju tieto parazity v ludoch. Jediny problem je len dokazovanie pritomnosti parazitov, kde sa to dakedy nedari potvrdit ani po 20tich kontrolach vzorky vykalu. Ak a sucastne nelieci rodina a partner, je to v podstate cele zbytocne a je to tak ci tak treba opakovat par krat rocne. Jedno svk laboratorium robilo testy na larvy beznych parazitov a zo vzorky zeleniny a ovocia kupeneho na trhovisku vysla 50%, cize polka veci kupenych bolo nainfikovane larvami skrkavky, hlisty, pasomnice a este nejake , to je uz nepodstatne. Bolo to robene v r 2010 tusim, proste par r dozadu, uz neviem presne. Takze je to minimalne na zamyslenie. Tu je nejaky popis pre tych ktory to citaju prvy krat .) Parazit nieje chripka...
http://www.mladyvedec.sk/archiv/archiv-15-cisla/391-endoparazity-cudzopasniky-ijuce-v-nas.html

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 8:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
bludicka píše:
Na začiatku ma stáli doplnky mesačne ca. 200-220 Eur, teraz som to už značne zredukovala, lebo kopec doplnkov už nepotrebujem a našla som si aj lacnejší zdroj na nákup DMSA, takže teraz dávam za doplnky mesačne tak 120 Eur - všetky až na dmsa nakupujem na http://www.iherb.com.

Hmm, tak 120 eur je víc než můj měsíční rozpočet, kterej celej padne na jídlo. Takže chelace se odkládá na neurčito. Snad sem i přes jednu nebo dvě plomby lehčí případ.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 8:22 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
1-2 blomby nie sú tragédia, to by už muselo ísť o nejak vysoko citlivého človeka s oslabenou schopnosťou vylučovať ortuť. Ale kto má 5 a viac amalgámov, to už by som asi spozornela, pri desiatich a viac amalgámových výplňach by som sa už rozhodne na tento problém zamerala a neriešila primárne nič iné, len cheláciu a až potom všetko ostatné. Ale v prvom rade amalgámy von - a to jedine za ochranných opatrení - koferdam, silné odsávanie, pomalé vyvŕtavanie, kyslíková maska na nos+zobranie chelátorov, Se a črevných absorbentov - chlorela, silicové - enterosgel, hnedé uhlie, aby to zachytilo čo najviac z uvoľnenej ortute.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 177 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz