Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podezření na zánět žlučníku
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 10:40 am 
Offline

Registrován: čtv led 31, 2019 12:48 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, mám trošku podezření jestli nemám zánět žlučníku. Prodělala sjem před pár dny zvracení, průjem, na ultrazvuku jsem zatím neměla, ale všechny hodnoty (jaterní, slinivka, crop lehce zvýšené a pořád mám takový divný pocit v pravém podžebří (zároveň mám ale ztučněná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podezření na zánět žlučníku
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Luc":1auwrvv4]Dobrý den, mám trošku podezření jestli nemám zánět žlučníku. Prodělala sjem před pár dny zvracení, průjem, na ultrazvuku jsem zatím neměla, ale všechny hodnoty (jaterní, slinivka, crop lehce zvýšené a pořád mám takový divný pocit v pravém podžebří (zároveň mám ale ztučněná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podezření na zánět žlučníku
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2019 5:06 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
7 Nonsurgical Treatments for Gallstones
https://www.everydayhealth.com/gallbladder/non-surgical-treatments-for-gallstones.aspx

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne úte bře 19, 2019 5:48 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podezření na zánět žlučníku
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2019 5:40 pm 
Offline

Registrován: čtv led 31, 2019 12:48 pm
Příspěvky: 3
Děkuji za odpovědi. K té druhé - tyto procedury se tu ale nepraktikují ne? Lékaří rovnou posílají na oepraci Všechni mě jen odrazují že kámen nerozpustím, že to ještě nikdy neviděli. Pane Jardo, jak dlouho to tak trvá? Přibližně kámen 1,3 cm? S Hlavně s CHancou Piedrou a hořčíem (i když v menší míře než než před průjmem)? Děkuji. Kámen už mám zase až v krku žlučníku a dost ho tam cítím. Trošku se bojím že až se zmenší tak se rovnou vyplaví a ucpe žlučovod


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podezření na zánět žlučníku
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2019 6:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Luc píše:
Děkuji za odpovědi. K té druhé - tyto procedury se tu ale nepraktikují ne? Lékaří rovnou posílají na oepraci Všechni mě jen odrazují že kámen nerozpustím, že to ještě nikdy neviděli. Pane Jardo, jak dlouho to tak trvá? Přibližně kámen 1,3 cm? S Hlavně s CHancou Piedrou a hořčíem (i když v menší míře než než před průjmem)? Děkuji. Kámen už mám zase až v krku žlučníku a dost ho tam cítím. Trošku se bojím že až se zmenší tak se rovnou vyplaví a ucpe žlučovod

To chce slyšet každý za jak dlouho se toho zbavím a já chci zase vždy slyšet co všechno pro to je ten člověk ochoten udělat, prostě na nic nedefinující otázku nemáte možnost dát nic jiného než nic nedefinující odpověď. Pokud zajistíte změnu parametrů v toku žluče a sedimentování vápníku je přeci stejně logické že stejně rychle jak to vzniklo vše zase zmizí. Pochopitelně při vyšší snaze rychleji a při minimální třeba nikdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Žlučníkový záchvat
PříspěvekNapsal: ned črc 02, 2023 11:17 pm 
Offline

Registrován: stř úno 03, 2016 12:09 pm
Příspěvky: 9
Zdravím vespolek.

Jsem zhruba dva měsíce na dietě, kdy si hlídám hlavně množství snězené potravy. Za tu dobu mám 10 kilo dole, i když je předemnou stále dlouhá cesta (momentálně 110 kg).

To ale jen tak na úvod. Co mě trápí, je nepravidelná bolest břicha. Nevím, zda jsem správně odhadl příznaky, ale vychází mi to na problémy se žlučníkem. Začalo to už zhruba před rokem, kdy jsem měl silné bolesti v zaludku/střevech. Připisoval jsem to pálivým papričkám, kterých jsem ten den spoustu snědl. Trochu jsem si na pálivých věcech ujížděl. Od té doby jsem měl těchto náhlých bolestí maximálně do desíti, v téměř všech případech po pálivém nebo alespoň kořeněném jídle.

Bylo to určitě také tím, že jsem chilli hodně omezil a v posledních měsících jsem měl klid. Až dodnes, kdy bez předchozího varování přišla bolest zad společně i s žaludkem a zhruba do hodiny to dosáhlo vrcholu, po kterém bolest rychle odešla. Zaráží mě to, že nedokážu odhadnout žádnou příčinu. Tedy dnes jsem měl k jídlu bulgur, fazole s vejci a potom ještě pár sucharů s olivovým olejem a zeleninou.

Rád bych se vás znalejších zeptal na názor, co mi teda je a jak nejlépe problém vyřešit. Odhaduji, že nějaká džusová kůra by mohla alespoň trochu pomoct. Každopádně po svátcích zajdu k doktorovi, zda by mi mohl udělat nějaké vyšetření, ať vím přesně, na čem jsem. Po dnešním zážitku jsem byl asi 10 minut od toho, že bych si volal záchranku.

Děkuji všem za reakci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkový záchvat
PříspěvekNapsal: úte črc 04, 2023 6:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
OtaS píše:
Zdravím vespolek.

Jsem zhruba dva měsíce na dietě, kdy si hlídám hlavně množství snězené potravy. Za tu dobu mám 10 kilo dole, i když je předemnou stále dlouhá cesta (momentálně 110 kg).

To ale jen tak na úvod. Co mě trápí, je nepravidelná bolest břicha. Nevím, zda jsem správně odhadl příznaky, ale vychází mi to na problémy se žlučníkem. Začalo to už zhruba před rokem, kdy jsem měl silné bolesti v zaludku/střevech. Připisoval jsem to pálivým papričkám, kterých jsem ten den spoustu snědl. Trochu jsem si na pálivých věcech ujížděl. Od té doby jsem měl těchto náhlých bolestí maximálně do desíti, v téměř všech případech po pálivém nebo alespoň kořeněném jídle.

Bylo to určitě také tím, že jsem chilli hodně omezil a v posledních měsících jsem měl klid. Až dodnes, kdy bez předchozího varování přišla bolest zad společně i s žaludkem a zhruba do hodiny to dosáhlo vrcholu, po kterém bolest rychle odešla. Zaráží mě to, že nedokážu odhadnout žádnou příčinu. Tedy dnes jsem měl k jídlu bulgur, fazole s vejci a potom ještě pár sucharů s olivovým olejem a zeleninou.

Rád bych se vás znalejších zeptal na názor, co mi teda je a jak nejlépe problém vyřešit. Odhaduji, že nějaká džusová kůra by mohla alespoň trochu pomoct. Každopádně po svátcích zajdu k doktorovi, zda by mi mohl udělat nějaké vyšetření, ať vím přesně, na čem jsem. Po dnešním zážitku jsem byl asi 10 minut od toho, že bych si volal záchranku.

Děkuji všem za reakci.

Tak řešit cokoliv když neznáte příčinu problému je docela potíž protože ty vaše problémy mohou pocházet z vícero oblastí. První co bych viděl rozumné je nechat si udělat vyšetření na sonu a nechal bych si udělat plné jaterní testy, ty stojí pár korun tedy ani do toho nemusíte tahat doktora. Pokud tam něco bude je v celku jasné že je potřeba řešit játra a žlučník a pokud nebude pak musíte zapátrat v paměti jak v ten den té bolesti vypadla defekace, nadýmání a stres. Vše z uvedeného je schopno generovat uvedený problém a určitě by šlo dohledat i další možnosti. Odlehčení stravy pochopitelně pomůže stejně jako snížení váhy, ale zda se tím problém vyřeší nedovedu odhadnout.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz