Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2014 2:00 am 
Offline

Registrován: stř úno 05, 2014 1:51 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
zjistila jsem, že mám roupy v konečníku a pár jsem jich našla i v pochvě, což mne vyděsilo. především proto, že jsem zřejmě velmi čerstvě těhotná.
můžete mi poradit, jak se co nejúčinněji zbavit aktuální nákazy v ranném stadiu těhotenství a co si myslíte o možnosti roupů v pochvě a děloze a jak se jich zbavit na takovém místě? nedokážu se ubránit stresu, zjistila jsem to právě dnes, hledám na netu, ale informace o roupech v pochvě/děloze v těhotenství nejsou moc dohledatelné. bud ráda za jakoukoliv informaci. je to pro mne nyní velmi nepříjemné a stresující pomyšlení \":(\"
velmi děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 19, 2014 4:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
medila píše:
Dobrý den,
zjistila jsem, že mám roupy v konečníku a pár jsem jich našla i v pochvě, což mne vyděsilo. především proto, že jsem zřejmě velmi čerstvě těhotná.
můžete mi poradit, jak se co nejúčinněji zbavit aktuální nákazy v ranném stadiu těhotenství a co si myslíte o možnosti roupů v pochvě a děloze a jak se jich zbavit na takovém místě? nedokážu se ubránit stresu, zjistila jsem to právě dnes, hledám na netu, ale informace o roupech v pochvě/děloze v těhotenství nejsou moc dohledatelné. bud ráda za jakoukoliv informaci. je to pro mne nyní velmi nepříjemné a stresující pomyšlení \":(\"
velmi děkuji

Nechte se vyšetřit u lékaře a zřejmě vám napíše Vermox, což by mělo problém řešit ve střevním traktu, ale co bude dávat na stejný problém v pochvě, to opravdu netuším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kojení a detoxikace
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 10:58 pm 
Offline

Registrován: stř dub 23, 2014 9:42 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych požádat o dvě rady, kterou spolu souvisí. První se týká mé dcery, má rok a půl a má atopický ekzém, spouštěný alergií na kravské bílkoviny /vadí rovněž celer, mrkev a další/. Poslední výsev ekzému byl doprovázený i kvasinkovou infekcí a nakonec i stafylokokovou, naštěstí zvládnuto bez atb či kortikoidů. Zde bych se chtěla zeptat na nějaký tip, jak zlepšit stravou její stav...A jelikož dceru stále kojím, tak bych ráda, aby mé mateřské mléko bylo co nejkvalitnější - čímž se dostávám k jádru mého dotazu - poslední dva týdny se stravuji syrovou stravu (raw vegan), dříve jsem byla cca 90% vegan (občas maso bylo, mléčné výrobky žádné kvůli alergii dcery), rapidně mi mizí kila - tedy probíhá detox. Zvažuji, jak můžu pomoci detoxu, aniž bych příliš zatížila mateřské mléko toxiny (a zda tedy byl vůbec vhodný přechod k syrové stravě při kojení). Zkoušela jsem klystýry, nicméně dokáži pojmout max 0,5l najednou, pak příjde bolest, silné nucení a musím letět..nepomáhá opakovat dále, protože po prvním pokusu, opět pojmu jen 0,5 litru odhadem a vylučuji pak již jen čistou vodu (při dalších pokusech), žádné výkalové kameny se nikdy neobjevily. Co s tím? Ještě dodám, že já i dcera pijeme denně zelený ječmen.
Ještě bych se chtěla zeptat na stav, který se objevil při přechodu na syrovou stravu - dokud jsem jedla jen ovoce a zeleninu (zvlášť obojí), tak jsem neměla potíže s vylučováním. Jak jsem začala přidávat do stravy kešu a para oříšky (jiné jsem nedávala kvůli podezření, že dceři v MM vadí) - do ovoce trošku kešu a kokos. olej, a do zeleniny jen kešu (max kešu na den tak do 100 gr, spíše méně)- tak jsem přestala chodit na velkou stranu, šla jsem tak 1x za tři dny, stolice začala být mazlavá, lepivá, kašovitá a velmi špatně šla ze mě ven, těžce, ačkoliv její konzistence byla měkká, kašovitá. Nikdy dříve jsem neměla potíže s vyměšováním. Krom stolice mě trápilo (a to celou dobu bez ohledu na konzumaci ořechů) to, že jsem občas neměla "co čůrat" a jakoby mě při tom pobolíval močový měchýř, pomohlo vždy se velmi hodně najednou napít (pila jsem studenou vodu celou dobu). Současně mě začala trápit suchá kůže na rukou, kterou jsem nikdy nemívala.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kojení a detoxikace
PříspěvekNapsal: sob kvě 17, 2014 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Blandik píše:
Dobrý den, chtěla bych požádat o dvě rady, kterou spolu souvisí. První se týká mé dcery, má rok a půl a má atopický ekzém, spouštěný alergií na kravské bílkoviny /vadí rovněž celer, mrkev a další/. Poslední výsev ekzému byl doprovázený i kvasinkovou infekcí a nakonec i stafylokokovou, naštěstí zvládnuto bez atb či kortikoidů. Zde bych se chtěla zeptat na nějaký tip, jak zlepšit stravou její stav...A jelikož dceru stále kojím, tak bych ráda, aby mé mateřské mléko bylo co nejkvalitnější - čímž se dostávám k jádru mého dotazu - poslední dva týdny se stravuji syrovou stravu (raw vegan), dříve jsem byla cca 90% vegan (občas maso bylo, mléčné výrobky žádné kvůli alergii dcery), rapidně mi mizí kila - tedy probíhá detox. Zvažuji, jak můžu pomoci detoxu, aniž bych příliš zatížila mateřské mléko toxiny (a zda tedy byl vůbec vhodný přechod k syrové stravě při kojení). Zkoušela jsem klystýry, nicméně dokáži pojmout max 0,5l najednou, pak příjde bolest, silné nucení a musím letět..nepomáhá opakovat dále, protože po prvním pokusu, opět pojmu jen 0,5 litru odhadem a vylučuji pak již jen čistou vodu (při dalších pokusech), žádné výkalové kameny se nikdy neobjevily. Co s tím? Ještě dodám, že já i dcera pijeme denně zelený ječmen.
Ještě bych se chtěla zeptat na stav, který se objevil při přechodu na syrovou stravu - dokud jsem jedla jen ovoce a zeleninu (zvlášť obojí), tak jsem neměla potíže s vylučováním. Jak jsem začala přidávat do stravy kešu a para oříšky (jiné jsem nedávala kvůli podezření, že dceři v MM vadí) - do ovoce trošku kešu a kokos. olej, a do zeleniny jen kešu (max kešu na den tak do 100 gr, spíše méně)- tak jsem přestala chodit na velkou stranu, šla jsem tak 1x za tři dny, stolice začala být mazlavá, lepivá, kašovitá a velmi špatně šla ze mě ven, těžce, ačkoliv její konzistence byla měkká, kašovitá. Nikdy dříve jsem neměla potíže s vyměšováním. Krom stolice mě trápilo (a to celou dobu bez ohledu na konzumaci ořechů) to, že jsem občas neměla "co čůrat" a jakoby mě při tom pobolíval močový měchýř, pomohlo vždy se velmi hodně najednou napít (pila jsem studenou vodu celou dobu). Současně mě začala trápit suchá kůže na rukou, kterou jsem nikdy nemívala.
Děkuji.

To bych si dovolil odhadnout na špatnou činnost štítné žlázy, to se pak člověk nevykadí a ani není schopen udržet tělesnou teplotu na hodnotách, které vadí malým šmejdům ve střevě. Současně tak člověk naruší prostředí laktíkům a vytvoří dobré podmínky drobným šmejdům, čili základ je mít hormony v pořádku. Pokud jste zimomřivá, je to víceméně potvrzené, ale je dobré si nechat v lablorce udělat hodnotu TSH cca 170,-Kč a uvidíte, ideál je kolem hodnoty 1. Něco by patrně vyřešil klystýr a probiotika, ale ty hormony patrně budete muset poladit jinak, klidně se po tom testu ozvěte a vysvětlím další postup. Dcera patrně na tom bude podobně, ale začněte u sebe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 21, 2014 9:53 pm 
Offline

Registrován: sob čer 21, 2014 12:14 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo,
prosim Vás o radu. Mohu si udělat očistu jater a žlučníku, když kojim? Dcerce jsou dva měsíce a zatím jinou výživu nedostává. V těhotenství mi začaly potíže se zlucnikem, měla jsem asi dva zlucnikove záchvaty, od porodu jsem prodělala další tři. Velmi často mívám pocit plnosti. Na sonu mi zjistili četné množství kamenů o velikosti 2-10 mm a z krevních testů mírně zvýšené hodnoty u slinivky a jater.
Ráda bych se vyhnula lekum a operaci a kojila i nadále.
Nyní piju bylinné čaje a snažím se o hlídání stravy.
Moc děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 29, 2014 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
LuciV píše:
Dobrý den pane Jardo,
prosim Vás o radu. Mohu si udělat očistu jater a žlučníku, když kojim? Dcerce jsou dva měsíce a zatím jinou výživu nedostává. V těhotenství mi začaly potíže se zlucnikem, měla jsem asi dva zlucnikove záchvaty, od porodu jsem prodělala další tři. Velmi často mívám pocit plnosti. Na sonu mi zjistili četné množství kamenů o velikosti 2-10 mm a z krevních testů mírně zvýšené hodnoty u slinivky a jater.
Ráda bych se vyhnula lekum a operaci a kojila i nadále.
Nyní piju bylinné čaje a snažím se o hlídání stravy.
Moc děkuji za odpověď.

Tak s největší pravděpodobností by v tom neměl být problém, ale osobně bych spíše volil mírnější postup a to pomalé rozpuštění, za současné podpory jater a slinivky. Vše je zde již mnohokrát popsáno, tak si vlákna projděte, nebo mě klidně zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 20, 2015 9:23 pm 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2015 9:13 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
před porodem jsem jedla hlavně syrovou stravu, občas jsem hřešila něčím vařeným jako jsou těstoviny apod. a vše bylo v pořádku. Nyní jsem 5 měsíců po porodu, kojím a asi poslední 2 měsíce mám mazlavou stolici, případně průjem a syn atopický ekzém, který se zhoršuje a zlepšuje stejně jako můj stav. Jím stále hodně syrového ovoce a zeleniny, ale začala jsem jíst často vařené brambory, rýži, grilovanou zeleninu a občas nějaké pečivo. Zkoušela jsem nejprve vysadit lepek, to pomohlo asi na týden, ale teď je stav stejný. Zhubla jsem už 7kg. Můžete mi prosím poradit kde by mohl být problém? Cukry, maso ani mléko nejím vůbec. Z krve mi zjistili vyšší sedimentaci. Děkuj za rady
Valerie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 26, 2015 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vall píše:
Dobrý den,
před porodem jsem jedla hlavně syrovou stravu, občas jsem hřešila něčím vařeným jako jsou těstoviny apod. a vše bylo v pořádku. Nyní jsem 5 měsíců po porodu, kojím a asi poslední 2 měsíce mám mazlavou stolici, případně průjem a syn atopický ekzém, který se zhoršuje a zlepšuje stejně jako můj stav. Jím stále hodně syrového ovoce a zeleniny, ale začala jsem jíst často vařené brambory, rýži, grilovanou zeleninu a občas nějaké pečivo. Zkoušela jsem nejprve vysadit lepek, to pomohlo asi na týden, ale teď je stav stejný. Zhubla jsem už 7kg. Můžete mi prosím poradit kde by mohl být problém? Cukry, maso ani mléko nejím vůbec. Z krve mi zjistili vyšší sedimentaci. Děkuj za rady
Valerie

Podle všeho máte problém se štěpením složitých sacharidů, hlavně jde o škroby, tedy odstranění lepku sice pomůže, ale celkově problém nevyřeší. Vyzkoušejte se podívat na dietu SCD, to by mělo fungovat lépe a uvidíte. Případně mě zavolejte a probereme možnosti podrobněji, takto dopisováním je to opravdu na dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2016 6:38 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Dobrý deň pan Zajíček,
máme doma 3-mesačné miminko a je plne kojené. Priatelke teraz začínajú vo vačšej miere padať vlasy, z viacerých zdrojov sme sa dozvedeli že je to pri kojení bežné.
Aj tak by som sa ale chcel spýtať či by ste nevedel poradiť ako tomu zabrániť resp. zlepšiť tento stav?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2016 8:59 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
Vall píše:
Dobrý den,
před porodem jsem jedla hlavně syrovou stravu, občas jsem hřešila něčím vařeným jako jsou těstoviny apod. a vše bylo v pořádku. Nyní jsem 5 měsíců po porodu, kojím a asi poslední 2 měsíce mám mazlavou stolici, případně průjem a syn atopický ekzém, který se zhoršuje a zlepšuje stejně jako můj stav. Jím stále hodně syrového ovoce a zeleniny, ale začala jsem jíst často vařené brambory, rýži, grilovanou zeleninu a občas nějaké pečivo. Zkoušela jsem nejprve vysadit lepek, to pomohlo asi na týden, ale teď je stav stejný. Zhubla jsem už 7kg. Můžete mi prosím poradit kde by mohl být problém? Cukry, maso ani mléko nejím vůbec. Z krve mi zjistili vyšší sedimentaci. Děkuj za rady
Valerie

Lepek by matky během kojení jíst neměly, proto jeho vysazení částečně pomohlo. Vadit bude zřejmě i ovoce, jehož kyseliny se dostávají do mateřského mléka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
michal84 píše:
Dobrý deň pan Zajíček,
máme doma 3-mesačné miminko a je plne kojené. Priatelke teraz začínajú vo vačšej miere padať vlasy, z viacerých zdrojov sme sa dozvedeli že je to pri kojení bežné.
Aj tak by som sa ale chcel spýtať či by ste nevedel poradiť ako tomu zabrániť resp. zlepšiť tento stav?

Ďakujem

Tak běžné by to být nemělo, patrně tím tělo signalizuje deficit nějakých živin. Osobně bych si spočítal na nutriční kalkulačce cronometer.com stav dodávaných nutrientů a uvidíte. Podle všeho tam bude deficit v aminokyselinách a možná i cholin, který drží plnou funkčnost jater. Většinou je z aminokyselin v nedostatku glycin - základní složka kolagenu, tedy bude potřeba ho doplnit a fungovat může i křemík, zinek a vitamín A - retinol.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2016 11:58 am 
Offline

Registrován: ned pro 20, 2015 9:13 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,

je možné si udělat parazitální očistu při kojení 8 měsíců starého dítěte? Mám na mysli: Trojčátko – protiparazitární bylinná kůra.

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vall píše:
Dobrý den,

je možné si udělat parazitální očistu při kojení 8 měsíců starého dítěte? Mám na mysli: Trojčátko – protiparazitární bylinná kůra.

Děkuji za odpověď

Tak předpokládám, že v tom by zásadní problém být neměl, ale lepší by bylo ještě chvilku počkat, pokud není dítě plně kojeno, pak asi není problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 11, 2018 12:52 pm 
Offline

Registrován: pon říj 20, 2014 3:57 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, chci se zeptat na koupele v epsomské soli, jsou možné v době kojení? Pokud ano, jak často a jaké množství? Řeším boreliózu, chronickou, po porodu mého 3.dítěte se mi začaly objevovat bolesti kloubů, hlavy, únava, častá nemocnost, svalová slabost, zahlenění, krevní testy prokázaly boreliózu neaktivní. Začala jsem to tedy řešit po svém, zvýšení minerálů a vitamínů, bylinky, zelenáče, urina, houby, štětka, energy výrobky, lichořeřišnice, vše nastřídačku, dle pocitu atd., je to o moc lepší, únava zmizela, imunita stoupla a energie je jako kdysi, ale zajímají mě ještě koupele, jak podpořit vymýcení bakterie z kloubů..ty mě stále pobolívají, hlavně zápěstí, prsty a ramena, v kotnících a lýtkách mám mravenčení a pálení, před mms mám v době kojení respekt, ta je prý hodně účinná, bude epsomská k něčemu? Nebo kolagen? Prosím ještě o radu, co na podporu imunity v době kojení a na dovyléčení borelky? Co jsem nějak přehlédla a bylo by ok. Od zítra začínám přísnou nízkosacharidovou dietu (2.pokus, nějak jsem to minule nezvládla, nejím živočišno, akorát med, bezlepku, tak to bylo náročnější) plísně mám v těle určitě taky, dělají se mi často děravá a loupající se místa na konečkách prstů, hlavně v zimě, takže teď do toho vpluju s plnou parádou..děkuji, Klára


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 14, 2018 3:11 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
klaremina píše:
Dobrý den, chci se zeptat na koupele v epsomské soli, jsou možné v době kojení? Klára

Koupele v opsomské soli nemohou během těhotenství vadit. Jen je nutno hlídat teplotu vody a délku koupele, aby nedošlo k přehřátí organismu, což je v těhotenství nebezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz