Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 7:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 8:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned kvě 09, 2010 6:44 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
Jarda píše:
To můžete používat dle potřeby a postupně si pH vyladit, klidně se to dá aplikovat třeba 6x-8x denně, ale pozor aby jste to nepřehnal. Pokud se pH dostane na hodnotu 8 pH, nebo vyšší, tak raději srazit větší dávkou vitamínu C, tam je to již zase nebezpečné z druhé strany.

Lze tedy dlouhodobě užívat jedlou sodu např. v tomto nápoji? Není to nepřirozená látka a agresívní na žaludek a neničí tak např.kys. chlorovodíkovou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
surikata píše:
Lze tedy dlouhodobě užívat jedlou sodu např. v tomto nápoji? Není to nepřirozená látka a agresívní na žaludek a neničí tak např.kys. chlorovodíkovou?

Tak dlouhodobě bych to asi nedělal, ale po nezbytně nutnou dobu určitě ano. Samozřejmě může také ve velkých dávkách škodit a dlouhodobě může určitě vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 3:04 pm 
Offline

Registrován: pát pro 03, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 10
Mrkněte na Ty parametry Infrasauny

http://www.marimex.cz/infrasauna-classic-2000/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 3:28 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mám dotaz - dnes mi vyrazil opar a celkově na mě něco leze. Má člověk hlavně odkyselovat nebo dodávat C vitamín?

Udělala jsem to dnes takto:
hořčík + zinek - pauza
2 zásadité tablety - pauza
Pak v průběhu 2 hodin šťáva ze 2 grepů, 2 banány a půl litru míchané ovocné šťávy + gram rychlého céčka a 2 gramy postupně se uvolňujícího.
A teď, když už zas mam žaludek docela prázdný, jsem tam lupla 2 zásadité tabletky.

Je to tak ok? Už se cítím mnohem lépe, ale třeba by to šlo ještě lépe.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
jalowiczor píše:
Mrkněte na Ty parametry Infrasauny

http://www.marimex.cz/infrasauna-classic-2000/

Nejsem schopen na to odpovědět, protože foto nesedí na návod. Na fotce není topný panel na nohy, což by bylo dost špatné a v návodu tento panel je a zase tam nejsou boční panely a to je taky špatné, čili se musíte dodavatele zeptat, jak je to v reálu. Naprosto nejlepší je pět panelů, kdy je jeden na záda, dva na boky, jeden zepředu, ten bývá malý a jeden pod lavicí na nohy. Nic lepšího vymyslet nejde, ale toto řešení ideálně vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mám dotaz - dnes mi vyrazil opar a celkově na mě něco leze. Má člověk hlavně odkyselovat nebo dodávat C vitamín?

Udělala jsem to dnes takto:
hořčík + zinek - pauza
2 zásadité tablety - pauza
Pak v průběhu 2 hodin šťáva ze 2 grepů, 2 banány a půl litru míchané ovocné šťávy + gram rychlého céčka a 2 gramy postupně se uvolňujícího.
A teď, když už zas mam žaludek docela prázdný, jsem tam lupla 2 zásadité tabletky.

Je to tak ok? Už se cítím mnohem lépe, ale třeba by to šlo ještě lépe.

Já se domnívám, že ten váš postup plně vyhovuje a není důvod na něm něco měnit. Jinak většinou stačí pouze vyhnat pH na hodnotu těsně pod 8 pH a zpravidla se ihned uleví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 13, 2010 10:21 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
jalowiczor píše:
Mrkněte na Ty parametry Infrasauny

http://www.marimex.cz/infrasauna-classic-2000/


Pěkný kousek a za malé peníze. Taková by se mohla vlézt i do panelákového bytu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned pro 26, 2010 11:33 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Dobry vecer Jarda,
potrebovala by som radu, neviem si dat rads mojim pH, stale je strasne nizko, napriek strave, takmer 100% surovej, snazim sa nemixovat dokopy voloviny, co by mohlo kvasit. klystirujem denne uz asi mesiac, najprv mms, teraz s jabl. octom + urina - tu som citala, ze je mozne, ze je to reakcia na to.
no ako ste tu pisali, ze "Hodnoty při nichž člověk celkem spolehlivě opustí tento svět jsou při acidóze 4,3 pH a při alkalóze 9,3 pH, takže s oběma stavy opatrně." tak s mojim pH by som tu uz na tomto svete nemala byt. casto mavam okolo 4, dokonca parkrat aj pod 4 \":shock:\" citim sa stale rovnako, ziadne tragicke satvy, samozrejme dobre sa vyslovene nemam, to by som klamala, ale zijem vcelku v pohode. podotykam, ze mam Vami odporucany pH meter, je novy a manzel, co sa stravuje ovela benevolentnejsie ako ja, ma pH vcelku dobre, meria si s nim tiez, cize pH meter je ok.
hlavne by so mteda potrebovala mat jasno v tom, co robit. kazdopadne, kvasinky pozitivne, cize hostim ich v sebe v idealnom prostredi, preto by som sa rada opytala:
1. citala som tu niekde, ze ste odporucali drzat tyzden cisto uhorkovo melonovu monodietu - melony som zltou kozou su tiez ok? mozem toto skusit? (neviem, kolko dni vydrzim, kedze mam 2 male deti a fachcim cele dni). snad aspon kratkodobo t zrazit.
2. soda - dlhodobo asi nic moc - to ste tiez pisali niekde- aspon kratkodobo - kolko max. vkuse mozem skusit? napr 3x denne hodinu po uziti HCl?
3. klystiry chcem na cas vysadit - ci sa nieco zmeni - pred par tyzdnami som pH take nizke nemala. (teraz mi stupne cez den na max 6,5)
4. mam zeleny jacmen - napoj - este som neuzivala. mohlo by to pomoct?
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 27, 2010 1:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Dobry vecer Jarda,
potrebovala by som radu, neviem si dat rads mojim pH, stale je strasne nizko, napriek strave, takmer 100% surovej, snazim sa nemixovat dokopy voloviny, co by mohlo kvasit. klystirujem denne uz asi mesiac, najprv mms, teraz s jabl. octom + urina - tu som citala, ze je mozne, ze je to reakcia na to.
no ako ste tu pisali, ze "Hodnoty při nichž člověk celkem spolehlivě opustí tento svět jsou při acidóze 4,3 pH a při alkalóze 9,3 pH, takže s oběma stavy opatrně." tak s mojim pH by som tu uz na tomto svete nemala byt. casto mavam okolo 4, dokonca parkrat aj pod 4 \":shock:\" citim sa stale rovnako, ziadne tragicke satvy, samozrejme dobre sa vyslovene nemam, to by som klamala, ale zijem vcelku v pohode. podotykam, ze mam Vami odporucany pH meter, je novy a manzel, co sa stravuje ovela benevolentnejsie ako ja, ma pH vcelku dobre, meria si s nim tiez, cize pH meter je ok.
hlavne by so mteda potrebovala mat jasno v tom, co robit. kazdopadne, kvasinky pozitivne, cize hostim ich v sebe v idealnom prostredi, preto by som sa rada opytala:
1. citala som tu niekde, ze ste odporucali drzat tyzden cisto uhorkovo melonovu monodietu - melony som zltou kozou su tiez ok? mozem toto skusit? (neviem, kolko dni vydrzim, kedze mam 2 male deti a fachcim cele dni). snad aspon kratkodobo t zrazit.
2. soda - dlhodobo asi nic moc - to ste tiez pisali niekde- aspon kratkodobo - kolko max. vkuse mozem skusit? napr 3x denne hodinu po uziti HCl?
3. klystiry chcem na cas vysadit - ci sa nieco zmeni - pred par tyzdnami som pH take nizke nemala. (teraz mi stupne cez den na max 6,5)
4. mam zeleny jacmen - napoj - este som neuzivala. mohlo by to pomoct?
Dakujem.

Krátkodobě se tak nízké hodnoty pH dají jak vidno přežít, ovšem jako trvalá hodnota je to prakticky nemožné.
Jinak k těm dotazům.
1)Melounová monodieta je vhodná přes letní měsíce, kdy je kvanta melounů a je vhodnější používat ty běžné červené-vodní melouny, nicméně ty žluté-cukrové jsou paradoxně ještě zásaditější, ovšem nedovedu odhadnout jak moc budou vyhovovat kandidě.
2)Soda s melasou se dá používat celkem dlouho, klidně i více než měsíc a je jedno v jakém množství, klidně i třeba 8 dávek denně, ale pozor ať to zase nepřeženete nahoru, to také není zrovna dobré.
3)Klystýry klidně může kdykoliv vysadit a zase začít používat v tom není žádná pravidelnost nutná.
4)Zelený ječmen je sice zbytečně drahý, ale funguje a zásaditý určitě je, čili ho klidně můžete používat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 27, 2010 2:46 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda, ďakujem. Čo sa týka cukrovych melónov, keby som skúsila ich jesť s kokosovým tukom, kvôli kandide, tymto by sa situácia nedala zachrániť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 27, 2010 3:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Jarda, ďakujem. Čo sa týka cukrovych melónov, keby som skúsila ich jesť s kokosovým tukom, kvôli kandide, tymto by sa situácia nedala zachrániť?

To musíte vyzkoušet, ono se blbě odhaduje jak bude něčí tělo reagovat, každopádně tuk může množení kvasinek zhoršovat, protože se vstřebá méně cukrů do buněk, ale za tím zase stojí vitamíny skupiny B, konkrétně B6, B9 a B12, čili pokud jich máte dost, tak lipidy vstřebáte, pokud málo, bude problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 27, 2010 11:42 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
To musíte vyzkoušet, ono se blbě odhaduje jak bude něčí tělo reagovat, každopádně tuk může množení kvasinek zhoršovat, protože se vstřebá méně cukrů do buněk, ale za tím zase stojí vitamíny skupiny B, konkrétně B6, B9 a B12, čili pokud jich máte dost, tak lipidy vstřebáte, pokud málo, bude problém.

akurat neviem, co mam hladat, ako sa mam ci nemam citit, naduvanie, vetry? to je urcite jasna znamka, ze kombinacia potravin nebola ok. co dalej?
neviem, kam mam polozit tuto otazku, ale asi sem:
dnes som mala na obed pickles - kapustu (zeli) s chrenom a upiekla som si k tomu nasucho v trube zemiaky. bolo to fantasticke, len vecer som mala na moj vkus dost silne vetry, co ma prekapilo, lebo s tym uz mam dlhsi cas pokoj. mohlo to byt z toho? este ale sa stalo ze som po dlhom case neodolala a dala si v podvecer 2 ci tri male bryndzove oplatky - samozrejme hlavne tam bola muka. na to asi po polhodine niekolko makovych gulocok ( semena, orechy a sus. ovocie). rozmyslam, ci to mohlo sposobit aj take miniaturne mnozstvo muky vzhladom na tenkost oplatkov a nasledna konzumacia tych gulocok, alebo ten obed.
vcera som obedovala iba samotne tie pickles, zjedla som pol 7dl flase a nic mi nebolo.
no ako tak uvazujem, skor tenobed, lebo v minulosti som mavala taketo problemy po jedle zhruba v takom casovom odstupe.
no tak ci tak, pickles by malo posobit proti candide. ako je to s nesurovymi zemiakmi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 12:52 am 
Offline

Registrován: úte pro 28, 2010 12:29 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
dnes jsem narazila na toto forum, které je pro mne velmi zajímavé protože mám dle laboratorních vyšetření moči PH 5 a to už celý rok. Udivilo mne že hraniční hodnoty uvedené na protokolu z laborky jsou mezi 4,5-5,5.
Nyní mi diagnostikovali karcinom prsu, a mám kromě jiného javorovým sirupem smíchaným se sodou zvýšit PH což má způsobit zastavení bujení a odumírání rakovinových buňek.
Tak Vás prosím o radu jestli s tímto postupem máte zkušenosti.
Mockrát děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 12:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
akurat neviem, co mam hladat, ako sa mam ci nemam citit, naduvanie, vetry? to je urcite jasna znamka, ze kombinacia potravin nebola ok. co dalej?
neviem, kam mam polozit tuto otazku, ale asi sem:
dnes som mala na obed pickles - kapustu (zeli) s chrenom a upiekla som si k tomu nasucho v trube zemiaky. bolo to fantasticke, len vecer som mala na moj vkus dost silne vetry, co ma prekapilo, lebo s tym uz mam dlhsi cas pokoj. mohlo to byt z toho? este ale sa stalo ze som po dlhom case neodolala a dala si v podvecer 2 ci tri male bryndzove oplatky - samozrejme hlavne tam bola muka. na to asi po polhodine niekolko makovych gulocok ( semena, orechy a sus. ovocie). rozmyslam, ci to mohlo sposobit aj take miniaturne mnozstvo muky vzhladom na tenkost oplatkov a nasledna konzumacia tych gulocok, alebo ten obed.
vcera som obedovala iba samotne tie pickles, zjedla som pol 7dl flase a nic mi nebolo.
no ako tak uvazujem, skor tenobed, lebo v minulosti som mavala taketo problemy po jedle zhruba v takom casovom odstupe.
no tak ci tak, pickles by malo posobit proti candide. ako je to s nesurovymi zemiakmi?

Ano, nadýmání je ten projev, že je něco špatně. Zelí je silný čistič a nadýmá i ve formě pickles, nicméně zrovna tato varianta nemusí být na závadu, protože jde o likvidaci svinstva na střevní stěně. Předpokládám, že se to zelí snažilo zlikvidovat tu mouku, ale je to pouhá domněnka, je vhodné takovéto stavy pozorovat a reakce na danou směs potravin zapisovat, po nějaké době máte jasno a chyby dělat nebudete. Pickles skutečně kandidu omezuje, ale tepelně upravené brambory ji naopak množí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
marie.j píše:
Dobrý den,
dnes jsem narazila na toto forum, které je pro mne velmi zajímavé protože mám dle laboratorních vyšetření moči PH 5 a to už celý rok. Udivilo mne že hraniční hodnoty uvedené na protokolu z laborky jsou mezi 4,5-5,5.
Nyní mi diagnostikovali karcinom prsu, a mám kromě jiného javorovým sirupem smíchaným se sodou zvýšit PH což má způsobit zastavení bujení a odumírání rakovinových buňek.
Tak Vás prosím o radu jestli s tímto postupem máte zkušenosti.
Mockrát děkuji.

Ne všechno se ve zdravotnictví dělá zcela správně a také používané postupy vedou většinou pouze k léčení, nikoliv k vyléčení. Pokud uvážíte, že pH 4,3 je smrtelná hodnota, tak vaše pH hraniční vlastně je, jde pouze o úhel pohledu. U rakovin je potřeba držet pH v rozmezí 7,5-7,8 a to pokud možno po co největší část dne, ideálně nezbytnou dobu i stále. Uvedený postup s javorovým sirupem je celkem funkční, já používám podobný, kdy se dává jedlá soda, třtinová melasa s betaglukanem a citrónová šťáva, od každého lžička, vše se rozpustí ve sklenici vody a vypije. Po cca 30 minutách si změříte pH moče a pokud není na požadované hodnotě dáte další dávku, klidně 8x, nebo i vícekrát denně. V případě, že dávky přeženete na pH 8 a více, srazíte pH dodáním větší dávky vitamínu C v práškové formě rozpuštěné ve vodě, nebo vypijete cca 1 dcl silného vepřového vývaru, který můžete mít pro takový případ zmrazený v mikrotenových sáčkách právě po této dávce 1 dcl. Stabilizace hladiny pH je ovšem pouze jeden ze základních kroků k navození rovnováhy v těle a souběžně bych doporučil i mnoho dalších zde popsaných postupů, čímž se vaše šance k vyléčení zásadním způsobem zvyšuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz