Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 9:53 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 11:32 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

nejprve musím pochválit tyto stránky, jsem nadšená \":D\" Zatím jen tak pročítám pro mne zcela nové informace. O očistách v tomto smyslu jsem dosud neslyšela \":oops:\"
Ráda bych tedy některé vyzkoušela, jen se chci ujistit, že je možné je provést i v případě kojení bez negativních následků pro mimi. Aby se část "odpadních látek" nebo látek požitých k vyvolání pročištění nedostala do mléka a neublížila tak mimču. Zatím jsem přečetla očistu střeva (zde uvažuji, zda takové mnozství soli nezatíží mimískovi ledviny) a jater (neuškodí mu, když dojde k vstřebání Epsomské soli?)....?
Má kamarádku je nyní v 6 týdnu těhotenství, je pro ní i plod očista bezpečná?
Ještě bych ráda věděla, kterou očistou začít- střevo, játra či nějakou jinou částí těla....? Co vše lze vlastné cistit a "v jakém pořadí"?

Moc děkuji za odpověď a omluvte neznalost začátečníka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 11:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ducinka píše:
Dobrý den,

nejprve musím pochválit tyto stránky, jsem nadšená \":D\" Zatím jen tak pročítám pro mne zcela nové informace. O očistách v tomto smyslu jsem dosud neslyšela \":oops:\"
Ráda bych tedy některé vyzkoušela, jen se chci ujistit, že je možné je provést i v případě kojení bez negativních následků pro mimi. Aby se část "odpadních látek" nebo látek požitých k vyvolání pročištění nedostala do mléka a neublížila tak mimču. Zatím jsem přečetla očistu střeva (zde uvažuji, zda takové mnozství soli nezatíží mimískovi ledviny) a jater (neuškodí mu, když dojde k vstřebání Epsomské soli?)....?
Má kamarádku je nyní v 6 týdnu těhotenství, je pro ní i plod očista bezpečná?
Ještě bych ráda věděla, kterou očistou začít- střevo, játra či nějakou jinou částí těla....? Co vše lze vlastné cistit a "v jakém pořadí"?

Moc děkuji za odpověď a omluvte neznalost začátečníka.

V případě těhotenství to moc vhodné není a klidně by se dal špatným provedením klystýru vyvolat velký problém. Je potřeba k tomu přistupovat velice opatrně a raději bych se staral o vhodnou stravu plnou laktobacilů, než o průplachy střeva. Při kojení to je jiná káva, tam klystýry jednoznačně bez problémů a další očisty zase opatrně, raději až od vyššího věku dítěte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 12:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
ducinka píše:
Dobrý den,

nejprve musím pochválit tyto stránky, jsem nadšená \":D\" Zatím jen tak pročítám pro mne zcela nové informace. O očistách v tomto smyslu jsem dosud neslyšela \":oops:\"
Ráda bych tedy některé vyzkoušela, jen se chci ujistit, že je možné je provést i v případě kojení bez negativních následků pro mimi. Aby se část "odpadních látek" nebo látek požitých k vyvolání pročištění nedostala do mléka a neublížila tak mimču. Zatím jsem přečetla očistu střeva (zde uvažuji, zda takové mnozství soli nezatíží mimískovi ledviny) a jater (neuškodí mu, když dojde k vstřebání Epsomské soli?)....?
Má kamarádku je nyní v 6 týdnu těhotenství, je pro ní i plod očista bezpečná?
Ještě bych ráda věděla, kterou očistou začít- střevo, játra či nějakou jinou částí těla....? Co vše lze vlastné cistit a "v jakém pořadí"?

Moc děkuji za odpověď a omluvte neznalost začátečníka.


Zdravím, během těhotenství jsem měla strach o to malé miminko a nedělala jsem v podstatě nic navíc oproti běžnému životu. Spíš jsem hodně koukala na to co jím a piju, zda to nemůže nám oběma škodit. Asi bych ani dneska nepucovala zbytečně nic. Nechala bych to až na pozdější dobu. Můj názor a možná špatný - nevím : dobře se stravovat pokud chcete dlouho a kvalitně kojit. To bych dala jako prvotní a mělo by to i dnes u mne prim nad vším, byť bych si poškodila svoje zdraví. Ale ten prcíceč nemá právo být poškozen už tak maličkatý. S klystýry bych začala v době, kdy začnete mrňouska převádět na tuhou stravu.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 12:53 pm 
Offline

Registrován: stř pro 14, 2011 12:46 pm
Příspěvky: 5
Dobry den. Jsem na konci tehotenstvi (cca 14 dni az 3 tyd pred 3. porodem) a prepadlo me i me deti velke zahleneni, skrabani v krku, kasel. Jelikoz bych si prala byt k porodu fit, rada bych vedela, co ve svem stavu jeste mohu delat, abych si trochu ulevila. Do klistyru uz nejdu, ale treba kren.kasicka, zvysit nejake vitaminy - Ccko? Pokud ano, jake davky atd. Diky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 9:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Radka Ch. píše:
Dobry den. Jsem na konci tehotenstvi (cca 14 dni az 3 tyd pred 3. porodem) a prepadlo me i me deti velke zahleneni, skrabani v krku, kasel. Jelikoz bych si prala byt k porodu fit, rada bych vedela, co ve svem stavu jeste mohu delat, abych si trochu ulevila. Do klistyru uz nejdu, ale treba kren.kasicka, zvysit nejake vitaminy - Ccko? Pokud ano, jake davky atd. Diky za radu.

Tak céčko není problém, o tom zde psala členka Sarka, tak si to dohledejte a jinak je třeba držet zásaditý stav, to spolehlivě pomáhá, přičemž vypití rozumné dávky oleje by mělo také střeva vyčistit a není to tak násilné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 27, 2011 5:39 pm 
Offline

Registrován: stř srp 10, 2011 10:53 am
Příspěvky: 24
Dobrý den pane Jardo, dnes chci poprosit o radu pro moji dceru, která je v pátém měsíci těhotenství. Začínají jí už nyní otékat kotníky a kolem očí /hlavně víčka a koutky/má tmavé kruhy. Poradíte prosím, co může být příčinou, případně jaké testy si má nechat udělat, jaké užívat doplňky stravy. Ona se domnívá, že se stravuje správně, jí hodně ovoce a zeleniny, ale také maso, sýry a pečivo, i když celozrnné a tmavé. Podle mne to moc zdravé není, sama se již měsíc řídím Vašimi radami a i v této krátké době jsem se zbavila několika potíží. Jenže ona říká, že po počátečních nevolnostech a zvracení se může konečně trochu najíst a nějak zásadně měnit způsob stravování se snad dle informací které získala v těhotenské poradně ani nedoporučuje ......... poradíte prosím?
Omlouvám se, jestli jsem to napsala do špatného vlákna, ale vhodnější jsem nenašla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 28, 2011 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
vlasta-110 píše:
Dobrý den pane Jardo, dnes chci poprosit o radu pro moji dceru, která je v pátém měsíci těhotenství. Začínají jí už nyní otékat kotníky a kolem očí /hlavně víčka a koutky/má tmavé kruhy. Poradíte prosím, co může být příčinou, případně jaké testy si má nechat udělat, jaké užívat doplňky stravy. Ona se domnívá, že se stravuje správně, jí hodně ovoce a zeleniny, ale také maso, sýry a pečivo, i když celozrnné a tmavé. Podle mne to moc zdravé není, sama se již měsíc řídím Vašimi radami a i v této krátké době jsem se zbavila několika potíží. Jenže ona říká, že po počátečních nevolnostech a zvracení se může konečně trochu najíst a nějak zásadně měnit způsob stravování se snad dle informací které získala v těhotenské poradně ani nedoporučuje ......... poradíte prosím?
Omlouvám se, jestli jsem to napsala do špatného vlákna, ale vhodnější jsem nenašla.

V těhotenství bych čištění jater nezkoušel, to by mohlo být problematické, ale to co popisujete vypadá na přetížená játra a nadledvinky, při současném špatném stavu draslíku. Rozhodně bych se zabýval hlavně defekací, která musí být špičková minimálně jednou denně a stolice formovaná, nelepivá a nepáchnoucí. Silně pochybuji, že na uvedené stravě takovýto produkt vyrábí a pokud ne, je třeba stravu změnit. Musí si uvědomit, že v těch odpadních látkách koupe své dítě a tím riskuje jeho špatné zdraví, nebo i vážné poškození plodu. Rady z poradny ohledně výživy, mají minimální význam, to si lehko může překontrolovat na stavu těch dětí, které matky dle těch doporučení živí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 28, 2011 2:51 pm 
Offline

Registrován: stř srp 10, 2011 10:53 am
Příspěvky: 24
Pokud omezí nebo vyloučí (a to si myslí, že udělá) nevhodné potraviny jako maso, sýry a pečivo, co doporučujete na podporu činnosti jater a nadledvinek? Ostropestřec není v těhotenství doporučován.........


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 28, 2011 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
vlasta-110 píše:
Pokud omezí nebo vyloučí (a to si myslí, že udělá) nevhodné potraviny jako maso, sýry a pečivo, co doporučujete na podporu činnosti jater a nadledvinek? Ostropestřec není v těhotenství doporučován.........

Pokud ty potraviny vyloučí, tak se játra zregenerují asi i bez těch podpůrných prostředků a na nadledvinky se dává lékořice, což ovšem bude asi také problém, ale můžete dávat béčka konkrétně B5 1000 mg denně a B1 100 mg denně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 11:32 am 
Offline

Registrován: stř srp 10, 2011 10:53 am
Příspěvky: 24
Děkujeme, určitě se bude řídit Vašimi radami. Po přečtení Vašich odpovědí konstatovala, že jsou tvrdé, ale pravdivé a pro ni poučné........
na miminko dlouho čekala a tak pro něj udělá jistě vše, co je potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 3:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
vlasta-110 píše:
Děkujeme, určitě se bude řídit Vašimi radami. Po přečtení Vašich odpovědí konstatovala, že jsou tvrdé, ale pravdivé a pro ni poučné........
na miminko dlouho čekala a tak pro něj udělá jistě vše, co je potřeba.

To je dobře, hlavně ať zajistí pravidelnou, kvalitní, spontánní defekaci a vše ostatní bude hračka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 4:14 pm 
Offline

Registrován: stř bře 04, 2009 9:28 am
Příspěvky: 10
Dobrý den Jardo, prosím moc o radu. Mám problémy při kojení s prasklinkami bradavek. Mažu čím se dá, ale nic nezabírá. Dávám i obklady ze šalvěje, ale pořád se nehojí. Nerada bych kojení vzdala. Prosím poraďte co na to. Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 4:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
AlenaBaum píše:
Dobrý den Jardo, prosím moc o radu. Mám problémy při kojení s prasklinkami bradavek. Mažu čím se dá, ale nic nezabírá. Dávám i obklady ze šalvěje, ale pořád se nehojí. Nerada bych kojení vzdala. Prosím poraďte co na to. Díky

Patrně nejvhodnější je kokosový olej, nebo olej lněný, který má i silné protizánětlivé účinky. Dobré výsledky by mohlo mít i použití čistého oleje z tobolky s vitamínem E, ale dítě by nesmělo cca hodinu pít, aby nedostalo do těla velkou dávku éčka. Další možnost je tvaroh s lněným olejem, tedy sirná patlanice, to pěkně promastí a zanícené praskliny hojí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 11:04 pm 
Offline

Registrován: pát pro 30, 2011 11:46 am
Příspěvky: 11
Aleno, určitě zkuste ten kokosový olej. Já už kojím téměř osm měsíců, sice jsem neměla vyloženě popraskané bradavky, ale něco bolesti jsem si taky užila, to hlavně zpočátku. Kokosovým olejem si mažu celá prsa od pátého měsíce věku dítěte, neboť jsem měla kolem bradavek menší opruzeninky, které hodně svědily, vždy po koupání jsem si večer prsa natřela a po několika dnech se vše počalo lepšit, nyní jsou již prsa v pořádku. Kdybych měla kokosový olej už při narození miminka, mazala bych si tím prsa už tenkrát.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 2:48 pm 
Offline

Registrován: stř srp 10, 2011 10:53 am
Příspěvky: 24
Dobrý den pane Jardo, dcera se řídí při stravování v těhotenství Vašimi radami. Přesto, že jí hodně ovoce a zeleniny a bere céčko a další doplňky dle Vaší rady, dostala silnou rýmu a má asi ucpané i dutiny, slzí jí oči a celkově mám dojem, že je viróza v čelních dutinách. Poradíte prosím, jak se jí v těhotenství zbavit?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz