Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 567 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2015 11:54 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Doplním ještě varianty odkyselovací směsi kterou jsem popsal výš, s vitaminem C, dávka na 1l. Jedna TSP odměrka kys.citronové odpovídá asi 2 TSP odměrkám vit.C. S tím vit.C to odkyseluje kupodivu míň, ikdyž je tam sody stejně, ale pořád ještě dost účinně. A pokud někdo užívá větší dávky vit.C, je to dobrý způsob jeho doplnění.

a) (popsaná výš):
2 TSP kys.citronové
2 TSP jedlé sody

b) (s vitaminem C)
4 TSP kys.askorbové (práškový vit.C)
2 TSP jedlé sody

c) (kombinace)
1 TSP kys.citronové
2 TSP kys.askorbové (práškový vit.C)
2 TSP jedlé sody

Je možno ještě přidat šťávu z 1 limetky, velmi příjemné pití, jako limonáda, a přitom nesladká.
(Tedy vodu s limetkovou šťávou nejdřív, prášky pak, jinak to může vypěnit než se to stačí uzavřít)

Pokud jde o tu vypovídací hodnotu pH moče, nejde samozřejmě o kyselost organismu. Ale myslím že je to mnohem citlivější metoda, je tam krásně znát reakce organismu, co se snaží vyloučit aby udržel pH krve na 7.4, a to musí udržet za každou cenu, a to i za cenu poškození orgánů. Proto taky nemá cenu měřit pH krve, pokud by bylo jiné, je to na smrt. Pokud třeba pH moči klesne pod 5.5, přestane být disociovaná kyselina močová, a její rozpustnost je cca 10x menší (disociovaná jako močan sodný je 10x rozpustnější, jako močan draselný dokonce 20x), a místo už tak dost obtížného vylučování močí, začne se usazovat třeba v kloubech. I disociovaná kys.močová je velmi špatně rozpustná, a nedisociovaná ještě hůř. Pokud je pH moči menší jak 5.0, je to skoro hranice průseru. Už je tam 100-násobná převaha kyselin, tělo už jich nezvládá vylučovat víc, a začíná kyselost kompenzovat vápníkem ze zubů, kostí, atd. Nejnižší jsem naměřil u moči pH 4.7 (malý špunt od sousedů když snědl pytlík bonbonů a kdoví co z automatu ve škole, švára,...). Na druhou stranu, max. ještě rozumné pH moči je krátkodobě asi 8.0. Alkalická moč taky nebude dobrá, kvůli bujení všelijakých bakterií, kyselé prostředí je účinně potlačuje. Rozumné korigování pH moči vidím v rozmezí 6.0-7.5. Krásná kniha o tom je od Kurta Tepperweina, Pryč s kyselosí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned pro 20, 2015 5:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ganesa píše:
Doplním ještě varianty odkyselovací směsi kterou jsem popsal výš, s vitaminem C, dávka na 1l. Jedna TSP odměrka kys.citronové odpovídá asi 2 TSP odměrkám vit.C. S tím vit.C to odkyseluje kupodivu míň, ikdyž je tam sody stejně, ale pořád ještě dost účinně. A pokud někdo užívá větší dávky vit.C, je to dobrý způsob jeho doplnění.

a) (popsaná výš):
2 TSP kys.citronové
2 TSP jedlé sody

b) (s vitaminem C)
4 TSP kys.askorbové (práškový vit.C)
2 TSP jedlé sody

c) (kombinace)
1 TSP kys.citronové
2 TSP kys.askorbové (práškový vit.C)
2 TSP jedlé sody

Je možno ještě přidat šťávu z 1 limetky, velmi příjemné pití, jako limonáda, a přitom nesladká.
(Tedy vodu s limetkovou šťávou nejdřív, prášky pak, jinak to může vypěnit než se to stačí uzavřít)

Pokud jde o tu vypovídací hodnotu pH moče, nejde samozřejmě o kyselost organismu. Ale myslím že je to mnohem citlivější metoda, je tam krásně znát reakce organismu, co se snaží vyloučit aby udržel pH krve na 7.4, a to musí udržet za každou cenu, a to i za cenu poškození orgánů. Proto taky nemá cenu měřit pH krve, pokud by bylo jiné, je to na smrt. Pokud třeba pH moči klesne pod 5.5, přestane být disociovaná kyselina močová, a její rozpustnost je cca 10x menší (disociovaná jako močan sodný je 10x rozpustnější, jako močan draselný dokonce 20x), a místo už tak dost obtížného vylučování močí, začne se usazovat třeba v kloubech. I disociovaná kys.močová je velmi špatně rozpustná, a nedisociovaná ještě hůř. Pokud je pH moči menší jak 5.0, je to skoro hranice průseru. Už je tam 100-násobná převaha kyselin, tělo už jich nezvládá vylučovat víc, a začíná kyselost kompenzovat vápníkem ze zubů, kostí, atd. Nejnižší jsem naměřil u moči pH 4.7 (malý špunt od sousedů když snědl pytlík bonbonů a kdoví co z automatu ve škole, švára,...). Na druhou stranu, max. ještě rozumné pH moči je krátkodobě asi 8.0. Alkalická moč taky nebude dobrá, kvůli bujení všelijakých bakterií, kyselé prostředí je účinně potlačuje. Rozumné korigování pH moči vidím v rozmezí 6.0-7.5. Krásná kniha o tom je od Kurta Tepperweina, Pryč s kyselosí.

Tak všeho moc škodí, jak kyselosti tak zásaditosti, proto ajurvéda vždy hledá rovnováhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2016 10:36 am 
Offline

Registrován: pát srp 21, 2015 3:17 pm
Příspěvky: 2
Měřil jsem si po nějakou dobu pH ranní moči a zjistil jsem tyto hodnoty: 7,1 6,7 7,0 7,4 7,2 6,7 Tedy žádná kyselá hodnota, jak by mělo být. Jinak se moje pH pohybovalo během dne různě od 5,4 do 7,4. Někde jsem se dočetl, že ranní moč by měla mít pH pod 6,0 jinak to může značit poruchu acidifikační schopnosti ledvin. Je to v pořádku?

PS: pH jsem měřil pomocí dvojích papírků s různými rozsahy - 5,4-7,4 a 6,4-8,0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2016 11:40 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
RaDu píše:
Zaznamenal jsem názor,že měření pH moči má minimální vypovídací hodnotu, která závisí na
typu vylučování někdo vylučuje hojně kyseliny močí, někdo je naopak víc ukládá...Existuje přesnější měření překyselení než měření papírky nebo pH metrem z moči?

To je pravda, v některých případech můžete mít poměrně alkalickou moč a přitom totálně překyselený orgnanismus. To se stává v případech, kdy špatně fungují ledviny a nevylučují kyseliny z organismu. Potom se kyseliny ukládají uvnitř našich tkání, ale moč je alkalická. Přesné a spolehlivé měření překyselení organismu proto neexistuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 2:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ucednik píše:
Měřil jsem si po nějakou dobu pH ranní moči a zjistil jsem tyto hodnoty: 7,1 6,7 7,0 7,4 7,2 6,7 Tedy žádná kyselá hodnota, jak by mělo být. Jinak se moje pH pohybovalo během dne různě od 5,4 do 7,4. Někde jsem se dočetl, že ranní moč by měla mít pH pod 6,0 jinak to může značit poruchu acidifikační schopnosti ledvin. Je to v pořádku?

PS: pH jsem měřil pomocí dvojích papírků s různými rozsahy - 5,4-7,4 a 6,4-8,0

Tak v pořádku to není, to vám správně píše členka Polívková, ale můžete testnout nějakou dobu jíst kyselinotvorné potraviny a pokud to klesne, nic špatně není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 1:10 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Dobrý den, přečetla jsem si celé vlákno, ale stále mi některé věci nejsou jasné a některé otázky možná budou blbé, ale zajímaly by mě odpovědi:

1) Jestli tomu dobře rozumím, když mi budou chybět nějaké minerály, tak nikdy odkyselení nedocílím?
2) Pokud budu pít vodu s citronem během jídla nebo hned po jídle, bude působit zásadotvorně?
3) Kvasinky je nutné vyhubit a držet protikvasinkovou dietu, nebo se stačí odkyselit a tím se množství kvasinek ve střevech upraví?
4) Dočetla jsem se, že při přemnožení kvasinek se zásadité reakce mění na kyselé, tomu nerozumím, znamená to, že ať sním cokoliv zásadotvorného, tak stejně budu stále překyselená?
5) Prosím o radu, čím nevařeným bych mohla nahradit pečivo. Bez vynechání pečiva mám pořád hlad a je mi slabo a bohužel časově si nestíhám připravovat jáhly, rýži atd.
6) Nerozumím tomu, proč nepít ve větším množství minerálky, když zásadité minerální směsi také obsahují minerály. Je to kvůli rozdílnému množství?
7) Pokud budu mít v potravě velké množství sacharidů, je to špatné z důvodu kvašení ve střevech?
\"8)\"Mojí babičce je 70 let, celý život se živí špatně, je bez slepáku, žlučníku, měla nádor v prsu, prasklo jí střevo, nyní ji trápí špatné zažívání a zahlenění. Mohla by ještě začít s odkyselením? Nemohlo by jí to spíš v tomto věku ublížit?
9) Může být rakovina děložního čípku také způsobena z důvodu překyselení?
10) Když má někdo rakovinu, může se uzdravit pouze odkyselením?

Předem Vám moc děkuji za odpovědi. Moc si Vás vážím, máte skvělé stránky.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 8:14 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
3) Kvasinky nevyhubíte nikdy, lze jejich počet pouze snížit, pokud jsou přemnožené. Já bych protikvasinkovou dietu nedržela, ale v tom jsem tady v menšině. Četla jsem, že se kvasinky jsou schopné se přeorientovat na jiné typy živin, než cukry z potravy, a že ve svém boji o přežití jsou schopné proniknout do nových působišť, kde hledají potravu. Na kvasinky beru Boularin (saccharomyces boulardii), což je probiotická kvasinka, která zabíjí candidu albicans. Kůra se dělá nárazově (boularin nejde brát průběžně) a současně beru i probiotika, aby zabrala prostor a živiny candidě, aby se už nemohla rozrůst do původní velikosti. Candidu ovšem trvale nesnížíte, pokud máte organismus přetížený těžkými kovy (hlavně rtutí). Proto myslím, že je dobré napřed udělat cílenou detoxikaci a pak dělat drsné protikvasinkové zásahy. Boularin nepovažuji za drsný \":-)\"

5) Uvažovala jste o nákupu elektrického hrnce s časovačem? Můžete do něj dát ingredience kdykoliv a nastavit ho tak, abyste měla čerstvě uvařené jídlo ráno nebo po příchodu z práce nebo kdykoliv jindy Vám to bude vyhovovat. Dají se pořídit od 1000 Kč, například zde: http://elektricke-hrnce.heureka.cz/satu ... c-9181-39/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2016 3:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Gamina píše:
3) Kvasinky nevyhubíte nikdy, lze jejich počet pouze snížit, pokud jsou přemnožené. Já bych protikvasinkovou dietu nedržela, ale v tom jsem tady v menšině. Četla jsem, že se kvasinky jsou schopné se přeorientovat na jiné typy živin, než cukry z potravy, a že ve svém boji o přežití jsou schopné proniknout do nových působišť, kde hledají potravu. Na kvasinky beru Boularin (saccharomyces boulardii), což je probiotická kvasinka, která zabíjí candidu albicans. Kůra se dělá nárazově (boularin nejde brát průběžně) a současně beru i probiotika, aby zabrala prostor a živiny candidě, aby se už nemohla rozrůst do původní velikosti. Candidu ovšem trvale nesnížíte, pokud máte organismus přetížený těžkými kovy (hlavně rtutí). Proto myslím, že je dobré napřed udělat cílenou detoxikaci a pak dělat drsné protikvasinkové zásahy. Boularin nepovažuji za drsný \":-)\"

5) Uvažovala jste o nákupu elektrického hrnce s časovačem? Můžete do něj dát ingredience kdykoliv a nastavit ho tak, abyste měla čerstvě uvařené jídlo ráno nebo po příchodu z práce nebo kdykoliv jindy Vám to bude vyhovovat. Dají se pořídit od 1000 Kč, například zde: http://elektricke-hrnce.heureka.cz/satu ... c-9181-39/

Moc děkuji za rady. Mohla byste mi ještě poradit s tou cílenou detoxikaci? Jaké problémy máte s kvasinkami? Mě trápí hlavně nervozita a psychika. Myslíte že by nestačilo pouze odkyseleni a tím pádem by se samo množství candidy srovnalo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2016 8:27 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
krasnagadgetka píše:

Moc děkuji za rady. Mohla byste mi ještě poradit s tou cílenou detoxikaci? Jaké problémy máte s kvasinkami? Mě trápí hlavně nervozita a psychika. Myslíte že by nestačilo pouze odkyseleni a tím pádem by se samo množství candidy srovnalo?

Cílená detoxikace - je potřeba zjistit, jakou máte zátěž rtuti a těžkých kovů obecně, a zkusit se jich zbavit. Ta rtuť je poněkud nebezpečná v tom, že existují způsoby, jak ji dostat z tkání do tělních tekutin, ale tím se taky můžete velmi snadno otrávit (i zabít), pokud nemáte v pořádku detoxikační kanály. Což nemá skoro nikdo. Nebo taky pokud to prostě přeženete s množstvím koriandrové tinktury, která se za účelem vyplavení rtuti z tkání používá.

Pokud žijete ve větším městě nebo rovnou v Praze, tak máte vysokou zátěž z těžkých kovů skoro jistou. Obzvlášť pokud máte amalgamové plomby a pokud je měla i Vaše matka - rtuť proniká i přes placentu. U mě je toto všechno splněno, takže jsem testy neřešila.

Rtuti je nutné se zbavit proto, že velmi znesnadňuje zbavení se candidy. Vtip je v tom, že se candidě velmi daří v prostředí bohatém na toxické kovy, kdežto její konkurenci se tam moc nedaří. (Zdroj: http://lotusdental.com.au/blog_news/can ... lgam-link/ )
Vzhledem k tomu, že do sebe candida těžké kovy váže, je také možné, že je v podstatě otrávenému tělu částečně i prospěšná - co naváže do sebe, to nemáte v tkáních Vy.

Osobně budu používat detox rtuti z webu http://www.restartzdravi.cz/Nanotechnologie-c65_0_1.htm (heslo Vám zašlou na vyžádání, posílají ho většinou obratem). Je tam popsaný a stojí 277 EUR, na což aktuálně nemám peníze \":-)\" Ale s produkty té firmy mám velmi dobrou zkušenost a vím, že nemám moc trpělivosti na dodržování přesného režimu se spoustou různých přípravků. Tenhle je dost jednoduchý a myslím, že i relativně bezpečný. Tak si na to našetřím \":-)\" Pokud máte jiné priority než je pohodlí užívání, dá se na internetu najít spousta návodů na detoxy od rtuti. Jen pozor, je to opravdu nebezpečné, pokud se něco pokazí.

Co se problémů s candidou týče, mám gynekologické výtoky (teď v dost malém rozsahu oproti tomu, co bylo dřív - snažím se si uzdravit střevo dietou GAPS, a částečně se mi to daří, což candidu taky likviduje) + spoustu dalších problémů, které bych ale asi nepřiřazovala přímo candidě.

Mě odkyselení jako metoda nikdy nepřitahovalo, takže ho neřeším. Tím netvrdím, že není účinné, ale já používám jiné metody. Možností je vždy spousta. Pokud je Vám odkyselení sympatické, není nic jednoduššího než jej vyzkoušet.

Ještě mě pro Vás napadá - jste žena a tak je pravděpodobné, že kvůli hormonům musíte mít ve stravě alespoň nějaké sacharidy. Mně třeba dělalo velké potíže mít pod 50 g sacharidů denně. Tak pozor na to, kdybyste držela nějakou nízkosacharidovou dietu. Já si dávám pozor, abych jich měla kolem 100g/den. Kromě dnů, kdy nemám moc hlad a skoro nic nesním.

A ještě k bodu 2) - není moc dobrý nápad pít při jídle nebo těsně po jídle, rozhodíte si tím zažívání. Lepší je tak 30 minut před jídlem, to Vám myslím i nastartuje trávení, pokud vypijete vodu s citronem. Voda se pak stihne vstřebat, než začnete jíst, a nesnižuje koncentraci kyselin a enzymů v žaludku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 12:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Gamina píše:
Vzhledem k tomu, že do sebe candida těžké kovy váže, je také možné, že je v podstatě otrávenému tělu částečně i prospěšná - co naváže do sebe, to nemáte v tkáních Vy

tohle je dost podstatná pravda (která se myslím si všeomecně příliš neví) a při redukci přebujelé candidy se těžké kovy zpětně uvolní do krevního oběhu, takže je potřeba řešit obojí (candidu i těžké kovy), ne jen jedno. dle mne velmi důležité \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 12:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
ucednik píše:
Měřil jsem si po nějakou dobu pH ranní moči a zjistil jsem tyto hodnoty: 7,1 6,7 7,0 7,4 7,2 6,7 Tedy žádná kyselá hodnota, jak by mělo být. Jinak se moje pH pohybovalo během dne různě od 5,4 do 7,4. Někde jsem se dočetl, že ranní moč by měla mít pH pod 6,0 jinak to může značit poruchu acidifikační schopnosti ledvin. Je to v pořádku?

ne, to není dobré
z uloz.to lze zdarma stáhnout Tepperweinovu knížku Pryč s kyselostí, kde je tohle vše krásně, opravdu skvěle popsáno, včetně řešení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2016 8:17 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Jindra píše:
tohle je dost podstatná pravda (která se myslím si všeomecně příliš neví) a při redukci přebujelé candidy se těžké kovy zpětně uvolní do krevního oběhu, takže je potřeba řešit obojí (candidu i těžké kovy), ne jen jedno. dle mne velmi důležité \":-)\"

Moje relativně značné zdravotní problémy neurologického rázu nastaly poté, co jsem hodně zhubla, takže už si dávám pozor na možné negativní účinky jakýchkoliv i pozitivních změn. \":)\" Myslím, že se mi po zhubnutí asi značně zkoncentroval obsah toxinů v tkáních.

Ta rtuť se z krve také přesouvá do tkání, obzvlášť do tukové tkáně. Takže z toho můžou být i problémy, které se projeví v horizontu let, a lidé snadno přehlédnou souvislost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned srp 14, 2016 5:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Dobrý den, přečetla jsem si celé vlákno, ale stále mi některé věci nejsou jasné a některé otázky možná budou blbé, ale zajímaly by mě odpovědi:

1) Jestli tomu dobře rozumím, když mi budou chybět nějaké minerály, tak nikdy odkyselení nedocílím?
2) Pokud budu pít vodu s citronem během jídla nebo hned po jídle, bude působit zásadotvorně?
3) Kvasinky je nutné vyhubit a držet protikvasinkovou dietu, nebo se stačí odkyselit a tím se množství kvasinek ve střevech upraví?
4) Dočetla jsem se, že při přemnožení kvasinek se zásadité reakce mění na kyselé, tomu nerozumím, znamená to, že ať sním cokoliv zásadotvorného, tak stejně budu stále překyselená?
5) Prosím o radu, čím nevařeným bych mohla nahradit pečivo. Bez vynechání pečiva mám pořád hlad a je mi slabo a bohužel časově si nestíhám připravovat jáhly, rýži atd.
6) Nerozumím tomu, proč nepít ve větším množství minerálky, když zásadité minerální směsi také obsahují minerály. Je to kvůli rozdílnému množství?
7) Pokud budu mít v potravě velké množství sacharidů, je to špatné z důvodu kvašení ve střevech?
\"8)\"Mojí babičce je 70 let, celý život se živí špatně, je bez slepáku, žlučníku, měla nádor v prsu, prasklo jí střevo, nyní ji trápí špatné zažívání a zahlenění. Mohla by ještě začít s odkyselením? Nemohlo by jí to spíš v tomto věku ublížit?
9) Může být rakovina děložního čípku také způsobena z důvodu překyselení?
10) Když má někdo rakovinu, může se uzdravit pouze odkyselením?

Předem Vám moc děkuji za odpovědi. Moc si Vás vážím, máte skvělé stránky.
Děkuji.

1)Ani ne chybět, spíše jde o vyváženost poměrů proti sobě působících minerálů.
2)To sice bude, nicméně trávení to nutně zlepšovat nemusí, uvědomte si že v žaludku je nutné zachovat silně kyselé prostředí, tedy měnit ho v průběhu trávení na zásadité, nebo pouze ředit tu kyselost a tím ji snižovat je docela problém.
3)Kvasiny nelze vyhubit, ty do střeva patří, nicméně je nutné je správnou dietou a rovnováhou kyselosti redukovat na normální stav.
4)To naštěstí neznamená, ale je faktem že si kvasinky do určité míry dovedou své životní prostředí upravovat ke své potřebě.
5)Ideálně nijak, prostě se toho jednou provždy vzdát.
6)Jde o to jaké minerálky, třeba železité mohou vyvolávat hodně velké problémy při nesmyslném užívání, ale například ty s hořčíkem takový problém nepředstavují.
7)To ani ne, hodně záleží na tom zda je člověk schopen ty sacharidy strávit, pak by kvašení nastat nemělo, ale to bohužel většina lidí zpravidla nedokáže.
8 )Nemělo by to nijak vadit bez ohledu na věk.
9)Jednoznačně, je to výsledek hnilobného a kvasného procesu ve střevě v kombinaci s hormonální nerovnováhou.
10)Jistě i když je otázkou co všechno musí pro to odkyselení udělat, mnohdy je tělo překyseleno od hormonální nerovnováhy tedy je třeba srovnat i hormony a psychiku, která také vytváří kyselost, není to pouze o stravě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř srp 17, 2016 12:38 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
krasnagadgetka píše:
některé otázky možná budou blbé, ale zajímaly by mě odpovědi:
1) Jestli tomu dobře rozumím, když mi budou chybět nějaké minerály, tak nikdy odkyselení nedocílím?
2) Pokud budu pít vodu s citronem během jídla nebo hned po jídle, bude působit zásadotvorně?
3) Kvasinky je nutné vyhubit a držet protikvasinkovou dietu, nebo se stačí odkyselit a tím se množství kvasinek ve střevech upraví?
4) Dočetla jsem se, že při přemnožení kvasinek se zásadité reakce mění na kyselé, tomu nerozumím, znamená to, že ať sním cokoliv zásadotvorného, tak stejně budu stále překyselená?
5) Prosím o radu, čím nevařeným bych mohla nahradit pečivo. Bez vynechání pečiva mám pořád hlad a je mi slabo a bohužel časově si nestíhám připravovat jáhly, rýži atd.
6) Nerozumím tomu, proč nepít ve větším množství minerálky, když zásadité minerální směsi také obsahují minerály. Je to kvůli rozdílnému množství?
7) Pokud budu mít v potravě velké množství sacharidů, je to špatné z důvodu kvašení ve střevech?
\"8)\"Mojí babičce je 70 let, celý život se živí špatně, je bez slepáku, žlučníku, měla nádor v prsu, prasklo jí střevo, nyní ji trápí špatné zažívání a zahlenění. Mohla by ještě začít s odkyselením? Nemohlo by jí to spíš v tomto věku ublížit?
9) Může být rakovina děložního čípku také způsobena z důvodu překyselení?
10) Když má někdo rakovinu, může se uzdravit pouze odkyselením?

není blbých otázek. nikdo není dokonalý, nikdo neví vše. ptejte se. \":-)\"
1) když chybí nějaké minerály, znamená to, že něco jiného v těle přebývá a to je ta pravá příčina následného deficitu
2) takhle nepijte = neřeďte si žaludeční HCL, to je kontraproduktivní
5) dělejte/sušte si lněné placky, je to snadné rychlé nenáročné bezlepkové zdravé, vymyslete si svoje vlastní příchutě, která Vám nejvíc zachutnají. taky je mám rád, taky si je dělám. směs je připravena během chvilky a sušení si pak samo probíhá dva tři dny
6) zásadní rozdíl já osobně vidím v organických/anorganických minerálech a v jejich přínosu pro organické, živé tělo (asi je z těch slov poznat, že já osobně jsem vitarián)
10) nechci otvírat velký téma, ale tady bacha na těch několik málo druhů nádorů, které mají naopak rády zásadité prostředí, bohužel. tam se pak odkyselením přilévá olej do ohně. taky pozor na to, že rakovina zdaleka není jen o překyseleném prostředí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2016 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
.....10) nechci otvírat velký téma, ale tady bacha na těch několik málo druhů nádorů, které mají naopak rády zásadité prostředí, bohužel. tam se pak odkyselením přilévá olej do ohně. taky pozor na to, že rakovina zdaleka není jen o překyseleném prostředí

To je dobrá poznámka i když nejde naštěstí o nějak častý výskyt, ale asi je dobré počítat s tím co zde stále zdůrazňuji, že léčba jakéhokoliv stavu by měla vycházet z poznání příčiny, ne ze slepé důvěry v nějaký doporučený postup, který se zdánlivě na můj problém hodí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 567 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz