Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2015 11:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Dobrý den, pane Jardo,

právě jsem přečetla Váš článek o elixíru mládí a Vaší variantě se sodou. Chci se zeptat, jestli je možné místo rajčat použít i jinou zeleninu - rajčata jako jednu z mála zelenin opravdu nemám ráda (nevím, možná sušené bych nějak snědla, ale počítám, že čerstvost je zásadní).

Dále mě zajímá, kde sehnat za příznivou cenu tak velké množství vit. C? Mohl byste doporučit?

Můj stav se přes všechny léky a snahy neustále zhoršuje, tak bych chtěla ještě něco zkusit, co ale nebudou vyhozené peníze...
Zkusil byste odhadnout, jak dlouho může léčba trvat při kumulaci nemocí jako fibromyalgie, chronická borelióza, kandidóza, streptokok?

Děkuji za reakci.

Tak bavíte se vlastně o parazitech a tam není cílem práškovat, ale nekrmit. Osobně bych spíše vsadil na specifickou dietu, ale céčko také může dosti pomoci. Míchat se dá do čehokoliv barevného, třeba borůvky, červená řepa a další. Také fungují šípky, dá se koupit prášek a céčko je v nabídce na konci fóra, mohu poslat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: ned lis 29, 2015 9:48 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2011 9:22 pm
Příspěvky: 8
My máme vyzkoušený tento recept: 5 celých citronů, 30 stroužků českého, 1 litr vody. Citróny umyjeme v horké vodě a nakrájíme je na malé kousky. Česnek oloupeme a nakrájíme na půlky. Všechno dohromady umixujeme na kaši.
Tu nalejeme do vody a necháme projít varem. Hned pak odstavíme. Přecedíme (propasírujeme) přes sítko a nalejeme do láhve. Skladujeme na chladném místě, nejlépe v ledničce. Pije se denně 0,2 cl (malý panák) po dobu 3 týdnů, pak pauza.

Osobně jsem zhubla 1kg za 2 dny. A nebo dcera (9let) po 3 dnech užívání přestala kašlat (suchý kašel) a je bez rýmy. Zřejmě je to první pomoc k upravě Ph. Příště zkusíme bez tepelné upravy. Jen by mě zajímaly zkušenosti skladování a délce užívání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: ned lis 29, 2015 11:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
mirrinda píše:
....Příště zkusíme bez tepelné upravy....

Počítaj so sklamaním \":wink:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2015 2:47 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2011 9:22 pm
Příspěvky: 8
Jak je to možné? Snad by to mělo mít silnější účinek. Napiš něco víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2015 12:15 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
mirrinda píše:
Jak je to možné? Snad by to mělo mít silnější účinek. Napiš něco víc.

Vysoká teplota (resp. pomaly sa zvyšujúca až do bodu varu) vyluhuje do vody z citróna a cesnaku viac látok. Tam nejde o enzýmy, citrón a cesnak ich majú totálne minimum (lebo sú nízkokalorické), takže sa neboj.
Také nepasterizované maslo, to má množstvo enzýmov.... Alebo surové mäso.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: ned pro 20, 2015 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mirrinda píše:
My máme vyzkoušený tento recept: 5 celých citronů, 30 stroužků českého, 1 litr vody. Citróny umyjeme v horké vodě a nakrájíme je na malé kousky. Česnek oloupeme a nakrájíme na půlky. Všechno dohromady umixujeme na kaši.
Tu nalejeme do vody a necháme projít varem. Hned pak odstavíme. Přecedíme (propasírujeme) přes sítko a nalejeme do láhve. Skladujeme na chladném místě, nejlépe v ledničce. Pije se denně 0,2 cl (malý panák) po dobu 3 týdnů, pak pauza.

Osobně jsem zhubla 1kg za 2 dny. A nebo dcera (9let) po 3 dnech užívání přestala kašlat (suchý kašel) a je bez rýmy. Zřejmě je to první pomoc k upravě Ph. Příště zkusíme bez tepelné upravy. Jen by mě zajímaly zkušenosti skladování a délce užívání.

Osobně bych se držel postupu, již jsem ho na netu viděl vícekrát a nikdy nebylo psáno o výrobě bez převaření, podle všeho by se to rychle zkazilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: sob led 09, 2016 9:46 am 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2011 9:22 pm
Příspěvky: 8
Tak šlo by si udělat porci z malého množství. Třeba 1 citron, 5 stroučků česneku, 1dcl vody. Ale nebudu to zkoušek, když to funguje s převařením. Jak jsem psala, výborné na kašel, rýmu. Teď dávám dvouletému dítěti 5ml ráno a 5ml večer. Ze začátku jsem to míchala s medem kvůli chuti, ale ted už nám to chutná i bez oslazení. Dokonale pomáhá. Mám k tomu ještě dotaz. Myslíte, že to nemůže nějak uškodit štřevům, když léčbu opakuji při každém kašli, tedy např. 3 krát za zimu po dobu délky té nemoci (5 - 8 dnů)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 1:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mirrinda píše:
Tak šlo by si udělat porci z malého množství. Třeba 1 citron, 5 stroučků česneku, 1dcl vody. Ale nebudu to zkoušek, když to funguje s převařením. Jak jsem psala, výborné na kašel, rýmu. Teď dávám dvouletému dítěti 5ml ráno a 5ml večer. Ze začátku jsem to míchala s medem kvůli chuti, ale ted už nám to chutná i bez oslazení. Dokonale pomáhá. Mám k tomu ještě dotaz. Myslíte, že to nemůže nějak uškodit štřevům, když léčbu opakuji při každém kašli, tedy např. 3 krát za zimu po dobu délky té nemoci (5 - 8 dnů)?

Nemyslím si že by to mohlo nějak škodit, podle mě jde o velice bezpečný postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2016 6:11 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pridal som to do navodov.
Chcem sa opytat, ci niekto vie potvrdit, ze sa v cesnaku aktivuje aj nieco ine, nez alicin, nastruhanim, a vyckanim 14 minut.
Niesom si isty, ci je to v tejto kure na nieco.
Ide o to, aj ci sa neznici tym prevarenim (resp. , kolko % sa ho znici).
A dalej, ako je to s uskladnenim alicinu. Cital som, ze jeho vydrz po aktivovani (ale neviem, pri akej teplote), je asi 23 hodin.Mozno ze v alkohole vydrzi dlhsie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2016 7:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Pridal som to do navodov.
Chcem sa opytat, ci niekto vie potvrdit, ze sa v cesnaku aktivuje aj nieco ine, nez alicin, nastruhanim, a vyckanim 14 minut.
Niesom si isty, ci je to v tejto kure na nieco.
Ide o to, aj ci sa neznici tym prevarenim (resp. , kolko % sa ho znici).
A dalej, ako je to s uskladnenim alicinu. Cital som, ze jeho vydrz po aktivovani (ale neviem, pri akej teplote), je asi 23 hodin.Mozno ze v alkohole vydrzi dlhsie.

Tak česnek obsahuje sirné sloučeniny ke kterým patří hlavně aliin, který se mění na alicin. Ten se dále transformuje na ajoen, alyl oligo- a polysulfidy a vinylsulfidy. Procesů tam tedy probíhá docela dost, ale nedovedu odpovědět, které proběhnou zrovna v tomto případě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 5:12 am 
Offline

Registrován: stř říj 16, 2013 11:53 am
Příspěvky: 3
Dobry den. Chtěla bych se poradit ohledně mého zdravotního stavu a kuze. Je mi 30 a jiz 3 roky me trapi stridave pravostranne neoro problemy na ruce a noze, brneni, pocit chladu, rychla unava, ztratasily, fascikulace tak nejak na celem tele, dale unava, chronicke zan. v tele uz od mala - zanet moc. cest,gynekologic. pr., akne. RS v nemocnici vylouciloi, asi mam problem i s kandidou. Nyni asi 3 roky se mi zacala hrozne zhorsovat kuze. Hodne mi seschla a zacala se svarstovat. Viz foto. jsem na diete, nenjim sladke, malo masa, hodne ovoce zeleniny. Jsem do detoxikacnich kurach jak na parazity chemii, tak prirodne, rozne vyplachy stev a tak. Proste nic. Na nohou mam pocinajici krecove zily a hlavne lechtavy pocit pod kuzi, jako by tam neco lezlo a drobne fascikulace. Mysliste, ze se da me zdravi uplne obnovit a kuze ziskat mladistvy vzhlked? Deti jeste bohuzel nemam. Ted zkousim energeticka cviceni cchi kung. Moc rada budu za cenne rady. Dekuji a pekny den


Přílohy:
WP_20161012_12_47_57_Pro.jpg
WP_20161012_12_47_57_Pro.jpg [ 246.82 KiB | Zobrazeno 31623 krát ]
WP_20161012_12_47_24_Pro.jpg
WP_20161012_12_47_24_Pro.jpg [ 259.63 KiB | Zobrazeno 31623 krát ]
WP_20161012_12_46_47_Pro.jpg
WP_20161012_12_46_47_Pro.jpg [ 259.75 KiB | Zobrazeno 31623 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 8:09 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
kettynka píše:
.....jsem na diete, nenjim sladke, malo masa, hodne ovoce zeleniny....

Keď robíš základné stravovacie chyby už dávno prekonané (lebo sú to NEZMYSLY), tak sa nediv....
Základ sú živočíšne tuky a bielkoviny. Všetko vysokej kvality. Tvoje telo evidentne nemá dostatočnú výživu, preto máš také problémy aké máš, nekvalitná koža (nemyslím len pokožku, myslím kožu), atď...
Chce to vývary, hovädzie mäso, divinu, maslo, kvalitné vajíčka, kefír..... Ovocia minimum, zeleninu nízkosacharidovú, kvasenú...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 2:31 pm 
Offline

Registrován: stř říj 16, 2013 11:53 am
Příspěvky: 3
SemTamTuPrídem píše:
Keď robíš základné stravovacie chyby už dávno prekonané (lebo sú to NEZMYSLY), tak sa nediv....
Základ sú živočíšne tuky a bielkoviny. Všetko vysokej kvality. Tvoje telo evidentne nemá dostatočnú výživu, preto máš také problémy aké máš, nekvalitná koža (nemyslím len pokožku, myslím kožu), atď...
Chce to vývary, hovädzie mäso, divinu, maslo, kvalitné vajíčka, kefír..... Ovocia minimum, zeleninu nízkosacharidovú, kvasenú...

Tak to si nemyslim, jelikoz tenhle recept na spoustu masa(kvalitniho) a vyvaru uz mam dale odzkouseny. Nic neni tak jednoduche jak si myslis. Cetla jsem, ze tento stav mohou delat kuprikladu borelie. A jelikoz jsem mela boreliozu pred patnacti lety, muze toto byt projev 3. stadia. Takze pokud nemas opravdu hluboke znalosti o problematice cloveka, radeji slova stylu: "tak se nediv" nepouzivej. Clovek by se nikdy nemel povysovat nad druhym. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 2:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
kettynka píše:
Tak to si nemyslim, jelikoz tenhle recept na spoustu masa(kvalitniho) a vyvaru uz mam dale odzkouseny. Nic neni tak jednoduche jak si myslis. Cetla jsem, ze tento stav mohou delat kuprikladu borelie. A jelikoz jsem mela boreliozu pred patnacti lety, muze toto byt projev 3. stadia. Takze pokud nemas opravdu hluboke znalosti o problematice cloveka, radeji slova stylu: "tak se nediv" nepouzivej. Clovek by se nikdy nemel povysovat nad druhym. Dekuji

Tým, že napíšem "tak sa nediv" sa povyšujem nad teba ? \":D\" ...
Ja som myslel, že si si tu prišla po nejaké rady, a už samo o sebe pýtanie si rady od niekoho je v podstate prejavenie sa v zmysle "poraďte mi, tápam v niečom"... Takže ti nemôže nikto poradiť, lebo keď si to dovolí, tak sa bude nad teba povyšovať ? \":roll:\"
Ako chceš, ale ak si myslíš, že stačí poriešiť nejaký detox, a že dostatočne ťa vyživí málo mäsa, dostatok ovocia a zeleniny, tak si NA VEĽKOM OMYLE.
S určitosťou by ti pomohli (časom, ešte nie si asi pripravená) suché pôsty.... Vraj 7 dňový suchý pôst zničí boreliózu... To tvrdí taká nesympatická buchta Mudr. Vilma Partyková. No nevadí ako vyzerá a ako sa prezentuje, ale možno má pravdu, tak prečo neskúsiť...ČASOM. Keď na ten suchý pôst dozrieš. A je len v tvojich rukách, kedy to bude... Boreliózu vraj inak prakticky neporiešiš... hlavne, keď budeš jesť nízkovýživnú stravu (vitamíny a minerály si môžeš strčiť za klobúk - samé o sebe nestačia ani zďaleka...a zelenina a ovocie nič iné neobsahujú)

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2016 11:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
SemTamTuPrídem píše:
Keď robíš základné stravovacie chyby už dávno prekonané (lebo sú to NEZMYSLY), tak sa nediv....
Základ sú živočíšne tuky a bielkoviny. Všetko vysokej kvality. Tvoje telo evidentne nemá dostatočnú výživu, preto máš také problémy aké máš, nekvalitná koža (nemyslím len pokožku, myslím kožu), atď...
Chce to vývary, hovädzie mäso, divinu, maslo, kvalitné vajíčka, kefír..... Ovocia minimum, zeleninu nízkosacharidovú, kvasenú...

není jednoduché tyhle žvásty ignorovat, ale co já vím, třeba je to pravda. určitě nejsem nejchytřejší, ne ne.
nicméně za sebe hodnotím takto:
Ješiš to jsou kydy


Naposledy upravil Jindra dne sob říj 15, 2016 5:28 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz