Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 11:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 10:40 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Máte s tým niekto skúsenosti ? Aké to malo na vás účinky ?
Ja pozorujem svoje žalúdočné problémy týždeň od začatia kúry pomocou tabletiek Chlorella....
Zhodou náhod jeden pán ( kolegynin manžel ) týždeň po začatí užívania extraktu z hlivy ustricovitej tiež začal pociťovať žalúdočné problémy ( tiež ho pálila žáha, ako mňa ). Šiel ku doktorovi, a povedali, že má HP ( helicobacter piroli ). Prečo sa mu to ozvalo práve týždeň ( resp. po zahájení kúry ) po zahájení kúry ? Aj mne... ale po zahájení "chlorellovej kúry". Nejde mi to do hlavy preto, lebo do tohto obdobia ma pálila žáha možno len 5 krát za život, a to po Silvestri ( keď som bol malý, na Silvestra som sa ako jediný deň v roku zvykol prežrať somarín ).
Musím ísť ku doktorke ? Nechcem hadičku do žalúdka... Ja mám voči doktorom príliš veľkú averziu...najradšej by som ich zmlátil, lebo na všetko by predpisovali tabletky. ... Nestačí, ak si detoxikujem všetky orgány s tým, že začnem so žalúdkom ( zvracaním na lačno - ako to popisujete ) a tak prejdem celé telo + pre každý prípad nasadím proticandidovú diétu ( bezglútenovú a bez sladkého ovocia a sladkej zeleniny - mrkva... ) ?
Vaše odporučenie ( pán Jarda ) neberie zodpovednosť za moje zdravie, len sa pýtam - chcem od Vás teoretickú odpoveď ( ohľadom návštevy lekára ). Nebojím sa diagnózy, posledné tri dni "žijem s tým", že mám candidu a helicobactera... a nepoložilo ma to... \":D\" ...
Lekár mi to maximálne potvrdí. A zoberú mi krv - čo zistia ? MÁLO, lebo krv sa snaží čo najdlhšie nemeniť svoje zloženie - mení ho ako posledná telesná tekutina, preto je vyhodnocovanie zdravotného stavu z krve dosť zavádzajúce...
Záverom - celková očista organizmu ( trvajúca približne rok - prejdem celé telo, a potom celoživotne budem zaraďovať očistu rôzneho sporadicky - ako prevenciu ) sa postará o odstránenie problémov ?
JE AŽ TAK NEVYHNUTNÁ HLADOVKA TRVAJÚCA DLHŠIE AKO 24 HODÍN ? Dlhšej sa totiž chcem razantne vyhnúť... z osobných dôvodov.
Ďakujem za odpoveď.
PS : ako vidím, dvojročná prax vrámci urinoterapie ( každé ráno užitie asi 2,5dcl stredného prúdu rannej moči ) určite pomáha, ale nerobí zázraky... To by som veľa chcel, viem. \":)\" ...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 20, 2010 11:28 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nowocayn, helikobaktera sa nesnaz vyhladit, to je blbost, na ktoru som aj ja doplatil a stalo ma to 3 roky traviacich problemov. Teraz uz viem, ze kvoli antibiotikam, ktorymi mi likvidovali doktori helikobaktera, sa mi po vyhladeni crevnej mikroflory dostali do criev paraziti a kandida, ktorych som sa z vacsej casti zbavil az dzusovym postom a MMS. Dovtedy absolutne nic nepomahalo, ani 35 jednodnovych hladoviek pocas 2 rokov s tym nic nespravilo. Cital som nejake clanky o tvorbe HCL, kde bolo napisane, ze telo si samo helikobaktera pusti do zaludka, ked je prilis nizka tvorba HCL, pretoze bunky v zaludku ju uz produkuju v malom mnozstve. Helikobakter je v tomto zachrana, avsak, pokial imunitny system nefunguje dobre, nezladi sa to, a posiela nanho nefunkcne biele krvinky cez sliznicu zaludka, ktore tam zahnivaju a sposobuju zapaly (gastritida). Cize... gastritida z helikobaktera je dosledok, nie pricina, a to dlhodobeho stresu, ktory odrovna produkciu HCL v zaludku, a zaroven, zle fungujuceho imunitneho systemu v oblasti traviacej sustavy. Ludia, co maju s tymto problemy, maju casto aj potravinove alergie, zapaly criev a podobne, ide o ten isty autoimunitny problem.
Riesi sa odkyselenim a cistenim criev, kedy vyrazne stupa funkcnost imunitneho systemu, pomaha samozrejme aj ocista pecene, ktora zasahuje prakticky do vsetkeho, a po tychto ocistach sa da zaradit aj ocista lymfatickeho systemu, ktora tiez vyrazne pomaha praci imunitneho systemu. K tomuto, je dolezite zbavit sa stresu, ktory udiera prave do oblasti zaludka a energeticky ho blokuje, cim znemoznuje jeho regeneraciu od nahromadenych problemov. Az ked je toto doriesene, oplati sa cely proces podporit vyplachmi zaludka a zaradenim veci, ktore podporuju obnovu produkcie HCL v zaludku. Postupne gastritida zmizne, pretoze imunitny system nebude helikobakterom drazdeny, a ked stupne produkcia HCL v zaludku, helicobakter sam a dobrovolne odijde. Pretoze nebude potrebne, aby blokoval infiltraciu inych patogenov do tela - postara sa o to uz HCL.

Co sa tyka chlorely, ja ju berem, osobne necitim ziaden rozdiel, takze chcem dobrat a dalsi krat uz urcite nekupim. U dzusoveho postu, MMS a ocistach pecene, ako aj doplnania horcika a vitaminu C, citim rozdiel, u inych veci nie. Povedal by som, ze chlorela je take malicke plus, ked doriesis podstatne veci, napriklad odkyselis a vycistis crevo, doplnis probiotika z kefiru alebo bryndze, tak chlorela tak o malicko urychli proces ocisty, ale pokial tie podstatne veci nedoriesis, tak vyhadzujes peniaze do zachodu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 7:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Máte s tým niekto skúsenosti ? Aké to malo na vás účinky ?
Ja pozorujem svoje žalúdočné problémy týždeň od začatia kúry pomocou tabletiek Chlorella....
Zhodou náhod jeden pán ( kolegynin manžel ) týždeň po začatí užívania extraktu z hlivy ustricovitej tiež začal pociťovať žalúdočné problémy ( tiež ho pálila žáha, ako mňa ). Šiel ku doktorovi, a povedali, že má HP ( helicobacter piroli ). Prečo sa mu to ozvalo práve týždeň ( resp. po zahájení kúry ) po zahájení kúry ? Aj mne... ale po zahájení "chlorellovej kúry". Nejde mi to do hlavy preto, lebo do tohto obdobia ma pálila žáha možno len 5 krát za život, a to po Silvestri ( keď som bol malý, na Silvestra som sa ako jediný deň v roku zvykol prežrať somarín ).
Musím ísť ku doktorke ? Nechcem hadičku do žalúdka... Ja mám voči doktorom príliš veľkú averziu...najradšej by som ich zmlátil, lebo na všetko by predpisovali tabletky. ... Nestačí, ak si detoxikujem všetky orgány s tým, že začnem so žalúdkom ( zvracaním na lačno - ako to popisujete ) a tak prejdem celé telo + pre každý prípad nasadím proticandidovú diétu ( bezglútenovú a bez sladkého ovocia a sladkej zeleniny - mrkva... ) ?
Vaše odporučenie ( pán Jarda ) neberie zodpovednosť za moje zdravie, len sa pýtam - chcem od Vás teoretickú odpoveď ( ohľadom návštevy lekára ). Nebojím sa diagnózy, posledné tri dni "žijem s tým", že mám candidu a helicobactera... a nepoložilo ma to... \":D\" ...
Lekár mi to maximálne potvrdí. A zoberú mi krv - čo zistia ? MÁLO, lebo krv sa snaží čo najdlhšie nemeniť svoje zloženie - mení ho ako posledná telesná tekutina, preto je vyhodnocovanie zdravotného stavu z krve dosť zavádzajúce...
Záverom - celková očista organizmu ( trvajúca približne rok - prejdem celé telo, a potom celoživotne budem zaraďovať očistu rôzneho sporadicky - ako prevenciu ) sa postará o odstránenie problémov ?
JE AŽ TAK NEVYHNUTNÁ HLADOVKA TRVAJÚCA DLHŠIE AKO 24 HODÍN ? Dlhšej sa totiž chcem razantne vyhnúť... z osobných dôvodov.
Ďakujem za odpoveď.
PS : ako vidím, dvojročná prax vrámci urinoterapie ( každé ráno užitie asi 2,5dcl stredného prúdu rannej moči ) určite pomáha, ale nerobí zázraky... To by som veľa chcel, viem. \":)\" ...

Xion vám to píše dobře, tyto problémy jsou většinou z trvalé stresové zátěže, a pokud si ji nevyřešíte, tak nevyřešíte ani ten problém. Osobně se domnívám, že chlorela na to má pouze nepatrný vliv a co se týká vyšetření, to vidím také jako zbytečné, stejně vám nabídnou pouze další odkyselování žaludku a to nikam nevede. Nastudujte si tvorbu žaludeční kyseliny a pokud ji nedokážete sám tvořit, tak ji musíte dodávat, dříve se na to používala kyselina chlorovodíková s pepsinem a každý starý lékárník vám potvrdí, že šlo o vynikající a velice levné řešení tohoto problému.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz