Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 4:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 2:41 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
V originále k sehnání je... http://tepperwein.lekarnadc.cz/produkty/royal-plus.htm

Já ji mám, tenkrát jsem objednal asi 4 balení a ještě mi zbylo.

Teď se cíleně odkyseluju, takže si podle toho jaký mám pH dám, vrchovatou lžičku, k tomu trochu sody a vypiju to \":)\" Zvedá to pH execelentně a mimo jiné je v tom dost vit. C.

Jinak ty ingredience ti sežene lékárna \":)\"

Klidně to vyzkoušej \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
... dotaz: a když voda nebude mít 7, není až tak velké zlo přidat do ní krapet sody (samozřejmě ve farmakvalitě) a tím tedy pH posunout, aby byla voda alkalická?? No, dlouhodobě by to asi dobré nebylo, aby nemusel žaludek trvale produkovat zvýšené množství HCL... si tak říkám...

To by mělo význam u člověka s nízkým pH, ale pokud máte pH v pořádku, tak proč se tím zabývat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Díky, zjistil sem že testy těchto položek stojí 20 kč, plus 40 kč základní odběr plus rozbor krve, takže to zkusím udělat. Na jakou hodnotu je optimální se odkyselit?Co nejvíce možno k 0 nebo je i nějaká kyselina močová a urea v těle potřeba?

Nula je asi nedosažitelná, ale snažte se jít na spodní hranici referenčního rozpětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Můžu do té vody dát trochu sody jak se ptá Jindra? A co tam dát askorbát sodný 1:1 zásaditej, asi by bylo lepší to vytáhnout na pH 7,5 - 8 nebo se mýlím?

Tak můžete v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 10:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Můžu znát Váš názor na tohle - http://www.tepperweinovasmes.cz/ ? Náhodou jsem to našel na internetu

Tak je to již výrobek a na to jsou orgány tohoto státu velice háklivé, jednodušší je tedy prodat samotné chemikálie a co s tím pak dělá kupující, to prodejce nemusí řešit. Je to pochopitelně naprostá kravina, protože tím si lidé mohou spíše ublížit než když dostanou hotovou směs, kterou namíchá někdo kdo tomu alespoň trochu rozumí. Teoreticky za nás blbé má myslet člověk vzdělaný, ale když vidíte co předvádějí někteří lékárníci, kteří za jed považují i projímadlo jako je epsomská sůl, nebo úředníci bez elemetárních znalostí rozhodující o důležitých věcech, pak se naskýtá otázka, kdo tedy myslí za tyto lidi. Ono je lepší to spíše chápat tak, že se většina lidí domnívá, že za ně někdo zodpovědný myslí a jak vidíte všude kolem sebe, tak už nikdo vlastně nemyslí. Není lepší, aby si každý nesl za sebe svoji zodpovědnost, od toho je přeci svéprávný a má i občanský průkaz a začal myslet místo toho, aby se stále spoléhal na to, že to někdo za něj vymyslí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 4:25 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Jarda píše:
Pokud držíte takto vysoké pH, musí kyselina mizet celkem rychle. Většinou je to otázkou dní, nebo maximálně týdnů.

Tak jen pro porovnání...

25.3. jsem začal s odkyselováním - V krvi : Urea - 7,9nmol/l, Kyselina močová - 466umol/l , oboje celkem vysoko nad hranicí ref. meze

8.4. znova testy - V krvi : Urea - 5,2nmol/l Kyselina močová - 314umol/l

pH jsem srovnával sodou, cca půl lžičky 3x denně spolu s "Tepperweinovou" směsí, asi 6x jsem měl šťávu z okurky a jednou jsem přes hodinu ležel v vaně se solí z mrtvého moře a bikarbonátou (voda měla pH \"8)\"

přes den jsem měl pH moči 7,5 - 8,00 to jsem tak nějak držel, ráno pH moči 5,5

zkusím jít ještě víc dolů s hodnotami, jen to zkusím víc "zdravě" míň sody, více šťáv

otázka: celý tento cyklus, jsem hned po probuzení vypil Tepp. směs se sodou na lačno, druhá moč už měla pH 7,5 - 8,00 (prostě modrá na pHydrionech). Pak mě napadlo, jestli není lepší, po ránu, přd tím než vyženu pH nahoru, vymočit půl až jeden litr moči, abych vyplavil kyseliny, které se přes noc nastřádaly. co myslíte?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2013 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Tak jen pro porovnání...

25.3. jsem začal s odkyselováním - V krvi : Urea - 7,9nmol/l, Kyselina močová - 466umol/l , oboje celkem vysoko nad hranicí ref. meze

8.4. znova testy - V krvi : Urea - 5,2nmol/l Kyselina močová - 314umol/l

pH jsem srovnával sodou, cca půl lžičky 3x denně spolu s "Tepperweinovou" směsí, asi 6x jsem měl šťávu z okurky a jednou jsem přes hodinu ležel v vaně se solí z mrtvého moře a bikarbonátou (voda měla pH \"8)\"

přes den jsem měl pH moči 7,5 - 8,00 to jsem tak nějak držel, ráno pH moči 5,5

zkusím jít ještě víc dolů s hodnotami, jen to zkusím víc "zdravě" míň sody, více šťáv

otázka: celý tento cyklus, jsem hned po probuzení vypil Tepp. směs se sodou na lačno, druhá moč už měla pH 7,5 - 8,00 (prostě modrá na pHydrionech). Pak mě napadlo, jestli není lepší, po ránu, přd tím než vyženu pH nahoru, vymočit půl až jeden litr moči, abych vyplavil kyseliny, které se přes noc nastřádaly. co myslíte?

Nechápu, proč něco vymýšlet, když vám to jde správným směrem, ale vyzkoušet to můžete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 5:05 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
Je účinnější kyselina chlorovodíková 3,5% nebo betain HCl? Doteď jsme brali 10 kapek víckrát denně a objednali jsme ten betain a tobolky. Mám strach o zubní sklovinu, tak bychom to radši polykali v těch tobolkách. Ani nevím, jestli je betain sypkej nebo tekutej. Ve Fichemě u toho neměli obrázek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 5:55 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 2:25 pm
Příspěvky: 8
Betain z Fichemy je sypký. Tobolky jsem koupil tady http://www.noventis.cz/tvrde-zelatinove-tobolky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 10:58 pm 
Offline

Registrován: ned pro 30, 2012 5:28 pm
Příspěvky: 18
Dobrý den, za poslední cca měsíc a půl co se snažím odkyselovat tělo jsem se 3x pozvracela. Jsem v začátcích a nemám ještě všechno nastudováno, třeba někdo poradíte co dělám špatně. Poprvní to bylo po lžičce sody rozmýchané ve vodě. Podruhé po zeleninovém salátu večer, už když jsem jej jedla, cítila jsem pálení v krku. A potřetí ráno bylinkové čaje, dopoledne ovoce k obědu 5 tablet chlorela zelenina v páře ( brokolice, mrkev, fenykl) dýň.olej a opět nevolnost zvracení. Doplňuji minerály, piji odkyselovací čaj, dopoledne ovoce, oběd snažím se pojíst něco ze zeleniny a večeře celozrnný chléb s něčím, pak domácí jogurt nebo kefír.
Děkuji všem předem za rady. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 8:12 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
lorenc píše:
Betain z Fichemy je sypký. Tobolky jsem koupil tady http://www.noventis.cz/tvrde-zelatinove-tobolky

Ve fichemě mají i tobolky, koupila jsem 0,4 za 69Kč 100ks a plním betainem hcl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 9:09 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 2:25 pm
Příspěvky: 8
Proč jsem sem asi dal link na noventis? 100 ks a ještě malých je na pár dní.... a velké ve Fichemě nemají. Takhle toho hcl do sebe moc nedostaneš....Kupoval jsem 1000 ks dvounulky. A dvě různé barvy. Neužíváme jen HCL ale i jiné dobroty...


Naposledy upravil lorenc dne úte kvě 21, 2013 12:13 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 11:18 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
lucie5 píše:
Ve fichemě mají i tobolky, koupila jsem 0,4 za 69Kč 100ks a plním betainem hcl.

Já si kupuji tobolky velikost 0 od noventis normálně v lékárně 1000 kusů za 263 Kč. Oni je tam používají a tak mi tu tisícovku prodají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 5:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 21, 2013 4:48 pm
Příspěvky: 5
André píše:
Dobrý den, za poslední cca měsíc a půl co se snažím odkyselovat tělo jsem se 3x pozvracela. Jsem v začátcích a nemám ještě všechno nastudováno, třeba někdo poradíte co dělám špatně. Poprvní to bylo po lžičce sody rozmýchané ve vodě. Podruhé po zeleninovém salátu večer, už když jsem jej jedla, cítila jsem pálení v krku. A potřetí ráno bylinkové čaje, dopoledne ovoce k obědu 5 tablet chlorela zelenina v páře ( brokolice, mrkev, fenykl) dýň.olej a opět nevolnost zvracení. Doplňuji minerály, piji odkyselovací čaj, dopoledne ovoce, oběd snažím se pojíst něco ze zeleniny a večeře celozrnný chléb s něčím, pak domácí jogurt nebo kefír.
Děkuji všem předem za rady. \":wink:\"


Pokusím se o odpověď ze svého úhlu pohledu, nejsem si však jist, že dostanete, co očekáváte:
Asi nikdo kvalifikovaný a zodpovědný neodpoví na takovýto dotaz bez znalosti celého obrazu: výchozí stav organizmu, životní styl, důvod odkyselování, nakolik je zvolená metoda odlišná od současného životního stylu a stravovacích návyků, atd, atd. Teprve na základě těchto znalostí může znalý člověk posoudit, nabídnout či doporučit vhodnou metodu. Ve všech oblastech lidského života platí, že co jednomu pomáhá, druhého může zabít.
Jen stručně bych si dovolil nastínit jen několik otázek (míněno: z mé strany pochybností), ke kterým mne vede stručný výčet Vašich stravovacích elementů. Proč soda ? Kdy ? Na lačno ? Jaké bylinkové čaje ? Na lačno ? Jaké ovoce ? Jaké minerály doplňujete ? Jaké kombinace ? Od jakého výrobce ? Jaké mají vstřebávací chrakteristiky ? Proč chléb a jaký ? Proč večer ? Proč kombinace s mléčným výrobkem ? Jaké máte po tom spaní ? Co a kolik mezitím pijete ?
Možná nejjednodušší cestou vpřed by bylo znát, co máte nastudováno, čím se řídíte, než podrobně rozebírat současný jídelníček, a základě toho dále poradit.
Doufám, že jsem alespoň trošičku pomohl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 2:38 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
lorenc píše:
Proč jsem sem asi dal link na noventis? 100 ks a ještě malých je na pár dní.... a velké ve Fichemě nemají. Takhle toho hcl do sebe moc nedostaneš....Kupoval jsem 1000 ks dvounulky. A dvě různé barvy. Neužíváme jen HCL ale i jiné dobroty...

Doteď jsem užíval 10 kapek HCl 3,5% tak 2-3x denně. Dneska najíždím na Betain HCl v tobolkách cca 600mg. Je tady někdo znalej věci, kdo by byl schopen určit ekvivalent těch 10 kapek? Kolik toho Betainu mám brát? díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz