Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 2:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 11:59 am 
Offline

Registrován: ned úno 13, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 25
Zdravicko,

pratele, nemam zadne paleni zahy, dnu, slabost, nadymani a rihani take ne. Pouze mne pobolovaji kluby. Je mi 27 let a muj problem je ze ph moci mam poraf moc kysele...cca 5,3 - 6,0

chci se zeptat zda mam uzivat Hcl, nebo jablecny ocet, nebo ten alkala n. Nevim. Samoztejme s ohledem na stravu, to je jasne.

Dekuji za pripadne rady vsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
lorenc píše:
Dobrý den pane Jardo. Potřebuju poradit. Firma Fichema prodává tento betain HCL http://www.fichema.cz/chemikalie-betain ... 7_179.html Chci si ho objednat, ale nevím jak jej používat. Prodávají i kapsle, http://www.fichema.cz/zelatinove-tobolk ... -1202.html takže by neměl být problém je naplnit a spolknout. Jenomže nevím kolik množství do kapsle dát a jestli není příliš koncentrovaný. Nebo jestli by to šlo rozpustit ve vodě a vypít? Cena je oproti lékárně víc než přijatelná...
Dá se souhlasit i s tímto článkem? http://www.swanson.cz/uzivani-betainu-hcl
A ještě bych se chtěl zeptat- Mohu ho užívat, když užívám Pangrol?

Děkuji za odpověď.

Tak vycházejte z toho, že se běžně užívají tablety dvou gramáží a to cca 300 mg a 600 mg, což je tedy trochu problém, protože třeba test asi bude u obou vypadat jinak. Myslím, že vyjdeme z běžnější gramáže a to 600 mg, což by nemělo být problém navážit na přesné váze a pokud vážíte více tobolek, tak i na běžné kuchyňské a pak rozpočítat na jednu tabletu. Pokud je daná látka dost čistá a to asi bude, nevidím tedy v natobolkovaném prášku problém, ale samotné, nebo ve vodě bych to určitě neužíval, tím by jste si zlikvidoval zuby. Dávkování je stejně čirá empírie, prostě vyzkoušet a s tím lékem se betain nepere, naopak ho vhodně doplňuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
maricio píše:
Zdravicko,

pratele, nemam zadne paleni zahy, dnu, slabost, nadymani a rihani take ne. Pouze mne pobolovaji kluby. Je mi 27 let a muj problem je ze ph moci mam poraf moc kysele...cca 5,3 - 6,0

chci se zeptat zda mam uzivat Hcl, nebo jablecny ocet, nebo ten alkala n. Nevim. Samoztejme s ohledem na stravu, to je jasne.

Dekuji za pripadne rady vsem.

Tak udělejte si krkací test a uvidíte jak je to s nutností užívat HCl, jinak stačí ten ocet, nebo odkyselovač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 8:58 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 2:25 pm
Příspěvky: 8
Jardo, děkuji za odpověď a prosím ještě o jednu. Přečetl jsem celé téma a hledal všude na netu a nezjistil, jak je to s hroznovým cukrem /konkrétně mi jde o glukopur/. Překyseluje organizmus jako řepný cukr, nebo je při odkyselování vhodný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 8:01 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
lorenc píše:
Jardo, děkuji za odpověď a prosím ještě o jednu. Přečetl jsem celé téma a hledal všude na netu a nezjistil, jak je to s hroznovým cukrem /konkrétně mi jde o glukopur/. Překyseluje organizmus jako řepný cukr, nebo je při odkyselování vhodný?

Glukóza (hroznový cukr) samozřejmě překyseluje organismus a navíc živí kandidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 11:03 am 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 2:25 pm
Příspěvky: 8
Ates píše:
Glukóza (hroznový cukr) samozřejmě překyseluje organismus a navíc živí kandidu.

Děkuju za odpověď - Takže je ještě horší než řepný cukr? Nebo jsou na tom stejně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2013 9:38 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
lorenc píše:
Děkuju za odpověď - Takže je ještě horší než řepný cukr? Nebo jsou na tom stejně?

Oba cukry jsou na tom podobně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 9:46 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Je nějaká možnost zjistil stav S_Urea a kyseleny močové v těle bez testů krve? Chtěl bych pozorovat postup odkyselení.

Nebo..pokud jsem v testech měl 466 umol/l kyseliny močové a týden udržuju přes den pH moče 7,5 - 8, kolik toho mohu pravděpodobně dostat z těla za ten týden? Na malou chodím cca každou hodinu, dost piju.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 6:17 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Zdravím vespolek, jen bych chtěl napsat něco o pitném režimu. Zatím nemám reversní osmózu, je v plánu, tak se snažím přemýšlet o tom co piju. Když jdu do marketu, tak mám v kapse pH papírky a když vidím pramenitou vodu, kterou neznám, tak otevřu na krámě lahev, napiju se kvůli chuti a změřím pH. Teď jsem se motal po Intersparu a mají tam pram. vodu za 6,90 1,5l, ta měla pH přes 7. Bohužel má vyšší obsah minerálů - Na 67, Ca 163, Mg 62 F 1,5. Míchám to tedy s modrým Rajcem nebo s nějakou kojeneckou vodou, kde je obsah minerálů nízký a naředím tak sediment. Tenhle mix má pořád ph spolehlivě 7.
Pro mě je lepší pít tohle za cenu anorganických usazenin s pocitem alkalického nápoje než pít cokoliv jiného. Většina ostatních nápojů včetně piva, limonád apod. má pH 5 a nižší. Navíc ten mix vod budu pít 1-2 měsíce do pořízení osmózy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Je nějaká možnost zjistil stav S_Urea a kyseleny močové v těle bez testů krve? Chtěl bych pozorovat postup odkyselení.

Nebo..pokud jsem v testech měl 466 umol/l kyseliny močové a týden udržuju přes den pH moče 7,5 - 8, kolik toho mohu pravděpodobně dostat z těla za ten týden? Na malou chodím cca každou hodinu, dost piju.

Pokud držíte takto vysoké pH, musí kyselina mizet celkem rychle. Většinou je to otázkou dní, nebo maximálně týdnů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Zdravím vespolek, jen bych chtěl napsat něco o pitném režimu. Zatím nemám reversní osmózu, je v plánu, tak se snažím přemýšlet o tom co piju. Když jdu do marketu, tak mám v kapse pH papírky a když vidím pramenitou vodu, kterou neznám, tak otevřu na krámě lahev, napiju se kvůli chuti a změřím pH. Teď jsem se motal po Intersparu a mají tam pram. vodu za 6,90 1,5l, ta měla pH přes 7. Bohužel má vyšší obsah minerálů - Na 67, Ca 163, Mg 62 F 1,5. Míchám to tedy s modrým Rajcem nebo s nějakou kojeneckou vodou, kde je obsah minerálů nízký a naředím tak sediment. Tenhle mix má pořád ph spolehlivě 7.
Pro mě je lepší pít tohle za cenu anorganických usazenin s pocitem alkalického nápoje než pít cokoliv jiného. Většina ostatních nápojů včetně piva, limonád apod. má pH 5 a nižší. Navíc ten mix vod budu pít 1-2 měsíce do pořízení osmózy.

Tak na dočasnou dobu je to řešení a určitě se vyplatí držet pH vody alespoň okolo hodnoty 7 pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 10:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Tak na dočasnou dobu je to řešení a určitě se vyplatí držet pH vody alespoň okolo hodnoty 7 pH.

... dotaz: a když voda nebude mít 7, není až tak velké zlo přidat do ní krapet sody (samozřejmě ve farmakvalitě) a tím tedy pH posunout, aby byla voda alkalická?? No, dlouhodobě by to asi dobré nebylo, aby nemusel žaludek trvale produkovat zvýšené množství HCL... si tak říkám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2013 9:50 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Jarda píše:
Pokud držíte takto vysoké pH, musí kyselina mizet celkem rychle. Většinou je to otázkou dní, nebo maximálně týdnů.

Díky, zjistil sem že testy těchto položek stojí 20 kč, plus 40 kč základní odběr plus rozbor krve, takže to zkusím udělat. Na jakou hodnotu je optimální se odkyselit?Co nejvíce možno k 0 nebo je i nějaká kyselina močová a urea v těle potřeba?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát dub 05, 2013 12:10 am 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Jarda píše:
Tak na dočasnou dobu je to řešení a určitě se vyplatí držet pH vody alespoň okolo hodnoty 7 pH.

Můžu do té vody dát trochu sody jak se ptá Jindra? A co tam dát askorbát sodný 1:1 zásaditej, asi by bylo lepší to vytáhnout na pH 7,5 - 8 nebo se mýlím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 12:51 am 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Můžu znát Váš názor na tohle - http://www.tepperweinovasmes.cz/ ? Náhodou jsem to našel na internetu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz