Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 10:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 1:18 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Ano, nadýmání je ten projev, že je něco špatně. Zelí je silný čistič a nadýmá i ve formě pickles, nicméně zrovna tato varianta nemusí být na závadu, protože jde o likvidaci svinstva na střevní stěně. Předpokládám, že se to zelí snažilo zlikvidovat tu mouku, ale je to pouhá domněnka, je vhodné takovéto stavy pozorovat a reakce na danou směs potravin zapisovat, po nějaké době máte jasno a chyby dělat nebudete. Pickles skutečně kandidu omezuje, ale tepelně upravené brambory ji naopak množí.

dakujem, musim teda zacat zapisovat, lebo takto naslepo sa asi daleko, este k tomu s mojou sklerozou, nedostanem.
rada by som sa este opytala na uzivanie zasaditej zmesi z DM. prave som ju kupila, uvadza sa tam 1 pol. lyzica rano a vecer, je to vhodny postup? alebo to treba nbejako upravit, napr hodinu po jedle a tak podobne? uzivam aj HCl. no a moje prisrne pH, dnes rano som mala opat 4,28 uz nemam ani chut merat. nejako fungujem, len som stale akoby vygumovana a bez energie, to bude asi tym pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 1:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
dakujem, musim teda zacat zapisovat, lebo takto naslepo sa asi daleko, este k tomu s mojou sklerozou, nedostanem.
rada by som sa este opytala na uzivanie zasaditej zmesi z DM. prave som ju kupila, uvadza sa tam 1 pol. lyzica rano a vecer, je to vhodny postup? alebo to treba nbejako upravit, napr hodinu po jedle a tak podobne? uzivam aj HCl. no a moje prisrne pH, dnes rano som mala opat 4,28 uz nemam ani chut merat. nejako fungujem, len som stale akoby vygumovana a bez energie, to bude asi tym pH.

Odkyselovače se používají zásadně podle náměru pH moče, nikdy ne odhadem, protože odhadnout se to prostě nedá. Dávat si můžete tolik dávek, aby jste se dostala na pH 7,5-7,8 a zásadně s dostatečným odstupem od jídla. Ideální je ráno ihned po probuzení, pak mezi jídly třeba v 10,00, pak cca 2,00 a večer těsně před spaním. Odstup od jídla by měl být minimálně hodinu, optimálně 2 hodiny. Při takto nízkém pH bych asi ani nevylezl z postele, ale to mohu těžko posoudit, patrně jsem tak nízké pH nikdy neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 2:18 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Odkyselovače se používají zásadně podle náměru pH moče, nikdy ne odhadem, protože odhadnout se to prostě nedá. Dávat si můžete tolik dávek, aby jste se dostala na pH 7,5-7,8 a zásadně s dostatečným odstupem od jídla. Ideální je ráno ihned po probuzení, pak mezi jídly třeba v 10,00, pak cca 2,00 a večer těsně před spaním. Odstup od jídla by měl být minimálně hodinu, optimálně 2 hodiny. Při takto nízkém pH bych asi ani nevylezl z postele, ale to mohu těžko posoudit, patrně jsem tak nízké pH nikdy neměl.

no ja sa rano a vacsinou aj pocas dna pohybujem tak silou vole, takze dobre, nasadim to podla potreby, odskusam.
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 11:15 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Co si myslíte o odkyselovacích zábalech? Zkusila jsem to 1x, podle nějakého webu, kde za drahé peníze prodávají minerály a pučochy, namočila si do koupelové směsi z DM a hořčíku legíny, vyždímala, přes to silnější pyžamo a šla takhle spát. Taky mě maličko škrábalo v krku, tak jsem si dala obklad na krk ála priessnitz, ale také ze zásadité vody. Ale výsledek nic moc, ve 4h ráno mě bolest v krku probudila a odehnala jsem jí až jodisolem a účinek na nohy jsem pochopitelně ani vysledovat nemohla.
Ale nic moc příjemné na spaní to nebylo, tak to asi nebudu opakovat.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 11:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Co si myslíte o odkyselovacích zábalech? Zkusila jsem to 1x, podle nějakého webu, kde za drahé peníze prodávají minerály a pučochy, namočila si do koupelové směsi z DM a hořčíku legíny, vyždímala, přes to silnější pyžamo a šla takhle spát. Taky mě maličko škrábalo v krku, tak jsem si dala obklad na krk ála priessnitz, ale také ze zásadité vody. Ale výsledek nic moc, ve 4h ráno mě bolest v krku probudila a odehnala jsem jí až jodisolem a účinek na nohy jsem pochopitelně ani vysledovat nemohla.
Ale nic moc příjemné na spaní to nebylo, tak to asi nebudu opakovat.

Zábaly určitě fungují, ale provádět je při nástupu nějaké chřipky asi zase není tak rozumné, tělo se tím dost ochlazuje a přitom právě naopak potřebuje získat spíše vysokou teplotu. V takové případě bych spíše vyzkoušel horkou zásaditou koupel, která naopak likvidaci termolabilních virů podpoří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 11:56 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ten večer byla konstelace nedostatku času a touhy udělat něco pro své tělo, tak jsem zkusila toto (ale byla jsem přikrytá 2 teplými přikrývkami a měla na nohou silné ponožky). O odkyselovacích koupelích jsem někde četla, že musí trvat 2 až 3 hodiny, že přes kůži se to pomalu vyměňuje a 40 min.nestačí.
Bohužel na mě něco leze každou chvíli - díky znalosti pH a čerstvým šťávám s Cčkem se mi to nikdy nerozjede, ale mě bohužel stačí jen trochu prochladnout, mít nízké pH nebo méně spát a hned na mě něco leze. Mam imunitu silnou jen když má tělo ideální podmínky.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 12:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ten večer byla konstelace nedostatku času a touhy udělat něco pro své tělo, tak jsem zkusila toto (ale byla jsem přikrytá 2 teplými přikrývkami a měla na nohou silné ponožky). O odkyselovacích koupelích jsem někde četla, že musí trvat 2 až 3 hodiny, že přes kůži se to pomalu vyměňuje a 40 min.nestačí.
Bohužel na mě něco leze každou chvíli - díky znalosti pH a čerstvým šťávám s Cčkem se mi to nikdy nerozjede, ale mě bohužel stačí jen trochu prochladnout, mít nízké pH nebo méně spát a hned na mě něco leze. Mam imunitu silnou jen když má tělo ideální podmínky.

To je nějaká nesmyslná informace s tím pomalým vyměňováním, bohatě stačí 30-45 minut, ale samozřejmě čím déle, tím lépe. Také dost záleží na pH koupele, ideálně by mělo být tak 8,5 pH. To bych nenazýval silnou imunitou a začal bych trénovat buď otužování, nebo ideálně alespoň tepelné změny v sauně, což tělo značně posílí a problém bude minulostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 12:33 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mohli byste někdo, kdo máte pH metr, prosím změřit pH koupele třeba 5 minut po naložení (když se smyje veškerá kyselost z povrchu pokožky) a třeba po 40ti minutách? Déle tam asi bez přilévání horké vody nejde vydržet.

A ještě bych se chtěla zeptat -obecně se pokládá za správné, aby přípravky na pleť měly kyselé pH. Odvodilo se to od toho, že sama pleť je kyselá. Tuším, že dle tohoto webu se to dá považovat za projev toho, že pokožka vylučuje překyslení organismu a je to tedy projev něčeho špatného. Ale doktorři tvrdí, že pokožka s vyšším pH hůře odolává plísním a bakteriím a kyselá pokožka je tedy v pořádku.
Jak to tedy je? A co v případě pochvy? Tam se také říká, že by mělo být kyselo.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 2:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mohli byste někdo, kdo máte pH metr, prosím změřit pH koupele třeba 5 minut po naložení (když se smyje veškerá kyselost z povrchu pokožky) a třeba po 40ti minutách? Déle tam asi bez přilévání horké vody nejde vydržet.

A ještě bych se chtěla zeptat -obecně se pokládá za správné, aby přípravky na pleť měly kyselé pH. Odvodilo se to od toho, že sama pleť je kyselá. Tuším, že dle tohoto webu se to dá považovat za projev toho, že pokožka vylučuje překyslení organismu a je to tedy projev něčeho špatného. Ale doktorři tvrdí, že pokožka s vyšším pH hůře odolává plísním a bakteriím a kyselá pokožka je tedy v pořádku.
Jak to tedy je? A co v případě pochvy? Tam se také říká, že by mělo být kyselo.

Osobně mám vyzkoušeno, že to klesne třeba z 8,5 pH a 7,5 pH a to je opravdu dost. Pokožka je nutně kyselá protože z ní odcházejí kyseliny, ale matlat na ní další kyseliny logicky zabraňuje odchodu kyselin z těla a na tom jsou založené veškeré nesmyslné mastě proti pupínkům a dermatitidám. Jakékoliv mykózy potřebují pro svůj zdárný vývoj kyselo a jak jim ho zajistíte, tak se velice ochotně množí, což není nejmenší problém si vyzkoušet. Jak se s tou lékařskou informací srovná holý fakt, že jak zvýšíte pH, tak vám vaginální mykóza okamžitě mizí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Soda bicarbona
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 4:20 pm 
Offline

Registrován: úte pro 28, 2010 7:20 pm
Příspěvky: 3
Mám stále /týden/ moc kyselé sliny i moč /cca 5,0 až 5,5/. Začal jsem pít denně 1 lžíčku sody rozpuštěné v 1/4 l vody. Jak dlouho se to takto dá praktikovat a má to šanci odstranit z těla usazené kyseliny? a nebo mám zvýšit dávky sody?
Předem děkuji za odpověď
lada


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda bicarbona
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 5:46 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
lada1116 píše:
Mám stále /týden/ moc kyselé sliny i moč /cca 5,0 až 5,5/. Začal jsem pít denně 1 lžíčku sody rozpuštěné v 1/4 l vody. Jak dlouho se to takto dá praktikovat a má to šanci odstranit z těla usazené kyseliny? a nebo mám zvýšit dávky sody?
Předem děkuji za odpověď
lada

Soda je jen nouzové řešení, která sice krátkodobě působí velmi účinně, ale vy musíte problém řešit systémově. Tedy především zaměřit se na zásadotvorné potraviny a zbravit se strsů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda bicarbona
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 7:22 pm 
Offline

Registrován: úte pro 28, 2010 7:20 pm
Příspěvky: 3
Ano, to také chci, jenže stravou by mi změna asi trvala léta a tak si myslím, že tou sodou a taky mám objednanou odkyselující směs /dle p. Treppen./ bych se na rozumné hodnoty mohla dostat třeba za několik týdnů a pak to syrovou zeleninovou stravou a jablečnými šťávami mohla jen udržovat. Nebo to tak nejde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda bicarbona
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 7:49 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
V létě výborně funguje meloun, teď bych to viděla na okurkovo-mrkvovo-řepnou šťávu. Dražší, ale člověk se po tom cítí báječně. To žádný prášek nedokáže.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda bicarbona
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 7:54 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
lada1116 píše:
Ano, to také chci, jenže stravou by mi změna asi trvala léta a tak si myslím, že tou sodou a taky mám objednanou odkyselující směs /dle p. Treppen./ bych se na rozumné hodnoty mohla dostat třeba za několik týdnů a pak to syrovou zeleninovou stravou a jablečnými šťávami mohla jen udržovat. Nebo to tak nejde?

Nemyslím si že úprava stravy je na léta. Na mne silně zásadotvorné potraviny jako okurek nebo citrón působí okamžitě podobně jako soda. Vedl jsem si tabulku kam jsem zapisoval jaké hodnoty jsem měl po cca hodině daného jídla a tím jsem získal slušný přehled na co se zaměřit. Nejlépe mi funguje právě okurková a citrónová šťáva nebo bejby špenát s červenou čočkou (uvaříte červenou čočku, přidáte sáček mladého špenátu a ochutíte jabl. ocetem, apod.). Naopak průšvih je rýže ...

Zkrotit PH tak, aby mi na hodnotách pod 6 zůstávalo jen ráno se mi podařilo za pár týdnů a sodu k tomu účelu používám spíše vyjímečně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda bicarbona
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 12:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
lada1116 píše:
Mám stále /týden/ moc kyselé sliny i moč /cca 5,0 až 5,5/. Začal jsem pít denně 1 lžíčku sody rozpuštěné v 1/4 l vody. Jak dlouho se to takto dá praktikovat a má to šanci odstranit z těla usazené kyseliny? a nebo mám zvýšit dávky sody?
Předem děkuji za odpověď
lada

Kometa a sakul vám to píší správně, základ je řešit to stravou, což je i o kvasinkách, minerálech a kyselině chlorovodíkové v žaludku. Tak si to nastudujte a případně se dále ptejte. Jinak, sodu zde doporučuji s melasou a citrónovou šťávou, klidně i mnohokrát denně, tak si to pročtěte, prostě udržet stabilní pH, zpočátku na hodnotách 7,5-7,8 pH, ale je to opravdu nouzové řešení, základ je správná strava a srovnaná psychika.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz