Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 6:18 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
d


Naposledy upravil Pavel Veselý dne stř kvě 27, 2015 7:02 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Dobrý den pane Jardo!
Jsem Váš velký fanda a nadšenec do zdravého způsobu života.Nedodržuji sice
důsledně stravu podle Vašich stránek ale jsou pro mne velkou inspirací a
vždy když mám nějaký problém tak u Vás najdu odpověď.Nechci Vám zde zatím
popisovat co mě trápí,protože díky Vašim postupům se z problémů staly
banality.Mužeme se o tom pobavit později,pokud budete mít zájem.
Provádím podle Vašich stránek různé očisty a občas půst,používám mms.
Nyní ale poněkud tápu.Narazil jsem na stránky U pramene a na diskuzním
foru na téma paraziti.Jsem z toho přímo zděšen co v člověku je.A niní
stojím před zásadním rozhodnutím zda použít odčervovací prostředek
preventivně na sobě dejme tomu 2x ročně nebo zda se stačí držet rad a
očist z Vašich stránek a paraziti zůstanou spát.Rozhodnutí je to těžké proto že už asi 5 let jsem nebral žádné léky tak se té chemie trochu bojím.Na druhou stranu podle fora "u pramene" je odstraňování parazitů "konečné řešení" a né jen řešení příznaků.Konkrétně mám přípravek
praziquantal.Co si o tom myslíte?
Děkuji!

Co si o tom myslím vám klidně sdělím. Bohužel je to pravda a vysoká zamořenost obyvatelstva naší země je spíše pravidlem, než výjimkou, ale zase tak vystrašený bych z toho nebyl. Je sice holým faktem, že průměrný jedinec z naší populace se může prakticky vždy pochlubit vlastnictvím malé soukromé zoologické zahrady, ale naprostá většina parazitů je ve stádiích, které mu nijak neškodí a prostě pouze čekají na vhodnou příležitost. Já sám se odparazitovávám prakticky stále pomocí různých metod, ale Praziquantel jsem dosud nikdy nevyzkoušel. Osobně používám bylinné kůry, MMS ve všech variantách, slabší antihelmintika a některá elektrická zařízení pracující se stejnosměrným proudem. Střídáním těchto metod se dá docílit zcela bez rizika stejných výsledků, jako s těžkou municí, kterou Praziquantel představuje a játrům rozhodně neprospívá. Také může představovat „konečné řešení“ pro vaše játra a ty budete zřejmě ještě potřebovat, nemluvě o možnosti masivní detoxikační reakce, kterou vyzkoušelo hodně nadšenců z uvedeného fóra. Osobně bych vám radil vyzkoušet zpočátku slabší munici a ne ihned raketu, která zlikviduje sice všechno, ale možná i vás. Tento přípravek bych aplikoval až v případě, že nic jiného nezabere a to již budete tak pročištěn, že masivní detox nenastane, nebo bude snesitelný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 5:48 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Dobrý den!


Naposledy upravil Pavel Veselý dne stř kvě 27, 2015 7:03 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 8:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Pavel Veselý":3vu3b915]Dobrý den!
Velice děkuji za odpověď!Hrozně se mi ulevilo.Byl bych drzý kdybych chtěl nějaká konkrétní doporučení?Především co se týče bylinek,česneku a mms?To jsem bral podle návodu ale týden na 3x15 sem nevydržel tak dávám nyní 2x týdně 6 jako udržovačku.K těm slabším antihelmentikům přístup nemám a přístroj bude asi drahý že?
Děkuji!
PS:Jsem taky Poděbraďák \":)\"[/quote:3vu3b915]
Bylinné kůry na velké parazity vyžadují správné vysvětlení a to konám raději osobně, protože při předávkování se nejedná o zrovna bezpečné rostliny. Co se týká kvasinek a plísní, tak česnek je pouze jedna z možností, stačí do vyhledavače napsat fungicidní rostliny a víte mnohem více. MMS je zde popsáno poměrně slušně a na tomto vlákně

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 1:26 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Slabší antihelmintikum je Vermox, který vám napíše lékař, jde o relativně bezpečný prostředek, kterého potřebujete 4 balení po 6 tabletách. Užívá se následovně, dvě tableta ráno a dvě večer po tři dny, pak 14 dní pauza a druhé kolo. Řeší sice pouze trávicí trakt, ale i to je lepší než nic. Přístroje jsou Zapper, Detoxikační vanička a nejjednodušší je Godzila...

Jestlize jsme jedli tatarske bifteky(casty muze byt napr.parazit svalovec aj.) a 20let neodcervovali domaci kocky(nebehaly venku), presto mam obavy z nakaz pres kocky a psy, nebot podle p.Bláhové z Brna je mnoho lidi nakazeno svymi domacimi milacky nebo z toho co si donesou na botech(destem rozpustene psi exkrementy...apod).

Kocky jsme odcervili pripravkem CaniVerm(Drontal je o dost drazsi...).
Sebe zacneme odcervovat asi tim Vermoxem, Zapperem od Crafta(CPZ PC zapper), stalym jedenim chilli,habanero nebo jolokia..., a pry zabira na ruzne parazity i v lekarne namichane 3,5%HCL-mohl by jste ramcove nastinit do jake davky az by clovek mel (postupne pomalu) vystoupat, aby to (asi nalacno) bylo ucinne na co nejvic parazitu? \":idea:\"
Snad to bude stacit...Na foru u pramene se ale dost rozebira ze paraziti se mohou proste stehovat po tele vzdy do te casti tela kam zrovna dany "hubící prostredek" nedosahne..! \":!:\"

Mate nejaky tip na levnou a ucinnou detox.vanicku a Godzilu ?
(mozno i pres SZ).Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 7:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Jestlize jsme jedli tatarske bifteky(casty muze byt napr.parazit svalovec aj.) a 20let neodcervovali domaci kocky(nebehaly venku), presto mam obavy z nakaz pres kocky a psy, nebot podle p.Bláhové z Brna je mnoho lidi nakazeno svymi domacimi milacky nebo z toho co si donesou na botech(destem rozpustene psi exkrementy...apod).

Kocky jsme odcervili pripravkem CaniVerm(Drontal je o dost drazsi...).
Sebe zacneme odcervovat asi tim Vermoxem, Zapperem od Crafta(CPZ PC zapper), stalym jedenim chilli,habanero nebo jolokia..., a pry zabira na ruzne parazity i v lekarne namichane 3,5%HCL-mohl by jste ramcove nastinit do jake davky az by clovek mel (postupne pomalu) vystoupat, aby to (asi nalacno) bylo ucinne na co nejvic parazitu? \":idea:\"
Snad to bude stacit...Na foru u pramene se ale dost rozebira ze paraziti se mohou proste stehovat po tele vzdy do te casti tela kam zrovna dany "hubící prostredek" nedosahne..! \":!:\"

Mate nejaky tip na levnou a ucinnou detox.vanicku a Godzilu ?
(mozno i pres SZ).Dekuji

Pravidelné odčervování je dost důležité a co se týká HCl, tak to je čistě empirická záležitost, protože u každého člověka a v různých situacích bude dávka jiná. Vhodné je začít na malých dávkách a postupně navyšovat, nebral bych ji pravidelně, aby tělo mělo důvod se snažit samo si ji vyrábět. Je vhodné HCl aplikovat na těžká, nebo jednoznačně nevhodná jídla u kterých se zamoření nechá přímo předpokládat. V takovém případě se s ní zase tak šetřit nemusí a sám mám vyzkoušeno přes 1000 kapek na jedno takové nevhodné jídlo. Paraziti se opravdu stěhují a zcela je vyhubit, je podle mého názoru skoro nemožné, nicméně se dají omezit na zdravotně neškodný stav a stálým odčervováním se dá tento stav udržet. Jak detoxikační vaničku, tak Godzilu si lze vyrobit a není to drahé, mě detoxikační vanička přišla cca na 600,-Kč a u Godzily to bude tak polovina, podle toho kolik dáte za zdroj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 6:00 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdraví pane Jarda prosím Vás ,je to možné trošku popsat jak tu godzilu vyrobit? Možná by syn potřeboval nějaké bližší údaje a vyrobil by mě to, má elektrotech školu.
Chtěla jsem po něm přístroj na koloidní stříbro,ale bojí se že budu modrá on je trochu pesimista a spíš věří doktorům, což já jen lékařům a to ještě ne všem.
\":|\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Zdraví pane Jarda prosím Vás ,je to možné trošku popsat jak tu godzilu vyrobit? Možná by syn potřeboval nějaké bližší údaje a vyrobil by mě to, má elektrotech školu.
Chtěla jsem po něm přístroj na koloidní stříbro,ale bojí se že budu modrá on je trochu pesimista a spíš věří doktorům, což já jen lékařům a to ještě ne všem.
\":|\"

Přiložený obrázek je od jednoho známého a má ji vyrobenou opravdu velice slušně. Jinak co se týká stříbra, tak sám jsem používal na zkoušku cca 0,3 litru denně po dobu dvou měsíců a žádná modrá se nekoná, čili to zmodrání považuji za strašáka, to by jste to musela pít po litrech a i tak by se zmodrání dostavilo možná až po několika letech.

Přikládám i jeho původní komentář k obrázku:
Godzoila
Tak jsem si také vyrobil Godzilu. Použil jsem AKU 6V 2,8 Ah ze svítilny, takže to mohu dobíjet. Elektrody jsou 5x15 cm nerez plech a houba je viskozová standardní velikost (10x20). Dal jsem tam voltmetr na kontrolu napětí (kdy mám dobít aku). Hodil by se ještě miliAmpermetr na kontrolu proudu. Nicméně jsem to měřil a zjistil následující. Po vyprání (hoba je napuštěna roztokem, aby neztvrdla) a namočení do slabé octové vody jsem naměřil při přiložení na tělo proud od 1 do 4 mA, podle toho jak jsem přitiskl houby na tělo. Hustota proudu se dá měnit buď roztokem v houbě, nebo přítlakem. Druhý pokus jsem provedl s 9 V baterií. Tam byly elektrody jen 3x7 cm. Výsledný proud byl 0,2-0,3 mA, tedy jen desetina. Myslím ale, že jako nouzová "cestovní" Godzila by mohla také fungovat.


Přílohy:
Godzila Vinc velká.jpg
Godzila Vinc velká.jpg [ 28.55 KiB | Zobrazeno 40663 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 12:14 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 6:17 pm
Příspěvky: 8
No moja tak pekne rozhodne nevyzerá:D. Sem je veľmi jednoduchý návod, podľa ktorého som si to poskladal aj ja:

Kód:
http://www.upramene.cz/forum/files/godzillacz_736_267.pdf


Ibaže namiesto 6V používam 9 V batériu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 12:56 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Zdravím pane Jardo a moc pěkně děkuji a přepošlu mu to. Ať se Vám daří \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 7:37 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Přiložený obrázek je od jednoho známého a má ji vyrobenou opravdu velice slušně. Jinak co se týká stříbra, tak sám jsem používal na zkoušku cca 0,3 litru denně po dobu dvou měsíců a žádná modrá se nekoná, čili to zmodrání považuji za strašáka, to by jste to musela pít po litrech a i tak by se zmodrání dostavilo možná až po několika letech.

Přikládám i jeho původní komentář k obrázku:
Godzoila
Tak jsem si také vyrobil Godzilu. Použil jsem AKU 6V 2,8 Ah ze svítilny, takže to mohu dobíjet. Elektrody jsou 5x15 cm nerez plech a houba je viskozová standardní velikost (10x20). Dal jsem tam voltmetr na kontrolu napětí (kdy mám dobít aku). Hodil by se ještě miliAmpermetr na kontrolu proudu. Nicméně jsem to měřil a zjistil následující. Po vyprání (hoba je napuštěna roztokem, aby neztvrdla) a namočení do slabé octové vody jsem naměřil při přiložení na tělo proud od 1 do 4 mA, podle toho jak jsem přitiskl houby na tělo. Hustota proudu se dá měnit buď roztokem v houbě, nebo přítlakem. Druhý pokus jsem provedl s 9 V baterií. Tam byly elektrody jen 3x7 cm. Výsledný proud byl 0,2-0,3 mA, tedy jen desetina. Myslím ale, že jako nouzová "cestovní" Godzila by mohla také fungovat.

Jsem naprostý elektro amatér, chci se tedy zeptat, jeslti nevíte kde by se dal přístroj s obdobným účinkem koupit?

Na netu jsem našel jen zapper za 14 tis

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
frilo píše:
No moja tak pekne rozhodne nevyzerá:D. Sem je veľmi jednoduchý návod, podľa ktorého som si to poskladal aj ja:

Kód:
http://www.upramene.cz/forum/files/godzillacz_736_267.pdf


Ibaže namiesto 6V používam 9 V batériu.

Devět voltů je opravdu hodně a třeba na hlavu to může být i dost nebezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jsem naprostý elektro amatér, chci se tedy zeptat, jeslti nevíte kde by se dal přístroj s obdobným účinkem koupit?

Na netu jsem našel jen zapper za 14 tis

Děkuji

Nehledejte v tom žádnou vědu, to je blbost tak za dvě stovky, akorát to vypadá příliš profesionálně. Dá se udělat i tak, že vezmete obyčejnou baterii, dva dráty, dva kousky nerezového plechu, dvě houbičky a máte hotovo, ale vypadat to bude prostě jinak, což na funkci nemá žádný vliv. Přikládám obrázek od stejného autora.


Přílohy:
Godzila Vinc malá.jpg
Godzila Vinc malá.jpg [ 31.69 KiB | Zobrazeno 40619 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 9:25 pm 
Offline

Registrován: pát dub 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 49
zdravym vas kde by som zohnal Zentel? a je len na lekarsky predpis alebo volno predajny liek? a s uzivanim je to ako naj podla vas Jardo alebo sa rozhodnut pre Vermox alebo MMS2 s MMS1 uz mam skusenosti s pozdravom Cirkas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Použití léku proti parazitům
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
cimo píše:
zdravym vas kde by som zohnal Zentel? a je len na lekarsky predpis alebo volno predajny liek? a s uzivanim je to ako naj podla vas Jardo alebo sa rozhodnut pre Vermox alebo MMS2 s MMS1 uz mam skusenosti s pozdravom Cirkas

Tak volně prodejný určitě není a možná už vůbec není k dostání, alespoň u nás určitě ne. Jedná se o účinnou látku albendazol, čili spíše hledejte tuto látku a zjistíte, že na ní stojí spousta veterinárních léků, třeba pro ovce. Ovšem zda budou vhodné i pro vás o tom se již musíte rozhodnout sám. Jinak se to sem vozí i z Thajska a to i v humánním provedení, ale vzhledem k destinaci bych si osobně dal raději tu veterinu. Poměrně dost zatěžuje játra, ale vydržet se to dá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz