Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 4:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 571 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 4:41 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 2:25 pm
Příspěvky: 8
Brát musíš podle toho, kolik ti hcl chybí. Udělej si test....

1. den
30 minut před snídaní užít jednu kapsli Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že v žaludku je dostatek kyselin k trávení a nejsou potřebné žádné doplňky.Je možné se nasnídat, v testu není potřeba pokračovat.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká, je možné se nasnídat, test pokračuje druhý den.

2. den
30 minut před snídaní užít 2 kapsle Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že dávka Betainu HCL je vyšší než je nutné. Je možné se nasnídat, v testu není potřeba pokračovat. Dávkování je stanoveno na 1 kapsli denně před snídaní.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká. Je možné se nasnídat, test pokračuje třetí den.

3. den
30 minut před snídaní užít 3 kapsle Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že dávka Betainu HCL je vyšší než je nutné. Je možné se nasnídat. Dávkování je stanoveno na 2 kapsle denně před snídaní.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká nebo není v žaludku vůbec přítomna. Je možné se nasnídat. Dávkování je stanoveno na 3 kapsle denně před snídaní. Vyšší dávkování se bez doporučení lékaře nedoporučuje.
Jak a kdy ukončit užívání Betainu HCL

Po určité době užívání Betainu HCL je žaludek dostatečně stimulován k vlastní produkci žaludeční kyseliny. V okamžiku kdy se po užití dávky Betainu HCL objeví pocity pálení a bolesti žaludku je nutné dávkování adekvátně snížit.
Pokud jste užívali 3 kapsle, snižte dávkování na 2 kapsle před jídlem
Pokud jste užívali 2 kapsle, snižte dávkování na 1 kapsli před jídlem
Pokud jste užívali 1 kapsli, vysaďte užívání Betainu HCL

Toto snižování dávek může trvat dny nebo týdny, schopnost stimulovat žaludek k produkci žaludečních kyselin je individuální, proto je individuální i délka užívání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 6:18 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
lorenc píše:
Brát musíš podle toho, kolik ti hcl chybí. Udělej si test....

1. den
30 minut před snídaní užít jednu kapsli Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že v žaludku je dostatek kyselin k trávení a nejsou potřebné žádné doplňky.Je možné se nasnídat, v testu není potřeba pokračovat.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká, je možné se nasnídat, test pokračuje druhý den.

2. den
30 minut před snídaní užít 2 kapsle Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že dávka Betainu HCL je vyšší než je nutné. Je možné se nasnídat, v testu není potřeba pokračovat. Dávkování je stanoveno na 1 kapsli denně před snídaní.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká. Je možné se nasnídat, test pokračuje třetí den.

3. den
30 minut před snídaní užít 3 kapsle Betainu HCL s vodou.
Pokud se dostaví pocit pálení nebo bolesti žaludka, znamená to, že dávka Betainu HCL je vyšší než je nutné. Je možné se nasnídat. Dávkování je stanoveno na 2 kapsle denně před snídaní.
Pokud se nedostaví nepříjemné pocity žaludku a pálení, pak je hladina kyselin nízká nebo není v žaludku vůbec přítomna. Je možné se nasnídat. Dávkování je stanoveno na 3 kapsle denně před snídaní. Vyšší dávkování se bez doporučení lékaře nedoporučuje.
Jak a kdy ukončit užívání Betainu HCL

Po určité době užívání Betainu HCL je žaludek dostatečně stimulován k vlastní produkci žaludeční kyseliny. V okamžiku kdy se po užití dávky Betainu HCL objeví pocity pálení a bolesti žaludku je nutné dávkování adekvátně snížit.
Pokud jste užívali 3 kapsle, snižte dávkování na 2 kapsle před jídlem
Pokud jste užívali 2 kapsle, snižte dávkování na 1 kapsli před jídlem
Pokud jste užívali 1 kapsli, vysaďte užívání Betainu HCL

Toto snižování dávek může trvat dny nebo týdny, schopnost stimulovat žaludek k produkci žaludečních kyselin je individuální, proto je individuální i délka užívání.

Mohl bys mně udělat srovnání betaimu HCl a tekuté HCl 3,5%? Co se týče síly, koncentrace, účinnosti, zatím o tom betainu nemám moc informací o tom, co je to za sloučeninu. Dočetl jsem se, že hlavním zdrojem betainu je melasa z cukrové řepy. Betain HCl je teda výtažek z té melasy a na ní je navázaná HCl? To by potom asi nebylo tak silný jako 3,5% HCl nebo jsem vedle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 6:21 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 2:25 pm
Příspěvky: 8
To netuším, ale když si uděláš test, tak to vědět nepotřebuješ. Prostě budeš užívat dle testu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 7:39 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
lorenc píše:
To netuším, ale když si uděláš test, tak to vědět nepotřebuješ. Prostě budeš užívat dle testu.

Když jsem bral tekutou HCl tak mě nic nepálilo ani nebolelo, tak jí mít nebudu. asi si udělám krkací test.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2013 8:55 pm 
Offline

Registrován: ned pro 30, 2012 5:28 pm
Příspěvky: 18
pavlito píše:
Pokusím se o odpověď ze svého úhlu pohledu, nejsem si však jist, že dostanete, co očekáváte:
Asi nikdo kvalifikovaný a zodpovědný neodpoví na takovýto dotaz bez znalosti celého obrazu: výchozí stav organizmu, životní styl, důvod odkyselování, nakolik je zvolená metoda odlišná od současného životního stylu a stravovacích návyků, atd, atd. Teprve na základě těchto znalostí může znalý člověk posoudit, nabídnout či doporučit vhodnou metodu. Ve všech oblastech lidského života platí, že co jednomu pomáhá, druhého může zabít.
Jen stručně bych si dovolil nastínit jen několik otázek (míněno: z mé strany pochybností), ke kterým mne vede stručný výčet Vašich stravovacích elementů. Proč soda ? Kdy ? Na lačno ? Jaké bylinkové čaje ? Na lačno ? Jaké ovoce ? Jaké minerály doplňujete ? Jaké kombinace ? Od jakého výrobce ? Jaké mají vstřebávací chrakteristiky ? Proč chléb a jaký ? Proč večer ? Proč kombinace s mléčným výrobkem ? Jaké máte po tom spaní ? Co a kolik mezitím pijete ?
Možná nejjednodušší cestou vpřed by bylo znát, co máte nastudováno, čím se řídíte, než podrobně rozebírat současný jídelníček, a základě toho dále poradit.

Možná mi poraďte nejakou dobrou literaturu o tom, jak se správně stravovat a tam asi začnu. Zatím vlastním jen knihu Pryč s kyselostí, jelikož moje dosavadní stravování asi nebylo nejlepší, snažím se o odkyselení a doufám, že tak zmizne i spousta neduhů. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob kvě 25, 2013 12:09 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Chtěl bych se podělit o své nově nabyté zkušenosti s Tepperweinovou směsí http://www.tepperweinovasmes.cz/. Sehnali jsme si všech 5 těch potřebných ingrediencí , většinou z Fichemy http://www.fichema.cz/?zenid=be1b41d59b ... 135b5698ca a doma namíchali ve správném poměru. Včera ve 21 hodin jsme si vzali ČL rozmíchanou ve vodě. Ve 2 hodiny ráno jsem byl čůrat a měl jsem pH 7,5. Takže dobrý. Překvapení mě čekalo v 6 ráno, kdy jsem očekával na papírku žlutou barvu s pH někde kolem 5-5,5, protože na mě baflo pH opět 7,5. Nějak se mi zasekl acidobazický píst a tělo nevyloučilo kyseliny jak jsem očekával. Až do dneška jsem měl po ránu pH vždy kolem 5,5, takže vylučování kyselin bylo v pořádku. V 8,30 jsem naměřil dokonce pH 8,5, stále jsem byl nalačno. To už jsem začal být lehce nervózní a tak jsem přemýšlel, jak pH srazit. Udělal jsem si tedy klystýr s přefiltrovaným turkem a pak jsem se nasnídal - žitný chleba, máslo, syrečky a zapíjel jsem to tureckou kávou. Při dalším močení bylo pH 6,5. Může mi tady někdo dát vysvětlení, co se v mém těle odehrálo? Je to v podstatě poprvé, co jsem měl potřebu pH snižovat. V každém případě mě Tepperweinova směs mile překvapila. Působí opravdu spolehlivě a dlouhodobě. Manželka měla pH při stejném aplikování po ránu pH 6,5.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 8:53 am 
Offline

Registrován: úte kvě 21, 2013 4:48 pm
Příspěvky: 5
Luban píše:
Chtěl bych se podělit o své nově nabyté zkušenosti s Tepperweinovou směsí http://www.tepperweinovasmes.cz/. Sehnali jsme si všech 5 těch potřebných ingrediencí , většinou z Fichemy http://www.fichema.cz/?zenid=be1b41d59b ... 135b5698ca a doma namíchali ve správném poměru. Včera ve 21 hodin jsme si vzali ČL rozmíchanou ve vodě. Ve 2 hodiny ráno jsem byl čůrat a měl jsem pH 7,5. Takže dobrý. Překvapení mě čekalo v 6 ráno, kdy jsem očekával na papírku žlutou barvu s pH někde kolem 5-5,5, protože na mě baflo pH opět 7,5. Nějak se mi zasekl acidobazický píst a tělo nevyloučilo kyseliny jak jsem očekával. Až do dneška jsem měl po ránu pH vždy kolem 5,5, takže vylučování kyselin bylo v pořádku. V 8,30 jsem naměřil dokonce pH 8,5, stále jsem byl nalačno. To už jsem začal být lehce nervózní a tak jsem přemýšlel, jak pH srazit. Udělal jsem si tedy klystýr s přefiltrovaným turkem a pak jsem se nasnídal - žitný chleba, máslo, syrečky a zapíjel jsem to tureckou kávou. Při dalším močení bylo pH 6,5. Může mi tady někdo dát vysvětlení, co se v mém těle odehrálo? Je to v podstatě poprvé, co jsem měl potřebu pH snižovat. V každém případě mě Tepperweinova směs mile překvapila. Působí opravdu spolehlivě a dlouhodobě. Manželka měla pH při stejném aplikování po ránu pH 6,5.

jestli jste to jen prostě nepřehnali. Tepperwein navíc radí dle ajurvedy nebrat po 22 hodině, což jste možná vzhledem k letnímu času udělali. Tělo dle mého muselo zpracovávat tuto potravu - nápoj, místo vlastního čistění. Já jsem zatím tuto směs nebral, ale začnu a vyzkouším ji a to tak, že ji budu brát místo jednoho denního jídla (stejně poprvé jím až kolem 11 hod, tak si ji dám ráno místo čaje).
Obecně jsem trochu opatrný k násilnému a rychlému vyrovnávání pH, trochu mi to připadá, jako že během pár minut "přetírám červenou kontrolu na zeleno" a domnívám se, jak jsem se skvěle odkyselil. Tepperwein i další píší, že je to záležitost spíše let, takže cpát se bez rozmyslu nějakou směsí může být kontraproduktivní, ne-li nebezpečné. (a jeho výrok "pokud je pH nižší než 7 MUSÍ být tělu odlehčeno" mi připadá trochu dogmatický) Ale je to můj názor, nemám rád extrémy a nevěřím v rychlá řešení. pH vyrovnat dokáži i s brokolicí \":-)\". T. směs je prostě zásadotvorný nápoj s některými prvky, důležitými pro organizmus, takže tělo jej zpracovává jako každou jinou potravu. Nakolik tím urychlíme celkové odkyselení organizmu, je (alespoň pro mne) s velkým otazníkem. Měření pH moči několikrát za den je (opět dle mého názoru) sice možná zajímavou činností, ale vyrovnávání pH tímto způsobem by se nemělo stát jistým typem OCD. Principielně, NELZE napořád vyrovnat pH, neb tělo se principielně neustále zakyseluje (i zásadotvornou stravou), takže moč musí být kyselé povahy. Budete se proto cpát takovou směsí navěky ? Čili opakuji, jí ji začnu brát jako potravinový doplněk, pravidelně, jednou denně. Uvidím, jak se budu cítit, měřit moč budu jen tak ze zájmu.
Rozhodně mne dále zajímají vaše zkušenosti a názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 3:02 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
pavlito píše:
jestli jste to jen prostě nepřehnali. Tepperwein navíc radí dle ajurvedy nebrat po 22 hodině, což jste možná vzhledem k letnímu času udělali. Tělo dle mého muselo zpracovávat tuto potravu - nápoj, místo vlastního čistění. Já jsem zatím tuto směs nebral, ale začnu a vyzkouším ji a to tak, že ji budu brát místo jednoho denního jídla (stejně poprvé jím až kolem 11 hod, tak si ji dám ráno místo čaje).
Obecně jsem trochu opatrný k násilnému a rychlému vyrovnávání pH, trochu mi to připadá, jako že během pár minut "přetírám červenou kontrolu na zeleno" a domnívám se, jak jsem se skvěle odkyselil. Tepperwein i další píší, že je to záležitost spíše let, takže cpát se bez rozmyslu nějakou směsí může být kontraproduktivní, ne-li nebezpečné. (a jeho výrok "pokud je pH nižší než 7 MUSÍ být tělu odlehčeno" mi připadá trochu dogmatický) Ale je to můj názor, nemám rád extrémy a nevěřím v rychlá řešení. pH vyrovnat dokáži i s brokolicí \":-)\". T. směs je prostě zásadotvorný nápoj s některými prvky, důležitými pro organizmus, takže tělo jej zpracovává jako každou jinou potravu. Nakolik tím urychlíme celkové odkyselení organizmu, je (alespoň pro mne) s velkým otazníkem. Měření pH moči několikrát za den je (opět dle mého názoru) sice možná zajímavou činností, ale vyrovnávání pH tímto způsobem by se nemělo stát jistým typem OCD. Principielně, NELZE napořád vyrovnat pH, neb tělo se principielně neustále zakyseluje (i zásadotvornou stravou), takže moč musí být kyselé povahy. Budete se proto cpát takovou směsí navěky ? Čili opakuji, jí ji začnu brát jako potravinový doplněk, pravidelně, jednou denně. Uvidím, jak se budu cítit, měřit moč budu jen tak ze zájmu.
Rozhodně mne dále zajímají vaše zkušenosti a názory.


Díky za podnětnou reakci, s tím časem jste se zřejmě trefil, včera jsem si TS bral v 18 hodin (převčírem ve 21 a možná chvilku po ní). V noci i dnes zatím v poho, pH ráno 7 v průběhu dne 6,5. Neřeším to a nechci to násilně hned tahat nad 7. K obědu byla z 85% zelenina, tak uvidíme, co to udělá s hodnotou. Překvapilo mě, že tělo TS zpracovává jako potravu. Myslel jsem , že s tím nebude mít velkou práci. Jinak bych to rád upřesnil. Vše co děláme, se u nás neděje kvůli mně, ale kvůli manželce. Nemám zjevné potíže (?). Žena koncem roku zkolabovala a i když se dívala smrti do tváře, tak se razantně odmítla vydat do rukou našemu zdravotnickému systému. Proto vše řešíme za pochodu alternativní cestou. Nutno podotknout, že nás to hrozně baví, s odříkáním nemáme větší problémy. Odbourali jsme kompletně příjem 5 bílých jedů a výsledky už máme. Ale musíme jít dál, protože žena má v břiše dost velký cizorodý útvar. Proto jsme usoudili, že je nutné nasadit nějaká razantní řešení a je nám jasné, že to není na celý život. Změna jídelníčku bude samozřejmě až do konce našeho pobytu tady, ale některé věci musíme podstoupit v rámci měsíců. No a já v tom figuruju v pozici parťáka co drží basu. Už loni po kolapsu jsem mojí řekl, že v tom jedu s ní a budeme všechny experimenty provádět společně. Přestal jsem např. pít pivo, nejím sladké a že jsem měl rád koláčky, makový záviny atd. denně jsem něco ke kafi musel mít. Prostě jsem to pojal tak, že jí chci podpořit ne na 100, ale na 150%. Nemůžu se tady cpát klasickou stravou jako dřív a strhávat jí z nastoupené cesty. Za těch 5 měsíců jsme do toho investovali slušné peníze, všechny ty zdravé a tělu prospěšné látky něco stojí. V příštím týdnu dorazí ionizátor vody, tak konečně zapomeneme na kojeneckou vodu a budeme čepovat něco lepšího. Je toho strašně moc co jsme museli načíst, vyhledat a pochopit, ale je to cesta plná překvapení a netušených souvislostí a zákonitostí. Vůbec nechápu, jak jsme ještě nedávno mohli pít kolu, cpát se knedlíkama a jinýma hrůzama. Uf když mě to popadne tak píšu a píšu a píšu................


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 3:47 pm 
Offline

Registrován: pát dub 19, 2013 9:46 am
Příspěvky: 7
Váš příspěvek mě dostal až k slzám, musím Vám vyjádřit můj obdiv, jste skvělej parták a manžel pro svoji ženu a ta má opravdu štěstí, že Vás má. Určitě jste nastoupili společně na dobrou cestu, která Vás povede k úspěšnému vyřešení zdravotních obtíží. Držím Vám oběma moc palce a přeji hodně štěstí a trpělivosti.
Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 8:48 am 
Offline

Registrován: úte kvě 21, 2013 4:48 pm
Příspěvky: 5
Luban píše:
Díky za podnětnou reakci, s tím časem jste se zřejmě trefil, včera jsem si TS bral v 18 hodin (převčírem ve 21 a možná chvilku po ní). V noci i dnes zatím v poho, pH ráno 7 v průběhu dne 6,5. Neřeším to a nechci to násilně hned tahat nad 7. K obědu byla z 85% zelenina, tak uvidíme, co to udělá s hodnotou. Překvapilo mě, že tělo TS zpracovává jako potravu. Myslel jsem , že s tím nebude mít velkou práci. Jinak bych to rád upřesnil. Vše co děláme, se u nás neděje kvůli mně, ale kvůli manželce. Nemám zjevné potíže (?). Žena koncem roku zkolabovala a i když se dívala smrti do tváře, tak se razantně odmítla vydat do rukou našemu zdravotnickému systému. Proto vše řešíme za pochodu alternativní cestou. Nutno podotknout, že nás to hrozně baví, s odříkáním nemáme větší problémy. Odbourali jsme kompletně příjem 5 bílých jedů a výsledky už máme. Ale musíme jít dál, protože žena má v břiše dost velký cizorodý útvar. Proto jsme usoudili, že je nutné nasadit nějaká razantní řešení a je nám jasné, že to není na celý život. Změna jídelníčku bude samozřejmě až do konce našeho pobytu tady, ale některé věci musíme podstoupit v rámci měsíců. No a já v tom figuruju v pozici parťáka co drží basu. Už loni po kolapsu jsem mojí řekl, že v tom jedu s ní a budeme všechny experimenty provádět společně. Přestal jsem např. pít pivo, nejím sladké a že jsem měl rád koláčky, makový záviny atd. denně jsem něco ke kafi musel mít. Prostě jsem to pojal tak, že jí chci podpořit ne na 100, ale na 150%. Nemůžu se tady cpát klasickou stravou jako dřív a strhávat jí z nastoupené cesty. Za těch 5 měsíců jsme do toho investovali slušné peníze, všechny ty zdravé a tělu prospěšné látky něco stojí. V příštím týdnu dorazí ionizátor vody, tak konečně zapomeneme na kojeneckou vodu a budeme čepovat něco lepšího. Je toho strašně moc co jsme museli načíst, vyhledat a pochopit, ale je to cesta plná překvapení a netušených souvislostí a zákonitostí. Vůbec nechápu, jak jsme ještě nedávno mohli pít kolu, cpát se knedlíkama a jinýma hrůzama. Uf když mě to popadne tak píšu a píšu a píšu................

Ionizátor vody je dobrá věc, sice dost drahá, také o něm uvažuji. Pro dobrou účínnost takové vody je zapotřebí pít vodu o pH 9-10. Pokud jste zatím nečetli knihu Reverse ageing (Sang Whang), silně doporučuji. A samozřejmě ovocno-zeleninové šťávy, (jistě vám nemusím zmiňovat (Norman W. Walker)). Vídával jsem jednu sousedku každý týden, měla před mnoha a mnoha lety indikovaný neléčitelný nádor. Podstoupila tehdy (ještě za hlubokého totáče), alternativní léčbu v Rakousku, (dle jejího tehdejšího popisu a mých dnešních vědomostí to byla jednoduchá dieta - tedhy se tomu říkalo "tvrdý půst" - složená ze zelenino-ovocných šťáv). Záviděnihodně čiperná paní, dožila se v plném zdraví 98 let...
Přes mnoho let pátrání a utrácení šílených peněz za "zdraví" jsem se nakonec dopracoval do současného stavu. Geniální věci jsou totiž úžasně jednoduché a "zadarmo".
Takže ať vaše cesta vede co nejrychleji k cíli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob čer 01, 2013 10:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
André píše:
Dobrý den, za poslední cca měsíc a půl co se snažím odkyselovat tělo jsem se 3x pozvracela. Jsem v začátcích a nemám ještě všechno nastudováno, třeba někdo poradíte co dělám špatně. Poprvní to bylo po lžičce sody rozmýchané ve vodě. Podruhé po zeleninovém salátu večer, už když jsem jej jedla, cítila jsem pálení v krku. A potřetí ráno bylinkové čaje, dopoledne ovoce k obědu 5 tablet chlorela zelenina v páře ( brokolice, mrkev, fenykl) dýň.olej a opět nevolnost zvracení. Doplňuji minerály, piji odkyselovací čaj, dopoledne ovoce, oběd snažím se pojíst něco ze zeleniny a večeře celozrnný chléb s něčím, pak domácí jogurt nebo kefír.
Děkuji všem předem za rady. \":wink:\"

Tak někdy to prostě nesedne, člověk se pozvrací i jiných důvodů, ale v tom jídle bych zrovna chybu neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob čer 01, 2013 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Chtěl bych se podělit o své nově nabyté zkušenosti s Tepperweinovou směsí http://www.tepperweinovasmes.cz/. Sehnali jsme si všech 5 těch potřebných ingrediencí , většinou z Fichemy http://www.fichema.cz/?zenid=be1b41d59b ... 135b5698ca a doma namíchali ve správném poměru. Včera ve 21 hodin jsme si vzali ČL rozmíchanou ve vodě. Ve 2 hodiny ráno jsem byl čůrat a měl jsem pH 7,5. Takže dobrý. Překvapení mě čekalo v 6 ráno, kdy jsem očekával na papírku žlutou barvu s pH někde kolem 5-5,5, protože na mě baflo pH opět 7,5. Nějak se mi zasekl acidobazický píst a tělo nevyloučilo kyseliny jak jsem očekával. Až do dneška jsem měl po ránu pH vždy kolem 5,5, takže vylučování kyselin bylo v pořádku. V 8,30 jsem naměřil dokonce pH 8,5, stále jsem byl nalačno. To už jsem začal být lehce nervózní a tak jsem přemýšlel, jak pH srazit. Udělal jsem si tedy klystýr s přefiltrovaným turkem a pak jsem se nasnídal - žitný chleba, máslo, syrečky a zapíjel jsem to tureckou kávou. Při dalším močení bylo pH 6,5. Může mi tady někdo dát vysvětlení, co se v mém těle odehrálo? Je to v podstatě poprvé, co jsem měl potřebu pH snižovat. V každém případě mě Tepperweinova směs mile překvapila. Působí opravdu spolehlivě a dlouhodobě. Manželka měla pH při stejném aplikování po ránu pH 6,5.

Tak ono zase není potřeba z vysokého pH tak panikařit, krátkodobě tolik rizika nehrozí, problém by mohl nastat u dlouhodobějšího stavu, jinak si tělo drobné výkyvy snadno srovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2013 2:42 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Kopil jsem si pH papírky (http://www.lekarna.cz/ph-papirky-100ks/ ) a nevím kde dělám chybu nebo nefungují. Barva na stupnici prakticky není, je tmavě zelená, ale asi to bude tak pH 6,5, které se skoro nemění. A to jsem si říkal, že se pustím do odkyselování, ale spíš to tak vypadá, že mám zaseklý acidobazický píst. Jak na něj? Toto téma jsem trochu pročítal, ale odpověď jsem nenašel - můžete mě někde odkázat na postup, jak míchat sodu a s čím a kdy a kolik toho brát nebo to řešit jinak? Je možné, že si kvasinka dělá jí vyhovující pH a to drží? Za poslední půlrok jsem jí ze sebe hlavně klystýry už dost dostal ...
Díky moc za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 11:48 am 
Offline

Registrován: pon črc 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 7
Obyčejnou čistou sodu z obchodu mužeš používat tak jedine na vodní kámen ve varne konvici.. \":D\" Psal jsem ti že mám doma na prodej asi 3 kg Tepperweinovy směsi v originále.Neozval ses takže nemáš zájem..Nevadí dej si teda sodu z obchodu s příměsí hliníku a už raději začni pěstovat marihuanu na alzheimera.. \":D\" \":D\"

Pokud tuto směs někdo chcete tak mi napište SZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát srp 16, 2013 8:12 am 
Offline

Registrován: pát srp 16, 2013 8:00 am
Příspěvky: 1
Dobrý den.Možná že se již podobný dotaz v této obsáhlé diskuzi nachází,přesto bych chtěla požádat o odpověď.
Poslední dobou často naměřím ráno cca v 4,30hod PH moči 7. Dočetla jsem někde na internetu, že je někde blok a tělo nevylučuje kyseliny. Je to tak a co s tím? Piju hodně a i večer do těch 20-21 hodin. Děkuji za odpověď. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 571 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz