Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 4:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 571 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 12:01 pm 
Offline

Registrován: úte pro 28, 2010 7:20 pm
Příspěvky: 3
Díky všem za odpovědi, zkusím to s tím citrónem a pak i s okurkami a špenátem.
Mám odšťavňovač Champion a dost jablek chem. neošetřených - jablková šťáva je bezva a taky si ještě peču /spíš suším/ z odpadu koláč - je mi líto ten odpad z odšťavňovače vyhazovat, ale podle tohoto fóra je to asi špatně - i když já si myslím, že když je to z mé zahrady a neošetřované /bydlím cca 5 km za městem a u lesa/, tak ta vláknina je tělu prospěšná - oder?
PS: trochu mne láká zkusit to taky s tím hydrogenuhličitan draselným (KHCO3) místo jen hydrogenuhličitanem sodným (NaHCO3)
Přeji Všem hodně pohody, zdraví a hlavně štěstí /na Titaniku byly většinou zdraví/ do nového roku.
Lada


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 12:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
Asi 2 měsíce se probírám tímto pozoruhodným forem. Základní cíl je omezit candidu. Téměř při každém močení sleduji pH a tak si v praxi ověřuji působení různé stravy. O Vánocích jsem 3 dny silně prasil. Zaprvé na mne skočilo nemilé nachlazení a zadruhé se moje pH usadilo někde kolem 5.5 až 6 a nemínilo se moc hejbat ani po požití minerálové směsi dle Tepperweina. Tak jsem včera zkusil okurku s cibulí... Chuť nic moc, ale lepší, než bych čekal. Výsledek: celou noc i ráno pH na horní hranici mých papírků (jsou do 7,4)... Tak tomu říkám průlom...\":-)\". Jen mi není úplně jasné, zda to, že se to hned projeví v moči znamená, že v celém organismu dochází k odkyselení... (zmatený smajlík...).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
lada1116 píše:
Díky všem za odpovědi, zkusím to s tím citrónem a pak i s okurkami a špenátem.
Mám odšťavňovač Champion a dost jablek chem. neošetřených - jablková šťáva je bezva a taky si ještě peču /spíš suším/ z odpadu koláč - je mi líto ten odpad z odšťavňovače vyhazovat, ale podle tohoto fóra je to asi špatně - i když já si myslím, že když je to z mé zahrady a neošetřované /bydlím cca 5 km za městem a u lesa/, tak ta vláknina je tělu prospěšná - oder?
PS: trochu mne láká zkusit to taky s tím hydrogenuhličitan draselným (KHCO3) místo jen hydrogenuhličitanem sodným (NaHCO3)
Přeji Všem hodně pohody, zdraví a hlavně štěstí /na Titaniku byly většinou zdraví/ do nového roku.
Lada

Pokud máte vlastně ekologicky čistá jablka, tak ta drť určitě špatná nebude a klidně ji můžete používat, ovšem silně pochybuji, že je to reálně možné ji všechnu zpracovat u nás se té drtě vyhazuje i několik kilo denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
tomaso píše:
Asi 2 měsíce se probírám tímto pozoruhodným forem. Základní cíl je omezit candidu. Téměř při každém močení sleduji pH a tak si v praxi ověřuji působení různé stravy. O Vánocích jsem 3 dny silně prasil. Zaprvé na mne skočilo nemilé nachlazení a zadruhé se moje pH usadilo někde kolem 5.5 až 6 a nemínilo se moc hejbat ani po požití minerálové směsi dle Tepperweina. Tak jsem včera zkusil okurku s cibulí... Chuť nic moc, ale lepší, než bych čekal. Výsledek: celou noc i ráno pH na horní hranici mých papírků (jsou do 7,4)... Tak tomu říkám průlom...\":-)\". Jen mi není úplně jasné, zda to, že se to hned projeví v moči znamená, že v celém organismu dochází k odkyselení... (zmatený smajlík...).

Okurka s cibulí opravdu není zrovna chutná kombinace, ale funguje naprosto skvěle, mám s ní zkušenosti u mnoha pacientů a vždy to zabere. Odkyselení je prakticky okamžité a velice intenzivní i celkem dlouho vydrží. Opravdu srovná překyselení v celém těle a zvláště lidé s nějakou nemocí z překyselení, třeba dna je dobrý příklad, mají po problému velice rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 10:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
tak som sa hned chytila a pijem cibulovo uhorkovo cviklovu stavu. je to celkom sila a chut fakt nic moc, myslela som, ze ta cvikla to trochu dorovna, ale nie. no nech mi dorovna ph a budem spokojna \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
tak som sa hned chytila a pijem cibulovo uhorkovo cviklovu stavu. je to celkom sila a chut fakt nic moc, myslela som, ze ta cvikla to trochu dorovna, ale nie. no nech mi dorovna ph a budem spokojna \":)\"

Tak červená řepa tam ničemu nevadí, ale základní kombinace bude asi lepší, tedy pokud jde pouze o pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 10:21 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Tak červená řepa tam ničemu nevadí, ale základní kombinace bude asi lepší, tedy pokud jde pouze o pH.

a keby som si urobila kombinaciu zemiak, cibula uhorka? ten zemiak by tiez mohol pomoct tomu pH..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
a keby som si urobila kombinaciu zemiak, cibula uhorka? ten zemiak by tiez mohol pomoct tomu pH..?

Bramborová šťáva je také vysoce zásadotvorná, ovšem chuťově také nejde o žádný gurmánský skvost, čili z mého pohledu si moc nepomůžete, možná to bude dokonce méně pitné, než ta původní varianta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 10:48 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
zemiakovu som uz pila, nejako som to zvladla \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob led 01, 2011 10:23 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Jarda píše:
Bramborová šťáva je také vysoce zásadotvorná, ovšem chuťově také nejde o žádný gurmánský skvost, čili z mého pohledu si moc nepomůžete, možná to bude dokonce méně pitné, než ta původní varianta.

Nechápu, když je tak vysoce zásadotvorná, tak jak to, že mi čerstvě vylisovaná bramborová šťáva ukazuje jen pH 6?

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned led 02, 2011 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Nechápu, když je tak vysoce zásadotvorná, tak jak to, že mi čerstvě vylisovaná bramborová šťáva ukazuje jen pH 6?

Nesmíš motat pojmy s dojmy, kyselá není kyselinotvorná a zásaditá není zásadotvorná, třeba citrón je evidentně kyselý a přitom silně zásadotvorný. Chápu, že v tom je trochu chaos, ale některé kyseliny jsou prostě zásadotvorné, třeba salycilová, křemičitá a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 11:30 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Martina46 píše:
Dobry vecer Jarda,
potrebovala by som radu, neviem si dat rads mojim pH, stale je strasne nizko, napriek strave, takmer 100% surovej, snazim sa nemixovat dokopy voloviny, co by mohlo kvasit. klystirujem denne uz asi mesiac, najprv mms, teraz s jabl. octom + urina - tu som citala, ze je mozne, ze je to reakcia na to.
no ako ste tu pisali, ze "Hodnoty při nichž člověk celkem spolehlivě opustí tento svět jsou při acidóze 4,3 pH a při alkalóze 9,3 pH, takže s oběma stavy opatrně." tak s mojim pH by som tu uz na tomto svete nemala byt. casto mavam okolo 4, dokonca parkrat aj pod 4 \":shock:\" citim sa stale rovnako, ziadne tragicke satvy, samozrejme dobre sa vyslovene nemam, to by som klamala, ale zijem vcelku v pohode. podotykam, ze mam Vami odporucany pH meter, je novy a manzel, co sa stravuje ovela benevolentnejsie ako ja, ma pH vcelku dobre, meria si s nim tiez, cize pH meter je ok.
hlavne by so mteda potrebovala mat jasno v tom, co robit. kazdopadne, kvasinky pozitivne, cize hostim ich v sebe v idealnom prostredi, preto by som sa rada opytala:
1. citala som tu niekde, ze ste odporucali drzat tyzden cisto uhorkovo melonovu monodietu - melony som zltou kozou su tiez ok? mozem toto skusit? (neviem, kolko dni vydrzim, kedze mam 2 male deti a fachcim cele dni). snad aspon kratkodobo t zrazit.
2. soda - dlhodobo asi nic moc - to ste tiez pisali niekde- aspon kratkodobo - kolko max. vkuse mozem skusit? napr 3x denne hodinu po uziti HCl?
3. klystiry chcem na cas vysadit - ci sa nieco zmeni - pred par tyzdnami som pH take nizke nemala. (teraz mi stupne cez den na max 6,5)
4. mam zeleny jacmen - napoj - este som neuzivala. mohlo by to pomoct?
Dakujem.

chcela by som objasnit mnou pisane nizke pH v tomto prispevku.
islo o posunutu kalibraciu (neviem to spravne povedat) na pH metri. bola tam dost velka odchylka, teda, hoc pH som nemala dobre, nebola to taka strasna tragedia. teraz uz je pH lepsie, zeleninove stavy su zazrak!!!
som rada, ze pomocky tipu soda atd musim uzivat minimalne.
stale sa ale neviem zbavit kavy, zial, som na nej chutovo zavisla, no kazdopadne vidim, ako vie priserne zrazit pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 1:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
chcela by som objasnit mnou pisane nizke pH v tomto prispevku.
islo o posunutu kalibraciu (neviem to spravne povedat) na pH metri. bola tam dost velka odchylka, teda, hoc pH som nemala dobre, nebola to taka strasna tragedia. teraz uz je pH lepsie, zeleninove stavy su zazrak!!!
som rada, ze pomocky tipu soda atd musim uzivat minimalne.
stale sa ale neviem zbavit kavy, zial, som na nej chutovo zavisla, no kazdopadne vidim, ako vie priserne zrazit pH.

Ono zbavit se jakékoliv závislosti je vždy horší, než si ji raději vůbec nevytvářet, ale málo kdo to pochopí včas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 12:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Martina46 píše:
stale sa ale neviem zbavit kavy, zial, som na nej chutovo zavisla, no kazdopadne vidim, ako vie priserne zrazit pH.

Nechcem v tejto diskusii propagovat konzumaciu kavy ale chcem napisat, ze co sa tyka kavy a vplyvu na pH, nie je to celkom tak, ze by kava ako taka, znizovala pH - teda prekyslovala. V podstate aj ano ale aj nie. Zalezi na druhu kavy, spracovani, prazeni, priprave (sposob, dlzka extrakcie) a kombinacii s cim sa konzumuje (mlieko, cukor, slahacka, smotana, med...) a s cim sa v traviacom trakte stretne. Urcite kava zamava s pH, ked sa konzumuje s mliekom, cukrom, zakuskom atp. nech je akakolvek. Ale kava kvalitna a dobre pripravena, nema podla toho, co som si prakticky overil zasadny vplyv na pokles pH. No rozdiely v kavach su velke. Oproti kvalitnej kave viac s pH zamavaju napriklad ludmi bezne pite ovocne caje v domneni ake su zdrave.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 12:26 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Igor píše:
Nechcem v tejto diskusii propagovat konzumaciu kavy ale chcem napisat, ze co sa tyka kavy a vplyvu na pH, nie je to celkom tak, ze by kava ako taka, znizovala pH - teda prekyslovala. V podstate aj ano ale aj nie. Zalezi na druhu kavy, spracovani, prazeni, priprave (sposob, dlzka extrakcie) a kombinacii s cim sa konzumuje (mlieko, cukor, slahacka, smotana, med...) a s cim sa v traviacom trakte stretne. Urcite kava zamava s pH, ked sa konzumuje s mliekom, cukrom, zakuskom atp. nech je akakolvek. Ale kava kvalitna a dobre pripravena, nema podla toho, co som si prakticky overil zasadny vplyv na pokles pH. No rozdiely v kavach su velke. Oproti kvalitnej kave viac s pH zamavaju napriklad ludmi bezne pite ovocne caje v domneni ake su zdrave.

Igor, problem je prave v tom, ze ju pijem s tst. melasou a niekedy s original mliekom, niekedy si dam susene sojove. takze kombinaia nic moc. a okrem toho, je instantna, co predpokladam moc dobre nie je.
skusala som aspon neosladit ju, ale bol to hnus a tosom si dala pol. porciu. chcela som nahradit aspon docasne nejakym orechovym mliekom, ale nevyslo to \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 571 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz