Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:59 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pát kvě 06, 2011 8:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Chtel bych upozornit na par veci:
1. zboznovanost pro lecbu nejakym stromem muze byt jen diky tomu jak byla briza v davnych dobach uctivana proto ze ten strom byl proste nenahraditelnej pro nektere aplikace a lide s k nemu vypestovali svym zpusobem vztah byt uz byl treba zalozeny na placebo efektu.

2. ikdyz muze byt neco pravdy na bodu 1. kaslu na to \":)\" Momentalne je vhodny cas na sber listu, je krasne mlady zelenoucky listky a uz sem vyzkousel z takovych listku a jehned caj a mohu rict ze dochuceny citronem a medem je vynikajici, kam se hrabe nejaky cinsky caj plny kofeinu! A co je vynikajici pro moje chutove bunky (predpokladam) a je to z luna prirody nebude tak spatne i pro telo. \":)\")
Zatim piju slabsi caj asi 3 den a zda se mi ze nektere deklarovane ucinky to ma, bohuzel se objevily i nektere ktere sem necekal, napr. syndrom suchych oci u pocitace a svedeni ocni spojivky. Ale nechci to ukvapit preci jen je brzy na hodnoceni a soudy.
Cest a slava brize. \":)\"

Bříza je opravdu mocný pomocník na cestě ke zdraví, tedy určitě se vyplatí si o jejím působení na tělo něco načíst a vzhledem k tomu jak snadno je dostupná, bych to viděl velice rozumné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pát kvě 06, 2011 4:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Ještě jeden přitroublý dotaz k lékořici. Pokud ji v mlýnku rozmydlím na prach, vyžaduje pak nějaké extra skladovací podmínky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob kvě 07, 2011 7:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Ještě jeden přitroublý dotaz k lékořici. Pokud ji v mlýnku rozmydlím na prach, vyžaduje pak nějaké extra skladovací podmínky?

Ne, prostě ji dáte do dobře uzavíratelné skleničky a používáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 10:35 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jsem trochu v pasti z toho rozemletí lékořice na prach. Kořen mi přišel už jako částečně nasekaný - viz foto, ale pokud to dám do mlýnku, ve kterém rozmělňuju např. ořechy a semínka, tak se to v něm pořád jenom melduje a velice nic. Mlýnek jsem málem spálil a ikdyž je část rozemletá, tak většina je jakoby jemná vata. Ten kořen mi přijde spíš jako suché seno. Dal jsem si toho kávovou lžičku, pocumlal a zapil vodou a celkem to jde. Je možné to v této podobě, jak je na fotce, přihodit do obědového salátu nebo s tím posypat patlaninu? Nechce se mi uvařit mlýnek a lepší nápad jak to rozdrtit mě zatím nenapadl...
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 7:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Jsem trochu v pasti z toho rozemletí lékořice na prach. Kořen mi přišel už jako částečně nasekaný - viz foto, ale pokud to dám do mlýnku, ve kterém rozmělňuju např. ořechy a semínka, tak se to v něm pořád jenom melduje a velice nic. Mlýnek jsem málem spálil a ikdyž je část rozemletá, tak většina je jakoby jemná vata. Ten kořen mi přijde spíš jako suché seno. Dal jsem si toho kávovou lžičku, pocumlal a zapil vodou a celkem to jde. Je možné to v této podobě, jak je na fotce, přihodit do obědového salátu nebo s tím posypat patlaninu? Nechce se mi uvařit mlýnek a lepší nápad jak to rozdrtit mě zatím nenapadl...
Obrázek

To asi nebudete mít tu surovinu dostatečně suchou, protože jinak to v běžném mixéru uvedu do docela slušně jemného stavu i když je pravda, že prášek to není, je to takové trochu vláknité, ale velice jemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 6:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
To asi nebudete mít tu surovinu dostatečně suchou, protože jinak to v běžném mixéru uvedu do docela slušně jemného stavu i když je pravda, že prášek to není, je to takové trochu vláknité, ale velice jemné.
Mě právě přijde jako seno a stejně se chová i v mlýnku. Ať ji tam nechám sebedýl, tak je to jak mlet suchou trávu. Toto je výsledek po pár minutách, kdy jsem mlýnek málem upekl...
Obrázek
Zatím to konzumuju v této podobě, chvíli to žvýkám jak vůl a pak zhltnu a zapiju douškem vody nebo to mám v salátu kde to nejde poznat vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 12:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Mě právě přijde jako seno a stejně se chová i v mlýnku. Ať ji tam nechám sebedýl, tak je to jak mlet suchou trávu. Toto je výsledek po pár minutách, kdy jsem mlýnek málem upekl...
Obrázek
Zatím to konzumuju v této podobě, chvíli to žvýkám jak vůl a pak zhltnu a zapiju douškem vody nebo to mám v salátu kde to nejde poznat vůbec.

Dle mého názoru je to vyhovující rozmělnění, ono udělat z toho vyloženě prášek je prakticky nemožné, vždy tam nějaké vláknité části zbudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 10:13 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Dle mého názoru je to vyhovující rozmělnění, ono udělat z toho vyloženě prášek je prakticky nemožné, vždy tam nějaké vláknité části zbudou.

Pokud chci dostat jemný prášek tak to pomelu v tříštivém kávomlýnku a pak ještě v kovovém mlýnku na mák (mám Porkert). Dá to ale víc práce a přímo v mlýnku to nejde, blokne to šnek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 12:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Pokud chci dostat jemný prášek tak to pomelu v tříštivém kávomlýnku a pak ještě v kovovém mlýnku na mák (mám Porkert). Dá to ale víc práce a přímo v mlýnku to nejde, blokne to šnek.

Tak určitě to možné je, ale tak perfektní rozdrcení ani není nutné, prostě jde o to aby to bylo konzumovatelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 4:01 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
kupila som si sladke drievko, je to super chut, hlavne, ked mi ostava este dlho v ustach, je to mnam. davam si ju dokonca do kavy a super (viem, ze kava niec moc, ale este stale zavislacim), tu som sa vsak chcela opytat, neznici lekoricu ta horuca voda? viem, ze sa z toho robi caj, ale aj tak.
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 7:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
kupila som si sladke drievko, je to super chut, hlavne, ked mi ostava este dlho v ustach, je to mnam. davam si ju dokonca do kavy a super (viem, ze kava niec moc, ale este stale zavislacim), tu som sa vsak chcela opytat, neznici lekoricu ta horuca voda? viem, ze sa z toho robi caj, ale aj tak.
dakujem

Ne, to nijak nevadí, ale dávejte si pozor na tlak, lékořice ho docela slušně zvedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř čer 01, 2011 9:25 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Ne, to nijak nevadí, ale dávejte si pozor na tlak, lékořice ho docela slušně zvedá.

Tlak mám veľmi nízky,
takže mierme dvihnutie uvítam, to už som postrehla dnes. Určite si to budem strážiť, ďakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte čer 28, 2011 7:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
To dost záleží kolik ji budete užívat, ale pokud by jste ji bral 3x denně čajovou lžičku, která má cca 2-2,5 g tak při té horní hranici budete potřebovat 420 g na celou kůru. Brát se to dá kdykoliv, klidně i do jídla a s ničím se tato kombinace netluče.
Jen upřesním, že při braní čajové lžičky 3x denně jsem z 500g balení lékořice za 8 týdnů vyžral sotva polovinu. Ta lžička skutečně pojme zhruba 2,5g ale lékořice je seno a neváží prakticky nic, takže toho na tu jednu 8 týdenní kůru bohatě postačí 250g. Teď dám 8 týdnů pauzu a pak to zkusím zase, mezitím budu aspoň ládovat B1+B5 protože kruhy vůbec nezmizely.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2011 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Jen upřesním, že při braní čajové lžičky 3x denně jsem z 500g balení lékořice za 8 týdnů vyžral sotva polovinu. Ta lžička skutečně pojme zhruba 2,5g ale lékořice je seno a neváží prakticky nic, takže toho na tu jednu 8 týdenní kůru bohatě postačí 250g. Teď dám 8 týdnů pauzu a pak to zkusím zase, mezitím budu aspoň ládovat B1+B5 protože kruhy vůbec nezmizely.

A měl jste ji důkladně rozmixovanou, protože já jsem ten údaj neodhadoval, ale dávku jsem zvážil na váze se setinovou přesností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 5:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
A měl jste ji důkladně rozmixovanou, protože já jsem ten údaj neodhadoval, ale dávku jsem zvážil na váze se setinovou přesností.

Způsob mixování jsem tu řešil na fotkách - málem jsem upekl mlýnek \":-)\" Mě digi váha při obsahu čajové lžičky neukáže ani 1 celý gram, je to jak vážit peří...ale to je jedno, kůru jsem dokončil a další dám až za 8 týdnů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz