Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 561 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob úno 01, 2014 6:08 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Jarda píše:
Základ je se pořádně zklidnit, nízké pH má mnohdy na svědomí stres a to pak těžko poladíte třeba sodou. Jinak soda moc nevadí, ale vysoké dávky chloridu draselného také nepovažuji za výborný nápad, tím se lze snadno předávkovat, což je hodně nebezpečné. Vyzkoušejte sodu s jablečným octem, lžička sody a lžíce octa do 0,5 l vody a vypít. Pozor dost to šumí, aby jste nezkoušela pohádku "Hrnečku vař".

Já mysle, že když soda s KCL bude ve vhodném poměru, nedá se prakticky předávkovat pokud toho člověk nesní kilo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned úno 02, 2014 2:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Já mysle, že když soda s KCL bude ve vhodném poměru, nedá se prakticky předávkovat pokud toho člověk nesní kilo...

Tak vyvážený poměr by vám podle všeho nic špatného dělat neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte čer 30, 2015 12:31 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Přidám postup na odkyselovací směs kterou už dýl používám, i s fotkou (ty plastové kelímky Sody a Kys.citronové na fotce jsou historie, beru to ve velkém balení a tyto požívám jen jako příruční).

Už mě otravovalo připravovat si to pokaždé znovu, toto je várka na celý den nebo dva.
Je to vlastně citran sodný i s bublinkama, je to sodovka která se dá pít přes den na žízeň, je pořád po ruce, a je příjemná.
Používám odměrky, páč už mě nebaví odměřovat na ty hrnky, lžičky, lžíce, hrnek byl možná kdysi 250ml, dnes co hrnek to jinak, lžíce a lžičky tosamé. A je to rychlejší než vážení.
Ikdyž ty odměrky vlastně z těch lžiček vycházejí, ale aspoň jsou pořád stejné.
1 Teaspoon = 1 čajová lžička (TSP)
1 Tablespoon = 1 polévková lžíce (TBP)

Odměřím
2 TSP kys.citronové (cca 8g)
2 TSP jedlé sody (cca 11g), na přesném poměru nějak moc nezáleží
může se přidat i špetka hořčíku (nejlevněji vychází MgO, a v pohodě se v citronovce rozpustí)
nasypu to do kelímku
do 1 l plastové flašky od Coly naleju necelý litr vody běžným trychtýřem,
nasadím velký trychtýř (suchý !), z kelímku tam rychle nasypu připravenou směs, a hodně rychle zašroubuju víčko. Radši to dělám ve dřezu (kdybych to nestihnul rychle zavřít). Párkrát to otočím, až se to rozpustí, a pak nechám pár minut v klidu než povolím uzávěr a napiju se.

Je to vyzkoušené tak, aby to 1 l flašku akorát bublinkama natlakovalo. A ta od Coly je docela robustní, aby to v pohodě vydržela. Nedělají se žádné usazeniny, nemusí se vymývat pro opakované použití, žádnou plíseň to nechytá. Stačí jen nalít znovu vodu, nasypat směs. Dá se udělat i dvojnásobná dávka do dvoulitrovky, ale opakovaným otvíráním a upíjením utíkají bublinky a už to ke konci není tak dobré. Účinnost je samozřejmě stejná.

Kyselost v moči si měřím pH-metrem co ho mám, už dva roky, a každou chvíli mě něco překvapí. A můžu říct že bez odkyselovací směsi je nějaké odkyselení bez nároku, pokud by se tedy nesnědlo pár kg zeleniny denně. Toto je velice příjemný a jednoduchý způsob odkyselení. A je to za hubičku, narozdíl od těch kupovaných předražených nesmyslů. A hlavně se na něj tak snadno nezapomíná. Odkyseluje účinně. Dal by se použít i Hydrouhličitan draselný + Soda, ale je nějak nesmyslně drahý. Draslík přijímám v soli Mary nebo solím přímo chloridem draselným, ostatní minerály pak ve vhodné potravě.


Přílohy:
bublinky.jpg
bublinky.jpg [ 97.93 KiB | Zobrazeno 22330 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ganesa píše:
Přidám postup na odkyselovací směs kterou už dýl používám, i s fotkou (ty plastové kelímky Sody a Kys.citronové na fotce jsou historie, beru to ve velkém balení a tyto požívám jen jako příruční).

Už mě otravovalo připravovat si to pokaždé znovu, toto je várka na celý den nebo dva.
Je to vlastně citran sodný i s bublinkama, je to sodovka která se dá pít přes den na žízeň, je pořád po ruce, a je příjemná.
Používám odměrky, páč už mě nebaví odměřovat na ty hrnky, lžičky, lžíce, hrnek byl možná kdysi 250ml, dnes co hrnek to jinak, lžíce a lžičky tosamé. A je to rychlejší než vážení.
Ikdyž ty odměrky vlastně z těch lžiček vycházejí, ale aspoň jsou pořád stejné.
1 Teaspoon = 1 čajová lžička (TSP)
1 Tablespoon = 1 polévková lžíce (TBP)

Odměřím
2 TSP kys.citronové (cca 8g)
2 TSP jedlé sody (cca 11g), na přesném poměru nějak moc nezáleží
může se přidat i špetka hořčíku (nejlevněji vychází MgO, a v pohodě se v citronovce rozpustí)
nasypu to do kelímku
do 1 l plastové flašky od Coly naleju necelý litr vody běžným trychtýřem,
nasadím velký trychtýř (suchý !), z kelímku tam rychle nasypu připravenou směs, a hodně rychle zašroubuju víčko. Radši to dělám ve dřezu (kdybych to nestihnul rychle zavřít). Párkrát to otočím, až se to rozpustí, a pak nechám pár minut v klidu než povolím uzávěr a napiju se.

Je to vyzkoušené tak, aby to 1 l flašku akorát bublinkama natlakovalo. A ta od Coly je docela robustní, aby to v pohodě vydržela. Nedělají se žádné usazeniny, nemusí se vymývat pro opakované použití, žádnou plíseň to nechytá. Stačí jen nalít znovu vodu, nasypat směs. Dá se udělat i dvojnásobná dávka do dvoulitrovky, ale opakovaným otvíráním a upíjením utíkají bublinky a už to ke konci není tak dobré. Účinnost je samozřejmě stejná.

Kyselost v moči si měřím pH-metrem co ho mám, už dva roky, a každou chvíli mě něco překvapí. A můžu říct že bez odkyselovací směsi je nějaké odkyselení bez nároku, pokud by se tedy nesnědlo pár kg zeleniny denně. Toto je velice příjemný a jednoduchý způsob odkyselení. A je to za hubičku, narozdíl od těch kupovaných předražených nesmyslů. A hlavně se na něj tak snadno nezapomíná. Odkyseluje účinně. Dal by se použít i Hydrouhličitan draselný + Soda, ale je nějak nesmyslně drahý. Draslík přijímám v soli Mary nebo solím přímo chloridem draselným, ostatní minerály pak ve vhodné potravě.

Nějak jsem nepochopil, proč jste napsal vysvětlivku 1 Teaspoon = 1 čajová lžička (TSP) a 1 Tablespoon = 1 polévková lžíce (TBP), když v dalším textu používáte pouze TSP. Jinak asi dobrý nápad a tím hořčíkem není třeba moc šetřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 6:47 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Jarda píše:
Nějak jsem nepochopil, proč jste napsal vysvětlivku 1 Teaspoon = 1 čajová lžička (TSP) a 1 Tablespoon = 1 polévková lžíce (TBP), když v dalším textu používáte pouze TSP. ...

Omlouvám se, patří to do sady odměrek které jsem si oblíbil a používám je prakticky pořád. Na horním obrázku jsou jenom pohozené, není na ně moc vidět. Bral jsem je tady, mají je tady levněji než běžně jinde.
http://www.nakuchyne.cz/Sada-odmerek-d454.htm
Jsou nerezové, mají příjemný tvar, dobře se čistí. Zvykl jsem si na ně, mám jich několik sad, abych je měl vždycky po ruce, a dávkuji s nima kde co. A hlavně, jsou pořád stejné, ne jako lžičky, každá jiná \":)\"


Přílohy:
odměrky .jpg
odměrky .jpg [ 81.43 KiB | Zobrazeno 22235 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ganesa píše:
Omlouvám se, patří to do sady odměrek které jsem si oblíbil a používám je prakticky pořád. Na horním obrázku jsou jenom pohozené, není na ně moc vidět. Bral jsem je tady, mají je tady levněji než běžně jinde.
http://www.nakuchyne.cz/Sada-odmerek-d454.htm
Jsou nerezové, mají příjemný tvar, dobře se čistí. Zvykl jsem si na ně, mám jich několik sad, abych je měl vždycky po ruce, a dávkuji s nima kde co. A hlavně, jsou pořád stejné, ne jako lžičky, každá jiná \":)\"

Copak toto jsem pochopil, jde o výbornou pomůcku, ale stále netuším proč jste tam uvedl tu druhou velikost TBP, když pak používáte pouze TSP. Jde mě o to, zda v tom receptu některá z těch uvedených položek není napsaná mylně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 8:21 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Jarda píše:
Copak toto jsem pochopil, jde o výbornou pomůcku, ale stále netuším proč jste tam uvedl tu druhou velikost TBP, když pak používáte pouze TSP. Jde mě o to, zda v tom receptu některá z těch uvedených položek není napsaná mylně.

Napsal jsem to asi nešikovně, ta druhá velikost, TBP, se týkala opravdu jen sady odměrek, do receptu nepatřila. V receptu je dávkování uvedené správně,
2 TSP kys.citronové (cca 8g)
2 TSP jedlé sody (cca 11g)
Ještě jednou se omlouvám za nejasnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ganesa píše:
Napsal jsem to asi nešikovně, ta druhá velikost, TBP, se týkala opravdu jen sady odměrek, do receptu nepatřila. V receptu je dávkování uvedené správně,
2 TSP kys.citronové (cca 8g)
2 TSP jedlé sody (cca 11g)
Ještě jednou se omlouvám za nejasnost.

Ok, pak je to v pohodě, to jenom aby někdo nevymýšlel co s tou druhou velikostí měřící lžičky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2015 10:28 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Zaznamenal jsem názor,že měření pH moči má minimální vypovídací hodnotu, která závisí na
typu vylučování někdo vylučuje hojně kyseliny močí, někdo je naopak víc ukládá...Existuje přesnější měření překyselení než měření papírky nebo pH metrem z moči?

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2015 3:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
RaDu píše:
Zaznamenal jsem názor,že měření pH moči má minimální vypovídací hodnotu, která závisí na
typu vylučování někdo vylučuje hojně kyseliny močí, někdo je naopak víc ukládá...Existuje přesnější měření překyselení než měření papírky nebo pH metrem z moči?

HEURÉKA.............. \":)\"
Toto nech si prečíta KAŽDÝ, a nech neblbne s meraním pH moču........... Je to ZBYTOČNÉ, má to minimálnu vypovedaciu hodnotu, a ja som na to selským rozumom (ešte v roku 2010) prišiel sám, nečítal som totiž na meranie pH moču žiadny iný názor než ten "bežný" (a vadný), že kyslé pH moču znamená prekyslenie organizmu...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 8:00 pm 
Offline

Registrován: ned srp 02, 2015 3:32 pm
Příspěvky: 2
Je možné, že při zachování stejně stravy, pouze při popíjení zeleninových stav a zeleného nápoje , se mé pH srovnalo? Ráno kolem 6,5 a až do večera nad 7. I večer. Je mi dlouho blbe a to měl být první krok. Nějak to brzy nas?kocilo, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Zaznamenal jsem názor,že měření pH moči má minimální vypovídací hodnotu, která závisí na
typu vylučování někdo vylučuje hojně kyseliny močí, někdo je naopak víc ukládá...Existuje přesnější měření překyselení než měření papírky nebo pH metrem z moči?

Tak jde o orientační postup s nějakou přesností vypovídací hodnoty a nedomnívám se že zrovna špatnou. Mnohem přesnější je měřit přímo pH krve, což ovšem v domácích podmínkách provedete dosti těžko, ale možná by to také šlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 10:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jarka33 píše:
Je možné, že při zachování stejně stravy, pouze při popíjení zeleninových stav a zeleného nápoje , se mé pH srovnalo? Ráno kolem 6,5 a až do večera nad 7. I večer. Je mi dlouho blbe a to měl být první krok. Nějak to brzy nas?kocilo, ne?

Hodnotu pH moče poměrně silně ovlivňuje i psychická zátěž a pokud jste náhodou ubrala stres, může to fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát říj 30, 2015 10:18 am 
Offline

Registrován: úte říj 21, 2014 9:50 am
Příspěvky: 15
Dobry den chtela bych se zeptat Ph moce u ditete se meri stejne jako u dospeleho? A hodnoty by mely byt taky stejne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2015 11:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Roryna píše:
Dobry den chtela bych se zeptat Ph moce u ditete se meri stejne jako u dospeleho? A hodnoty by mely byt taky stejne?

Ano, dokonce jsou děti v závislosti na věku trochu zásaditější než dospělý člověk.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 561 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz